وبلاگ

/

/

مهندس امنیت سایبری ومسئولیت های شغلی آن چیست؟

مهندس امنیت سایبری ومسئولیت های شغلی آن چیست؟

۱۹ مرداد ۱۳۹۹

با تبدیل شدن به اینترنت به بخش مهمی از زندگی ما، تقاضا برای مهندسان مجرب در زمینه امنیت سایبری بیشتر از هر زمان دیگری است. این تعجب آور نیست، با توجه به اینکه شخص باید از داده های ما محافظت کند و اطمینان حاصل کند که اطلاعاتی که به یک شرکت می دهیم محرمانه و ایمن باقی بماند. امنیت سایبری یکی از پرسودترین مسیرهای شغلی در محاسبات امروز، ارائه حقوق و دستمزد بالا، چشم انداز شغلی مثبت و توانایی کار با مشکلات مختلف هر روز است. با این حال، یادگیری نحوه مهندس امنیت سایبر می تواند دشوار باشد، به خصوص اگر پیش زمینه فنی قبلی نداشته باشید. در این راهنما، برای تبدیل شدن به یک مهندس امنیت سایبر، هر آنچه را که باید بدانید پیدا خواهید کرد.  در ادامه مقاله با کافه ارز همراه باشید.

مهندس امنیت سایبری چیست؟

مهندس امنیت سایبری نوعی برنامه نویس است که وظیفه محافظت از داده ها و سیستم ها در برابر استفاده غیرمجاز توسط طرفین خارجی را دارد. مهندسان امنیت سایبری سیاست ها و برنامه هایی را برای کمک به محافظت از داده های سازمان در برابر حملات سایبری ایجاد می کنند.

مسئولیت های شغلی مهندسین امنیت سایبری چیست؟

مهندسان امنیت سایبری متمرکز بر محافظت از شبکه ها ، وب سایت ها ، پایگاه داده ها و سایر سیستم های فناوری در برابر حمله هستند. در حالی که مسئولیت های دقیق شغلی یک مهندس امنیت سایبری بین سازمان متفاوت است ، در اینجا چند وظیفه وجود دارد که می توانید به عنوان یک مهندس امنیت سایبری از آنها انتظار داشته باشید:

 • با آخرین پیشرفت های فن آوری به روز باشید
 • نقاط ضعف بالقوه در یک سیستم را شناسایی کرده و سیاست هایی برای رفع آنها ایجاد کنید
 • در هنگام استفاده از رایانه های شرکت ، به کارمندان توصیه کنید که چگونه در امان بمانند
 • سیاست های امنیتی جدید را ارزیابی کنید
 • نظارت بر یک شرکت برای حملات و گزارش در مورد هر مشکلی که ممکن است رخ دهد

یک مهندس امنیت سایبری بیش از آنکه نظارت بر حملات را انجام دهد ، انجام خواهد داد. آنها همچنین ممکن است برای رفع آسیب پذیری در سیستم ها برنامه هایی ایجاد کنند و با بقیه شرکت کار کنند تا از امنیت سیستم های یک شرکت اطمینان حاصل کنند. مهندسان امنیت سایبری همچنین از یک شرکت در برابر خطر حمله سیستمهای خود محافظت می کنند و این می تواند خسارت هایی را که هزینه زیادی دارند و وقت زیادی برای تعمیر دارند ، ایجاد کند.

مهندس امنیت سایبری

چشم انداز شغلی مهندس امنیت سایبری

مهندسان سایبر چشم انداز چشمگیر شغلی دارند – به محض اینکه شرکت ها به فناوری وابسته تر باشند ، برای امنیت سیستم های خود به مهندسین امنیت سایبری بیشتری احتیاج خواهند داشت. طبق اعلام دفتر آمار آمریكا ، مشاغل موجود در امنیت سایبری تا سال 2028 32 درصد رشد می یابند كه بسیار سریع تر از میانگین شغل و سریع تر از بسیاری از نقش های دیگر در علوم رایانه است.

مهندسان فضای مجازی چقدر درآمد دارند؟

طبق گفته ZipRecruiter متوسط ​​حقوق برای یک مهندس امنیت سایبری تقریباً 120 هزار دلار در سال است. مهندسان امنیت سایبری سطح ورودی معمولاً بالغ بر 50،000 دلار درآمد دارند. و مهندسین ارشد بیشتری می توانند سالانه 188000 دلار درآمد کسب کنند.
حقوق دقیق درآمد شما به شرکتی که برای آن کار می کنید و محل زندگی شما بستگی دارد. به عنوان مثال: مهندسان امنیت سایبری در سانفرانسیسکو به طور متوسط ​​تقریباً 125000 دلار درآمد کسب می کنند. و برخی از پست ها تقریباً 363،000 دلار حقوق دریافت می کنند.

مهندس امنیت سایبری

 اما در آتلانتا متوسط ​​حقوق حدود 120000 دلار است. اگر در حال کار برای یک شرکت امنیت سایبری یا شرکتی هستید که نیاز به داده های بزرگ به عنوان مثال: Google دارد. احتمالاً حقوق شما بالاتر خواهد رفت.
پولی که به عنوان مهندس امنیت سایبری می گیرید به تجربه شما نیز بستگی دارد. مهندسان ارشد امنیت سایبری می توانند انتظار داشته باشند که حقوق بالاتری کسب کنند. همچنین، حقوق و دستمزد شما گزینه های سهام و سایر منابع پیشنهادی شرکتهای فنی را شامل نمی شود. بنابراین هنگام جستجو برای کار جدید باید این نکته را در نظر داشته باشید.
برخی از مهندسان امنیت سایبر نیز به عنوان مشاور مستقل فعالیت می کنند. و به هیچ یک از شرکت ها وابسته نیستند. این مهندسان معمولاً تجربه بیشتری در زمینه امنیت سایبر دارند و تنها با چند ساعت کار می توانند هزاران درآمد کسب کنند.

چگونه می توانید مهندس امنیت سایبری شوید؟

مسیرهای مختلف زیادی وجود دارد که می توانید برای تبدیل شدن به یک مهندس امنیت سایبر درنظر بگیرید. اما در اینجا رایج ترین مسیری است که مردم هنگام شروع کار در این زمینه طی می کنند:

 1. دنبال یک مدرک علوم کامپیوتر در یک دانشگاه سنتی
 2. در یک چکمه کد نویسی متمرکز بر مهندسی امنیت سایبر شرکت کنید
 3. مهندسی امنیت سایبر را از طریق مطالعه خود به خود بیاموزید

مزایای مهندس امنیت سایبری

هر مسیری مزایای خاص خود را دارد. در امنیت سایبری، متداول ترین مسیر پیگیری مدرک علوم کامپیوتر است. زیرا بسیاری از کارفرمایان هنگام استخدام مهندسین امنیت سایبر، به درجه CS نیاز دارند.
با این وجود، برنامه های آموزشی bootcamps و برنامه نویسی کوتاه مدت، فشرده تر در سال های اخیر آغاز شده است. که می تواند به شما آموزش دهد که چگونه در زمان کمتری مهندس امنیت سایبری شوید. به جای گذراندن 4 سال در دانشگاه و گرفتن وام، در عوض می توانید تمام مهارت های عملی مورد نیاز خود را در یک صندوق عقب با قیمتی پایین تر از هزینه یک مدرک دانشگاهی بیاموزید.

مهارتهای برتر مورد نیاز شغل مهندسی در امنیت سایبر

برای موفقیت در حرفه ای در امنیت سایبر، شما باید مهارت های کلیدی و اساسی را توسعه داده و اصلاح کنید. بیایید اینها را تجزیه کنیم.

مهارتهای فنی اساسی برای مهندسین امنیت سایبری

در اینجا چند مهارت اصلی که برای مهندس امنیت سایبری لازم دارید، آورده شده است. این مهارت ها شامل زبان های برنامه نویسی، فرآیندهای توسعه و سایر مفاهیم مهم است که باید بدانید.

 • آنالیز بدافزار: محافظت از سیستم در برابر بدافزارها یکی از مهمترین قسمتهای مهندسین امنیت سایبر است.  مهندسان امنیت سایبری باید با جدیدترین تهدیدات بدافزار به روز باشند و بدانند که چگونه می توانند در برابر آن تهدیدات محافظت کنند.
 • برنامه ریزی پیوسته: یک مهندس امنیت سایبر علاوه بر محافظت فعالانه در برابر تهدیدها، باید برنامه هایی را ایجاد کند تا اطمینان حاصل کند سازمان می تواند در صورت بروز حمله، عملیات خود را ادامه دهد. این ممکن است شامل ایجاد خط مشی های ذخیره سازی پشتیبان، سیاست های بازیابی در صورت خراب شدن داده ها و سایر اسناد برای اطمینان از بازگشت حمله به راحتی باشد.
 • تحلیل ریسک: بخش بزرگی از مهندس امنیت سایبر در حال شناسایی خطرات قبل از تهدید سازمان است.  باید بتوانید خطرات را پیدا کنید، مواردی را که ممکن است تهدیدی برای سازمان شما ایجاد کند، ردیابی کرده و از سیستمهای شما در برابر خطرات خاص محافظت کنید. برای اطمینان از اینکه همه کارها را برای کاهش خطر حمله به شبکه انجام داده اید، باید حسابرسی از سیستم های شرکت موجود را نیز انجام دهید.

مهارتهای اساسی ضروری برای مهندسین امنیت سایبری

دانستن مهارت های فنی برای موفقیت به عنوان یک مهندس امنیت سایبر کافی نیست. شما باید مهارت های بین فردی خوبی داشته باشید. در اینجا چند مورد از مهمترین مهارت های “نرم” که باید برای رشد آنها وجود داشته باشد، آورده شده است.

 • ارتباطات : هر روز باید با سایر اعضای سازمان خود ارتباط برقرار کنید. از جمله افرادی که شاید اطلاعات زیادی درباره امنیت سایبری نداشته باشند. بنابراین، شما باید بتوانید با سایر افراد ارتباط برقرار کنید. و بدانید که چگونه کار خود را ساده کنید تا افراد دیگر بتوانند درک کنند که در مورد چه چیزی صحبت می کنید.
 • حل مسئله: مهندس امنیت سایبر بودن درمورد حل مسئله است. باید بتوانید نحوه محافظت در برابر خطرات، امنیت زیرساخت های موجود و موارد دیگر را بفهمید. نکته اصلی اینکه یک مهندس امنیت سایبری باشید یک قدم جلوتر از مهاجمان آینده نگر است.
 • توجه به جزئیات: جزئیات مربوط به امنیت سایبری است. مهاجمان بالقوه فقط به دنبال یک مشکل در یک سیستم هستند که به آنها امکان می دهد کل شبکه را به خطر بیاندازند. مهندسان امنیت سایبری باید با دقت و تمرکز روی همه جزئیات راحت باشند.
مهندس امنیت سایبری

نحوه یادگیری مهندسی امنیت سایبری

روش های زیادی وجود دارد که می توانید در مورد مهندسی امنیت سایبر اطلاعات کسب کنید. برخی از مهندسان امنیت سایبر، همانطور که در بالا گفته شد، در کالج شرکت می کنند و مدرک علوم کامپیوتر را دنبال می کنند. اما دیگران ممکن است خود را در مورد امنیت سایبری آموزش دهند. اگر نتوانید قیمت یک دوره را تحمل کنید. این می تواند مسیری خوب باشد. اما می تواند شکاف هایی را در دانش شما به وجود آورد که ممکن است شما را برای کارفرمایان آینده جذاب تر کند.
اگر می خواهید مهندس امنیت سایبری شوید. گزینه های کدنویسی bootcamps گزینه خوبی است. این برنامه ها، که معمولاً بین سه تا نه ماه به طول می انجامند. برنامه های فشرده ای هستند که در آن شما تمام مهارت های عملی مورد نیاز برای پیگیری حرفه ای خاص در صنعت فناوری را یاد خواهید گرفت.

به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده

آیدا متین نویسنده

مطلب را به اشتراک بگذارید

#

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *