پرداخت هزینه WES

پرداخت هزینه ارزشیابی مدارک تحصیلی WES | پرداخت WES | پرداخت وس

ارزشیابی مدرک تحصیلی WES یکی از پیش‌نیازهای مهاجرت کاری ، مهاجرت تحصیلی یا اپلای کردن برای آمریکا و کانادا است. موسسه World Education Services یا به اختصار WES یکی از معتبرترین موسسات ارزیابی مدارک تحصیلی و معادل سازی مدرک تحصیلی برای دانشگاه های کانادا و آمریکا است. برای پرداخت هزینه WES به پرداخت ارزی نیاز خواهید داشت. با استفاده از خدمات پرداخت ارزی بین المللی در کافه ارز به آسانی می‌توانید نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام آزمون های بین المللی و همچنین پرداخت WES (پرداخت وس) اقدام کنید.

 پرداخت هزینه WES

چرا WES اهمیت دارد؟

بسیاری از این دانشگاه‌ها از متقاضی، علاوه بر دیگر مدارک مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی، درخواست تأییدیه ارزیابی مدارک تحصیلی را دارند. موسسه وس مورد تایید دانشگاه‌های آمریکا و کانادا است و مدارک تحصیلی متقاضیان را بر اساس رتبه‌بندی خاص و جهانی اعتبارسنجی کرده و معادل آن ارزش آن را با نمره GPA به مدرک مذکور اختصاص می‌دهد که به آن تاییدیه WES می‌گویند.

ارزشیابی مدارک تحصیلی وس برای اخذ اقامت دائمی کانادا یا PR کانادا از طریق اکسپرس اینتری نیز اجباری است. اگر ارزیابی مدرک تحصیلی WES را برای کار و مهاجرت نیاز دارید، رتبه‌بندی مدارک شما بر اساس Document By Document بوده و نیازی به وارد کردن تک تک نمرات نیست. توجه داشته باشید که نباید اصل مدارک را ارسال کنید، چراکه موسسه WES آن را به شما باز نمی‌گرداند. پرداخت هزینه WES با استفاده از خدمات کافه ارز به آسانی ممکن است.

 پرداخت wes

نحوه ارزشیابی مدرک تحصیلی WES کانادا

مراحل ارزشیابی و ارسال مدارک به WES به صورت زیر است. لازم به ذکر است پرداخت هزینه WES (پرداخت وس) با کافه ارز ممکن است:

 • مرحله 1: متقاضی ابتدا باید در وب‌سایت رسمی موسسه وس (wes.org) یک حساب کاربری ایجاد کند.
 • مرحله 2: ابتدا تمام مدارکی که از شما خواسته شده را مرور کنید. تک تک مدارکی که نیاز است ارسال کنید باید توسط یک دفتر اسناد رسمی به انگلیسی یا فرانسوی ترجمه شده و تایید و مهر و موم شود.
 • مرحله 3: مدارک را آپلود کرده و هزینه WES را پرداخت کنید.
 • مرحله 4: شناسه‌ای که روی صفحه ظاهر می‌شود (Reference Number) را یادداشت کنید. برای درخواست نهایی ویزا و ثبت‌نام در دانشگاه مورد نظر خود، باید این شماره شناسه WES را روی تمام اسناد، پاکت‌ها و مکاتبات خود وارد کنید.

 پرداخت وس

هزینه تاییدیه WES

هزینه ارزشیابی مدرک تحصیلی WES کانادا براساس نوع خدمات و تعداد مدارک ارسالی شما هزینه توسط موسسه WES برآورد می شود. مدت زمان ارزیابی مدارک وس معمولا بین ۷ روز تا ۴ هفته زمان می‌برد. برای پرداخت وس، شرایط و آپشن‌های متفاوتی پیش روی شما است. در واقع زمانی که شما مدارکتان را برای وس می‌فرستید، مدارک در آن جا بایگانی خواهد شد و شما هربار که بخواهید یک کپی از آن بگیرید باید 30 دلار پرداخت WES انجام دهید. بعد از این کار مدارک درب منزل شما فرستاده خواهد شد. در حالت عادی اگر بخواهید برای کانادا مدرک بفرستید باید 25 دلار و برای دیگر کشورها 75 دلار پرداخت کنید.پرداخت هزینه WES را می‌توانید با خدمات پرداخت ارزی کافه ارز انجام دهید.


پرداخت هزینه WES

پرداخت هزینه WES

برای پرداخت WES نیاز به داشتن کارت اعتباری بین المللی همچون ویزا کارت یا مستر کارت دارید. از آنجایی که خرید این کارت‌ها هزینه بیشتری دارد، بسیاری ترجیح می‌دهند تا از صرافی‌های معتبری همچون کافه ارز برای پرداخت هزینه WES استفاده کنند. با استفاده از خدمات پرداخت هزینه ارزشیابی مدارک تحصیلی WES در سایت کافه ارز، شما می‌توانید پرداخت هزینه وس را در سریع‌ترین زمان ممکن انجام دهید.


توضیحات بیشتر

پرداخت WES

معمولا زمانی که افراد، مخصوصا دانشجویان قصد اپلای کردن برای آمریکا و یا کانادا را دارند، با مشکل تایید ارزشیابی مدارک تحصیلی روبه رو می‌شوند. در واقع گرفتن تاییدیه ارزشیابی مدارک تحصیلی یکی از ملزومات است و باید در کنار دیگر مدارکی که برای اپلای کردن ارائه می‌شود، تاییدیه ارزشیابی مدارک تحصیلی نیز وجود داشته باشد. حال بدین منظور موسسه wes یکی از راه گشاترین انتخاب‌ها به شمار می‌رود. این موسسه از متقاضیانی که به ارزیابی مدارک خود احتیاج دارند کمک کرده و با دریافت مدارک مورد نظر، با توجه به نظام رتبه بندی مخصوص به خود، به دانشنامه ها و نمره‌ها امتیاز می‌دهد. این نکته را از یاد نبرید که در موسسه وس، فرمت نمرات از 20 به 4 تغییر پیدا خواهد کرد. برای پرداخت هزینه WES نیز می‌توانید از خدمات پرداخت ارزی کافه ارز استفاده کنید. در ادامه با کافه ارز همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این باره به دست آورید.

هزینه ارزیابی مدارک WES

زمانی که شما بخواهید نسبت به پرداخت هزینه WES اقدام کنید. اول از همه باید بدانید که پکیج‌ها و شرایط مختلفی برای متقاضیان وجود دارد و همین تعدد در موسسه wes باعث می‌شود هزینه‌ها متغیر شود. البته در این زمینه می‌توانید از دو لینک زیر که یکی برای آمریکا و دیگری برای کانادا است، هزینه‌های تقریبی خود را محاسبه کنید:

برای آمریکا: http://www.wes.org/fees/schedule.asp

برای کانادا:  http://www.wes.org/ca/fees/schedule.asp

در قدم بعدی بهتر است بدانید از زمانی که مدارک خود را به موسسه WES ارسال می‌کنید و پرداخت هزینه WES را انجام می‌دهید، تقریبا بعد از 7 روز نتیجه آن را دریافت خواهید کرد. البته گزینه دیگری در اینجا برای کسانی که برای دریافت جواب عجله دارند وجود دارد و آن این است که 100 دلار اضافه پرداخت کنید تا موسسه پاسخ ارزیابی را زودتر برای شما ارسال کند. معمولا بعد از پرداخت هزینه WES به این شکل، پاسخ بعد از سه روز به دست شما خواهد رسید. حتی اگر خیلی در این مورد عجله دارید، می‌توانید با پرداخت 200 دلار بیشتر پاسخ ارزیابی خود را بعد از 1 روز دریافت کنید.شما می‌توانید با خدمات پرداخت ارزی کافه ارز کلیه پرداخت WES را انجام دهید.

آیا اصل مدارک تحصیلی را باید برای موسسه wes بفرستیم؟

هیچ گاه این موضوع را از یاد نبرید که موسسه wes مدارکی که از شما دریافت می‌کند را باز نمی‌گرداند پس نباید اصل مدارک تحصیلی خود را بفرستید. برای فرستادن مدارک تحصیلی مورد نیاز خود وارد لینک http://www.wes.org/ca/required شوید و مراحل را گام به گام انجام دهید. هر فیلدی که برای شما باز می‌شود را با دقت پر کنید زیرا یک اشتباه در روند فرستادن مدارک، تمامی پروسه را با اختلال مواجه خواهد کرد. برای پرداخت هزینه WES نیز می‌توانید از خدمات پرداخت ارزی کافه ارز استفاده کنید تا در کمترین زمان ممکن و با امنیت کامل پرداخت WES شما انجام شود.

در موسسه wes مدارک به چند روش مورد بررسی قرار می گیرد؟

در این موسسه بین المللی به دو روش مدارک متقاضیان مورد بررسی و نگرش قرار می‌گیرد که این دو روش عبارتند از:

 1. ارزیابی مدرکی که به آن document by document نیز گفته می‌شود. این ارزیابی بیشتر برای افرادی به کاربرده می‌شود که برای کار یا مهاجرت می‌خواهند از کشور خارج شوند.
 2. ارزیابی گام به گام که به آن Course-by-Course – with GPA & course-levels نیز گفته می‌‌شود. این ارزیابی بیشتر برای افرادی مانند دانشجویان و معرفی به دانشگاه به کار برده می‌شود.

چگونه مدارک خود را به موسسه wes ارسال کنیم؟

برای این کار باید ابتدا به سایت اصلی wes به نشانی wes.org مراجعه کرده و با انتخاب گزینه AccessWES پروفایل مخصوص به خود را در آن جا ایجاد کنید. در قدم بعدی یعنی بعد از ورود به اکانت خود، دو قسمت مجزا برای آمریکا و کانادا را مشاهده خواهید کرد. از این طریق می‌توانید قسمت مورد نظر خود را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید به شکل مستقیم به بخش موردنظر وارد شوید، بهتر است از طریق لینک http://www.wes.org/application/apply_now.asp اقدام کنید. در انتها باید پرداخت هزینه WES را انجام دهید.

در قدم اول از شما خواسته می‌شود برخی از موضوعات مربوطه را مورد بررسی قرار دهید تا در ادامه دچار مشکل نشوید. این موضوعات را می‌توانید وب‌سایت این موسسه مشاهده کنید. این موارد شامل:

- چک کردن روند انجام کار شما در موسسه wes

- مورد بررسی قرار دادن ساخت پروفایلی که در wes ساختید

- مدارکی که به موسسه ارسال کرده‌اید با موفقیت دریافت شده باشد

- دریافت کامل مدارک و بررسی آن توسط موسسه wes

- ثبت کردن مدارک ارسالی شما توسط موسسه و انجام ارزیابی دقیق و درج دقیق آن توسط موسسه wes

- کشوری که مد نظر شما است را باید انتخاب کنید( کانادا یا آمریکا)

اگر کشور مقصد شما کانادا باشد، باید دو بخش مهم تفکیک شده را بررسی کنید که شامل:

ECA Application for CIC (برای کسانی که قصد مهاجرت دارند)

 Standard Online Application (برای کسانی که قصد تحصیل در کانادا دارند)

تا اینجا مشاهده کردید که ارزیابی نمرات به شکل بین المللی در موسسه wes تا چه اندازه اهمیت دارد و چقدر دیگر کشورها برای آن ارزش قائل هستند. در واقع این موسسه کار را برای افرادی که قصد مهاجرت یا تحصیل در کشورهای دیگر مانند کانادا یا آمریکا را دارند، بسیار راحت کرده است. شما با پرداخت هزینه WES (پرداخت وس)، قادر خواهید بود مدارک تحصیلی خود را در فرمت استاندارد بین المللی در اختیار داشته باشید. اگر در این باره سوالی داشته و یا در زمینه‌های دیگر احتیاج به مشاوره تخصصی دارید، حتما از متخصصان کافه ارز در این زمینه بهره بگیرید. برای پرداخت WES نیز می‌توانید از خدمات کافه ارز در این زمینه بهره ببرید.


سوالات متداول
 • +
  آیا اصل مدارک تحصیلی را باید برای موسسه WES بفرستیم؟

  خیر؛ باید بدانید که موسسه وس مدارک را به شما باز نمی‌گرداند پس نباید اصل مدارک خود را به این موسسه ارسال کنید.

 • +
  هزینه WES چقدر است؟

  هزینه ارزشیابی مدارک WES با توجه به خدمات مورد نیاز شما بستگی دارد و متغیر است.

سوالات متداول
ارسال دیدگاه
captcha

تا به حال دیدگاهی ثبت نشده است
5 (1 رای)
یه این صفحه امتیاز دهید