logo کاقه ارز

باید به این نکته توجه کرد که در کره جنوبی هر کدام از دانشگاه‌ها شرایط خاص خود را برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی تعیین می‌کنند. بنابراین روند اخذ پذیرش تحصیلی از هر دانشگاه متفاوت از دانشگاه دیگر خواهد بود. برای اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر برای تحصیل در کره جنوبی می‌توانید مستقیماً به وب‌سایت رسمی ‌دانشگاه مربوطه مراجعه فرمایید و از شرایط و مدارک لازم برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی آگاهی پیدا کنید. باید بدانید که سال تحصیلی در کره جنوبی از ماه مارس آغاز می‌شود.‌ با این حال بسیاری از دانشگاه‌ها دو بار در سال یعنی در ماه مارس و در ماه سپتامبر دانشجویان ورودی را می‌پذیرند. ‌در ادامه مقاله با کافه ارز همراه باشید.

تحصیل در کره جنوبی

تحصیل در دانشگاه های کره جنوبی به چه صورت است؟

بیشتر دانشگاه‌های کره جنوبی دو ترم تحصیلی در سال دارند. برای تحصیل در کره جنوبی به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی لازم است که نسبت به اخذ ویزای  D-2‌ اقدام کنید. شما می‌توانید برای اخذ ویزا از سفارت کره جنوبی یا کنسولگری کره جنوبی در کشور خود اقدام نمایید.

‌ ترم‌های تحصیلی در هر سال شامل یک تعطیلات تابستانی از ماه جولای تا ماه آگوست و یک تعطیلات زمستانی از ماه دسامبر تا ماه فوریه است. برای تحصیل در کره جنوبی به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی لازم است که نسبت به اخذ ویزای  D-2‌ اقدام کنید. به طور معمول برای اخذ ویزای تحصیلی کره جنوبی مدارک معتبر که نشان دهنده‌ی مهارت و تسلط شما به زبان انگلیسی یا کره‌ای است، خواسته می‌شود. علاوه بر این مدارک دیگری مانند گذرنامه، فرم درخواست تکمیل شده، گواهی آخرین مدارک و سوابق تحصیلی، برگه‌ی تاییدیه پذیرش از دانشگاه کره جنوبی و برگه تمکن مالی را باید ارائه دهید.

زبان اصلی برای تحصیل در دانشگاه های کره جنوبی چیست؟

حدود ۳۰ درصد از دانشگاه‌های کره جنوبی امکان تحصیل به زبان انگلیسی را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌آورند.‌ افزایش برنامه‌های تحصیلی تدریس شده به زبان انگلیسی باعث می‌شود که مهارت زبان انگلیسی در کشور کره جنوبی افزایش پیدا کند و همچنین این امر به از بین بردن سد تحصیل دانشجویان بین‌المللی کمک بسیاری می‌کند. با همه‌ی اینها، یادگیری اصول زبان کره‌ای برای دانشجویان بین‌المللی بسیار مفید خواهد بود. و زمینه را برای ادغام کامل‌تر در جامعه و فرهنگ کره جنوبی فراهم خواهد کرد. دانشجویان بین‌المللی که مایل به تحصیل در کره جنوبی هستند. باید دارای مهارت کافی به زبان انگلیسی باشند و‌ دانش خود زبان انگلیسی را با ارائه‌ی مدارک معتبر اثبات نمایند.

اخذ ویزا برای تحصیل در کره جنوبی

برای تحصیل در کره جنوبی به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی لازم است. که نسبت به اخذ ویزای  D-2‌ اقدام کنید. شما می‌توانید برای اخذ ویزا از سفارت کره جنوبی یا کنسولگری کره جنوبی در کشور خود اقدام نمایید. به طور معمول برای اخذ ویزای تحصیلی کره جنوبی مدارک معتبر لازم است. که نشان دهنده‌ی مهارت و تسلط شما به زبان انگلیسی یا کره‌ای است. علاوه بر این مدارک دیگری مانند گذرنامه، فرم درخواست تکمیل شده، گواهی آخرین مدارک و سوابق تحصیلی، برگه‌ی تاییدیه پذیرش از دانشگاه کره جنوبی و برگه تمکن مالی را باید ارائه دهید.

تحصیل در کره جنوبی

‌ هزینه‌ی اخذ ویزای D-2 کره جنوبی حدود ۵۰ دلار آمریکا برای یک بار ورود و ۸۰ دلار آمریکا برای چند بار ورود است. همچنین دانشجویان رشته‌های مهندسی می‌توانند نسبت به اخذ ویزای D-2-7 اقدام کنند.‌ این ویزا به دانشجویان بین‌المللی اجازه می‌دهد که پس از فارغ التحصیلی و یافتن کار در کره جنوبی بمانند. همچنین داوطلبان باید بیمه‌ی خدمات درمانی را از خدمات بیمه سلامت ملی NHIS‌ خریداری نمایند. این بیمه امکان دسترسی به درمان در تمامی بیمارستان‌های کشور کره جنوبی را به دانشجویان بین‌المللی می‌دهد. هزینه این بیمه حدود ۲۰ دلار در هر ماه است.

تحصیل در کره جنوبی، کشوری با فرهنگی غنی و البته درجه یک

طبق آمار رسمی منتشر شده در سال ۲۰۱۷ حدود ۱۲۳ هزار دانشجوی بین‌المللی در کره‌جنوبی در حال تحصیل هستند. که این کشور قصد دارد تا این تعداد را به ۲۰۰ هزار نفر در سال ۲۰۲۳ افزایش دهد. با توجه به اینکه کره جنوبی کشوری بسیار مدرن و همواره در حال پیشرفت است. تحصیل در این کشور می‌تواند مزیت‌های بسیاری داشته باشد. دانشجویان می‌توانند با بهره‌مندی از امکانات و سطح علمی ‌بالای برنامه‌های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه‌های برتر این کشور به جایگاه‌های عالی تحصیلی و علمی دست پیدا کنند. در صورت یافتن کار پس از فارغ التحصیلی نیز دولت کره جنوبی به دانشجویان اجازه‌ی زندگی در این کشور را می‌دهد. تحصیل در کره جنوبی و گرفتن یک مدرک معتبر از دانشگاه‌های برتر این کشور می‌تواند آینده شغلی شما را نیز تضمین ‌کند.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.