ویزای تاجیکستان و نحوه اخذ و پرداخت آن با کافه ارز

کشور تاجیکستان یک منطقه کوهستانی است که در بخش آسیای میانه قرار دارد. پایتخت این کشور شهر دوشنبه است. این کشور به طور کلی با کشور های افغانستان، ازبکستان و قرقیزستان هم مرز است. تاجیکستان دارای بیش از 9 میلیون جمعیت است. اسم این کشور به معنی سرزمین تاجیک ها است و از قبیله تاجیک ها گرفته شده است که قبل از اسلام در این سرزمین زندگی می کردند. این کشور در خشکی محصور شده است و مساحت آن حدود 143100 کیلومتر مربع اعلام شده است. این کشور دارای جاذبه های تاریخی و طبیعی بسیار زیادی است. در ادامه با کافه ارز همراه باشید تا نحوه اخذ و پرداخت ویزای تاجیکستان را با هم بررسی کنیم.

راهنمای سفر به تاجیکستان

اگر قصد سفر به این کشور را دارید باید بگویم که گزینه مناسبی را انتخاب کرده اید زیرا این کشور دارای جاذبه های زیباییست و از نظر فرهنگ و تمدن بسیار گسترده است. تاجیکستان بخشی از امپراطوری سامانی بوده است و پس از آن میان حکومت‌های گوناگون دست به دست شده است، تا این‌ که در سال های اخیر زیر سلطه‌ روسیه قرار گرفته است و پس از انقلاب روسیه بخشی از شوروی شده است. پس از فروپاشی اتحاد شوروی، این کشور در سال ۱۹۹۱ استقلال یافت.

یکی دیگر از آثار تاریخی تاجیکستان، آثار به جا مانده از شهر باستانی حصار واقع در ۵ کیلومتری شمال غربی دوشنبه است. از این شهر فقط یک دروازه با دو برج دیده بانی که در بین دو کوه ساخته شده باقی مانده است. زبان مردم تاجیکستان فارسی است و با لهجه تاجیکی صحبت می کنند و هیچ کدام از مردم این کشور قادر به صحبت کردن به زبان انگلیسی نیستند.

آب و هوای تاجیکستان

آب و هوای این کشور بیشتر ایام سال صاف و آفتابی است تفاوت دما بین شب و روز در این کشور بسیار زیاد است. شاید براتان سوال باشد که چه وقت زمان خوبیست برای سفر به جمهوری تاجیکستان؟ بهتر است بگویم بهار این کشور بسیار دیدنی است به خصوص در شهر دوشنبه که دارای هوای مطبوعی است. اما زمستان‌های تاجیکستان، زمستان‌های سخت و بسیار سردی است و بهتر است برای لذت بردن از سفر، فصل زمستان را برای گردش به این کشور انتخاب نکنید.

حتما بخوانید  مهاجرت به بهترین کشورهای جهان، کدام کشور بهتر است
ویزای تاجیکستان

اخذ ویزای تاجیکستان

شما به عنوان مسافر یا گردشگر برای رفتن به هر کشوری ابتدا باید اجازه ورود به آن کشور را دریافت کنید. ویزا همان اجازه یا مجوز ورود به هر کشوری است. برای دریافت ویزا ابتدا باید بدانید مدارک ویزای مورد نظر شما چه چیز هایی است. باید بدانید شما شرایط رفتن به این کشور را دارید؟ سپس به وب سایت رسمی اخذ ویزای کشور تاجیکستان بروید و یرای دریافت ویزای الکترونیکی در خواست خود را ثبت کنید.

ویزای الکترونیکی تاجیکستان

از ژوئن سال 2016 این امکان برای همه فراهم شد که از طریق وب سایت الکترونیکی این کشور ویزای تاجیکستان را دریافت نمایید. و سپس طی انجام مراحل آن را دریافت کنید. برای گرفتن ویزای تاجیکستان حتما احتیاج به حضور در سفارتخانه یا کنسولگری تاجیکستان نیست. با در دست داشتن پاسپورت و فرم پرینت شده ویزا میتوانید هنگام ورود به کشور تاجیکستان آن را نشان داده و وارد شوید. باید این را بدانید که ویزای الکترونیک این کشور فقط برای ویزای گردشگری و کسب و کار صادر می شود و 90 روز اعتبار دارد ولی دارنده این ویزا فقط 45 روز می تواند در این کشور اقامت داشته باشد.

مراحل اخذ ویزای الکترونیکی تاجیکستان

به وب سایت e-visa مراجعه کنید، سپس دکمه start را بزنید و مشخصات شخصی خود را طبق پاسپورت خود تکمیل کنید. در نهایت زمان وارد شدنتان به کشور تاجیکستان و خروجتان را وارد کنید. بعد از انجام این مراحل شما به صفحه دیگری هدایت می شوید که در آن باید اسکن پاسپورت خودت را آپلود کنید.
نکته: در آخر همه مراحل انجام داده را چک کنید که مطابق با مشخصات خودتان باشد و با اسکن پاسپورت مغایرت نداشته باشد و سپس دکمه تایید را بزنید.

حتما بخوانید  صفر تا صد تعیین وقت سفارت آمریکا

انواع ویزای تاجیکستان

 • ویزای گردشگری
 • ویزای سرمایه گذاری
 • ویزای کاری
 • ویزای تحصیلی

ویزای گردشگری تاجیکستان

برای گرفتن این ویزا با هدف گردشگری و توریستی شما می توانید 45 روز در این کشور اقامت داشته باشید. البته باید یادتان نرود که برای بیش از 30 روز ماندن در این کشور احتیاج به دریافت ویزای سیستم OVIR هم ثبت نام کنید. در صورتی که می خواهید بیشتر از 72 ساعت در کشور تاجیکستان بمانید باید اطلاعات فردی شما در سیستم OVIR ثبت شود. ویزای گردشگری را نمی توانید تمدید یا جایگزین کنید و پیش از اینکه محلت اعتبار آن به پایان برسد باید کشور تاجیکستان را ترک کنید.

ویزای تاجیکستان

مدارک لازم جهت ویزای گردشگری

 • تکمیل فرم ویزا به صورت الکترونیکی در وب سایت رسمی تاجیکستان
 • دو قطعه عکس رنگی 4*6 با زمینه سفید
 • پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار
 • کپی از صفحه اول گذرنامه
 • نام والدین برای کودکان زیر 16 سال به همراه مهر و امضا رسمی

مدارک برای سیستم OVIR

 • یک قطعه عکس به اندازه عکس پاسپورت
 • آدرس محل اقامت در تاجیکستان
 • گذرنامه
 • پرداخت هزینه که توسط سفارتخانه یا کنسولگری ثبت و دریافت می شود.

ویزای سرمایه گذاری تاجیکستان

این ویزای تنها برای افراد خاصی صادر می شود که شامل موارد زیر است:
برای روسای شرکت های خاص و سر شناس خارجی.
برای نمایندگان مدیریتی شرکت های خارجی که دارای طرح اجرائی برای توسعه پروژه های سرمایه گذاری هستند.
برای اعضای خانواده و اشخاص نزدیک خانواده.
باید این را بدانید که مدت زمان اعتبار این ویزا کمتر از دو سال است.
مدارک مورد نیاز این ویزا علاوه بر مدارک مشترک برای همه ویزا ها، نامه در خواست شرکت ها و بنگاه های بزرگ و انجمن دولتی پ برای سرمایه گذاری و مدیریت اموال دولتی جمهوری تاجیکستان است.

حتما بخوانید  آموزش خرید و فروش هدرا هش گراف به صورت اتوماتیک با کافه ارز

ویزای کاری تاجیکستان

این نوع ویزا برای اشخاصی خارجی که به قصد کار به این کشور مهاجرت می کنند داده می شود و همچنین افراد خانواده شان داده می شود. اعتبار این ویزا کمتر از 3 ماه است. این ویزا بر مبنای ویزای کار توسط وزارت امور داخلی جمهوری تاجیکستان داده می شود. علاوه بر مدارک کلی برای هر ویزایی برای این ویزا باید دعوتنامه از سازمان ها یا شهروند تاجیکی برای صدور ویزا لازم دارید.

ویزای تحصیلی تاجیکستان

این ویزا برای افراد زیر با شرایط خاص داده می شود:
افراد خارجی که به قصد حضور در یک دوره آموزشی کوتاه مدت در تاجیکستان را دارند.
کسانی که می خواهند در موسسات آموزشی این کشور وارد شوند.
برای یادگیری یک دوره کوتاه زبان
در تمامی این موارد بالا می توانند این ویزا را دریافت کنند. مدت زمان اعتبار این ویزا 9 ماه کمتر بوده و قابلیت جایگزینی با دیگر ویزا ها ندارد.

پرداخت ویزای تاجیکستان

پرداخت هزینه ویزای تاجیکستان از طریق پی پال و همچنین ویزا مستر کارت امکان پذیر می باشد. در صورتی که تمایل به پرداخت هزینه ویزای تاجیکستان دارید می توانید از خدمات کافه ارز استفاده نمایید.

به این مقاله امتیاز دهید

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید