کاقه ارز

ربات فارکس چیست ؟ ربات تریدر فارکس چگونه کار می‌کند ؟ آیا این ربات‌ها برای معامله بد هستند؟ این‌ها سوالاتی است که با شنیدن کلمه ربات معامله گر فارکس به ذهن معامله‌گران بازار فارکس می‌رسد. در این مطلب از کسب و کارهای آنلاین در وبلاگ کافه ارز ، به معرفی ربات های فارکس ، نحوه عملکرد، مزایا و معایب و همچنین معرفی بهترین ربات‌های فارکس خواهیم پرداخت.

ربات فارکس چیست و چگونه کار می کند ؟

قبل از این‌که در مورد نحوه کار ربات های تریدر صحبت کنیم، لازم است بدانید که ربات تریدر فارکس چیست . یک ربات چیزی کمتر از چند خط کد با قوانین ورود و خروج روشن بازار است که به طور خودکار اجرا می‌شود. تمام مواردی که در بازار فارکس اعمال می‌شود به سادگی یک استراتژی خودکار است که در بازار ارز خرید و فروش می‌کند که به آن‌ها EA (Expert Expert) نیز گفته می‌شود.

حال می‌دانیم ربات تریدر فارکس چیست و با نحوه کار آن‌ها آشنا شدیم. اما آیا می‌توانید با ربات‌های تریدر درآمد کسب کنید یا آن‌ها نوعی کلاهبرداری هستند؟ عملکرد یا نتایج این استراتژی‌های خودکار به استراتژی‌های قبلی و نظارت آن‌ها بستگی خواهد داشت؛ بنابراین اگر از ابتدا سودآوری نداشته باشند، هر چقدر خودکار باشند نیز نمی‌توانند. اما اگر استراتژی برنامه‌ریزی شده خوب باشد، نتیجه ممکن است بهتر باشد.

ربات فارکس

مزایای ربات های فارکس

یکی از مزایای ربات تریدر فارکس این است که می‌توان عملکرد استراتژی برنامه‌ریزی شده را کمّی کرد. با استفاده از یک استراتژی برنامه ریزی شده، می‌توانید نتیجه معکوس انجام دهید و نحوه رفتار آن استراتژی را ارزیابی کنید. اگر معامله اختیاری یا دستی انجام داده باشید، مطمئنا سیستم‌های مختلف را بدون داشتن آمار یا نتیجه‌ای از کارکرد یا عدم کارایی آن‌ها در گذشته امتحان کرده‌اید. به بیان دیگر، شما با پول خود بازی کرده‌اید بدون این‌که بدانید کاری که می کردید سودآور است یا خیر. یک لحظه فکر کنید، اگر کمیت را تعیین نکنید، از کجا خواهید دانست که پیشرفت می‌کنید؟

هنگام تصمیم‌گیری به «عینیت» در گرفتن تصمیم نیاز دارید. در غیر این صورت، نتایج شما تحت تأثیر تفسیر شما قرار می‌گیرد و در اینجا شما یک عامل اضافی خوب برای اشتباه دارید. چگونه می خواهید آن را اصلاح کنید؟ سیستم‌ها یا ربات‌ها یک رویکرد عینی در بازار را مجاز می‌دانند.

همان‌طور که می‌دانید، دقت در هنگام معامله مهم است. هنگامی که به صورت دستی تجارت می‌کنید، هر لحظه را تجزیه و تحلیل می‌کنید و سفارش را انجام می‌دهید. اما هنگامی که فرایند به صورت خودکار انجام می‌شود، سفارش در کمتر از یک ثانیه بدون تردید و تجزیه و تحلیل انجام می‌شود.

ربات تریدر فارکس چیست

یکی دیگر از مزایای قابل توجه ربات تریدر فارکس این است که برای انجام عملیات لازم نیست ساعت‌ها چشم خود را به صفحه معطوف کنید. با گذشت زمان می‌توانید آن را بدون وقفه انجام دهید، حتی اگر جلوی صفحه نباشید. اگر به مدت یک هفته در سفر باشید مجبور هستید برای حضور در بازار کاری انجام دهید؛ ربات تریدر فارکس معاملات شما را به طور همزمان اجرا می‌کند. با این وجود باید بدانید که باید این ربات‌ها را کنترل کرد و ایجاد سیستم‌های خودکار به زمان و کار نیاز دارد.

معایب ربات های فارکس

اگرچه مزایای ربات فارکس مشخص است، اما این ربات‌ها معایبی نیز دارند. بیشتر ربات‌هایی که از طریق اینترنت به بازار عرضه می‌شوند بر اساس سیستم معاملاتی گرید و مارتینگل (Grid and martingale) ساخته شده‌اند که نتایج بسیار خوب و منحنی عملکرد تقریبا عالی را منعکس می‌کند اما یک روز شکسته می‌شوند. چرا؟ به دلیل قوانین تهاجمی مدیریت ریسک که استفاده می‌کنند. اگر چنین فکر نمی‌کنید، تعدادی از آن‌ها را به صورت رایگان دانلود کنید و در مدت زمان طولانی به نتایج آن‌ها نگاه کنید. چرا این اتفاق می‌افتد؟

ایجاد یک سیستم خودکار خوب و مقرون به صرفه آسان نیست. در واقع برنامه‌نویسی مارتینگل یا شبکه آسان نیست. بنابراین قبل از خرید هر ربات تریدر فارکس ، اطمینان حاصل کنید که آن‌ها از این تکنیک‌ها استفاده نمی‌کنند و هیچ کس در زیر مارکی مخفی نشده است که فردا ناپدید شود.

