TomoChain چیست؟ بررسی کامل ارز توموچین برای مبتدیان

ارز TomoChain (توموچین) یکی از ارزهای پرطرفدار در بازار رمز ارزها است. درحال حاضر TOMO سریع‌ترین زنجیره سازگار با اتریوم با هزینه‌های بسیار کم است که ممکن است برای برخی از سازندگان dApp جذاب باشد. برای برخی از چشم اندازها، بلاک چین توموچین حداکثر ۵۰۰۰ تراکنش در ثانیه فراهم می‌کند و تخمین زده می‌شود که اگر Sharding را اجرا کنند، می تواند به۳۰،۰۰۰ تراکنش در ثانیه هم برسد. اگر به دنبال بررسی کامل TomoChain هستید و می‌خواهید درباره آن اطلاعات بیشتری کسب کنید، این راهنما برای شما مناسب است. در این مطلب از معرفی آلت کوین‌ها ، بررسی خواهیم کرد که TOMO چگونه کار می‌کند، برای چه استفاده می‌شود و آینده شبکه و دارایی اصلی آن، چگونه است. همچنین موارد استفاده و پتانسیل طولانی مدت توکن های TOMO را بررسی خواهیم کرد.

TomoChain چیست؟

توموچین (TomoChain) یک پروژه بلاک چین غیرمتمرکز است. هدف آن حل مسائل مقیاس‌پذیری است که بسیاری از بلاک‌چین‌ها دارند. این پروژه این کار را با افزایش TPS (معاملات در هر ثانیه) انجام می‌دهد. پروژه‌های بزرگ بلاکچین مانند اتریوم نیز می‌توانند در هر ثانیه، ۱۵ معامله را پردازش کنند. این مورد را با ویزا یا مستر کارت مقایسه کنید، جایی که حداکثر ۶۰۰۰ تراکنش در ثانیه امکان‌پذیر است. هدف TomoChain حل مسائل قابلیت همکاری و تلاش برای حل مسائل شناخته شده مقیاس پذیری با بلاکچین اتریوم است. مقیاس‌پذیری شامل ازدحام شبکه، مدت زمان انتظار طولانی برای اعتبارسنجی معامله و هزینه‌های بالای معامله با این مشکلات همراه است. قابلیت همکاری به توانایی ارتباط اتریوم با سایر زنجیره‌های بلوکی برای ایجاد تعامل متقابل زنجیره‌ای اشاره دارد.

TomoChain چیست

این‌ها مسائلی بسیار مهم است؛ زیرا بلاکچین‌ها باید در مقیاس گسترده‌ای برای تحقق بخشیدن به پتانسیل مخرب کار کنند و آن‌ها باید راهی برای همکاری مشترک داشته باشند. یکی از عملکردهای عمده بلاک‌چین نحوه جابجایی و ثبت وجوه بین حساب‌ها است. TomoChain به دنبال حل مسئله مقیاس پذیری از طریق خرد کردن و راه حل رأی‌گیری سهام است. این امر منجر به ایجاد بلاکچین TOMO شده است که تا ۵۰۰۰ تراکنش در ثانیه، زمان معاملات ۲ ثانیه‌ای و هزینه‌های معامله کم را برای کاربران فراهم می‌کند. تیم توسعه ادعا می‌کند که TomoChain می‌تواند به ۲۰،۰۰۰ تا ۳۰،۰۰۰ تراکنش در ثانیه برسد. ساز و کار اجماع TomoChain اثبات رأی گیری سهام (POSV) است.

حتما بخوانید  چطور از کافه ارز، لونا (LUNA) بخریم؟

پروژه TomoChain در تاریخ ۱ مارس ۲۰۱۸ آغاز به کار کرد. این ارز ۸/۵ میلیون دلار برای پروژه از طریق ICO (عرضه اولیه سکه) در یک روز جمع‌آوری کرد.

شبکه اصلی توموچین

TomoChain شبکه اصلی خود را در دسامبر سال ۲۰۱۸ منتشر کرد. پس از آن، آن‌ها به یک زنجیره مستقل نقل مکان کردند و گزینه‌های مختلف و رای‌گیری (Proof-of-Stake (POSV را اضافه کردند. تغییر در مسترنود TOMO را به جای پول قابل استخراج، به یک ارز قابل تبدیل مبدل کرد. آن‌ها برای ایجاد و تأیید بلوک‌ها از الگوهای اصلی استفاده می‌کنند.

پاداش دو سال اول توموچین، ۲۵۰ در هر دوره بود (که ۹۰۰ بلوک است) که بر اساس تعداد بلوک های امضا شده بین دو شاخه تقسیم می‌شود. پس از دو سال، پاداش بلوک بین صاحب مستر نود (۴۰٪)، همه کسانی که به مسترنود رای دادند (۵۰٪) و بنیاد توموچین (۱۰٪) تقسیم می‌شود. طی هشت سال اول، ۱۰۰ میلیون TOMO عرضه ثابت دارد و پس از هشت سال اول، ۱۷ میلیون TomoChain دیگر برای پاداش بلوک در دسترس خواهد بود.

ارز دیجیتال TomoChain

هزینه TOMO فقط ۱٪ از هزینه‌های معاملات اتریوم است. TomoChain معاملات ۲ ثانیه‌ای در مقابل معاملات ۱۵ ثانیه‌ای برای اتریوم دارد. علاوه بر این، TomoChain در حال حاضر می‌تواند به ۲۰۰۰ تراکنش در ثانیه برسد و در هنگام معرفی Sharding، باید حداقل به ۲۰،۰۰۰ تراکنش در ثانیه افزایش یابد. در حال حاضر اتریوم فقط ۱۵ تراکنش را در ثانیه پردازش می‌کند.

TomoChain چگونه کار می کند؟

شبکه TomoChain از چیزی به نام سازوکار اجماع POSV برای امنیت و اجرای شبکه استفاده می‌کند. TomoChain برخلاف بیت کوین که از ماینرها برای رسیدن به اتفاق نظر استفاده می‌کند، از Staking بهره می‌برد. Staking شبیه استخراج است، اما به هیچ سخت افزاری نیاز ندارد. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که توکن‌های TOMO خود را به صورت آنلاین ذخیره کنید و سپس برای امنیت شبکه TomoChain پاداش دریافت می‌کنید.

حتما بخوانید  ارز هلیوم (Helium) چیست و چرا منحصر به فرد است؟

همه می‌توانند در TomoChain شركت كنند، اما در حال حاضر فقط ۱۵۰ مدل اصلی برای رای‌گیری در این شبكه وجود دارد. دارندگان توکن TOMO این مدل‌های اصلی را انتخاب می‌کنند. این بخش «رای دادن» از ساز و کار است. سهامداران شبکه با تأیید خودکار معاملات، شبکه را ایمن می‌کنند. این عدم تمرکز کامل وضعیت شبکه سالم را تضمین می‌کند. هرچه تعداد افراد TOMO بیشتر باشد، شبکه بهتر می‌شود؛ بنابراین، اگر مالک هر یک از آن‌ها هستید، قطعا باید در این زمینه شرط بندی کنید. این نه تنها برای منافع شخصی، بلکه همچنین برای افزایش امنیت شبکه است.

استفاده توموچین از Sharding

Sharding (شاردینگ) یک کاربرد محبوب تئوری مبتنی بر فناوری بلاکچین است. خرد کردن، مقیاس‌پذیری را حل می‌کند. TomoChain برای اعتبار سنجی تراکنش‌ها به روشی سریع‌تر از Sharding در ساز و کار اجماع POSV خود استفاده می‌کند. علاوه بر این، TomoChain برای اطمینان از سطح بالاتری از امنیت شبکه از اعتبار سنجی مضاعف استفاده می‌کند.

بررسی TomoChain

تیم توموچین

یکی از مهم‌ترین جنبه‌های هر پروژه بلاک‌چین، افراد پشت آن هستند. تیم می‌تواند موفقیت پروژه را ایجاد کند یا شکست دهد. از طرف دیگر، آن‌ها نباید بیش از حد در شبکه مشارکت داشته باشند. در غیر این صورت، واقعاً غیرمتمرکز است. تیم TomoChain در مهارت‌ها و نقش‌ها متفاوت است. بنیانگذار TomoChain همچنین بنیانگذار و سرپرست پروژه بلاکچین NEM، یکی از بزرگ‌ترین ارزهای دیجیتال در جهان بود. همچنین دو مشاور، راجر لیم از شرکت NEO Global Capital و توک وو، بنیانگذار کامبریا، در هیئت مدیره حضور دارند.

آیا توموچین سرمایه گذاری خوبی است؟

شما همیشه باید قبل از سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال تحقیق کنید و خطرات موجود را درک کنید. با مطالعه کامل بررسی TomoChain شروع کنید. TomoChain تقاضای زیادی در بازار دارد. علاوه بر این، درآمد غیرفعال حاصل از سهام TOMO یا راه‌اندازی یک ابزار فروش، آن را برای افراد زیادی یک سرمایه‌گذاری بسیار جذاب می‌کند.

حتما بخوانید  5 کیف پول ناشناس بیت کوین برای محافظت از حریم شخصی شما

نتیجه گیری کلی درباره توموچین

TomoChain تاکنون موفقیت زیادی داشته است و راه‌اندازی شبکه اصلی هم موفقیت آمیز و هم چشمگیر بود. به نظر می‌رسد تیم از یک دید کلی و جهت مشخص برخوردار است. موفقیت واقعی این بلاکچین زمانی خواهد بود که آن‌ها شاردینگ را اجرا کنند. اگر آن‌ها بتوانند آن را به سرعت انجام دهند، به راحتی می‌توانند خود را در صف مقدم انقلاب بلاکچین قرار دهند.

نظر شما درباره پروژه و ارز دیجیتال TomoChain چیست ؟ آینده توموچین را چطور پیش‌بینی می‌کنید؟ برای خرید ارز دیجیتال TOMO می‌توانید از بخش خرید و فروش ارزهای دیجیتال در صرافی کافه ارز استفاده کنید و در کوتاه‌ترین زمان و ایمن‌ترین روش، این ارز را به صورت اتوماتیک خریداری کنید.

5/5 - (20 امتیاز)

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید