وبلاگ

/

/

آینده ای تضمینی با تحصیل در 5 دانشگاه برتر دنیا

آینده ای تضمینی با تحصیل در 5 دانشگاه برتر دنیا

۲۶ بهمن ۱۳۹۸

همه ساله دانش آموختگان به دنبال رتبه بندی دانشگاه های برتر دنیا هستند. این رتبه بندی ها سعی در برجسته کردن دانشگاه هایی دارند که کار بسیار خوبی در زمینه آموزش دانشجویان و پژوهش دارند. دانشجویانی که به دنبال تحصیل در برجسته ترین دانشگاه های دنیا هستند برای انتخاب محل تخصیل خود به رتبه بندی دانشگاه ها رجوع می کنند. همچنین دانشچویان در حال تحصیل به این رتبه بندی مراجعه می کنند تا ببینند دانشگاهی که در آن مشغول به تحصیل هستند در چه رتبه ای قرار دارد.

شرکت تحلیلی آموزش عالی Quacquarelli Symonds که در انگلیس مستقر است در یک گزارش به معرفی دانشگاه های برتر جهان پرداخته است. این مؤسسات از ایالات متحده و بیش از 80 کشور دیگر بر اساس 13 شاخص رتبه بندی شده اند که عملکرد تحقیقاتی و اعتبار جهانی و منطقه ای آنها را اندازه می گیرد. دانش آموزان می توانند از این رتبه بندی ها برای انتخاب گزینه های آموزش عالی که در خارج از مرزهای کشور وجود دارند استفاده کنند. برای معرفی 5 دانشگاه برتر دنیا در ادامه با کافه ارز همراه باشید.

دانشگاه هاروارد

دانشگاه هاروارد که در سال 1636 تأسیس شد، قدیمی ترین مؤسسه آموزش عالی در ایالات متحده است. بخش عمده ای از دانشجویان هاروارد در مقاطع تحصیلات تکمیلی تحصیل می کنند. بیش از 20 درصد دانشجویان این دانشگاه بین المللی هستند. هاروارد در کمبریج، ماساچوست واقع شده است. تحقیقات هاروارد در بیش از 100 مرکز در طیف وسیعی از رشته ها صورت می گیرد.

university

هاروارد از دانشکده کارشناسی ارشد و همچنین 11 موسسه اعطای مدرک تحصیلی دیگر شامل مدرسه عالی رتبه کسب و کار، دانشکده تحصیلات تکمیلی، دانشکده حقوق و دانشکده دولت جان اف کندی تشکیل شده است. دانشکده پزشکی به چندین بیمارستان آموزشی وابسته است. برای دانشجویان کارشناسی ارشد دانشگاه هاروارد، محبوب ترین رشته ها شامل علوم اجتماعی، علوم زیست شناسی، تاریخ، ریاضیات و روانشناسی را دارد. تقویم دانشگاهی دانشگاه به صورت نیمسال تحصیلی و زبان آموزش انگلیسی است. كتابخانه هاروارد بزرگترين كتابخانه دانشگاهي دنياست كه حدود 19 ميليون جلد کتاب در بيش از 70 كتابخانه خود دارد.

موسسه تکنولوژی ماساچوست

انستیتوی فناوری ماساچوست که در سال 1861 تأسیس شد در کمبریج، ماساچوست، نزدیک بوستون واقع شده است. حدود 11000 دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند که تقریبا 60 درصد آنها در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل می کنند. MIT شامل پنج دانشکده معماری و برنامه ریزی، مهندسی، علوم انسانی، هنر و علوم اجتماعی و مدیریت است. زبان آموزشی این موسسه نیز انگلیسی است. تقویم آموزشی این دانشگاه به صورت 4-1-4 می باشد. علاوه بر آن دانشجویان چهار هفته “دوره فعالیت های مستقل” در ژانویه دارند. در این دوره ، دانشجویان کارشناسی ارشد و کارشناسی ارشد، کارمندان و فارغ التحصیلان در انجمن ها، سخنرانی ها و سایر فعالیت های ویژه شرکت می کنند.

فرصت های بسیاری برای دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برای به دست آوردن تجربه تحقیق در یکی از آزمایشگاه ها یا بسیاری از مراکز MIT وجود دارد. یکی از این آزمایشگاه ها آزمایشگاه راکتور هسته ای MIT می باشد که یکی از بزرگترین راکتورهای تحقیقاتی دانشگاه در ایالات متحده است. تقریباً 90 درصد دانشجویان کارشناسی ارشد MIT در برنامه های تحقیقاتی شرکت می کنند. برنامه فرصت های تحقیقاتی که دانشجویان را تا زمان فارغ التحصیلی برای پروژه های تحقیقاتی شریک می سازند. بیش از 675 میلیون دلار در یک سال اخیر برای تحقیق در MIT هزینه شده است. هم چنین بودجه اضافی فدرال نیز به آزمایشگاه لینکلن MIT اختصاص می یابد.

استنفورد

دانشگاه استنفورد در سال 1885 تأسیس شد و در منطقه کالیفرنیا، در فاصله 30 مایلی جنوب سان فرانسیسکو واقع شده است. بیش از نیمی از دانشجویان این دانشگاه در مقطع تحصیلات تکمیلی تحصیل می کنند. این دانشگاه از 7 دانشکده تشکیل شده است که بسیاری از آنها برای تحصیلات در مقطع کارشناسی ارشد رتبه بالایی دارند. سه دانشکده دو مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه می دهند. اما رشته های علوم انسانی، علوم زمین شناسی، و مهندسی مدارس تجارت، حقوق و پزشکی فقط مقطع تحصیلات تکمیلی دارند. تقویم آموزشی استنفورد براساس سیستم یک چهارم می باشد و زبان آموزش آن انگلیسی است.

حدود 8 درصد دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد دانشجویان بین المللی هستند. خوابگاه برای دانشجویانی که به عنوان دانشجوی سال اول وارد می شوند تا چهار سال تضمین می شود و بیش از 90 درصد دانشجویان این دانشگاه در پردیس زندگی می کنند. بیش از 60 درصد دانشجویان تحصیلات تکمیلی و همچنین حدود 30 درصد اعضای هیئت علمی در دانشگاه زندگی می کنند. سیستم کتابخانه استانفورد که از 20 کتابخانه پشتیبانی می کند، بیش از 9.3 میلیون جلد کتاب را شامل می شود. بر اساس تحقیقات انجام شده هر سال 1000 مقاله علمی در آزمایشگاه این دانشگاه منتشر می شود.

دانشگاه کالیفرنیا، برکلی

دانشگاه کالیفرنیا، برکلی تقریباً در فاصله 15 مایلی سان فرانسیسکو واقع شده است. دانشگاه عمومی که معمولاً با نام های برکلی یا کال نیز شناخته می شود، در سال 1868 تاسیس شد. بیش از 70 درصد دانشجویان برکلی در مقطع کارشناسی تحصیل می کنند. این دانشگاه به 14 دانشکده و آموزشگاه از جمله دانشکده دارای رتبه بسیار عالی Haas، دانشکده شیمی، کالج مهندسی، دانشکده بهداشت عمومی و دانشکده حقوق تقسیم شده است. تقویم دانشگاهی مبتنی بر ترم می باشد. انگلیسی زبان آموزشی این دانشگاه است.

university

UC حدود 350 برنامه را به دانشجویان ارائه می دهد. محبوب ترین رشته های کارشناسی ارشد برکلی مهندسی برق و علوم کامپیوتر، اقتصاد؛ علوم سیاسی؛ مدیریت کسب و کار؛ و روانشناسی هستند. حدود یک چهارم از دانشجویان مقطع کارشناسی از جمله 95 درصد از دانشجویان تازه وارد در پردیس زندگی می کنند. بسیاری از دانشجویان فارغ التحصیل در خارج از دانشگاه زندگی می کنند، اما گزینه زندگی در خوابگاه ها را دارند. تقریباً 15 درصد دانشجویان این دانشگاه بین المللی هستند.

شهریه برای دانشجویان خارج از کشور بیشتر است. هر ساله حدود 3000 دانشمند بین المللی در سمت های استاد و یا تحقیق موقت به برکلی می آیند. تحقیقات برکلی نه تنها در آزمایشگاه های دانشگاهی و مراکز تحقیقاتی بلکه در برخی از موزه های دانشکده و ایستگاه های میدانی بیولوژیکی با مدیریت دانشگاه انجام می شود. تحقیقات در زمینه گیاه شناسی، جانورشناسی، اکوسیستم و جنگلداری در مکانهای ایستگاه میدانی از راه دور انجام می شود. محققان برکلی بسیاری از عناصر موجود در جدول تناوبی، از جمله کالیفرنیوم و برکلیوم را کشف کردند.

دانشگاه آکسفورد

تاریخ دقیق تأسیس دانشگاه آکسفورد ناشناخته است. آکسفورد در حدود 60 مایلی شمال غربی لندن واقع شده است. بیش از نیمی از دانشجویان آن بخشی از تحصیل خود را به انجام تحقیقات اختصاص می دهند. تحقیقات در آکسفورد در هر چهار بخش آن شامل علوم انسانی؛ علوم ریاضی ؛ علوم پزشکی؛ و علوم اجتماعی صورت می گیرد. تقویم علمی آکسفورد به سه ترم تقسیم می شود: مایکلماس (پاییز)، هیلاری (بهار) و ترینیتی (تابستان). زبان تدریس در این دانشگاه انگلیسی است.

آکسفورد از یک دانشگاه مرکزی و 38 دانشکده تشکیل شده است. کالج های آکسفورد هر یک مجهز به یک سالن غذاخوری، اتاق مشترک و کتابخانه هستند. برای دانشجویان سال اول خوابگاه فراهم می شود. اغلب آن ها می توانند در سالهای بعدی تحصیل خود به زندگی در خوابگاه ادامه دهند. برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی خوابگاه در نظر گرفته نشده است. اما برخی از دانشکده ها ممکن است برای دانشجویان سال اول خود خصوصاً برای دانشجویان بین المللی خوابگاه ارائه دهند. هزینه های شهریه برای دانشجویان غیر اروپایی بیشتر است. این دانشگاه بیش از 900 بورس تحصیلی را برای دانشجویان فارغ التحصیل در دسترس قرار داده اند. برای پرداخت ویزای دانشگاه خود و یا پرداخت شهریه دانشگاه ها همکاران ما در کافه ارز آماده خدمت رسانی به کاربران عزیز می باشند.

به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده

حانیه عطارزاده نویسنده

مطلب را به اشتراک بگذارید

#

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *