برای بسیاری از علاقه مندان به رمزگذاری، استخراج رمزنگاری روشی آسان برای بدست آوردن ارز دیجیتال است. بیشتر این برنامه ها تحت سلطه عملیات های بزرگ با قابلیت های پیشرفته تکنولوژیکی هستند. امروزه توجه بسیاری به برنامه های masternode که مسئولیت نگهداری از blockchain برای cryptocurrency هستند، می شود. همه پلتفرم های blockchain یک برنامه مسترنود ارائه نمی دهند، اما بسیاری از آنها شروع به ارائه این برنامه می کنند، زیرا آنها راهی متقاعد کننده برای به دست آوردن رمزنگاری، بدون خرید آن در بورس است. در این مقاله پنج برنامه برای بررسی در سال 2020 ارائه شده است. برای آشنایی با این برنامه ها با کافه ارز همراه باشید.

1- Velas) masternode)

Velas از فناوری blockchain با Artificial Intuition استفاده می کند. در حال حاضر، کیف پول رمزنگاری بسیار ایمن خود را وارد بازار کرده است و در را برای یک برنامه مسترنود باز کرد. اکنون کاربران می توانند با نگه داشتن 1 میلیون VLX، ارز دیجیتال بومی این پلت فرم، به عنوان masternode ثبت نام کنند. با این حال، حتی برای کاربرانی که 1 میلیون VLX برای مشارکت ندارند، می توانند با استفاده از CoinPayments، یک دروازه رمزنگاری برجسته با اتصال به Velas ثبت نام کنند. نکته قابل توجه این است که کاربران برای داشتن یک مسترنود Velas لازم نیست از نظر فناوری حرفه ای باشند. صرفاً با بارگیری کیف پول وب Velas و جمع آوری مبلغ آنها، کاربران می توانند در این برنامه شرکت کنند.

2- DASH) masternode)

Dash یکی از برجسته ترین سخت افزارهای مربوط به بیت کوین است. به عنوان پول دیجیتالی عمل می کند و در عین حال تلاش می کند ارز دیجیتال فوری، جهانی و کاربردی آسان را برای تعداد فزاینده کاربران رمزنگاری فراهم کند. در فوریه سال 2019 ، DASH برنامه خود را به عنوان مسترنود خاموش اعلام کرد که راهی را برای کاربران فراهم می کند تا بتواند به صورت غیرفعال درآمد ارز بومی این سیستم عامل را بدست آورند. کاربران می توانند با داشتن 1000 DASH به عنوان وثیقه در این برنامه ثبت نام کنند. با وجود افت قیمت اخیر این سکو، هنوز هم به عنوان یکی از شناخته شده ترین و محبوب ترین سیستم عامل های blockchain موجود شناخته می شود. ثبت نام در آن می تواند یک روش مقرون به صرفه برای حمایت از تکثیر DASH و رمزگذاری باشد.

3- VeChain

VeChain روی برنامه های سازمانی متمرکز شده است و برنامه مسترنود آن برای اجرای مأموریت خود کلیدی است. در نتیجه، کاربران شرکت کننده در برنامه آن، موسوم به “نود”، می توانند ارز تازه ای را به دست آورند. این پلتفرم گره های خود را به 101 محدود می کند، بنابراین فرصت ها بی نهایت نیستند. با این حال، هر کس با 25 میلیون VET cryptocurrency بومی VeChain، می تواند درخواست شرکت کند. علاوه بر این، VeChain به مستندات اضافی نیاز دارد که می تواند فرایند را پیچیده کند، اما، در پایان، پلت فرم هر 10 ثانیه پاداش می پردازد. روش پرداخت آن در مقایسه با برخی از مسترنود های دیگر ساده نیست.

Masternode

4- Zcoin

Zcoin بر عنصر حریم خصوصی فناوری blockchain تأکید می کند و به کاربران امکان می دهد رمزنگاری را با استفاده از اثبات رمزنگاری تبادل کنند. این یک فرآیند فشرده است و بسترهای نرم افزاری برای حفظ blockchain به masternode خود متکی هستند. با استفاده از Zcoin ،masternode به عنوان Znodes شناخته می شوند و معاملات Zerocoin را تأیید می کنند و برای تلاش هایشان 30٪ کمیسیون پاداش بلوک کسب می کنند. برای اجرای یک Znode، کاربران باید 1000 XZC را بخرند و نرم افزار رسمی کیف پول Zcoin را بارگیری کنند. علاوه بر این، سایر نیازهای فنی نیز وجود دارد، مانند رایانه ای که حداقل یک پردازنده تک هسته ای، یک گیگابایت رم و 40 گیگابایت فضای دیسک دارد. 

5- PIVX

PIVX یک پلتفرم blockchain است که معاملات خصوصی، فوری و تأیید شده را ارائه می دهد. کارآیی آن وابسته به برنامه masternode است. با سپردن 10،000 PIVX به کیف پول رمزنگاری این پلتفرم، کاربران می توانند یک MASTINIVID PIVX را حفظ کنند که جوایزی را برای شرکت کنندگان فراهم می کند. این پاداش ها هنگام ایجاد شش PIV هر 60 ثانیه پرداخت می شوند. یکی به استخر توسعه اختصاص داده شده است و مابقی در بین مسترنود ها تقسیم شده است.

در حالی که بازده سالانه متفاوت خواهد بود، PIVX انتظار دارد که کاربران برای تلاشهای خود پاداش 4٪ دریافت کنند. برنامه PIVX masternode دارای برخی از نیازهای فناوری از جمله 25 گیگابایت حافظه SSD و 1 گیگابایت حافظه رم و پهنای باند است. این جوایز به اندازه آنهایی که DASH و Velas ارائه می دهند قابل توجه نیستند، اما هنوز هم فرصتی قانع کننده برای کاربرانی است که به دنبال اضافه کردن دارایی های دیجیتال جدید به حافظه پنهان خود هستند.

نتیجه کلی درباره برنامه Masternode

شرکت در یک برنامه مسترنود به کاربران این امکان را می دهد که بدون تعیین وقت یا استفاده از برق قابل توجه در انجام عملیات، cryptocurrency جدید را بدست آورند. در عین حال، آنها می توانند بدون رقابت شدید که اغلب مکانیسم های اجماع را احاطه کرده است، شرکت کنند. از آنجا که اکوسیستم رمزنگاری در سال 2020 طوفان می کند، یک برنامه مسترنود باید روی رادار علاقه مندان به رمزپایه باشد که به دنبال سرمایه گذاری در آخرین روندهای این صنعت هستند.

در صورت نیاز به خرید ارزهای دیجیتالی می توانید از خدمات منحصر به فرد کافه ارز استفاده نمایید. کافه ارز مفتخر به انجام سفارشات شما به صورت 24 ساعته و اتوماتیک می باشد. کافه ارز با کادری مجرب و با تجربه افتخار خدمت به هم میهنان با تضمین بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را دارد.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *