دیسکورد چیست و چگونه می توان از آن کسب درآمد کرد؟

دیسکورد (Discord) نامی آشنا در میان گیمرها است، چرا که این اپلیکیشن چت آنلاین ویژگی‌های منحصر به فردی به گیمرهای حرفه‌ای هنگام بازی می‌دهد. این اپلیکیشن در ابتدا به عنوان «چت برای گیمرها» شناخته می‌شد و قابلیت همگام‌سازی با کنسول‌های بازی نیز داشت اما در حال حاضر این اپلیکیشن در میان همه بسیار محبوب است. در این میان افرادی که به کسب و کارهای آنلاین علاقمند هستند هم به کسب درآمد از دیسکورد می‌پردازند. در این مطلب با هم می‌خوانیم که دیسکورد چیست و چطور می‌توان از Discord کسب درآمد کرد.

دیسکورد (Discord) چیست؟

دیسکورد (Discord) یک اپلیکیشن چت صوتی، ویدیویی و متنی رایگان است که میلیون‌ها نفر از افراد بالای ۱۳ سال از آن برای ارتباط با دوستان خود استفاده می‌کنند. افراد از دیسکورد به صورت روزانه برای گفتگو در مورد موضوعات مختلف مانند پروژه‌های هنری، سفرهای خانوادگی تا تکلیف‌های مدرسه و پشتیبانی از سلامت روانی استفاده می‌کنند.

بسیاری از سرورهای دیسکورد خصوصی بوده و گروه‌ها و محفل‌های ایجادشده در آن صرفا با ارسال دعوت‌نامه عضو می‌پذیرند. همچنین محفل‌های بزرگ‌ترین هم پیرامون موضوعات عمومی‌تر مانند بازی‌های محبوب مثل ماین کرافت یا فورتنایت تشکیل شده‌اند. همه گفتگو‌ها اختیاری بوده و افراد کنترل کامل روی فردی که می‌خواهند با آن تعامل داشته باشند، دارند. در دیسکورد گفتگوها بر اساس علایق مشترک شکل می‌گیرد. افرادی که قصد کسب درآمد از دیسکورد دارند می‌تواند روی تشکیل این گروه‌ها مانور بدهند.

فرهنگ لغت دیسکورد

فرهنگ لغت دیسکورد

دیسکورد فرهنگ لغات مخصوص به خود را دارد و گاهی ممکن است از افرادی که در مورد این اپلیکیشن صحبت می‌کنند کلماتی را بشنوید. این کلمات در زیر معرفی شده‌اند.

– سرور: سرور به فضاهای موجود در دیسکورد گفته می‌شود که توسط گروه‌های دوستانه یا محافل خاصی ساخته می‌شوند. اکثر سرورها تنها با ارسال دعوت‌نامه عضو می‌گیرند. برخی از سرورهای بزرگ‌تر عمومی هستند. هریک از کاربران دیسکورد می‌تواند یک سرور ایجاد کند. برخی از افراد می‌تواند با ایجاد سرورهای خاص، به کسب درآمد از دیسکورد بپردازند.

– کانال: سرورهای دیسکورد در کانال‌های متنی و صوتی سازمان‌دهی می‌شوند. این کانال‌ها به موضوعات خاصی اختصاص دارند.

– DM یا GM: منظور پیام مستقیم به صورت صوتی یا ویدیویی است.

نحوه کسب درآمد از دیسکورد

نحوه کسب درآمد از دیسکورد

روش‌های مختلفی برای کسب درآمد از دیسکورد وجود دارد که هر کدام استراتژی خاص خود را می‌طلبد تا اثربخشی بیشتری داشته باشد. در ادامه هر یک از این استراتژی‌ها توضیح داده شده و گفته شده که چرا عصبانی نکردن و از دست ندادن اعضای گروه با این استراتژی‌ها اهمیت دارد.

۱. دریافت کمک از اعضای گروه

اگر شما گروه بزرگی را مدیریت می‌کنید مردم همیشه قدردان کاری که می‌کنید هستند و برخی حاضر هستند شما را از لحاظ مالی حمایت کنند. پذیرفتن این کمک‌های نقدی به کسب درآمد شما از دیسکورد کمک می‌کند. این کار خیلی راحت است؛ فقط کافی است لیک حساب پی پال خود را در اختیار آن‌ها قرار دهید تا واریزهای خود را به آن حساب انجام دهند.

حتما بخوانید  بررسی موزیلا Firefox و چگونگی کارایی آن در رایانه

۲. تخصص خود را به اعضای گروه بفروشید

اگر شما یا سایر اعضای گروه در حوزه خاصی تخصص دارید، ممکن است بعضی از اعضا بخواهند به دانش شما دسترسی بیشتری داشته باشند. بنابراین می‌توانید داخل سرور دیسکورد خود فضای خصوصی ایجاد کرده و فقط اعضای خاصی را در آن عضو کنید و مبلغی را به صورت ماهانه یا سالانه به عنوان حق عضویت دریافت کنید که به کسب درآمد از دیسکورد بپردازید. اعضا می‌توانند در این گروه خصوصی کوچک سوالات خود را مطرح کرده و به سرعت پاسخ خود را دریافت کنند. برای بالاتر بردن ارزش این گروه می‌توان نکات و راهنمایی‌هایی که در جای دیگری در دیسکورد انتشار نداده‌اید، در اختیار اعضا قرار دهید یا از آن‌ها بپرسید به چه اطلاعاتی نیاز دارند.

۳. سروری با حق عضویت ایجاد کنید

سرور دیسکورد

شاید بخواهید برای کسب درآمد از دیسکورد یک سرور جداگانه و متفاوت ایجاد کنید که فقط مخصوص اعضایی باشد که حق عضویت پرداخت می‌کنند. هیچ مشکلی نیست. سرور رایگان خود را هم داشته باشید و سرور جدید را برای فروش حق عضویت ایجاد کنید و در آن امکانات بیشتری ارائه دهید. در بعضی از شرایط، این روش خیلی ساده‌تر از داشتن گروه‌های رایگان و پولی در داخل یک سرور است.

۴. دریافت اسپانسری از سوی کسب و کارها

اگر گروه شناخته‌شده‌ای در دیسکورد دارید یکی از راه‌های دیگری که می‌توانید به کسب درآمد از دیسکورد بپردازید اسپانسر شدن کسب و کارها از گروه شما است. روش‌های بسیاری وجود دارد که کسب و کارها بخواهند به اعضای گروه شما دسترسی داشته باشند بنابراین سعی کنید یک موقعیت برنده-برنده-برنده برای خود، تبلیغ کننده و اعضای گروه ایجاد کنید. شما می‌توانید گروه خود را در اختیار تبلیغ‌کننده قرار دهید تا محصولات و خدمات خود را تبلیغ کرده و به سوالات اعضای گروه پاسخ دهد. می‌توانید ربات‌هایی ایجاد کنید که به صورت خودکار در بازه‌های زمانی مشخص برای شرکای تجاری شما تبلیغ کند. همه چیز به شما بستگی دارد. اما همیشه باید برنده- برنده فکر کنید. و اینکه یک کسب و کار چگونه می‌تواند برای گروه شما ارزش افزوده ایجاد کند نه اینکه آن‌ها را با تبلیغات بمباران کند.

۵. در شبکه تبلیغاتی دیسکورد ثبت نام کنید

در حال حاضر شما هم می‌توانید مانند وب‌سایت‌ها در شبکه‌های تبلیغاتی که به دیسکورد خدمات می‌دهند ثبت نام کنید. فقط کافی است در کمپانی این شبکه‌های ثبت نام کرده، ربات دیسکورد آن‌ها را نصب کرده، سرور خود را پیکربندی کرده و رتبه‌بندی تبلیغات را تنظیم کنید سپس کسب درآمد از دیسکورد آغاز می‌شود.

حتما بخوانید  آشنایی با سایت تم فارست؛ محبوب‌ترین منبع تم‌های وردپرس

۶. رباتی با امکانات رایگان و پولی ایجاد کنید

روبات دیسکورد

ربات‌ها ویژگی فوق‌العاده‌ دیسکورد هستند و می‌توانند ارزش و کارایی زیادی برای سرور شما به ارمغان بیاورند. چرا با استفاده از آن‌ها به کسب درآمد از دیسکورد نپردازید؟ شما می‌توانید رباتی بسازید که نیازهای خاص اعضای گروه شما را پاسخ داده و بابت آن از اعضا پول دریافت کنید. یا می‌توانید رباتی بسازید که بعضی از امکانات را پولی و بعضی دیگر را رایگان در اختیار اعضای گروه قرار می‌دهد. این روش باعث می‌شود افراد حالت رایگان ربات شما را امتحان کرده و به آن اعتماد کنند. یک لیست از نیازهای گروه خود تهیه کرده و ربات خود را بر اساس آن تهیه کنید.

۷. تبلیغات سرورهای دیگر دیسکورد را انجام دهید

احتمالا ده‌ها سرور دیگر وجود داشته باشد که رقیب شما نیستند اما اعضای سرور شما بخواهند به آن‌ها بپیوندند. چرا بابت تبلیغ آن سرورها در گروه خود پول دریافت نکرده و از این طریق کسب درآمد نکنید؟ می‌دانستید دیسکورد اجازه می‌دهد هر فرد به ۱۰۰ سرور بپیوندد؟ به سازنده سرورهای دیگر پیام داده و در مورد تمایل‌ها به تبلیغ سرور خود در گروه شما سوال کنید.

۸. تبلیغ کالاها و خدمات دیگران در گروه خود

افرادی که در گروه و محافل شما عضو هستند محصول و خدمات شرکت‌های مختلف را خریداری می‌کنند. چرا شما لینک محصولات را به آن‌ها ارائه ندهید و از خرید آن‌ها پورسانت دریافت نکنید؟ اما باید محصولات و خدماتی که اعضای جامعه شما به آن علاقمند هستند را معرفی کنید و به خاطر پول، هر محصول یا خدماتی را معرفی نکرده و اعضای گروه را خسته نکنید. مثلا اگر شما گیمر هستید می‌توانید لینک آن محصولات در آمازون را در سرور دیسکورد خود قرار داده تا هر زمان که خریدی از طریق آن لینک انجام شد، سهمی از‌ آن خرید برای شما در نظر گرفته شود. به این نوع کسب درآمد از دیسکورد، Affiliate Marketing گفته می‌شود.

۹. مسابقه برگزار کنید

مسابقات دیسکورد

یکی دیگر از راه‌های کسب درآمد از دیسکورد برگزار کردن مساقات است که افراد برای شرکت کردن در آن باید پول کمی، مثلا یک دلار، پرداخت کنند و بخشی از حق ورود به مسابقه را به عنوان جایزه به برنده بدهید. خیلی از افراد به مسابقه و رقابت علاقمند هستند و می‌خواهند مهارت‌های خود را به رخ بقیه بکشند و پرداخت یک دلار هم برای آن‌ها اهمیتی ندارد. حتی می‌تواند تعداد برندگان را به سه نفر برسانید تا افراد احساس کنند شانس بیشتری دارند.

حتما بخوانید  کسب درآمد هزار دلاری در Udemy تنها در ۹ مرحله

عصبانی نکردن و از دست ندادن اعضای گروه

شاید به این فکر کنید که استفاده از روش‌های بالا برای کسب درآمد از دیسکورد به عصبانی شدن و در نهایت از دست رفتن اعضای گروه شما می‌انجامد. در ادامه نکته‌های آورده شده است که با رعایت آن‌ها این اتفاق رخ نخواهد داد.

۱. اگر افراد را با محتوای رایگان جذب کرده‌اید، محتوای خود را پولی نکنید. این باعث می‌شود مردم عصبانی شوند. در عوض، به محتوای رایگان خود اضافه کنید. دسترسی مستقیم به متخصصان، دستورالعمل‌ها یا راهنمایی‌های کامل، مراسم سرگرم‌کننده یا سرگرمی‌های خاص می‌تواند برای گروه شما ارزش آفرینی داشته باشد.

۲. اگر به کسب درآمد از دیسکورد رسیده‌اید، بخشی از آن را صرف ارزش آفرینی برای سرور خود کنید. شاید بتوانید ربات‌های پیشرفته تهیه کرده یا ربات‌های موجود را توسعه دهید. شاید بتوانید یک کارشناس استخدام کرده تا به اعضا راهنمایی دهد یا یک وب‌سایت راهنما برای اعضا ایجاد کنید. این باعث می‌شود اعضا ارتباط بهتری با شما و با یکدیگر داشته باشند.

۳. به جای اینکه اعضای گروه خود را با تبلیغات نامرتبط بمباران کنید و فقط به فکر کسب درآمد از دیسکورد باشید، همیشه به این فکر کنید که آن‌ها چه می‌خواهند و حاضر هستند بابت چه چیزی پول پرداخت کنند. حتی می‌توانید از خود آن‌ها سوال کنید.

۴. هر وقت کسی چیزی را رایگان در اختیار دیگران قرار می‌دهد اما پس از مدتی سعی می‌کند به طریقی از همان روش کسب درآمد کند، شبهه ایجاد می‌شود. اما افراد منطقی درک می‌کنند که همه چیز در زندگی رایگان به دست نمی‌آید. افراد لیاقت این را دارند که بابت تلاش‌هایی که می‌کنند درآمد داشته باشند. به افراد علت و چگونگی کسب درآمد از دیسکورد را بگویید. به آن‌ها توضیح دهید که این کار به شما کمک می‌کند خدماتی که قبلا انجام می‌دادید (محتوای جدید، دسترسی به افراد متخصص و غیره) را بهتر انجام دهید. به اعضای گروه قول دهید که بخشی از درآمد صرف بهبود سرور شده و حتما این کار را انجام دهید.

نظر شما درباره کسب درآمد از دیسکورد چیست ؟ اگر شما هم درآمد دلاری از سایت‌های خارجی دارید و برای نقد کردن آن با مشکل مواجه هستید، می‌توانید درآمدهای ارزی خود را با استفاده از خدمات نقد درآمد ارزی در وب‌سایت کافه ارز، به ریال تبدیل کنید.

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید