کاقه ارز

تحصیل در استرالیا در واقع ترکیب تفریح، زندگی اجتماعی و تحصیلی با یکدیگر است. این مقصد محبوب برای تحصیل در خارج از کشور و مهاجرت تحصیلی که بسیاری از بهترین دانشگاه‌های جهان در آن واقع شده‌اند، هر ساله پذیرای میلیون‌های دانشجو و دانش آموز بین‌المللی از سراسر جهان است.  بنابراین جذب شدن به تنوع فرهنگی در شهرهای مختلف این کشور، چندان دور از انتظار نخواهد بود.

بهتر است بدانید، فرصت تحصیل در استرالیا، فرصت یادگیری دانش موردعلاقه تحت نظر بهترین اساتید با بالاترین کیفیت آموزشی است که زمینه‌ساز آینده درخشانی خواهد بود. مطمئنا تصمیم به مهاجرت تحصیلی، آن هم تقریبا به دورترین نقطه جهان، استرالیا، تصمیمی سخت خواهد بود که نیاز به مشورت و راهنمایی حرفه‌ای دارد. بهتر است اگر قصد مهاجرت تحصیلی به استرالیا را دارید ابتدا اطلاعات خود را کمی در این زمینه افزایش داده، از مزیت‌های تحصیل در این کشور با خبر شده و سپس با اطمینان کامل برای مهاجرت اقدام کنید.

این مطلب از معرفی بهترین مقصدهای تحصیل در خارج، می‌تواند راهنمای خلاصه و مفیدی از هر آن چه برای تحصیل در استرالیا و مزیت‌های آن نیاز دارید را در اختیار شما بگذارد.

چرا تحصیل در استرالیا ؟

شاید از خودتان بپرسید چرا باید استرالیا، جایی بسیار دور از ایران را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کنم؟

در پاسخ به این سوال باید گفت، استرالیا مهد نوآوری، خلاقیت و حمایت از تفکرات مستقل است. آزادی بیان، سطح بالای کیفیت آموزش، احترام به ملیت‌های مختلف و عدم اشباع بازار کار این منطقه و بسیاری موارد دیگر باعث شده استرالیا یکی از محبوب‌ترین مقاصد تحصیلی در جهان باشد.

دانشجویان که تحصیل در استرالیا را انتخاب می‌کنند، شاید در ابتدا احساس غربت و دوری کمی آن‌ها را اذیت کند اما در ادامه و با عادت کردن به زندگی در جو شهر و دانشگاه محل تحصیل، به زودی متوجه خواهند شد که در واقع تحصیل در استرالیا فرصتی برای تحصیل و لذت بردن از زندگی است.

مهاجرت تحصیلی به استرالیا

این کشور پر از افراد جوان از ملیت‌ها و فرهنگ‌ها مختلف است که برای شروع یک زندگی تازه یا تحصیل در استرالیا به این منطقه آرام آمده‌اند. در واقع به بیان ساده می‌توان گفت: «زندگی و تحصیل در استرالیا شبیه به شنا کردن در دریایی از فرصت‌های طلایی برای پیشرفت در هر زمینه‌ای است.»

نه‌ تنها دوران دانشجویی بلکه در زمان فارغ‌ التحصیلی نیز این کشور حامی دانشجویان ممتاز و برتر است. دانشجویانی که بتوانند با نمرات برتر یا پروژه‌های خلاقانه دوره تحصیل خود را به پایان برسانند، بسیار سریع جذب بازار کار استرالیا شده و می‌توانند اقامت دائم این کشور را دریافت کنند.

انتخاب برنامه مهاجرت تحصیلی مناسب

آیا شما هم جزو افرادی هستید که نمی‌دانید دقیقا کدام برنامه مهاجرت تحصیلی به استرالیا برای شما مناسب است؟ چه دانشگاهی را انتخاب کرده یا اصلا از کجا شروع کنید؟

اگر سوالاتی مشابه موارد بالا دارید؛ بهتر است ابتدا تمام سوالات خود را نوشته، درباره آن‌ها تحقیق کرده و سپس با یک موسسه یا کارشناس مهاجرت تحصیلی مشورت کنید. اگر به اندازه کافی تسلط داشته باشید، گاهی خودتان می‌توانید به صورت مستقیم با دانشگاه موردنظرتان تماس گرفته و مدارک لازم را برای اخذ ویزای تحصیل در استرالیا تهیه کنید.

زندگی در استرالیا

قطعا زندگی در هر کدام از شهرهای استرالیا با وجود تنوع فرهنگی و مردم بومی، بسیار متفاوت از محل زندگی قبلی شما خواهد بود. بهتر است خودتان را برای تجربه یک زندگی هیجان انگیز در یک کشور چند ملیتی دور از خانه آماده کنید.

بیمه دانشجویی در استرالیا

بهتر است در تمام طول تحصیل خود در استرالیا، بیمه درمانی خصوصی داشته باشید. داشتن یک بیمه درمانی که موارد پزشکی مختلفی را پوشش می‌دهد و بسیار در کنترل هزینه‌های جانبی زندگی و تحصیل در استرالیا موثر خواهد بود.

شما می‌توانید یک بیمه درمانی بین‌المللی تهیه کرده و سالانه آن را با پرداخت هزینه تمدید کنید تا در صورت بروز هرگونه اتفاق غیرمنتظره، هزینه‌های شرایط پزشکی و اورژانسی را پوشش دهد.

لازم به ذکر است که دولت استرالیا، یک بیمه درمانی ویژه با نام «OMS» برای دانشجویان بین‌المللی در نظر گرفته است که دانشجویان با داشتن ویزای دانشجویی خود می‌توانند در محدوده استرالیا از پوشش‌های درمانی و پزشکی آن استفاده کنند. اما اگر سفری به خارج از کشور داشته باشید، دیگر این پوشش شامل شما نبوده و نیاز به تهیه یک بیمه مسافرتی دیگر دارید.

کار دانشجویی در استرالیا

یکی از مزایای تحصیل در استرالیا، امکان کار برای دانشجویان به‌صورت نیمه وقت تا پایان دوره تحصیل است که می‌تواند کمک هزینه بزرگی برای زندگی راحت‌تر در استرالیا باشد.

این کشور به افراد دارای ویزای دانشجویی اجازه کار به صورت پاره‌وقت و نیمه وقت می‌دهد. علاوه‌ بر این پس از استخدام دانشجو باید از کارفرمای خود بازخورد دریافت کرده و نتیجه آن را به عنوان یک رزومه کاری جهت کاریابی پس از پایان تحصیل در استرالیا ضمیمه مدارکش کند.

کار و تحصیل در استرالیا

از دیگر مزایای امکان کار دانشجویی در استرالیا ، می‌توان به خو گرفتن هرچه سریع‌تر با محیط، تسلط بر محل زندگی جدید و آشنایی با دوستان و افراد تازه و همچنین بهبود زبان انگلیسی نیز اشاره کرد.

کمک هزینه مالی به دانشجویان در استرالیا

تحصیل در برخی از شهرهای استرالیا می‌تواند کمی گران‌تر از سایر مقاصد مهاجرت تحصیلی باشد. رمز موفقیت در این زمینه، پرداخت شهریه پیش از موعود و ارائه گواهی مالی مبنی بر توانایی پرداخت هزینه‌های زندگی و تحصیل در استرالیا به دانشگاه مربوطه است.

بهتر است بدانید که برای شروع تحصیل در استرالیا و ادامه این راه، نیاز به حمایت مالی از سوی خانواده به‌ خصوص در سال‌های اولیه خواهید داشت، اما خودتان هم می‌توانید در کاهش هزینه‌های خود نیز نقش داشته باشید.

می‌توانید کار نیمه وقت پیدا کرده یا با کسب نمرات برتر یا پروژه‌های خلاقانه بورسیه‌ و کمک هزینه مالی از سازمان‌های بین‌المللی یا دانشگاه‌ها دریافت کنید. همچنین بسیاری از دانشگاه‌های استرالیا امکان استفاده از وام دانشجویی به‌ خصوص برای دانشجویان بین‌المللی را نیز فراهم کرده‌اند.

برنامه‌های پس از فارغ‌ التحصیلی

شاید نگران شرایط خود پس از فارغ‌ التحصیلی از دانشگاه و پایان دوره تحصیلی در استرالیا باشید. در چنین حالتی بسته به انتخاب شخصی، فرد می‌تواند از استرالیا خارج شده یا تحصیلات خود را همچنان ادامه داده یا جذب بازار کار استرالیا شود. دانشجویان پس از پایان دوره تحصیل خود گزینه‌های زیادی پیش رو دارند که می‌توانند به کمک یک مشاور و برنامه‌ای که برای آینده دارند، بهترین تصمیم را بگیرند.

after-study-in-australia

اظهارنامه مالیاتی دانشجویی در استرالیا چیست؟

اگر هنگام تحصیل در استرالیا، مشغول به کار شوید باید سالیانه مالیات پرداخت کرده و اظهارنامه مالیاتی ارائه دهید. ارائه اظهارنامه مالیاتی فرآیندی است که به‌ دقت باید انجام شود؛ زیرا در صورت اشتباه، هزینه مالیات سالیانه شما نیز تغییر خواهد کرد. در صورت نیاز به یک مشاوره مالی مراجعه کرده یا از سایر دوستان خود که سابقه چنین کاری داشته‌اند، راهنمایی بخواهید.

کلام آخر از تحصیل در استرالیا

شاید تحصیل در استرالیا به دلیل موقعیت جغرافیایی و دور بودن از سایر کشورها، کمی باعث تردید در انتخاب این کشور برای ادامه تحصیلات شود، اما هرگز مزایای تحصیل در استرالیا را فراموش نکنید. استرالیا کشور فرصت‌ها و پیشرفت‌ها است، جایی که در هر زمینه‌ای از هنر و تکنولوژی تا جدیدترین دانش‌های بشری امکانی برای رشد و آموزش در بهترین دانشگاه‌های جهان در آن وجود دارد.

نظر شما درباره تحصیل در استرالیا چیست؟ دانشجویان بین المللی که قصد پرداخت شهریه یا هزینه ثبت‌نام دانشگاه‌های استرالیا را دارند، می‌توانند از خدمات پرداخت‌های بین‌المللی کافه ارز با استفاده از خدمات خرید با پی پال و خرید با ویزا و مستر کارت استفاده کرده و بدون هیچ مشکل و تاخیری پرداخت‌های بین‌المللی خود را انجام دهند. همچنین برای ثبت نام آزمون های بین المللی می‌توانید از خدمات منحصر به فرد کافه ارز استفاده کنید.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *