ویزای تاجیکستان

ویزای تاجیکستان: کشور تاجیکستان که در منطقه آسیای میانه قرار دارد با کشور هایی همچون ترکمنستان، چین، ازبکستان، قرقیزستان و همچنین هند همسایه بوده و به علت جاذبه‌های گردشگری و توریستی زیاد مقصد بسیاری از گردشگران است. مردم میهمان نواز این کشور نیز از جمله عواملی است که باعث شده افراد و به خصوص ایرانیان علاقمند به دریافت تاجیکستان ویزا شوند. با توجه به شرایط و موقعیت قرارگیری کشور تاجیکستان در نقشه جهانی، گرفتن ویزای تاجیکستان یکی از مواردی است که گردشگران ایرانی به دنبال آن هستند. با توجه به شرایط و هدف از سفر به این کشور نوع ویزای این کشور شما متفاوت خواهد بود. برای مثال، سفر شما می‌تواند یک سفر گردشگری و توریستی باشد که در این صورت باید برای دریافت ویزای توریستی تاجیکستان اقدام کنید و یا اگر می‌خواهید مهاجرت تحصیلی و یا کاری داشته باشید بایدویزای مرتبط با هر یک از آن‌ها را تهیه کنید. پرداخت هزینه ویزا نیز ممکن است برای هر یک از ویزاهای موجود متفاوت باشد. به دلیل مشکلات پرداخت ارزی برای ایرانیان شما می‌توانید با استفاده از خدمات پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت ها در کافه ارز نسبت به پرداخت هزینه اخذ ویزا همچون پرداخت هزینه ویزای تاجیکستان اقدام کنید.

شما چقدر با کشور تاجیکستان و قوانین ورود به این کشور آشنایی دارید؟ آیا با انواع ویزای تاجیکستان آشنا هستید؟ در این مطلب از کافه ارز شرایط اخذویزای این کشور را مرور می‌کنیم، با ویزای آنلاین تاجیکستان و همچنین انواع ویـزا آشنا می‌شویم و در نهایت نحوه پرداخت هزینه آن را مرور می‌کنیم.

فهرست مطالب:

راهنمای سفر به تاجیکستان

کشور تاجیکستان یک منطقه کوهستانی است که در بخش آسیای میانه قرار دارد. پایتخت این کشور شهر دوشنبه است. این کشور به طور کلی با کشورهای افغانستان، ازبکستان و قرقیزستان هم‌مرز است. تاجیکستان دارای بیش از 9 میلیون جمعیت است. اسم این کشور به معنی سرزمین تاجیک‌ها است و از قبیله تاجیک‌ها گرفته شده است که قبل از اسلام در این سرزمین زندگی می‌کردند. این کشور در خشکی محصور شده است و مساحت آن حدود 143100 کیلومتر مربع اعلام شده است. تاجیکستان دارای جاذبه های تاریخی و طبیعی بسیار زیادی است که گردشگران زیادی را به خود جلب می‌کند.

اگر قصد سفر به این کشور را دارید باید بگویم که گزینه مناسبی را انتخاب کرده‌اید؛ زیرا این کشور دارای جاذبه‌های زیبایی است و از نظر فرهنگ و تمدن بسیار گسترده است. تاجیکستان بخشی از امپراطوری سامانی بوده است و پس از آن میان حکومت‌های گوناگون دست‌به‌دست شده است. این کشور در سال ۱۹۹۱ استقلال یافت. از آثار تاریخی تاجیکستان، آثار به جا مانده از شهر باستانی حصار واقع در ۵ کیلومتری شمال غربی دوشنبه را می‌توان نام برد. از این شهر فقط یک دروازه با دو برج دیده‌بانی که در بین دو کوه ساخته شده باقی مانده است. زبان مردم تاجیکستان فارسی است و با لهجه تاجیکی صحبت می‌کنند و زبان انگلیسی زیاد در این کشور رایج نیست.

ویزای آنلاین تاجیکستان

آب و هوای تاجیکستان

آب و هوای این کشور بیشتر ایام سال صاف و آفتابی است و تفاوت دما بین شب و روز در این کشور بسیار زیاد است. شاید برای شما سوال باشد که چه وقت زمان خوبی برای سفر به جمهوری تاجیکستان است؟ بهتر است بگویم بهار این کشور بسیار دیدنی است؛ به خصوص در شهر دوشنبه که دارای هوای مطبوعی است. اما زمستان‌های تاجیکستان، زمستان‌های سخت و بسیار سردی است و بهتر است برای لذت بردن از سفر، فصل زمستان را برای گردش به این کشور انتخاب نکنید.

ویزای تاجیکستان

شما به عنوان مسافر یا گردشگر برای رفتن به هر کشوری ابتدا باید اجازه ورود به آن کشور را دریافت کنید. ویزا همان اجازه یا مجوز ورود به هر کشوری است. برای دریافت ویزا ابتدا باید بدانید مدارک ویزای مورد نظر شما چه چیزهایی است. باید بدانید شما شرایط رفتن به این کشور را دارید؟

شهروندان خارجی که پاسپورت تاجیکستان را ندارند برای ورود به این کشور باید ویــزای این کشور را دریافت نمایند. تاجیکستان بر اساس خواسته افراد ویزاهای متفاوتی صادر می‌کند که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به ویزای‌کار، تحصیل و گردشگری اشاره نمود. برای اخذ ویزای تاجیکستان به وب‌سایت رسمی اخذ ویزای کشور تاجیکستان بروید و یرای دریافت ویزای الکترونیکی درخواست خود را ثبت کنید. شما با در دست داشتن تاجیکستان ویزا می‌توانید بدون هیچ مشکلی در این کشور سفر کنید و از اقامت خود لذت ببرید. البته قبل از دریافت ویزا شرایطی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود.

شرایط ویزای تاجیکستان

کشور تاجیکستان نیز همانند هر کشور دیگری قوانین خاص خود را در ارتباط با صدورویزا دارد. برای مثال در سال 98 که شیوع ویروس کرونا در جهان به طور گستره در حال رخ دادن بود، تاجیکســتان ورود اتباع 28 کشور دنیا از جمله ایران و آمریکا به این کشور را ممنوع اعلام کرده و هیچ ویــزایی برای شهروندان این 28 کشور صادر نمی‌شد.

به‌طورکلی برای دریافت تاجیکستان ویزا نیاز به یک شرایط خصوصی و عمومی است. منظور از شرایط خصوصی وضعیت خود شخص است. برای مثال داشتن سوءپیشینه می‌تواند اثرات بسیار منفی در راه گرفتن ویزا باشد. شرایط عمومی موجود برای اخذ ویزا نیز شامل مدارک شناسایی فرد متقاضی، تکمیل نمودن فرم مخصوص درخواست ویزا، دو قطعه عکس و داشتن پاسپورت معتبر که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.

پرداخت هزینه ویزای تاجیکستان

انواع ویزای تاجیکستان

به طورکلی کشور تاجیکســتان چند نوع ویــزا دارد که مهمترین آن‌ها عبارتند از:

 • ویزای توریستی تاجیکستان
 • ویزای سرمایه گذاری تاجیکسـتان
 • ویزای کاری تاجیکستان
 • ویزای تحصیلی تاجیکستان
 • ویزای فرودگاهی تاجیکستان

ویزای توریستی تاجیکستان

ازآنجایی‌که سالیانه ایرانی‌های زیادی به کشور تاجیکستان سفر می‌کنند، این نوع ویــزا یکی از پرکاربردترین ویزاهای موجود برای ایرانیان است. برای دریافت ویزای توریستی تاجیکستان شما می‌توانید هم به‌صورت الکترونیکی و هم به‌صورت حضوری اقدام کنید. در روش الکترونیکی که قبلا نیز اشاره شد مدت رمان اعتبار ویزا 90 روز بوده و می‌توانید 45 روز در این کشور اقامت داشته باشد.

برای دریافت ویزای این کشور از طریق سفارت باید در ابتدا درخواست خود را در سایت وزارت خارجه این کشور ثبت نمایید. پس از ثبت درخواست و تایید آن باید فرم درخواست ویزا را پرکرده و سایر مدارک موجود را بارگذاری نمایید. توجه نمایید که داشتن سابقه کیفری می‌تواند منجر به عدم صدور ویزا شود. پس از بارگذاری مدارک و پرداخت هزینه آن تقریبا یک هفته زمان می‌برد تا تاییده نهایی برای شما ایمیل شود. پس از دریافت تاییدیه نهایی برگه را پرینت گرفته و با مراجعه به سفارت نسبت به دریافت تاجیکستان ویزا اقدام نمایید.

همان‌طور که گفتیم، برای گرفتن این ویزا با هدف گردشگری و توریستی شما می‌توانید 45 روز در این کشور اقامت داشته باشید. البته باید یادتان نرود که برای ماندن به مدت بیش از 30 روز در این کشور احتیاج دارید در سیستم OVIR هم ثبت‌نام کنید. در صورتی که می خواهید بیشتر از 72 ساعت در کشور تاجیکسـتان بمانید باید اطلاعات فردی شما در سیستم OVIR ثبت شود. ویزای گردشگری را نمی‌توانید تمدید یا جایگزین کنید و پیش از اینکه مهلت اعتبار آن به پایان برسد باید کشور تاجیکســتان را ترک کنید.

مدارک لازم جهت ویزای توریستی تاجیکستان

 • تکمیل فرم ویـزا به صورت الکترونیکی در وب‌سایت رسمی تاجیکسـتان
 • دو قطعه عکس رنگی 4*6 با زمینه سفید
 • پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار
 • کپی از صفحه اول گذرنامه
 • نام والدین برای کودکان زیر 16 سال به همراه مهر و امضا رسمی
 • مدارک برای سیستم OVIR
 • یک قطعه عکس به اندازه عکس پاسپورت
 • آدرس محل اقامت در تاجیکستان
 • گذرنامه
 • پرداخت هزینه که توسط سفارتخانه یا کنسولگری ثبت و دریافت می‌شود.

ویزای سرمایه گذاری تاجیکستان

این ویزای تنها برای افراد خاصی صادر می شود که شامل موارد زیر است:

 • برای روسای شرکت‌های خاص و سرشناس خارجی
 • برای نمایندگان مدیریتی شرکت‌های خارجی که دارای طرح اجرائی برای توسعه پروژه های سرمایه‌گذاری هستند.
 • برای اعضای خانواده و اشخاص نزدیک خانواده

باید این را بدانید که مدت زمان اعتبار این ویزا کمتر از دو سال است. مدارک مورد نیاز این‌ویزا علاوه بر مدارک مشترک برای همه ویزاها، نامه در خواست شرکت‌ها و بنگاه‌های بزرگ و انجمن دولتی برای سرمایه‌گذاری و مدیریت اموال دولتی جمهوری تاجیکســتان است.

ویزای توریستی تاجیکستان

ویزای کار در تاجیکستان

کشور تاجیکستان در مقایسه با کشورهای اروپایی اقتصاد پویایی ندارد ولی نرخ بیکاری پایین نسبت به ایران و حقوق بالاتر باعث شده تا افراد زیادی از ایران متقاضی کار در این کشور باشند. لازم است بدانید که پرداخت هزینه ویزای تاجیکستان برای ویزای کاری نسبت به ویزاهای گردشگری نیز مقداری بیشتر است.

اگر شما در ابتدا پیشنهاد کاری نداشته باشید ویزای کاری به مدت 90 روز برای شما صادر می‌شود و پس از 90 روز در صورت یافتن شغل، ویزای شما بر اساس مدت زمان قرارداد با شرکت موردنظر تمدید خواهد شد. پس از تمدید ویزا، امکان مهاجرت سایر اعضای خانواده فرد به تاجیکســتان وجود دارد.

همان‌طور که گفتیم، این نوع ویزا برای اشخاصی خارجی که به قصد کار به این کشور مهاجرت می‌کنند و همچنین افراد خانواده آن‌ها اعطا می‌شود. اعتبار این ویزا کمتر از 3 ماه است. این‌ویزا بر مبنای ویزای‌کار توسط وزارت امور داخلی جمهوری تاجیکستان داده می‌شود. علاوه بر مدارک کلی برای هر ویزایی برای این ویزا باید دعوتنامه از سازمان‌ها یا شهروند تاجیکی برای صدور ویزا لازم دارید.

ویزای تحصیلی تاجیکستان

از جمله دلایلی که موجب می‌شود افراد به تحصیل در تاجیکستان بپردازند هزینه پایین تحصیل و امکان تحصیل به زبان انگلیسی است. برای تحصیل در این کشور حتما باید به زبان انگلیسی تسلط داشته و مدارک تحصیلی مقاطع قبلی خود را نیز ارائه دهید. روند اخذ تاجیکستان ویزا برای تحصیل دشوار نیست و کسانی که از دانشگاه‌های این کشور پذیرش گرفته‌اند می‌توانند ویــزای ‌تحصیلی نیز دریافت کنند. این ویزا برای افراد زیر با شرایط خاص داده می‌شود:

 • افراد خارجی که به قصد حضور در یک دوره آموزشی کوتاه مدت در تاجیکستان را دارند.
 • کسانی که می‌خواهند در موسسات آموزشی این کشور وارد شوند.
 • برای یادگیری یک دوره کوتاه زبان

در تمامی این موارد بالا می‌توانند این ویزا را دریافت کنند. مدت زمان اعتبار این ویزا 9 ماه کمتر بوده و قابلیت جایگزینی با دیگر ویزاها را ندارد.

ویزای فرودگاهی تاجیکستان

کشور تاجیکســــتان در سال‌های به‌منظور افزایش جذب گردشگر اقدام به ارائه ویزای فرودگاهی کرده است. در این روش از اخذ ویزا شما پس از ورود به وب‌سایت وزارت امور خارجه و پرداخت هزینه‌های در حدود 5 دلار درخواست خود را برای صدور ویزا ثبت می‌نمایید. معمولا بعد از 1 تا 5 روز کاری نتیجه در خواست برای شما ایمیل می‌شود و در صورت تایید می‌توانید با سفر به این کشور ویزای خود را در فرودگاه دوشنبه دریافت نمایید.

در این روش برای پرداخت هزینه ویزای تاجیکستان، پس از گرفتن ویزا باید مبلغ 35 دلار دیگر بپردازید. در نظر داشته باشید که صدور ویزا در این روش برای اتباع 81 کشور دنیا همانند استرالیا، هند، آرژانتین، برزیل و… امکان‌پذیر است.

ویزای کار در تاجیکستان

ویزای مهاجرت تاجیکستان

اگر شما خواستار مهاجرت به تاجیکستان هستید و این کشور را برای اقامت خود انتخاب کرده‌اید باید راه‌های مهاجرت به این کشور را بدانید. به‌طورکلی کشور تاجیکستان به افرادی که با یکی از روش‌های زیر وارد این کشور می‌شوند حق اقامت می‌دهد:

 • اقامت از طریق تحصیل
 • اقامت از طریق کار
 • اقامت از طریق سرمایه‌گذاری
 • اقامت از طریق ازدواج
 • اقامت از طریق تولد
 • اقامت از طریق پناهندگی

شما از طریق هر یک از موارد بالا می‌توانید اقدام به دریافت اقامت این کشور کنید.

ویزای الکترونیکی تاجیکستان

از ژوئن سال 2016 این امکان برای همه فراهم شد که از طریق وب‌سایت الکترونیکی این کشور ویزا دریافت نمایید و سپس طی انجام مراحل آن را دریافت کنید. برای گرفتن ویزای این کشور حتما احتیاج به حضور در سفارتخانه یا کنسولگری تاجیکسـتان نیست. با در دست داشتن پاسپورت و فرم پرینت شده ویزا می‌توانید هنگام ورود به کشور تاجیکســتان آن را نشان داده و وارد شوید. باید این را بدانید که ویزای الکترونیک این کشور فقط برای ویزای گردشگری و کسب و کار صادر می‌شود و 90 روز اعتبار دارد ولی دارنده این ویزا فقط 45 روز می تواند در این کشور اقامت داشته باشد.

همان‌طور که اشاره شد این امکان وجود دارد که دریافت تاجیکستان ویزای خود را از طریق اینترنت و به‌صورت الکترونیکی پیگیری نمایید. این سیستم در تاجیکسـتان به این صورت عمل می‌کند که یک ویـزای تک سفره برای شما صادر کرده و مدت زمان اعتبار آن 90 روز است. یعنی پس از دریافت ویزا 90 روز فرصت دارید تا از آن استفاده کنید. با استفاده از این ویزا که تنها به‌منظور گردشگری و در واقع به‌صورت توریستی صادر می‌شود شما می‌توانید به مدت 45 روز در این کشور اقامت داشته باشید. برای پرداخت هزینه ویزای تاجیکستان می‌توانید از خدمات پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت ها در کافه ارز استفاده کنید.

مراحل اخذ ویزای الکترونیکی تاجیکستان

به وب سایت evisa.tj مراجعه کنید، سپس دکمه Start را بزنید و مشخصات شخصی خود را طبق پاسپورت خود تکمیل کنید. در نهایت زمان وارد شدنتان به کشور تاجیکستان و خروجتان را وارد کنید. بعد از انجام این مراحل شما به صفحه دیگری هدایت می شوید که در آن باید اسکن پاسپورت خودت را آپلود کنید.

نکته: در آخر همه مراحل انجام داده را چک کنید که مطابق با مشخصات خودتان باشد و با اسکن پاسپورت مغایرت نداشته باشد و سپس دکمه تایید را بزنید.

مراحل اخذ ویزای الکترونیکی تاجیکستان

سفر به تاجیکستان بدون ویزا

ممکن است از خود بپرسید آیا تاجیکستان ویزا می‌خواهد؟ پاسخ مثبت است، بله. اگر در حال آماده‌سازی مقدمات سفر به کشور تاجیکســتان هستید باید قبل از هر چیز به فکر گرفتن ویـــزا باشید. بر خلاف کشورهایی همچون ارمنستان، ترکیه، گرجستان و… شما بدون در دست داشتن ویزا نمی‌توانید به این کشور سفر کنید. فرایند اخذ و پرداخت هزینه ویزای تاجیکستان درصورتی‌که تمام نکات را رعایت کرده باشید زمان زیادی از شما نخواهد گرفت.

ویزای آنلاین تاجیکستان

برای سفر به این کشور راه‌های زیادی برای گرفتن ویزا وجود دارد. راه‌هایی همچون ویزای گردشگری، تحصیلی، سرمایه‌گذاری، کاری و… . تنها ویزایی که بدون مراجعه به سفارت و از طریق وب‌سایت امکان اخذ آن وجود دارد ویزای گردشگری است. برای درخواست ویزای آنلاین باید به سایت e-visa رفته و پس از تکمیل فرم‌های موجود و پرداخت هزینه ویزای تاجیکستان می‌توانید ویزای خود را دریافت کنید. مدت اعتبار این ویزا 90 روز بوده و تمدید هم نخواهد شد.

فرم درخواست ویزای تاجیکستان

یکی از اولین قدم‌هایی که باید برای اخذ تاجیکستان ویزا بردارید پرکردن فرم درخواست‌ویزای این کشور است. در واقع برای اخذ ویزای هر کشور دیگری نیز شما نیاز به پرکردن فرم خواهید داشت. در این فرم باید اطلاعات عمومی خود مانند نام و نام خانوادگی و دیگر اطلاعات این‌چنینی را پر کنید. قبل از پرکردن فرم باید نوع ویزای خود را مشخص کنید، زیرا فرم موجود برای انواع مختلف ویزا متفاوت است. برای مثال فرمی که برای ویزای گردشگری وجود دارد نسبت به ویزای تحصیلی متفاوت خواهد بود.

تاجیکستان ویزا می‌خواهد؟

در قسمت‌های قبلی مقاله نیز به این مورد اشاره نمودیم که برای ورود به این کشور نیاز به گرفتن ویزای این کشور دارید و این کشور حداقل برای ایرانیان ورود بدون ویزا نخواهد داشت. برای ورود به این کشور ویزاهای مختلفی وجود دارد که بر اساس هدف شما از سفر به تاجیکستان باید فرم مربوطه را پرکرده و برای دریافت‌ویزا به سفارت این کشور مراجعه نمایید. البته اگر سفر شما توریستی باشد می‌تواند اقدام به دریافت ویزای الکترونیکی کنید. با وجود این که سفر به این کشور برای ایرانیان آزاد نبوده و نیازمند دریافت ویزا است اما پرداخت هزینه برای ویزای این کشور سنگین نبوده و نسبت به کشورهای اروپایی بسیار کمتر است.

ویزای تاجیکستان برای ایرانیان

ایرانیان نیز از جمله افرادی هستند که برای ورود به تاجیکستان باید برای پرداخت هزینه ویزای تاجیکستان و اخذ ویزا اقدام کنند. نزدیکی فرهنگ دو کشور ایران و تاجیکستان به یکدیگر همواره این کشور را به یک مقصد جذاب برای ایرانی‌ها تبدیل کرده است. از طرفی رابطه سیاسی و اقتصادی خوب دولت‌های دو کشور نیز باعث شده تا روند اخذ تاجیکستان ویزا برای ایرانیان با مشکلات خاصی روبه‌رو نبوده و افراد بتوانند این ویــزا را دریافت کنند. عواملی مانند سابقه کیفری در ایران و یا سوابق منفی از سفر به تاجیکستان می‌تواند تاثیر منفی بر صدور ویزای تاجیکستان برای ایرانی‌ها داشته باشد.

شرایط ویزای تاجیکستان

ویزای تاجیکستان برای افغان‌ها

اخذ ویزای تاجیکستان برای افغان‌ها با توجه به موقعیت قرارگیری کشور تاجیکستان و هم مرز بودن با افغانستان و همچنین هم زبانی دو کشور موردی است که مردم افغانستان به دنبال آن هستند. البته با توجه به وضعیت کشور افغانستان در طی سال‌های اخیر تعداد زیادی از مردم افغان به این کشور پناهنده شده و یا به‌صورت غیرقانونی وارد این کشور شده‌اند. به‌طورکلی اتباع افغان نیز برای ورود قانونی به این کشور نیازمند اخذ ویزا هستند. قیمت ویزای تاجیکستان برای افغان‌ها تقریباً همانند اتباع کشورهای دیگر بوده و تفاوت چندانی ندارد.

قیمت ویزای تاجیکستان

با توجه به شرایط کشور تاجیکستان و موقعیت قرارگیری آن، این کشور یک مقصد گردشگری جذاب برای ایرانی‌ها است. اما هزینه‌های تقریبا کم سفر به این کشور و قیمت ویزای تاجیکستان نسبت به کشورهای اروپایی و برخی کشورهای آسیایی باعث شده تا ایرانیان بسیاری علاقه‌مند به اخذ تاجیکستان ویزا برای سفرهای گردشگری باشند.

به‌طورکلی هزینه اخذ ویزای این کشور بر اساس نوع ویزا و مدت زمان آن متفاوت است. برای مثال برای اخذ ویزای الکترونیکی باید هزینه‌ای در حدود 50 دلار بپردازید. این هزینه برای افرادی که قصد دریافت ویزای کار و یا سرمایه‌گذاری را دارند متفاوت خواهد بود. همچنین شما می‌توانید با سرچ قیمت ویزای این کشور قیمت در مرورگر خود از هزینه‌های آژانس‌های مسافرتی برای اخذ ویزا نیز مطلع شوید.

اخذ ویزای تاجیکستان

اتباع ایرانی همانند اتباع بسیاری از کشورهایی دیگر برای ورود به کشور تاجیکستان باید نسبت به اخذویزای این کشور اقدام کنند. در واقع تنها تعداد محدودی از کشورهای جهان همانند قرقیزستان می‌توانند بدون داشتن ویزا به این کشور سفر کنند که سفر اتباع این دسته از کشورها نیز نهایت به مدت 30 روز است.

بسته به هدف شما از سفر به این کشور روش‌های متفاوتی برای اخذ ویزای تاجیکستان وجود دارد. البته اتباع ایرانی معمولا به‌منظور گردشگری به این کشور سفر می‌کنند اما علاوه بر آن ویزاهای دیگری همچون تحصیلی، کاری، سرمایه‌گذاری و… وجود دارد که هزینه‌های متفاوتی نیز دارند. به‌طورکلی هزینه اخذ ویزای این کشور خیلی زیاد نبوده و در دسته کشورهای ارزان‌قیمت وجود دارد.

سفر به تاجیکستان بدون ویزا

ممکن است از خود بپرسید آیا تاجیکستان ویزا می‌خواهد؟ پاسخ مثبت است، بله. اگر در حال آماده‌سازی مقدمات سفر به کشور تاجیکسـتان هستید باید قبل از هر چیز به فکر گرفتن ویــزا باشید. بر خلاف کشورهایی همچون ارمنستان، ترکیه، گرجستان و… شما بدون در دست داشتن ویزا نمی‌توانید به این کشور سفر کنید. فرایند اخذ و پرداخت هزینه ویزای تاجیکستان درصورتی‌که تمام نکات را رعایت کرده باشید زمان زیادی از شما نخواهد گرفت.

تاجیکستان ویزا

پرداخت هزینه ویزای تاجیکستان

پرداخت هزینه ویزای تاجیکستان از طریق پی پال و همچنین ویزا کارت و مستر کارت امکان‌پذیر است. در صورتی که تمایل به پرداخت هزینه ویزای الکترونیکی تاجیکستان دارید می‌توانید از خدمات پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت ها کافه ارز استفاده نمایید. برای این کار کافی است مراحل را تا مرحله پرداخت در سایت این کشور تکمیل کنید. سپس به سایت کافه ارز و پنل کاربری خود رفته، از گزینه تعیین وقت سفارت ها اطلاعات لازم را در فیلدهای مربوطه وارد کنید. کارشناسان کافه ارز در سریع‌ترین زمان ممکن این پرداخت را برای شما انجام خواهند داد.

4.8/5 - (31 امتیاز)
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *