Siacoin یک سکوی غیرمتمرکز ذخیره سازی ابری است. هدف آن رقابت با ارائه دهندگان غول پیکر مانند آمازون3S ، Dropbox، گوگل و مایکروسافت است. که فضای ذخیره سازی را ارائه می دهند که تنها نقاط شکست است. به عنوان یک بستر ذخیره سازی غیرمتمرکز، کاربران Siacom به جای اینکه از یک تأمین کننده متمرکز استفاده کنند. از یک دیگر ذخیره می کنند این زیرساخت آنها را قادر می سازد نسبت به بازیکنان بزرگ فعلی، یک راه حل بسیار مقرون به صرفه تر برای کاربران ارائه دهند. در ادامه مقاله با کافه ارز همراه باشید.

Siacoin چیست؟

Sia پروژه ای است که برای بخش کوچکی از هزینه سایر سیستم عامل های ذخیره سازی محبوب دیگر مانندDropbox ، Amazon S3 و Google Drive، یک بستر ذخیره سازی ابری خصوصی، غیرمتمرکز و مطمئن ایجاد کرده است.
با Sia، هر کاربر می تواند فضای رایگان در اختیار دیگران قرار دهد. یا پرونده های خود را در انبار رمزگذاری شده قرار دهد. کلیه قراردادها، شواهد حفظ محتوا و معاملات با استفاده از blockchain عمومی بررسی می شوند. کلیه خدمات موجود در شبکه به صورت رمزنگاری Siacoin پرداخت می شود. و قراردادهای هوشمند و اثبات ذخیره سازی قابلیت اطمینان معاملات را دارند.

SiacoinSia، به عنوان یک مفهوم، اولین بار در HackMIT، هکاتون دانشجویی سالانه ظاهر شد، در سال 2013 و به طور رسمی در ژوئن سال 2015 راه اندازی شد. اکنون این شرکت توسط شرکت Nebulous مستقر در بوستون پشتیبانی می شود. که اکنون با پروژه Sia چه می گذرد، و چگونه در واقع کار می کند؟ 

مبانی Cryptocurrency Siacoin

توسعه سیستم Sia، از جمله ارزهای رمزنگاری، مدتی در جریان است. و این پروژه در سال 2015 به رسمیت شناخته شده است. سپس تاریخچه Siacoin آغاز شد. فناوری و مفهوم منحصر به فرد باعث ایجاد علاقه و علاقه کاربران و سرمایه گذاران شده است. خالق Siacoin دیوید وارویک است. ظاهر یک ایده از توسعه دهنده و خود پروژه در اسرار بسیاری پوشیده شده است. اطلاعات کافی در مورد توسعه و شکل گیری وجود ندارد.

Siacoinاساس سرویس Sia ایجاد یک قرارداد برای ذخیره فایل بارگیری شده است. قرارداد از جمله موارد دیگر، هزینه و همچنین جریمه عدم رعایت قرارداد را شامل می شود. که در صورت حذف پرونده در رمزنگاری Siacoin حذف خواهد شد. در پایان دوره مورد نیاز، میزبان باید وجود داده را ثابت کند و در صورت مثبت پاداش دریافت می کند.
این سیستم از کانال های پرداخت و قراردادهای دو طرفه پشتیبانی می کند. این واقعیت در حصول اطمینان از حذف نقل و انتقال پول غیرقابل اطمینان بدون تأیید پیروی از قرارداد بسیار مهم است. همچنین کلیه نقل و انتقالات پولی فوری و علاوه بر این غیر قابل استرداد است. که خطر کلاهبرداری را کاهش می دهد، نه تنها از موجر بلکه افرادی که فضای هارد دیسک را اجاره می دهند.

قابلیت های Siacoinقابلیت اطمینان ذخیره سازی نیز با تقسیم پرونده به تعداد زیادی از قطعات بدست می آید. بعضی از آنها به هیچ وجه برای بازآفرینی پرونده اصلی قابل استفاده نیستند. که این امر احتمال خواندن آن توسط شخص ثالث را از بین می برد.  اما برای این کار، سه برابر بیشتر از منابع مورد نیاز استفاده می شود که ممکن است غیر عملی باشد.
اما در سیا، اولویت اصلی امنیت است. زیرا هدر رفتن منابع در این مورد توجیه می شود. بنابراین، نه تنها پرونده ها رمزگذاری می شوند، بلکه حتی قطعات آنها نیز به شما امکان می دهد ناشناس بودن و محرمانه بودن داده ها را رعایت کنید.

Siacoinعدم تمرکز نیز تأثیر مثبتی در زمان انتظار برای معامله دارد. که باعث جذب سرمایه گذاران می شود. و این به نوبه خود، افزایش سرمایه Siacoin را افزایش می دهد. بنابراین، با رشد شبکه، کارآیی بیشتری پیدا می کند که مستلزم افزایش مبلغ سرمایه گذاری شده برای توسعه کل سرویس است.مشتری و میزبان در Siacoin

پس از انعقاد قرارداد، اطلاعات مشتری در هارد در میزبان ذخیره می شود. اما داده های مربوط به قرارداد در blockchain cryptocurrency SiaCoin است. و برای از دست دادن آن کارایی نخواهد داشت.
این تضمین کننده امنیت و تضمین انجام تعهدات مربوط به معامله توسط هر دو طرف است. cryptocurrency SiaCoin بر روی یک blockchain باز با محافظت در برابر تغییرات ساخته شده است. به این معنی که هرکسی می تواند در هر زمان مشاهده کند.

Siacoin

اکوسیستم سیاکوین

اکوسیستم SiaCoin و همچنین روابط بین کاربران بسیار جالب توجه توسعه یافته است. بنابراین، اگر مشتری نمی خواهد هزینه زیادی بپردازد. می تواند یک میزبان نه چندان مطمئن را انتخاب کند. هر کس در اینجا شهرت خود را دارد که به وسیله آن می توانید یک مخزن مناسب را به راحتی پیدا کنید.
درمورد قراردادهای هوشمند، از آنها برای تعیین هزینه خدمات، مدت زمان توافق بین میزبان و مشتری و حتی دفعات ارائه شواهدی از عملکرد فروشگاه استفاده می شود.

کاربران سیاکوین


کاربر یک قرارداد ایجاد می کند و وجوهی را به صورت Cryptocurrency SiaCoin به آن انتقال می دهد. و هر بار که پرونده ها را به محل ذخیره ارسال می کند. از مانده حساب قرارداد واریز می شود و به حساب میزبان منتقل می شود. پس از اتمام قرارداد. اگر وجوهی به حساب مشتری باقی مانده باشد، آنها به سادگی به کیف پول اصلی وی بازگردانده می شوند.
با نگاه به آینده، باید بگویم که انتشار SiaCoin محدود نیست. اما مکانیسم Proof-Of-Burn که میزبان را ملزم به سوزاندن بخشی از سود برای دسترسی به قرارداد هوشمند می کند ، پس انداز می کند. این همچنین یکی از راه های افزایش رتبه است. هرچه ارزهای رمزپایه سوخته تر شوند، اعتماد مشتریان بیشتر می شود.

معدن Siacoin

Sia اثبات ذخیره سازی را پیاده سازی می کند. این سازوکار باعث می شود تا مراجعان از ناسزا بودن میزبان محافظت کنند. برای دریافت پرداخت، تأمین کننده باید مقدار معینی از مدارک را در مدت زمان مشخص شده در قرارداد در اختیار سیستم قرار دهد. اگر تأمین کننده نتواند به موقع اثبات ذخیره را ارائه دهد، پرداخت بعدی به آدرس گمشده مدارک ارائه می شود و بعداً ممکن است ارائه دهنده نیز به دلیل نقض تعهدات جریمه شود.  


علاوه بر این، اگر ارائه دهنده بیش از حد غالباً اجازه چنین شرایطی را می دهد. ممکن است قرارداد قبل از برنامه فسخ شود. هنگامی که میزبان با موفقیت شواهد ذخیره سازی را ارائه می دهد. قرارداد پرداخت را به آدرس معتبر مدارک واریز می کند و پس از تأمین تعدادی از شرایط، میزبان به این سکه ها دسترسی پیدا می کند.
توسعه دهندگان Sia خود اولین بلوک های Sia را مین گذاری کردند. پاداش بلوک اول 300000 سیاکوئین بود. پاداش هر بلوک بعدی 1 SC پایین تر است. حداقل پاداش بلوک 30،000 Siacoin است.

ارزش Siacoin

ارز دیجیتال برای پشتیبانی از قابلیت ها و ویژگی های مختلف Sia استفاده می شود. همه قراردادها و پرداخت ها نیاز به استفاده از این رمزنگاری دارند. بنابراین، نرخ ارز Siacoin به طور مستقیم به حجم پرونده های ذخیره شده در این سیستم بستگی دارد.

همچنین، 4 درصد از کل پرداخت ها به سمت توسعه سیستم می رود، که به آن امکان می دهد عملکرد خود را حفظ کند و همچنین راه های جدیدی برای پیشرفت پیدا کند. این برای این پروژه بی نظیر مهم است، که به وضوح با سایر ارزهای مجازی از جمله بیت کوین مشهور جهان متفاوت است.
اکنون قیمت Siacoin (SC) 0.002056 دلار است. بالاترین نرخ 0.111708 دلار در 6 ژانویه 2018 مورد آزمایش قرار گرفت. کمترین قیمت تاریخ سکه 0.000011 دلار است که در تاریخ 1 دسامبر 2015 اتفاق افتاد. 

کیف پول (Siacoin)

امن ترین گزینه برای ذخیره نشانه های SC، استفاده از برنامه رسمی Sia-UI است. برای ایجاد یک کیف پول Siacoin، دکمه “کیف پول” را در برگه سمت چپ در سمت چپ پیدا کرده و “ایجاد یک کیف پول جدید” را انتخاب کنید. برنامه کلید دسترسی به کیف پول شما را ایجاد می کند، که به نظر می رسد دنباله ای از کلمات است. 

باید در یک مکان امن نگهداری شود. بعد از راه اندازی کیف پول، مدتی با شبکه همگام می شود. پس از اتمام مراحل، شما قادر خواهید بود سکه های دریافت و ارسال کنید.
به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *