کاقه ارز

صنعت فناوری در حال شکوفایی است. زمان مناسبی برای یادگیری در مورد بهترین مشاغل فن آوری در این صنعت است. ما بر اساس چندین عامل، از جمله حقوق، چشم انداز شغلی و شرایط تحصیلی، بیشترین تقاضای فناوری را در خارج از کشور قرار داده ایم. 
اطلاعات موجود در این راهنما از منابع مختلفی از جمله دفتر آمار کار، گلسودور، ZipRecruiter و PayScale تهیه شده است. در ادامه مقاله با کافه ارز همراه باشید تا با بهترین فناوری شغلی در دنیای امروزه آشنا شوید.

بهترین فناوری شغلی برای آینده

در اینجا لیستی از بهترین مشاغل فناوری برای سال 2020 به همراه توضیحات شغلی برای هر شغل IT آورده شده است:

1. بهترین فناوری شغلی : مهندس هوش مصنوعی

مهندسان یادگیری هوش مصنوعی / ماشین آلات به دلیل اینکه صنعت فناوری تمرکز خود را به سمت زمینه های نوظهور اتوماسیون سوق می دهد تقاضای زیادی دارند. بنابراین، نکات برجسته هوش مصنوعی و ماشین سازی بهترین اقدامات شغلی برای آینده با بیشتر اقدامات است. این توسعه دهندگان وقت خود را با استفاده از داده های بزرگ برای آموزش مدل های درگیر در پردازش زبان طبیعی، پیش بینی اقتصادی و تشخیص تصویر می گذرانند.

2. بهترین فناوری شغلی : دانشمند داده

سازمان ها و مشاغل هر روز اطلاعات بیشتری را جمع می کنند. به همین دلیل داشتن متخصصان ماهر در علم داده مهمتر از همیشه است. دانشمندان داده ها ساعات کاری خود را برای گردآوری، تمیز کردن و ارائه اطلاعات برای سازمان ها برای تصمیم گیری آگاهانه می گذرانند. تعداد فرصت های شغلی برای Data Science بسیار زیاد است و هیچ نشانی از کندی نشان نمی دهد. با توجه به این تقاضای زیاد، دانشمند داده گزینه ای آسان برای هر لیستی از بهترین مشاغل فناوری است. 

3. بهترین فناوری شغلی : تحلیلگر امنیت اطلاعات

رایانه ها و اطلاعات دیجیتال همچنان در دنیای تجارت بسیار زیاد است. به همین دلیل ما به تحلیلگران امنیت اطلاعات احتیاج داریم. آنها در خط مقدم کار می کنند تا سیستم های اطلاعاتی را از تهدیدهای سایبری محافظت کنند. تحلیلگران امنیتی برای محافظت از داده های کاربر و اطلاعات حساس شرکت ضروری هستند. آنها اطمینان حاصل می کنند که داده های ما بی خطر است و شرکت ها از سیستم های محافظ مؤثر استفاده می کنند.
بسیاری از کارفرمایان انتظار داشتن مدرک لیسانس در علوم رایانه را دارند، اما می توان بدون داشتن مدرک یک موقعیت تحلیلگر امنیت اطلاعات را بدست آورد.

4. بهترین فناوری شغلی : مهندس نرم افزار

مهندسی نرم افزار یکی از کاراترین فن آوری در این لیست است. در مورد آن فکر کنید. شما هر روز از کار مهندسان نرم افزار استفاده می کنید. برنامه های تلفن های شما توسط مهندسین نرم افزار تهیه شده اند. مرورگر اینترنت شما توسط مهندسین نرم افزار طراحی شده است. در حقیقت تقریباً هر صنعتی در جهان از نوعی نرم افزار استفاده می کند. این بدان معنی است که تقاضا برای مهندسان نرم افزار به زودی کم نمی شود و بهترین فناوری شغلی خواهد بود.

بهترین فناوری شغلی


اگر به این زمینه پر رونق علاقه مند هستید، به عنوان یک توسعه دهنده نرم افزار می توانید چندین مسیر برای حرفه پیدا کنید. برخی از توسعه دهندگان برای دریافت مدرک لیسانس یا کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر انتخاب می کنند. اما بیشتر و بیشتر شرکت های فنی و کارفرمایان دیگر علاقه مند نمی شوند که متقاضیانی که دارای مدرک دانشگاهی در رشته کامپیوتر هستند. درعوض، بسیاری از کارفرمایان بر نیاز به تجربه عملی در توسعه برنامه های نرم افزاری تمرکز می کنند.

5- بهترین فناوری شغلی : دانشمند تحقیقات رایانه

علوم تحقیقات رایانه یکی از پرسودترین و پردرآمدترین شغل های فناوری است. دانشمندان تحقیقات رایانه در صدر نوآوری های فناوری قرار دارند. آنها روشهای جدیدی را برای انجام کارهای شگفت انگیز با فناوری رایانه کشف و کشف می کنند و به پیشرفت در پیشرفت کمک می کنند.

6. بهترین فناوری شغلی : تحلیلگر داده

در دنیای تجارت امروز، داده ها پادشاه هستند. به همین دلیل نقش های بیشتر و بیشتر در شرکت ها تمرکز سنگینی روی داده ها و سودمند کردن داده ها دارند. یکی از این نقش ها نقش تحلیلگران داده است. تحلیلگران داده باید در تفسیر داده ها مهارت داشته باشند. آنها از صحت اطلاعات اطمینان می یابند و بهترین راه ها برای استفاده از این داده ها را پیدا می کنند.

7. مدیر IT

یکی دیگر از کارهای فنی فوق العاده در مدیریت IT است. مدیران فناوری اطلاعات بر بخش فناوری اطلاعات یک شرکت متمرکز شده اند. آنها هر کاری را که این بخش انجام می دهد برنامه ریزی و هماهنگ می کنند. آنها به دنبال راه هایی برای بهبود سیستم های IT هستند. مدیران IT مسئول تیمهای فنی بسیار ماهر هستند.

8- مدیر بانک اطلاعات

سرپرستان دیتابیس، مشابه دانشمندان داده، با حجم زیادی از اطلاعات دیجیتال کار می کنند. و به مددجویان کمک می کنند تا داده ها را مدیریت کنند. این متخصصان بانکهای اطلاعاتی را حفظ کرده و اطمینان حاصل می کنند. که سیستم های رایانه ای تا حد امکان کارآمد و مؤثر عمل می کنند.

9. توسعه دهنده وب

توسعه دهندگان وب از زبان های برنامه نویسی و چارچوب ها برای طراحی، ساخت و نگهداری وب سایت ها و برنامه های وب استفاده می کنند. اینترنت در اینجا برای ماندن است. و نیاز به توسعه دهندگان وب واجد شرایط برای آینده قابل پیش بینی رشد خواهد کرد. حتی بهتر، توسعه دهندگان وب حقوق خوبی را به ارمغان می آورند. توسعه دهندگان سطح ورود نیز به دستمزدهای چشمگیر فرمان می دهند. توسعه دهندگان وب در پشت هر وب سایت و برنامه وب شما استفاده می کنید.

10. مهندس سخت افزار کامپیوتر

مهندسان سخت افزار رایانه، مدارهای بدنی را که باعث کار کامپیوترها می شود. طراحی، ساخت و تعمیر می کنند. و در حالی که نرم افزار چهره صنعت فناوری است. شرکت های فناوری هنوز به متخصصان سخت افزار احتیاج دارند. مهندسین سخت افزار دارای درآمد بالایی هستند. و این موقعیت یک رویکرد دستی را ارائه می دهد که برای بسیاری از افراد جذاب است. و بهترین فناوری شغلی در بین مردم دنیا است.

11. تحلیلگر سیستم های رایانه ای

تحلیلگران سیستمهای رایانه ای به دلیل تغییر سریع فناوری، ضروری هستند. این متخصصان سیستم های رایانه ای را برای شرکت ها تجزیه و تحلیل می کنند. و به روز می کنند تا سیستم ها کارآمدتر شوند.

12. بهترین فناوری شغلی : مهندس DevOps

مهندسان DevOps در درجه اول با تولید نرم افزار کار می کنند. و بر انتشار کدها نظارت می کنند تا مطمئن شوند همه چیز به راحتی پیش می رود. وظیفه آنها پیدا کردن جایی که این نرم افزار ناکارآمد است. و اطمینان حاصل می شود که همه چیز در حد امکان کارآمد است، اجرا می شود. آنها این کار را با نظارت بر نرم افزار، عیب یابی آن و ویرایش یا پیکربندی آن در صورت لزوم انجام می دهند. بهترین بخش این است که شرکت های فناوری پیشرفته اکنون با آسان تر شدن ارتباط از راه دور برای کار از راه دور باز هستند. این باعث می شود مهندس DevOps به یکی از  پردرآمدترین مشاغل از راه دور در بازار و به بهترین فناوری شغلی تبدیل شود.

بهترین فناوری شغلی

13. معمار شبکه رایانه

معماران شبکه رایانه سیستم های پیچیده دیجیتال و زیرساخت های محاسبات ابری را برای مشاغل بزرگ و کوچک طراحی می کنند. این زمینه به عملکرد شرکت ها در دوره دیجیتال کمک می کند. معماران شبکه رایانه ای از دستمزد بالایی و چشم انداز شغلی خوب برخوردار هستند.

14. بهترین فناوری شغلی : توسعه دهنده جاوا

یکی دیگر از بهترین مشاغل فنی که امروزه وجود دارد، در توسعه جاوا است. جاوا یک زبان برنامه نویسی قوی است. این برای امور مالی، ساختن برنامه های اندرویدی، تحقیق، داده های بزرگ و موارد دیگر بسیار مفید است. یک توسعه دهنده جاوا از مهارت های جاوا خود برای توسعه و آزمایش برنامه ها استفاده می کند. از آنجا که جاوا در صنایع مختلف زیادی به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد، فرصت ها در این زمینه همچنان رو به افزایش خواهد بود.

15. مهندس فروش فناوری

فروش فنی یک روش عالی برای شروع یک حرفه تکنولوژی بدون یادگیری کد است. برای برخی از افراد بویژه فروشندگان سابق، این موقعیت می تواند بسیار سودآور و کاملاً پرسود باشد. به علاوه، تقاضا برای مهندسین فروش معتبر بسیار زیاد است. متخصصان فروش فنی از حقوق خوب، کمیسیون و گزینه های آموزش مستقیم، اغلب با ضمانت شغلی برخوردار هستند.این شغل جایگاه خوبی در بین مشاغل دیگر و بهترین فناوری شغلی محسوب می شود.

16. توسعه دهنده PHP

توسعه دهندگان پی اچ پی از مهارت های خود برای بهبود وب سایت و نرم افزار استفاده می کنند. آنها با استفاده از دانش خود می توانند ویژگی ها و عملکردهای جدیدی را به وب سایت ها اضافه کنند. آنها این کار را می کنند تا برنامه ها پویاتر شوند. توسعه PHP یکی از کارهای بسیار مهم در زمینه فناوری است. زیرا پایه و اساس توسعه وردپرس است.

17. توسعه دهنده پایتون

پایتون یکی دیگر از زبانهای برنامه نویسی بسیار پر کاربرد و پرکاربرد است. و توسعه پایتون یکی از بهترین مشاغل فنی امروزه است. یک توسعه دهنده Python برای انواع برنامه ها، نرم افزارها و سیستم ها کد ایجاد و آزمایش می کند. آنها با داده کاوی، توسعه ابر و وب، یادگیری ماشین و موارد دیگر کار می کنند. آنها همچنین برنامه ها را بطور منظم به روز می کنند و ارزیابی می کنند.

18- بهترین فناوری شغلی: مدیر شبکه و سیستم ها

مدیران شبکه و سیستم ها تقریباً در هر صنعت کشور امروز تقاضا می شوند. هر مشاغل از سیستم ها و شبکه ها استفاده می کند. در نتیجه، مشاغل برای مدیریت این سیستم های حیاتی و پیچیده به متخصصان آموزش دیده احتیاج دارند. مدیران شبکه و سیستم حتی در مقایسه با سایر مشاغل فناوری، حقوق بالایی کسب می کنند. مدیر شبکه و سیستم ها در حال حاضر بهترین فناوری شغلی محسوب می شود.

19. توسعه دهنده برنامه موبایل

توسعه برنامه های کاربردی موبایل یکی از بسیاری از مشاغل عالی فناوری است که نیاز به خلاقیت و مهارت های حل مسئله دارد. آیا ایده ای برای برنامه جدید دارید که سرگرمی، راحتی یا برخی از ارزش های دیگر را ارائه دهد؟ سپس توسعه برنامه تلفن همراه را در نظر بگیرید، زیرا همه منتظر برنامه عالی بعدی هستیم!

بهترین فناوری شغلی

20. بهترین فناوری شغلی :طراح وب

طراحان وب مانند توسعه دهندگان وب با وب سایت ها و برنامه های وب کار می کنند. با این حال، موقعیت به جنبه های بصری ساخت سایت محور است. این امر طراحی وب را به گزینه ای جذاب برای افراد خلاق تبدیل می کند. طراحی وب یک مسیر شغلی گسترده و بهترین فناوری شغلی است، اما فرصت های زیادی در بازار کار وجود دارد.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط
دیدگاه ها (1)
  1. فوق العاده بود . خیلی سپاسگزارم از اطلاعات مفیدتون، همیشه بهترین مطالب رو در سایت شما پیدا میکنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *