logo کاقه ارز

همه این کارها با بیت کوین آغاز می شود. یک “رمزنگاری” (₿TC) مبتنی بر فناوری لجر توزیع شده به blockchain (DLT) است. اولین شبکه غیرمتمرکز پرداخت که تمام عناصر نجیب یک پول نقد الکترونیکی منبع باز را بهم ریخته است.
از 31 اکتبر 2008 ( تاریخ انتشار Whitepaper Satoshi Nakamoto ) تا 3 ژانویه 2009 (راه‌اندازی سیستم نرم افزاری بیت کوین)، تا یک دهه به علاوه و شمارش بعد از آن در سال 2019 (تمام زمان بالای 19 دلار، 893 دلار ارزش BTC / USD). در ادامه مقاله با کافه ارز همراه باشید تا با این ارز ایده آل آشنا شوید.

بیت کوین ارز ایده آل برای دنیای امروز

قبل از اینکه عمیق تر به آنچه بیت کوین ارائه می دهد، بپردازیم. می تواند برای کسانی که فکر می کنند ارز ایده آل برای دنیای امروز چگونه باید باشد؟ به عنوان مثال: در حالی که فناوری نحوه تعامل ما با یکدیگر (تلفن های هوشمند و غیره) را شکل داده است. نتوانسته است بستر اقتصادی برای ما فراهم کند. که پرداخت های بین المللی و نقل و انتقالات را بسیار ساده تر و اقتصادی از نظر اقتصادی عملی می کند. در این راستا، این نکته را یادآوری می کند که یک دلار tx 1000 در Paypal در هر جایی بین 70 تا 75 دلار به علاوه هزینه تبدیل می تواند برای کاربران هزینه کند.

ارز ایده آل

آیا ایده ارز ایده آل جهانی امکان پذیر است؟

افرادی که به خارج از کشور سفر کرده اند، از این واقعیت آگاه هستند. که دارایی های محلی فیات آنها تحت تأثیر هزینه های مبادله ای محیطی قرار دارد. که در نتیجه آنها بسیاری از پولهای سخت خود را از دست می دهند. خواه از طریق نرخ تبدیل کارت اعتباری، tx هزینه ها، مالیات بر ارزش افزوده، و غیره علاوه بر این، به عنوان چیزهایی که وجود دارد. در کل 21 کشور (از جمله استرالیا، ایالات متحده آمریکا و کانادا) وجود دارد که از دلار استفاده می کنند.

با این حال، تمام این دارایی های مختلف (USD ، AUD ، SGD) مستقل از یکدیگر هستند. و نمی توانند از آنها به صورت متقابل استفاده شوند. به ویژه تر، ارزهای انفرادی که در سرتاسر جهان وجود دارند. که بیش از 180 آنها هستند نسبت به یکدیگر در نوسان هستند. و بدین ترتیب امکان تبدیل رایگان را غیرممکن می سازند.سیستم های نقل و انتقالات امروزی چقدر ارز ایده آل در آن کارآمد است؟

هنگام تجزیه و تحلیل سکوهای حواله امروز، می بینیم که کارگران مهاجر این روزها هر ساله حدود 574 میلیارد دلار به خانواده های خود باز می گردانند. نه تنها این، پیش بینی می شود، بلکه بازار همچنان با رشد روند شهرنشینی رو به رشد است. با این حال، بسیاری از این سیستم عامل ها کاملاً غیر کاربرپسند هستند. و هزینه های مربوط به تسهیل چنین tx می تواند از 10 درصد از کل ارزش منتقل شده تجاوز کند. در حالی که زمان پردازش می تواند بین 1 تا 4 روز باشد.

بیت کوین از نظر زمینه رمز نگاری

اکنون، از لحاظ زمینه رمزنگاری، می توانیم ببینیم که با استفاده از دارایی های دیجیتال، کارگران مهاجر می توانند ظرف مدت چند ثانیه همان مبلغ پول را به عزیزان خود برگردانند که بیش از حد با هزینه tx کمتر از 2 درصد از ارزش کل معامله بنابراین، وقتی همه این کارها گفته شده و تمام شده است به نظر می رسد. داشتن ارز جهانی، سفرهای بین المللی و پرداخت های متقابل ارز را برای همه آسان تر می کند.

ارز ایده آل


چگونه ارز ایده آل دیجیتال در این موارد جای می گیرند؟

در روز و سن امروز، اکثر مردم برای ارسال و دریافت پول بطور فعال از سیستم عاملهای پرداخت دیجیتال مانند Venmo ، Apple Pay ، Paypal استفاده می کنند. حتی در کشورهایی که دیجیتال سازی هنوز به آرامی اتفاق می افتد، مردم شروع به دیدن مزایای عدم نیاز به حمل دارایی های بدنی خود در هر کجا می کنند می بینند. نظرسنجی از روزنامه اقتصادی تایمز به وضوح نشان می دهد که تقریبا 92٪ از کل ذخایر ارزی جهانی صرفاً به شکل دیجیتالی وجود دارد. با حرکت به آینده، این تعداد به احتمال زیاد ادامه خواهد یافت.


همچنین، اگر یک ارز دیجیتال جهانی وارد تصویر شود. دولتها در سراسر جهان توانایی خود را در اجرای قدرتهای انبساطی یا دیرگداز کاهش می دهند. و در حالی که در شرایط خاص، می توان استدلال کرد که ارزهای متمرکز مزایای خود را دارند. (مانند کاهش شانس رکود)، به طور کلی، ضد استدلال ها با حاشیه بزرگ از همه جوانب مثبت فراتر می رود. در این راستا، می توان نمونه هایی از جمله ونزوئلا را ذکر کرد که در آن واحد پول محلی شاهد ابراز آلودگی از این گونه نسبت های مجنون بود که طی یک دهه تقریباً بی فایده شد (حداقل برای اهداف تجارت روزانه).

آیا این ارز قدرت تمایل به فاسد شدن دارد؟

هنگامی که یک دولت یا هر نهاد متمرکز دیگری (فکر کنید بانک های بزرگ با نام های مانند JP Morgan، Goldman Sachs و غیره) می توانند پول را از هوای نازک چاپ کنند، باید به تمام دیوانگی های بالقوه ای که می تواند ایجاد شود، فکر کرد. به عنوان مثال: در سال 2008، بانکداران توانستند میلیاردها دلار پول مالیات دهندگان را به عنوان “پاداش” بخاطر ایجاد بحران مسکن که باعث شده بسیاری از افراد سختکوش (در سراسر جهان) در 12-18-18 کل پول خود را از دست دهند، به عنوان “پاداش” بدست آورند.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.