logo کاقه ارز

بعضی ها این نظر را دارن که در رمزنگاری فقط کسانی که می توانند بازار را تحلیل کنند یا معامله گران روز هستند می توانند درآمد کسب کنند. اما این درست نیست!! در رمزنگاری، روش های مختلفی وجود دارد که از طریق آنها می توانید سود کسب کنید و پول بسیار خوبی کسب کنید. بهترین چیز این است که شما می توانید بهترین روشی را که برای شما کار می کند انتخاب کنید و بر این اساس می توانید نسبت پاداش/ریسک خود را تنظیم کنید. یکی از روش های کسب درآمد در رمزنگاری، اجرای یک مستر نود است، اما قبل از اینکه من به شما بگویم چگونه این کار را انجام دهید ضروری است که ابتدا بفهمید که یک مسترنود چیست. برای آشنایی بیشتر با مسترنود در ادامه با کافه ارز همراه باشید.

در رمزنگاری، روش های مختلفی وجود دارد که از طریق آنها می توانید سود کسب کنید و پول بسیار خوبی کسب کنید. یکی از روش های کسب درآمد در رمزنگاری، اجرای یک مسترنود است.

MASTERNODE چیست؟

Masternode به عنوان قطب حاکم در برخی شبکه های رمزنگاری تعریف شده است. برای کار به یک وثیقه اولیه نشانه ها (یا “سهام”) احتیاج دارد. یک گره به عنوان هر وسیله محاسباتی (رایانه ، تلفن و …) که یک شبکه را حفظ می کند تعریف شده است. Cryptocurrency توسط شبکه ای از رایانه ها پشتیبانی می شود که هرکدام رکورد دیجیتالی از داده های معروف به blockchain را در خود نگه می دارند. یک رایانه، تلفن یا هر وسیله محاسباتی دیگری که می تواند در blockchain دریافت، انتقال و یا مشارکت داشته باشد، یک گره است. به سادگی یک گره کامل cryptocurrency کیف پول رایانه ای است که کپی کامل blockchain را در زمان واقعی نگه می دارد. اما مسترنود ها از لحاظ عملکردی نسبت به گره های طبیعی تفاوت چشمگیری دارند. آنها متفاوت هستند زیرا آنها چندین کار دیگر را انجام می دهند.

مسترنود بیش از یک گره است. این گره نقش مدیریتی و مشاغل خاصی دارد که گره های معمولی از آن برخوردار نیستند.

  • نقش مدیریتی masternode رأی دادن به پیشنهادات برای بهبود سیستم Dash است. هر مشرق یک رای می گیرد.
  • مشاغل خاص یک مسترنود شامل ایجاد معاملات فوری، معروف به “InstantSend” و معاملات خصوصی است که واقعیت ارسال پول را پنهان می کند، معروف به “PrivateSend”

برخی از کارکردهای ویژه ای که این گره ها انجام می دهند عبارتند از:

  • افزایش حریم خصوصی معاملات
  • انجام معاملات فوری
  • مشارکت در حاکمیت و رأی دادن
  • سیستم برنامه ریزی و خزانه داری را در رمزپایه ها فعال کنید

این مسترنود ها مستقل نیستند، اما همیشه برای ایجاد یک شبکه غیرمتمرکز با سایر گره ها ارتباط برقرار می کنند و اغلب به صورت کوتاه به عنوان MN معرفی می شوند.

توجه: بیشتر مسترنود ها وظایفی را که در بالا ذکر کردم انجام می دهند اما بسته به نحوه اجرا، مسترنود می تواند در هر ارز رمزپایه کمی متفاوت باشد. اما کم و بیش آنها این توابع را به صورت رمزنگاری انجام می دهند.

مسترنود

برای اجرای یک مسترنود چه چیزی لازم است؟

درست مانند گره های کامل در رمزنگاری، مسترنود ها توسط هر کسی اداره می شوند. با این وجود، مانعی برای ورود به سیستم وجود دارد تا از عدم سوء استفاده سیستم جلوگیری شود. سد ورود چیزی است که فرد برای اجرای یک مسترنود باید واحد های خاصی از آن رمزنگاری خاص را وثیقه کند. این کار برای اطمینان از اینكه صاحب مسترنود سیستم را جعل یا فاسد نكرده، انجام می شود. بنابراین به طور طبیعی، بسیار کمتر احتمال می رود که یک اپراتور masternode تقلب کند، زیرا او سهمی در اجرای کل سیستم دارد و حتی اگر تصمیم به انجام این کار بگیرد، در قالب کاهش ارزش HODLings خود مجازات خواهد شد.

اکنون که مفهوم مسترنود را فهمیدید، بگذارید ببینیم همه موارد برای تنظیم آن چیست:

  • به حداقل مقدار سکه آن رمزنگاری خاص احتیاج دارید. (برای DASH MN به 1000 واحد DASH نیاز دارید و برای PIVX MN به 10،000 واحد PIVX نیاز دارید.) بنابراین این حداقل تعداد در ارز های رمزپایه متفاوت است
  • برای میزبانی آن کیف پول برای 24/7 نیاز به یک VPS یا سرور وجود دارد
  • برای این کار به یک آدرس IP اختصاصی نیاز دارید
  • برای ذخیره سازی blockchain به یک فضای ذخیره سازی نیاز دارید

این موارد تقریباً همان الزامات لازم برای هر رمزنگاری مسترنود است.

چگونه مسترنود برای سرمایه گذاران Crypto مفید است؟

مسترنود به دلیل امنیت بالا در برابر خطر برای سرمایه گذاران کریپتو بسیار مفید است. این را درست مانند درآمدهای ماهانه یا هفتگی در دارایی های رمزنگاری خود در نظر بگیرید. ارزهای رمزنگاری مدلهای متفاوتی دارند که از طریق آنها اپراتور MN می تواند درآمد ماهانه یا هفتگی خوبی داشته باشد. اگر در یک Cryptocurrency سرمایه گذاری می کنید که به شما امکان می دهد مسترنود را اداره کنید، مطمئناً باید آن گزینه از درآمد را جستجو کنید. نکته دیگری که باید در اینجا بدانید این است که اگر می خواهید در یک مستر نود سرمایه گذاری کنید، باید ارز مناسب را برای سرمایه گذاری انتخاب کنید. باید درصد بازده را در مقابل سرمایه گذاری مقایسه کنید. رمزهای بی شماری در بازار وجود دارد که به شما امکان می دهد یک مسترنود را اجرا کنید.

در صورت نیاز به خرید ارزهای دیجیتالی می توانید از خدمات منحصر به فرد کافه ارز استفاده نمایید. کافه ارز مفتخر به انجام سفارشات شما به صورت 24 ساعته و اتوماتیک می باشد. کافه ارز با کادری مجرب و با تجربه افتخار خدمت به هم میهنان با تضمین بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را دارد.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.