وبلاگ

/

/

همه چیز درباره ارز SNX؛ آشنایی با پروتکل سینتتیکس و ویژگی های آن

همه چیز درباره ارز SNX؛ آشنایی با پروتکل سینتتیکس و ویژگی های آن

۱۰ تیر ۱۴۰۲

ارز SNX چیست ؟ سینتتیکس یک شبکه‌ی دیفای (defi) است که ارز خود به نام اس‌ان‌ایکس(SNX) را دارد. این ارز می‌تواند برای ساخت ارزهای مجازی مانند دلار و یورو و پرداخت ارزی استفاده شود. کاربران می‌توانند ضمانت اس‌ان‌ایکس وارد شبکه کنند تا ارزهایی مانند اسیودی(sUSD) که متحرک‌تر است را ساخته و از تراکنش‌هایی مانند وام و تغییر ارز استفاده کنند. اس‌ان‌ایکس توسط استارت‌آپی به نام سینتیک ساخته شده که دارایی آن در حال رشد است .اما همچنان ریسک بالایی وجود دارد. به‌طور خلاصه سینتتیکس یک شبکه‌ی دیفای(defi) ارزی است که امکاناتی را برای ساخت ارزهای مجازی توسط ارز واقعی فراهم می‌کند.

خرید و فروش ارز دیجیتال

برای خرید و فروش ارز SNX می‌توانید از سرویس‌های خرید و فروش ارز دیجیتال کافه ارز استفاده کنید. البته قبل از اقدام به انجام این کار حتما این مطلب را تا انتها مطالعه کنید و در صورت سوالات بیشتر می‌توانید با کارشناسان کافه ارز به شماره تماس 02191014920 و 07132320715 ارتباط برقرار کنید.

پروتکل سینتتیکس

همه چیز درباره سینتتیکس ؛ ارز SNX چیست ؟

سینتتیکس یک پروتکل بر روی اتریوم است که اجازه میدهد ارزهای ترکیبی مانند فیات، طلا و ارز دیجیتال را بسازید و معامله کنید. برای این کار از توکن SNX استفاده میکند. SNX یک توکن استاندارد ERC20 است که میتواند به عنوان وثیقه برای ضمانت ارزهای ترکیبی مورد استفاده قرار بگیرد.

بدین ترتیب، سینتتیکس یک پلتفرم صدور و مبادله ی غیرمتمرکز ارزهای ترکیبی فراهم میکند که کاربران میتوانند با استفاده از توکن SNX به عنوان وثیقه، ارزهای ترکیبی خود را بسازند. در کل SNX یک توکن است که اجازه می‌دهد کاربران ارزهای ترکیبی خود را بسازند و مبادله کنند. برای خرید و فروش ارز دیجیتال SNX می توانید به صورت اتوماتیک، آن را از صرافی کافه ارز تهیه کنید.

ارز SNX چیست ؟

نماد اختصاری SNX نمادی است که برای رمزارز سینتتیکس استفاده می‌شود. این نماد برای جستجوی رمزارز سینتتیکس در صرافی‌ها به کار می‌رود. برای جستجوی این رمزارز در یک صرافی، کافی است در محل جستجوی رمزارزها در صرافی، نماد SNX را بنویسید و جستجو کنید.

اگر رمزارز سینتتیکس در آن صرافی قابل مبادله و خرید و فروش باشد، اطلاعاتی مانند:

 •  قیمت خرید و فروش فعلی
 • تاریخچه قیمتی
 • نمودارهای قیمتی
 • مشخصات کلیدی این رمزارز مانند حجم معاملات و ..

نمایش داده خواهد شد و این نشان می‌دهد که این رمزارز در آن صرافی مورد تأیید واقع شده و می‌توانید آن را خریداری یا فروش کنید.

ارز snx چیست و چه هدفی دارد

تیم توسعه دهنده سینتتیکس کیست ؟

سینتتیکس توسط کین وارویک تاسیس شد و ابتدا با پروژه Havven آغاز به کار کرد. Havven حدود 30 میلیون دلار از فروش توکن HAV در سال 2018 بدست آورد. کین وارویک بنیانگذار سینتتیکس است که یک پلتفرم صدور دارایی مجازی روی بلاکچین اتریوم محسوب می شود. این پروژه تخصص ضرب و سکه سازی توکن های مجازی را دارد و یکی از بزرگترین اکوسیستم های دنیای مالی غیر متمرکز(DeFi) محسوب می شود. کین وارویک همچنین بنیانگذار و مدیرعامل یک شبکه پرداخت با بیش از 1200 نقطه پرداخت در استرالیا به نام Blueshyft است.

هدف ارز ساخت ارز SNX چیست ؟

هدف از ایجاد سینتتیکس این است که امکان صدور و عرضه ترکیبی از مختلف دارایی‌ها مانند ارزهای دیجیتال و کالاها را فراهم کند. این پروژه ابتدا با نام Havven با هدف ساخت یک ارز دیجیتال با عملکرد مشابه ارزهای فیات مانند دلار و یورو شروع به کار کرد.

پس از جابه‌جایی نام به سینتتیکس و اعمال تغییراتی در مدل کسب‌وکار، هدف از سینتتیکس این شد تا بتواند ترکیبی از سبد دارایی‌ها را با استفاده از توکن SNX عرضه کند. به این ترتیب سینتتیکس توکن SNX را مانند برخی از استیبل کوین‌های دیگر به عنوان وثیقه برای ضمانت دادن دارایی‌های ترکیبی استفاده می‌کند.

کاربردهای ارز سینتتیکس

سینتتیکس از توکن SNX به عنوان وثیقه استفاده می‌کند تا دارایی‌های ترکیبی را صادر کند. ارز SNX یک توکن ERC20 است که هنگام خرید توسط کاربران ذخیره می‌شود.سپس یک سیستم قرارداد هوشمند مقداری از این توکن‌ها را به عنوان ضامن برای صدور دارایی‌های ترکیبی گرو می‌گذارد.

کاربران از کارمزدهای سیستم سود می‌برند.بنابراین ارزش SNX به میزان استفاده از شبکه بستگی دارد. از سوی دیگر این قراردادهای هوشمند امکان تبدیل مواردی مانند ارز، سهام ، طلا را فراهم می‌کنند و مشکل نقدینگی ایجاد نمی‌شود. کاربران برای ساخت دارایی‌های ترکیبی باید ابتدا توکن SNX را خریداری و ذخیره کنند. قیمت آنها نیز توسط اوراکل‌ها تعیین می‌شود.

مزایا و معایب snx

مزایای ارز SNX چیست ؟

 •  امکان معامله بدون دسترسی مستقیم به دارایی اصلی

شما می‌توانید با استفاده از دارایی‌های ترکیبی سینتتیکس بدون نیاز به داشتن ارز اصلی یا دارایی زیربنایی معامله کنید.

 •  افزایش نقدینگی

با تبدیل دارایی‌ها به یکدیگر می‌توان نقدینگی را در سیستم افزایش داد.

 •  سرمایه‌گذاری سریع

سینتتیکس امکان سرمایه‌گذاری فوری و بدون تاخیر در دارایی‌های مختلف را فراهم می‌کند.

 •  قیمت‌گذاری دقیق دارایی‌های ترکیبی

قیمت دارایی‌های صادر شده بر اساس اوراکل‌های قیمت‌گذاری دقیقی تعیین می‌شوند.

معایب ارز SNX چیست ؟

 • نوسان بالای قیمتی

همانطور که بسیاری از رمزارزها نوسان بالایی دارند، توکن SNX نیز دارای نوسانات قیمتی زیادی است که این مسئله ریسک را برای سرمایه‌گذاران افزایش می‌دهد.

 •  ریسک ریپلی(جایگزینی)

هنگام استیکینگ(ذخیره) توکن SNX، ریسک بدهی وجود دارد. یعنی اگر ارزش این توکن‌ها کاهش پیدا کند، سرمایه شما نیز کاهش می‌یابد.

علاوه بر این، ریسک بدهی ناشی از استیکینگ توکن‌های SNX نیز یکی دیگر از معایب این ارز دیجیتال به شمار می‌رود که باید از وجود آن آگاه باشید.

معماری شبکه سینتتیکس

همان‌طور که به آن اشاره کردیم، Synthetix یک پروتکل برای صدور و معامله دارایی‌های ترکیبی است.کاربران می‌توانند توکن SNX را به عنوان وثیقه گرو بگذارند تا این دارایی‌های ترکیبی را بسازند. هر کدام از این دارایی‌های ترکیبی یک توکن ERC20 هستند.توکن SNX به عنوان وثیقه قفل می‌شود. قراردادهای هوشمند به طور مداوم قیمت آن‌ها را از طریق اوراکل‌ها بازخوانی می‌کنند.

برای حفظ ارزش این دارایی‌ها از ابزارهایی مانند کارمزد صرافی، پاداش استیکینگ استفاده می‌کند. پاداشی که در قبال سرمایه‌گذاری در این شبکه پرداخت می‌شود از طریق کارمزدهای کسب شده تامین می‌شود. به این ترتیب کاربران با وثیقه گذاشتن SNX می‌توانند دارایی‌های ترکیبی خود را تولید کرده و با آنها معامله کنند.

معماری ارز دیجیتال snx

بهترین کیف پول ارز SNX چیست ؟

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که قصد خرید و نگه‌داری ارز دیجیتال SNX را دارید باید به فکر انتخاب یک کیف پول ایمن باشید. برای این کار بهتر است ولتی را انتخاب کنید که امکان کنترل کلید خصوصی را در اختیار شما قرار دهد. در ادامه به چند مورد از بهترین کیف پول های ارز دیجیتال سینتتیکس اشاره خواهیم کرد:

کیف پول های مناسب برای ذخیره SNX و استفاده از آن عبارتند از:

کیف پول‌های سخت افزاری:

 • کیف پول لجر (Ledger): یکی از بهترین کیف پول های سخت افزاری است که پشتیبانی از توکن SNX را دارد.

کیف پول های موبایل و دسکتاپ:

 • تراست ولت (Trust Wallet): یک کیف پول موبایلی امن که امکان ذخیره SNX را دارد.
 • اتمیک والت (Atomic Wallet): کیف پولی چند سکویی که برای ذخیره SNX مناسب است.
 • سیف پل (Safe Pal): کیف پول سخت‌افزاری و نرم‌افزاری که امکان ذخیره SNX را پشتیبانی می‌کند.

کیف پول‌های تحت وب:

 • متاماسک (MetaMask): کیف پول تحت وب امن برای نگهداری SNX به شمار می‌رود.

کلام آخر 

سینتتیکس یک پروتکل غیر متمرکز برای صدور دارایی های ترکیبی است. ارز دیجیتال آنSNX نام دارد. شما میتوانید این رمزارز را در صرافی ها و کیف پول های معتبر ذخیره و معامله کنید. ارز SNX به عنوان وثیقه برای صدور دارایی های ترکیبی مورد استفاده قرار میگیرد. سینتتیکس به دلیل مزایایی نظیر افزایش نقدینگی، سرمایه گذاری سریع و دقت بالای قیمت گذاری دارای آینده ای روشن به نظر می رسد. اما سرمایه گذاران باید در مورد نوسان بالای قیمتی SNX و ریسک بدهی ناشی از استیکینگ آگاه باشند. امیدوارم این مطلب درباره ارز SNX چیست برای شما کاربران عزیز مفید واقع شده باشد.

به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده

مهران رباطی نویسنده

مطلب را به اشتراک بگذارید

#

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *