logo کاقه ارز

تحصیل در خارج از کشور و تجربه کردن زندگی در بیرون از کشوری که در آن متولد و بزرگ شده‌ایم تجربه‌ای شیرین اما دلهره‌آور است. هر ساله دانشجویان بین‌المللی از سراسر دنیا برای تحصیل در رشته‌ و دانشگاه دلخواه به کشورهای مختلف مهاجرت می‌کنند. یکی از این کشورها استرالیا است که با ارائه سیستم آموزشی باکیفیت و تنوع در دوره‌های تحصیلی، به مقصدی جذاب برای دانشجویان تبدیل شده است. برای تحصیل در این کشور به ویزای دانشجویی استرالیا نیاز دارید و باید بتوانید دپارتمان امور داخلی را مجاب کنید که شرایط کلیدی دریافت ویزا را دارید. در این مطلب از راهنمای دریافت ویزای تحصیلی ، نحوه دریافت ویزای تحصیلی استرالیا در سال ۲۰۲۱ را بررسی می‌کنیم.

مراحل دریافت ویزای دانشجویی استرالیا در سال ۲۰۲۱

– اثبات ورود موقت و بازگشت به کشور مبدا (GTE)

– تمکن مالی

– گواهی تسلط بر زبان انگلیسی

– عدم سوء پیشینه و گواهی سلامت

– پر کردن فرم درخواست ویزای دانشجویی استرالیا

– پرداخت هزینه رسیدگی به فرم درخواست

– شرکت در مصاحبه

شرط اثبات حضور موقت (GTE)

اقامت موقت استرالیا

یکی از موارد مورد نیاز برای دریافت ویزای دانشجویی استرالیا و تحصیل در بهترین دانشگاه های استرالیا، شرط اثبات حضور موقت (GTE) که در نوامبر سال ۲۰۱۱ اعمال شد. این شرط می‌گوید متقاضی دریافت ویزا باید بتواند یک دلیل صادقانه برای حضور موقت در استرالیا به منظور تحصیل یا همراهی دانشجو (به عنوان همسر یا فرزند) یا قیم، ارائه دهد. دپارتمان امور داخلی استرالیا فاکتورهای زیر را در نظر می‌گیرد:

– شرایط موجود در کشور مبدا

– شرایط بالقوه برای شما در استرالیا

– ارزش رشته انتخابی در آینده شما

– سوابق مهاجرت شما

برای تعیین منطبق بودن شما با شرایط GTE، از شما خواسته می‌شود که در نزدیک‌تری سفارت یا کنسولگری کشور استرالیا مصاحبه انجام دهید. برخی از متقاضیان فقط باید فرم درخواست ویزا را پر کنند.

تکمیل فرم درخواست ویزای دانشجویی استرالیا

تمامی دانشجویان بین‌المللی که قصد تحصیل در استرالیا را دارند باید تقاضای ویزای دانشجویی (زیردسته ۵۰۰) کنند که این کار به صورت آنلاین انجام می‌شود. قبل از درخواست ویزا باید تایید ثبت‌نام (COE) یا نامه پذیرش دریافت کنید که تایید می‌کند شما در دوره تحصیلی ثبت شده در ثبت موسسات و رشته‌های مشترک‌المنافع (CRICOS)، پذیرفته شده‌اید. تاییدیه ثبت‌نام به شکل یک کد آنلاین است که باید در فرم درخواست ویزای دانشجویی استرالیا وارد کنید. همچنین باید واریز مبلغ شهریه خود را هم انجام دهید.

شما می‌توانید در حین تحصیل در استرالیا رشته تحصیلی خود را تغییر دهید یا برای مقطع تحصیلی بالاتر درخواست دهید اما اگر برای رشته‌ای پایین‌تر از رشته‌های ثبت شده در چارچوب صلاحیت استرالیا (AQF) درخواست دهید، باید درخواست یک ویزای جدید ثبت کنید.

شرایط دریافت ویزای تحصیلی استرالیا

ویزای تحصیلی استرالیا

در زمان تکمیل فرم درخواست ویزای دانشجویی استرالیا باید مدارک زیر را ارائه دهید:

نامه تمکن مالی: شواهدی مبنی بر دارا بودن تمکن مالی برای پوشش هزینه‌های شهریه، سفر و زندگی. از تاریخ فوریه ۲۰۱۸ میزان بودجه‌ای که باید برای اثبات تمکن مالی جهت هزینه‌های زندگی (جدا از شهریه و سفر) داشته باشید، ۱۳۷۵۰ دلار در سال است. اگر همراه (همسر و فرزند) داشته باشید باید مدارک تمکن مالی برای پوشش هزینه‌های آنها را هم ارائه دهید. همچنین می‌توانید مدارکی ارائه دهید دال بر اینکه همسر یا والدین شما مایل به حمایت مالی از شما بوده و اینکه حداقل میزان درآمد آنها ۴۰۶۶۰ دلار در سال است.

مدرک تسلط بر زبان: اگر شهروند کشورهای غیر انگلیسی زبان هستید یا حداقل ۵ سال تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان را نگذرانده‌اید، باید اثبات کنید که توانایی صبحت به زبان انگلیسی در سطح تعیین شده را دارید. آزمون‌های بین‌المللی مورد قبول شامل آزمون آیلتس، تافل iBT ، آزمون PTE و CAE هستند. امتیاز مورد نیاز شما از این آزمون‌ها به این بستگی دارد که آیا یک مقطع تحصیلی کامل را شروع کنید یا در دوره‌‌های آموزش زبان برای دانشجویان خارجی شرکت می‌کنید.

گواهی سلامت: یکی از دیگر شرایط مورد نیاز برای دریافت ویزای دانشجویی استرالیا، ارائه مدارکی دال بر سلامت متقاضی است. از برخی از دانشجویان خواسته می‌شود چکاپ پزشکی یا رادیولوژی انجام دهند تا اثبات شود که در وضعیت سلامت خوبی قرار دارند (این مورد برای افرادی که قصد تحصیل در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و پرستاری را دارند صدق می‌کند). اگر از شما برای ارائه این مدرک درخواست شد، باید به پزشکی که مورد تایید دپارتمان مهاجرت استرالیا است، مراجعه کنید.

به جز دانشجویانی که از کشورهای بلژیک و نروژ به استرالیا می‌آیند، تمامی دانشجویان بین‌المللی که درخواست ویزای دانشجویی استرالیا را دارند باید «بیمه دانشجویی» خریداری کنند. می‌توانید این بیمه از طریق دانشگاه یا مستقیما از یکی از بیمه‌گذاران مورد تایید، تهیه کنید. هزینه بیمه در شرکت‌های مختلف متفاوت است و به طول مدت آن بستگی دارد.

گواهی عدم سوء پیشینه: دریافت ویزای دانشجویی استرالیا مستلزم این است که ثابت کنید با سابقه پاک و بدون سوء پیشینه وارد این کشور می‌شوید. این گواهی را می‌توانید از وب‌سایت ثنا یا میخک تهیه کنید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا

چک لیست مدارک ویزای استرالیا

وب‌سایت دپارتمان امور داخلی فهرستی از مدارک لازم برای دریافت ویزای دانشجویی استرالیا ارائه کرده است که دانشجویان بین‌المللی برای دریافت ویزا باید آنها را ارائه دهند. این مدارک شامل موارد زیر است:

– فرم درخواست ویزای دانشجویی استرالیا (157A)

– پرداخت هزینه ویزا – در حال حاضر ۴۲۰ دلار

– کپی از صفحه مشخصات پاسپورت

– نامه پذیرش

– نامه تمکن مالی

– نتیجه آزمون‌های بین‌المللی زبان

– بیمه

– گواهی عدم سوء پیشینه

– چهار عکس با ابعاد عکس پاسپورت

پس از جمع‌آوری و اسکن مدارک پشتیبان، باید یک حساب کاربری در سیستم ImmiAccount ایجاد کرده و درخواست خود را آنلاین ارسال کنید. رسیدگی به درخواست ویزای دانشجویی استرالیا معمولا چهار هفته طول می‌کشد. اگر شما در رشته‌ای طولانی‌تر از ده ماه تحصیل می‌کنید که در پایان سال تحصیلی استرالیا (معمولا اواسط دسامبر) به پایان می‌رسد، ویزای شما تا مارس سال بعد معتبر خواهد بود. اگر دوره شما طولانی‌تر از ده ماه است و از ژانویه تا اکتبر طول می‌کشد، ویزای شما تا دو ماه بعد از پایان دوره تحصیلی معتبر خواهد بود. در برخی از شرایط امکان درخواست ویزای بعدی در پایان دوره تحصیلی وجود دارد.

استفاده از ویزای دانشجویی

پس از دریافت ویزای دانشجویی استرالیا ، شما می‌توانید تا ۹۰ روز قبل از شروع دوره تحصیلی خود وارد این کشور شوید. طی هفت روز پس از ورود، باید موسسه آموزشی خود را از آدرس محل اقامت خود مطلع کرده و همچنین اگر آدرس شما تغییر کرد، طی مدت هفت روز باید اطلاع دهید.

در زمان تحصیل در استرالیا اجازه هفته‌ای ۲۰ ساعت کار در طول ترم و به صورت تمام‌وقت در تعطیلات، دارید. ویزای دانشجویی استرالیا به صورت خودکار را مجوز کار صادر می‌شود گرچه تا زمانی که دوره تحصیلی شما آغاز نشده باشد اجازه کار ندارید و همچنین برای تامین مخارج خود و خانواده‌تان در استرالیا نباید فقط به حقوق کار دانشجویی اکتفا کنید.

اگر در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا تحصیل می‌کنید هیچ محدودیتی برای کار کردن نخواهید داشت. هر نوع کاری که به عنوان بخشی از دوره تحصیلی شما محسوب شود در محدودیت ۲۰ ساعت کار در هفته محاسبه نمی‌شود. در طول مدتی که تحت ویزای دانشجویی استرالیا در این کشور هستید باید به تعهداتی معین پایبند باشید: باید در رشته تحصیلی ثبت شده در CRICOS به تحصیل بپردازید، کلاس‌ها را به طور منظم شرکت کنید، در طول دوره تحصیلی پیشرفت قابل قبول داشته و همواره بیمه سلامت OSCH داشته باشید. تخلف از قوانین تعیین شده توسط اداره امور مهاجرت استرالیا می‌تواند به لغو ویزای شما منتهی شود.

دانشجویان بین المللی که قصد پرداخت شهریه یا هزینه ثبت‌نام دانشگاه‌های کانادا را دارند، می‌توانند از خدمات پرداخت‌های بین‌المللی کافه ارز با استفاده از خرید با پی پال و خرید با ویزا و مستر کارت استفاده کرده و بدون هیچ مشکل و تاخیری پرداخت‌های بین‌المللی خود را انجام دهند. همچنین با استفاده از کافه ارز می‌توانید پرداخت هزینه ثبت نام آزمون های بین المللی را به آسانی انجام دهید.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.