در مورد معایب هنگام معامله با ربات های معامله گر فارکس ، هرگونه نقص فنی که ممکن است ایجاد شود و باعث شود تا به خوبی کار نکند، مهم است. این خرابی می‌تواند بر عملکرد شما تأثیر بگذارد، توصیه می‌شود از سرور vpsDime (یک سرور مجازی خصوصی) استفاده کنید.

ربات معامله گر فارکس

محدودیت های ربات های فارکس چیست؟

می‌توان گفت که ربات های تریدر فارکس (همیشه) کار نمی‌کنند. منظور این است که سیستم‌هایی وجود دارند که سال‌ها به خوبی کار می کنند اما اکثریت قریب به اتفاق آن‌ها از کار می‌افتند. بنابراین راه حل این است که قوانین مشخصی برای غیرفعال کردن این ربات‌ها داشته باشید.

بهینه سازی بیش از حد پارامترها

محدودیت دیگر هنگام استفاده از استراتژی‌های خودکار، بهینه سازی بیش از حد پارامترها است. شما باید متغیرهای خود را تنظیم کنید تا نتایج آن بسیار خوب باشد. مشکل این است که ما نمی‌دانیم چه اتفاقی قرار است فردا در بازار بیفتد؛ بنابراین به احتمال زیاد ربات فارکس هنگام استفاده از آن با داده‌های جدید کارایی خوبی نخواهد داشت. راه حل این است که یک استراتژی ایجاد کنید و سپس اعتبار سنجی کنید.

ربات های تریدر جادو نمی‌کنند، آن‌ها ارزش افزوده‌ای نسبت به تجارت دستی دارند که کاملا واضح است، اما این چیزی است که شما آن را به ربات متصل می‌کنید و منتظر می‌مانید تا ببینید چگونه سود می‌کنید. بهره بردن از ربات تریدر فارکس هوشمند بودن است، اما نادیده گرفتن محدودیت‌های این ربات‌ها ساده لوح بودن است.

بهترین ربات های فارکس

چگونه یک ربات فارکس را انتخاب کنیم؟

از استفاده از ربات‌هایی که مدیریت ریسک تهاجمی را اعمال می‌کنند خودداری کنید. اگر می‌خواهید یک ربات معامله گر فارکس را انتخاب کنید، مدتی را صرف تماس با شخص ایجاد کننده آن در نظر بگیرید و آن را از هر جهت مورد بررسی قرار دهید.

از جایی که نمی‌شناسید خرید نکنید. در واقع، یک ربات را بدون فکر خریداری نکنید بلکه نظارت تخصصی داشته باشید. همان‌طور که قبلا نیز ذکر شد، ربات‌های تریدر باید مدیریت شوند. مطمئن باشید که قادر به یادگیری انجام همه این کارها توسط خودتان به روشی ساده هستید. در درگاه‌هایی مانند داروینکس نیز گزینه‌های دیگری دارید.

بهترین ربات های فارکس

بهترین ربات های تریدر فارکس همان ربات هایی هستند که شما آن‌ها را می شناسید و ایجاد می‌کنید. ربات هایی که می توانید آن‌ها را به روشی ساده بسازید و همچنین آزمون‌های مختلف مقاومت را انجام دهید تا از ابتدا نقاط ضعف و قوت آن‌ها را بشناسید.

بهترین ربات های تریدر فارکس

هیچ ربات معامله گر فارکس خوب یا ربات بدی وجود ندارد. در کل ربات‌هایی وجود دارند که خوب کار می‌کنند و ربات‌هایی نیز هستند که کار نمی‌کنند. سعی کنید از کسانی که این کار را می‌کنند استفاده کنید. از بیش از صد استراتژی استفاده کنید که روزانه آن‌ها را کنترل و پیگیری کنید. به این ترتیب همه چیز پویا است و گرچه همیشه استراتژی‌هایی وجود دارد که در مدت زمان محدودی کارساز نیستند، اما در این میان راهکارهای دیگری نیز وجود دارند که بیشتر از آن تولید می‌کنند.

نظر شما درباره ربات فارکس چیست ؟ بهترین ربات تریدر فارکس از نظر شما کدام است؟ اگر شما هم در بازار ارز بین‌المللی همچون بازار فارکس فعالیت دارید، با استفاده از خدمات خرید با وب مانی و خرید با پرفکت مانی در کافه ارز می‌توانید هزینه‌ شارژ اکانت بروکرها را بپردازید.

4/5 - (1 امتیاز)
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *