وبلاگ

/

/

پرداخت هزینه WES

پرداخت هزینه WES

۲۶ فروردین ۱۴۰۲

پرداخت هزینه WES: موسسه World Education Services یا به اختصار WES یکی از معتبرترین موسسات ارزیابی مدارک تحصیلی و معادل سازی مدرک تحصیلی برای دانشگاه های کانادا و آمریکا است. اگر می‌خواهید این مدرک را در ایران درافت کنید، برای پرداخت هزینه آزمون WES به پرداخت ارزی نیاز خواهید داشت. زیرا محدودیت‌های موجود مانع این می‌شود که خودتان بخ تنهایی بتوانید پرداخت هزینه‌های بین المللی را انجام بدهید. با استفاده از خدمات پرداخت ارزی بین المللی در کافه ارز به آسانی می‌توانید نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام آزمون های بین المللی و همچنین پرداخت WES (پرداخت وس) اقدام کنید.

ارزشیابی مدرک تحصیلی WES یکی از پیش‌نیازهای مهاجرت کاری، مهاجرت تحصیلی یا اپلای کردن برای آمریکا و کانادا است. اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌ای این دو کشور را دارید، پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

پرداخت هزینه wes

چگونه پرداخت هزینه WES را انجام دهیم؟

معمولا زمانی که افراد، مخصوصا دانشجویان قصد اپلای کردن برای آمریکا و یا کانادا را دارند، با مشکل تایید ارزشیابی مدارک تحصیلی روبه رو می‌شوند. در واقع گرفتن تاییدیه ارزشیابی مدارک تحصیلی یکی از ملزومات است و باید در کنار دیگر مدارکی که برای اپلای کردن ارائه می‌شود، تاییدیه ارزشیابی مدارک تحصیلی نیز وجود داشته باشد.

حال بدین منظور موسسه wes یکی از راه گشاترین انتخاب‌ها به شمار می‌رود. این موسسه از متقاضیانی که به ارزیابی مدارک خود احتیاج دارند کمک کرده و با دریافت مدارک مورد نظر، با توجه به نظام رتبه بندی مخصوص به خود، به دانشنامه ها و نمره‌ها امتیاز می‌دهد. این نکته را از یاد نبرید که در موسسه وس، فرمت نمرات از 20 به 4 تغییر پیدا خواهد کرد. برای پرداخت هزینه WES نیز می‌توانید از خدمات پرداخت ارزی کافه ارز استفاده کنید.

برای پرداخت WES نیاز به داشتن کارت اعتباری بین المللی همچون ویزا کارت یا مستر کارت دارید. از آنجایی که خرید این کارت‌ها هزینه بیشتری دارد، بسیاری ترجیح می‌دهند تا از صرافی‌های معتبری همچون کافه ارز برای پرداخت هزینه آزمون WES استفاده کنند. با استفاده از خدمات پرداخت هزینه ارزشیابی مدارک تحصیلی WES در سایت کافه ارز، شما می‌توانید پرداخت هزینه وس را در سریع‌ترین زمان ممکن انجام دهید. در ادامه با کافه ارز همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این باره به دست آورید.

پرداخت هزینه WES

چرا WES اهمیت دارد؟

بسیاری از این دانشگاه‌ها از متقاضی، علاوه بر دیگر مدارک مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی، درخواست تأییدیه ارزیابی مدارک تحصیلی را دارند. موسسه وس مورد تایید دانشگاه‌های آمریکا و کانادا است و مدارک تحصیلی متقاضیان را بر اساس رتبه‌بندی خاص و جهانی اعتبارسنجی کرده و معادل آن ارزش آن را با نمره GPA به مدرک مذکور اختصاص می‌دهد که به آن تاییدیه WES می‌گویند.

ارزشیابی مدارک تحصیلی وس برای اخذ اقامت دائمی کانادا یا PR کانادا از طریق اکسپرس اینتری نیز اجباری است. اگر ارزیابی مدرک تحصیلی WES را برای کار و مهاجرت نیاز دارید، رتبه‌بندی مدارک شما بر اساس Document By Document بوده و نیازی به وارد کردن تک تک نمرات نیست.

پرداخت هزینه وس

نحوه ارزشیابی مدرک تحصیلی WES کانادا

مراحل ارزشیابی و ارسال مدارک به WES به صورت زیر است:

 • مرحله 1: متقاضی ابتدا باید در وب‌سایت رسمی موسسه wes به این آدرس یک حساب کاربری ایجاد کند.
 • مرحله 2: ابتدا تمام مدارکی که از شما خواسته شده را مرور کنید. تک تک مدارکی که نیاز است ارسال کنید باید توسط یک دفتر اسناد رسمی به انگلیسی یا فرانسوی ترجمه شده و تایید و مهر و موم شود.
 • مرحله 3: مدارک را آپلود کرده و هزینه WES را پرداخت کنید.
 • مرحله 4: شناسه‌ای که روی صفحه ظاهر می‌شود (Reference Number) را یادداشت کنید. برای درخواست نهایی ویزا و ثبت‌نام در دانشگاه مورد نظر خود، باید این شماره شناسه WES را روی تمام اسناد، پاکت‌ها و مکاتبات خود وارد کنید.

ارزشیابی مدرک تحصیلی WES کانادا

هزینه تاییدیه WES

هزینه ارزشیابی مدرک تحصیلی WES کانادا براساس نوع خدمات و تعداد مدارک ارسالی شما هزینه توسط موسسه WES برآورد می‌شود. مدت زمان ارزیابی مدارک وس معمولا چیزی بین ۷ روز تا ۴ هفته زمان می‌برد. البته توجه داشته باشید برای پرداخت وس، شرایط و آپشن‌های متفاوتی پیش روی شما است. در واقع زمانی که شما مدارکتان را برای وس می‌فرستید، مدارک در آن جا بایگانی خواهد شد و شما هربار که بخواهید یک کپی از آن بگیرید باید 30 دلار پرداخت WES انجام دهید. بعد از این کار مدارک درب منزل شما فرستاده خواهد شد. در حالت عادی اگر بخواهید برای کانادا مدرک بفرستید باید 25 دلار و برای دیگر کشورها 75 دلار پرداخت کنید. پرداخت هزینه آزمون WES را می‌توانید با خدمات پرداخت ارزی کافه ارز انجام دهید.

سوالات متداول در خصوص wes

اگر قصد خرید ارزشیابی مدارک تحصیلی خود را دارید و یا قصد مهاجرت تحصیلی به کشورهای کانادا و آمریکا را دارید، ممکن است سوالاتی برای شما در خصوص وس به وجود بیاید. در ادامه سعی کردیم به تمامی این سوالات پاسخ بدهیم.

پرداخت هزینه ارزشیابی مدارک تحصیلی WES

زمانی که شما بخواهید نسبت به پرداخت هزینه آزمون WES اقدام کنید. اول از همه باید بدانید که پکیج‌ها و شرایط مختلفی برای متقاضیان وجود دارد و همین تعدد در موسسه wes باعث می‌شود هزینه‌ها متغیر شود. البته در این زمینه می‌توانید از دو لینک زیر که یکی برای آمریکا و دیگری برای کانادا است، هزینه‌های تقریبی خود را محاسبه کنید:

برای آمریکا: http://www.wes.org/fees/schedule.asp

برای کانادا: http://www.wes.org/ca/fees/schedule.asp

پرداخت هزینه موسسه wes 

در قدم بعدی بهتر است بدانید از زمانی که مدارک خود را به موسسه WES ارسال می‌کنید و پرداخت هزینه آزمون WES را انجام می‌دهید، تقریبا بعد از 7 روز نتیجه آن را دریافت خواهید کرد. البته گزینه دیگری در اینجا برای کسانی که برای دریافت جواب عجله دارند وجود دارد و آن این است که 100 دلار اضافه پرداخت کنید تا موسسه پاسخ ارزیابی را زودتر برای شما ارسال کند. معمولا بعد از پرداخت هزینه آزمون WES به این شکل، پاسخ بعد از سه روز به دست شما خواهد رسید. حتی اگر خیلی در این مورد عجله دارید، می‌توانید با پرداخت 200 دلار بیشتر پاسخ ارزیابی خود را بعد از 1 روز دریافت کنید.

آیا اصل مدارک تحصیلی را باید برای موسسه wes بفرستیم؟

هیچ گاه این موضوع را از یاد نبرید که موسسه wes مدارکی که از شما دریافت می‌کند را باز نمی‌گرداند پس نباید اصل مدارک تحصیلی خود را بفرستید. برای فرستادن مدارک تحصیلی مورد نیاز خود وارد لینک http://www.wes.org/ca/required شوید و مراحل را گام به گام انجام دهید. هر فیلدی که برای شما باز می‌شود را با دقت پر کنید زیرا یک اشتباه در روند فرستادن مدارک، تمامی پروسه را با اختلال مواجه خواهد کرد. برای پرداخت هزینه آزمون WES نیز می‌توانید از خدمات پرداخت ارزی کافه ارز استفاده کنید تا در کمترین زمان ممکن و با امنیت کامل پرداخت WES شما انجام شود.

در موسسه wes مدارک به چند روش مورد بررسی قرار می گیرد؟

در این موسسه بین المللی به دو روش مدارک متقاضیان مورد بررسی و نگرش قرار می‌گیرد که این دو روش عبارتند از:

 1. ارزیابی کردن مدرکی که به آن document by document نیز گفته می‌شود. این ارزیابی بیشتر برای افرادی به کاربرده می‌شود که برای کار یا مهاجرت می‌خواهند از کشور خارج شوند.
 2. ارزیابی گام به گام که به آن Course-by-Course – with GPA & course-levels نیز گفته می‌‌شود. این ارزیابی بیشتر برای افرادی مانند دانشجویان و معرفی به دانشگاه به کار برده می‌شود.

پرداخت هزینه موسسه وس

چگونه مدارک خود را به موسسه wes ارسال کنیم؟

برای این کار باید ابتدا به سایت اصلی wes به نشانی wes.org مراجعه کرده و با انتخاب گزینه AccessWES پروفایل مخصوص به خود را در آن جا ایجاد کنید. در قدم بعدی یعنی بعد از ورود به اکانت خود، دو قسمت مجزا برای آمریکا و کانادا را مشاهده خواهید کرد. از این طریق می‌توانید قسمت مورد نظر خود را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید به شکل مستقیم به بخش موردنظر وارد شوید، بهتر است از طریق لینک http://www.wes.org/application/apply_now.asp اقدام کنید. در انتها باید پرداخت هزینه آزمون WES را انجام دهید.

در قدم اول از شما خواسته می‌شود برخی از موضوعات مربوطه را مورد بررسی قرار دهید تا در ادامه دچار مشکل نشوید. این موضوعات را می‌توانید وب‌سایت این موسسه مشاهده کنید.

مراحل گام به گام ارسال مدارک wes:

 • چک کردن روند انجام کار شما در موسسه wes
 • بررسی کردن پروفایلی که در wes ساختید
 • مدارکی که به موسسه ارسال کرده‌اید با موفقیت دریافت شده باشد
 • دریافت کامل مدارک و بررسی آن توسط موسسه wes
 • ثبت کردن مدارک ارسالی شما توسط موسسه و انجام ارزیابی دقیق و درج دقیق آن توسط موسسه wes
 • کشوری که مد نظر شما است را باید انتخاب کنید( کانادا یا آمریکا)

چنانچه کشور مقصد شما کانادا باشد، باید دو بخش مهم تفکیک شده را بررسی کنید که شامل:

 • ECA Application for CIC (برای کسانی که قصد مهاجرت دارند)
 • Standard Online Application (برای کسانی که قصد تحصیل در کانادا دارند)

پرداخت هزینه ارزشیابی مدارک تحصیلی WES

نتیجه‌گیری:

در این مطلب خواندید که ارزیابی نمرات به شکل بین المللی در موسسه wes تا چه اندازه اهمیت دارد و چقدر دیگر کشورها برای آن ارزش قائل هستند. در واقع این موسسه کار را برای افرادی که قصد مهاجرت یا تحصیل در کشورهای دیگر مانند کانادا یا آمریکا را دارند، بسیار راحت کرده است. شما با پرداخت هزینه ارزشیابی مدارک تحصیلی WES (پرداخت وس)، قادر خواهید بود مدارک تحصیلی خود را در فرمت استاندارد بین المللی در اختیار داشته باشید. اگر خصوص پرداخت هزینه این آزمون و یا هر نوع پرداخت بین المللی دیگر سوالی داشته و نیاز به مشاوره تخصصی دارید، حتما از متخصصان کافه ارز در این زمینه بهره بگیرید.

 

به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده

تیم تحریریه کافه ارز نویسنده

مطلب را به اشتراک بگذارید

#

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *