کاقه ارز

تجارت کمی یک استراتژی تجاری است. که شامل استفاده از تجزیه و تحلیل کمی برای تعیین زمان خرید یا فروش است.  تجزیه و تحلیل کمی شامل خرد کردن اعداد و اجرای داده ها از طریق فرمول های ریاضی است. در ادامه مقاله با کافه ارز همراه باشید.

TRADIN GUIDE چیست؟

معاملات کمی در سالهای اخیر رایج شده است. با این حال، امروز بسیاری از مردم نمی دانند معاملات کمی، چگونگی عملکرد آن یا نحوه اجرای استراتژی های تجزیه و تحلیل تجارت کمی است.
ما می خواهیم کمک کنیم. در این راهنما برخی از مهمترین مواردی را که باید در مورد تجارت کمی بدانید توضیح خواهیم داد تا همه بتوانند درک کنند.
در بسیاری از موارد، تجزیه و تحلیل کمی به همان اندازه آسان است. برای تجزیه و تحلیل دو مورد از اساسی ترین شماره های معاملات است: قیمت و حجم. در موارد پیچیده تر، تجزیه و تحلیل کمی می تواند نیاز به تجزیه و تحلیل صدها حتی هزاران نفر از عوامل مختلف داشته باشد.

تجارت کمی چگونه کار می کند؟

اساسی ترین آنالایزر کمی شامل بررسی دو ورودی داده اصلی است: قیمت و حجم. این دو ورودی داده متداول است. که در آنالیز کمی استفاده شده است.
برای مثال یک تحلیلگر تجارت کمی می تواند قیمت و حجم را به یک فرمول ریاضی وصل کند. تا پیش بینی کند که دارایی در مرحله بعدی قرار خواهد گرفت.
تجارت کمی تصویر مانند ترکیبی از ریاضیات، فناوری مدرن و پایگاه داده های جامع است. تجارت کمی همه این موارد را به مخلوط کن می اندازد. سپس اطلاعات مفیدی را از اعداد حاصل استخراج می کند.

تجارت کمی

چگونه می توان از یک استراتژی کمی برای تجارت استفاده کرد

Backtesting بخش مهمی از تدوین یک استراتژی تجارت کمی است. بعد از مشخص کردن استراتژی خود، می خواهید ببینید که چگونه این استراتژی بر اساس شرایط واقعی بازار انجام می شود. خوشبختانه، تعداد زیادی از داده ها در نوک انگشتان شما وجود دارد. بنابراین آزمایش استراتژی خود را در بازارهای تاریخی رمزنگاری، بورس سهام و سایر بازارها آسان می کند.
به عنوان مثال، بسیاری از معامله گران کمی تازه وارد از داده های معاملات تاریخی رایگان ارائه شده توسط Yahoo Finance استفاده می کنند. با این حال، معامله گران حرفه ای یا پیشرفته تر ممکن است بخواهند داده های بهتری را پرداخت کنند.

تفاوت بین تجارت کمی و تجارت الگوریتمی چیست؟

 تجارت الگوریتمی و تجارت کمی ممکن است دو نام برای یک چیز به نظر برسد. آنها از نزدیک در هم تنیده اما کمی متفاوت هستند. تجارت الگوریتمی یک بخش خاص از تجارت کمی است. یک توسعه دهنده الگوریتم الگوریتمی را ایجاد می کند. که معامله گر مقدار می تواند از آن برای تولید سود استفاده کند. بدون الگوریتم، توسعه دهنده تجارت مقدار می تواند یک سیستم معاملاتی کمی ایجاد کند. اما برای برنامه نویسی با کسی کار نخواهد کرد. گفته می شود، برخی از افراد ( از جمله ویکی پدیا ) از اصطلاحات تجارت کمی و تجارت الگوریتم به صورت متقابل استفاده می کنند.

تجارت کمی

معامله گر کمی چه کاری انجام می دهد؟

یک معامله گر کمی روش معاملاتی را انجام می دهد و با استفاده از ریاضیات الگویی از آن را ایجاد می کند. معامله گر مقدار آن تکنیک را با استفاده از فرمول های ریاضی اجرا می کند.
سپس، معامله گر مقدار یک برنامه کامپیوتری ایجاد می کند. که مدل را در داده های تاریخی بازار استفاده می کند.  مدل مورد استفاده مجدد قرار می گیرد. (با استفاده از داده های تاریخی) و سپس بهینه سازی می شود. اگر معامله گر مقدار از نتیجه راضی باشد. این سیستم در بازارهای زمان واقعی با استفاده از سرمایه واقعی پیاده سازی می شود.
در بسیاری موارد، معامله گر کمی از زبان های برنامه نویسی مانند C ++ یا Python برای اجرای این استراتژی های تجاری استفاده می کند. C ++ مخصوص تجارت فرکانس بالا محبوب است. اگرچه ممکن است پایتون و R برای تجارت با فرکانس پایین تر مورد استفاده قرار گیرند.

جوانب مثبت و منفی از تجارت کمی

اگر تجارت کمی 100٪ از زمان صحیح بود، پس هر صندوق محافظت در جهان فقط از تجزیه و تحلیل کمی استفاده می کند. تجارت کمی، مانند هر استراتژی تجاری، کامل نیست.

مثبت

احساسات را از معامله خارج کنید: تجارت کمی مربوط به شماره ها، ورودی ها، ریاضیات و فرمول ها است. فرمول آنالیز کمی جایی برای ورودی های عاطفی ندارد. این فقط داده است.

در رابطه با سایر استراتژی های تجارت عالی کار می کند: بهترین معامله گران از ترکیبی از استراتژی ها برای آگاهی از تصمیمات معاملات خود استفاده می کنند. تجزیه و تحلیل کمی برای این منظور به خوبی کار می کند. این دیگر استراتژی های تجارت را به خوبی تکمیل می کند.

تصمیمات آگاهانه در مورد دارایی های چندگانه بگیرید: معاملات کمی می تواند چندین دارایی را به سرعت تجزیه و تحلیل کند. فقط کافی است ورودی ها را به فرمول وصل کنید تا فوراً یک تحلیل کمی بدست آورید.

نیازی به درست نبودن 100٪ زمان است: هیچ استراتژی تجاری در جهان 100٪ صحیح از 100٪ زمان نخواهد بود. اما با تجارت کمی این هدف نیست. هدف این است که معاملات صحیح تر از معاملات نادرست انجام شود.

تجارت کمی

منفی

داده های خیلی زیاد: معامله گران کمی به داده های عظیمی دسترسی دارند. به عنوان مثال می توانید داده های بازار را برای هزاران روز فعالیت معاملات سهام نگاه کنید، سپس استراتژی های معاملاتی را بر اساس آن اطلاعات تدوین کنید. گاهی اوقات، استفاده از داده های زیادی چیز خوبی است. در موارد دیگر، داده های بیش از حد برای معامله گران بسیار زیاد است.

معامله خوب خوب نیاز به سازگاری مداوم دارد: بازارهای مالی بسیار پویا هستند. یک استراتژی تجارت کمی برای ادامه کار باید به همان اندازه پویا باشد. ممکن است یک صندوق پرچین یک فرمول تجاری مؤثر تجاری ایجاد کند، فقط برای اینکه این فرمول در طی چند ماه منسوخ شود. وقتی یک فرمول آنها به طور مداوم سود خود را به دست می آورد، ممکن است یک معامله گر با پیروزی پیش بروید، فقط وقتی که فرمول آنها به طور ناگهانی برای شرایط بازار کار نمی کند ، به دنبال ضرر می روند.

شما در حال رقابت در برابر صندوق های پرچین هستید: وجوه پرچین پولی برای ایجاد یک بخش تجارت كامل مبلغی دارند. آنها دهها برنامه نویس، تحلیلگر و آمارشناس را استخدام می کنند تا بهترین مدل تجاری کمی را برای توسعه فراهم کنند. اگر می خواهید یک معامله گر کمی باشید، می خواهید با این افراد رقابت کنید.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *