فرقی نمی کند انگیزه شما از سفر به کشور کانادا چه چیزی باشد. هدف شما از سفر به این کشور دیدار با اقوام وآشنایان باشد. قطعا برای سفر احتیاج به مجوز ورود (ویزا) CANADA را دارید. با وجود تحریم ها علیه ایران بازم تعداد زیادی از مردم ایران سالانه به کانادا سفر می کنند. در ادامه در بررسی چگونگی اخذ ویزای کانادا با کافه ارز همراه باشید.

پیش در آمدی بر کشور کانادا

کانادا کشوری با تنوع گسترده جغرافیایی است. کانادا کشوری با آب و هوای خاص و جذاب برای هر ایرانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارد. کانادا شمالی ترین کشور قاره ی آمریکا و دومین کشور بزرگ جهان است. از شمال به اقیانوس منجمد شمالی، از شرق به اقیانوس اطلس، از غرب به اقیانوس آرام و از جنوب به کشور آمریکا منتهی می شود. مساحت کلی کشور کانادا 9.984.640 کیلو متر مربع می باشد.

ویزا کانادا CANADA

آب و هوای کانادا

بطور کل در خصوص آب و هوای کانادا می توان گفت بدلیل پهناور بودن این کشور، آب و هوای کانادا را نمی‌توان برای مثال سرد و خشک و یا گرم و معتدل توصیف کرد. همانگونه که پیشتر گفتیم در مناطق شمالی این کشور که نزدیک به قطب است آب و هوای کانادا کاملا سرد است. و متوسط دمای سال در این مناطق بسیار پایین است (عمدتا زیر صفر). آب و هوای کانادا در مناطق جنوبی و چسبیده به مرز آمریکا اما به اندازه ای با مناطق شمالی این کشور متفاوت است که می توان گفت، میانگین دمای سالانه در ایالاتی مثل انتاریو و بریتیش کلمبیا تا مرز ۲۰ درجه بالای صفر نیز می‌رسد. با شناخت جغرافیای کانادا (کشوری با حدود ۱۰ میلیون کیلومتر مربع مساحت) و اینکه چه ایالتی در کدام قسمت از این کشور واقع شده است، شاید بتوان ارزیابی دقیق‌تری از آب و هوای کانادا به دست آورد.

ویزا کانادا

ویزای کانادا CANADA

این روز ها که مهاجرت دغدغه همه مردم شده است، زیاد اسم کانادا را می شنویم. کسانی که می‌خواهند تحصیلات خود را در دانشگاه‌های کانادا ادامه بدهند، در کشور CANADA کار کنند یا سفر تفریحی به این کشور داشته باشند دنبال گرفتن ویزای تحصیلی، کار و یا گردشگری کانادا هستند. اگر در مورد انواع ویزای کانادا سر در گم شده‌اید، این مقاله را تا پایان بخوانید. در پایان این مقاله با انواع ویزای CANADA و شرایط اخذ آن‌ها آشنا می‌شوید.

ویزای کانادا و انواع آن

ویزا های کشور کانادا به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند:

ویزای دائم: ویزای دائم کانادا محدودیت زمانی ندارد و یک اقامت دائم در کاناداست. از طرف دیگر کسانی که موفق به اخذ ویزای دائم می‌شوند می‌توانند در این کشور اقامت کنند و شهروند آن شوند.

ویزای موقت: این ویزا همانطور که از نامش پیدا است به فرد متقاضی به مدت موقت اجازه حضور در کادا را می دهد و فرد متقاضی بعد از اتمام زمان ویزا باید این کشور را ترک کند. حداقل زمان حضور در این کشور با این ویزا 6 ماه است. ویزای موقت به 4 دسته تقسیم می شود که در ادامه به آن می پردازیم:

ویزا کانادا

ویزای توریستی

ویزای توریستی یا ویزیتور به افرادی داده می شود که قصد سفر تفریحی به کشور کانادا را دارند. ویزای توریستی کانادا به طور موقت است که خود شامل 3 نوع ویزا است:

ویزای سینگل توریستی کانادا

دارندگان ویزای سینگل با داشتن ویزای کانادا فقط یک بار اجازه ورود به این کشور را دارند. حتی اگر ویزای آنها هنوز اعتبار داشته باشد.


ویزای مولتی کانادا

ویزای مولتی CANADA یا ویزای چند بار ورود به افراد امکان سفر به کانادا به تعداد دفعاتی که خودشان بخواهند را در مدت زمان اعتبار ویزا (تاریخ شروع تا پایان ویزا که روی پاسپورت درج می‌شود) را می‌دهد. دارندگان این ویزا در هر بار ورود فقط 6 ماه می‌توانند در خاک کانادا باشند و فقط در صورتی که دلیل قانع کننده داشته باشند می‌توانند مدت زمان آن را تمدید کنند.


ویزای سوپر کانادا

سوپر ویزای کانادا ویژه والدین و پدر بزرگ و مادربزرگ افرادی است که اقامت دائم کانادا را دارند و سن آن‌ها هم بالای 18 سال است. برای اخذ این ویزا باید فرد متقاضی دعوت نامه خود از داخل کانادا را به سفارت تحویل دهد.


ویزای دائم کانادا: این ویزا محدودیت زمانی ندارد و یک اقامت دائم را به شما در این کشور می دهد. از طرفی دیگر کسانی که موفق به اخذ این ویزا شوند می توانند برای همیشه در کانادا بمانند و شهروند کشور کانادا شوند.

ویزا

ویزای تحصیلی کانادا

در سال های اخیر کشور کانادا مانند آمریکا و انگلیس دارای بهترین سیستم آموزشی و مقاطع تحصیلی بوده است. و هر روز بر تعداد ایرانی هایی که برای تحصیل به کشور کانادا می روند بسیار زیاد تر می شوند. ویزای تحصیلی به دو ویزای دانش‌آموزی و ویزای دانشجویی تقسیم می‌شود.

ویزای کاری کانادا

این ویزا در واقع مجوزی برای کار در این کشور است و هر کسی که شهروند کانادا نباشد، لازم است که این مجوز را برای کار کردن در کانادا دریافت کند. مجوز کار موقت در کانادا برای نیروهای کار خارجی است که برای انجام کار موقت به کانادا سفر می‌کنند. برای دریافت ویزای موقت از سازمان اشتغال و توسعه اجتماعی کانادا یا همان ESDC لازم است که فرد متقاضی از قبل از کارفرمایان کانادا یک پیشنهاد کار دریافت کرده باشد. در بعضی از مواقع، کارفرما برای آوردن نیروی کار موقت به کانادا نیازی به دریافت مجوز LIMA ندارد. رایج‌ترین شرایط معافیت از دریافت این مجوز فواید قابل توجه برای کانادا، اشتغال متقابل و همچنین کارکنان خیریه یا کارهای مذهبی است.

ویزا کانادا CANADA

ویزای کانادا و اقامت دائم

با داشتن این ویزا برای همیشه اقامت دائم در کشور کانادا داشته باشید و شهروند کانادا محسوب می شوید. ویزای تجاری یا کاری از نوع ویزای های دائم در کشور کانادا هستند. ویزای تجاری یا ویزای کاربیشتر برای جذب سرمایه‌گذاران و صاحبان کسب‌و‌کار به CANADA طراحی شده است. افرادی که توانایی مالی برای سرمایه‌گذاری در کانادا را دارند و می‌توانند با ایجاد یک کار نوین در این کشور به ایجاد محیط اقتصادی قوی‌تر و حرفه‌ای‌تر در کانادا کمک کنند، با اخذ ویزای کار به راحتی می‌توانید اقامت کشور CANADA را دریافت کنید.

مدارک لازم برای ویزای کانادا

  • اصل پاسپورت‌های جدید و قدیمی
  • شناسنامه ترجمه شده هر یک از متقاضیان
  • ترجمه سند ازدواج
  • تکمیل فرم درخواست ویزا
  • سند ملکی ترجمه شده (اگر دارید)
  • ترجمه مدارک شغلی دعوتنامه به همراه کارت شناسایی و مدارک مالی شخصی که شما را دعوت کرده است. همچنین مدارکی که رابطه خویشاوندی شما را اثبات می‌کند
  • اگر فرزند زیر 18 سال به تنهایی یا با یکی از والدین سفر می‌کند، به همراه داشتن رضایت‌نامه کتبی ضروری است

پرداخت هزینه ویزای کانادا با کافه ارز

به دلیل تحریم ها ایران توسط دیگر کشور ها برای پرداخت هزینه ویزا ها به کارت های بین الملی مثل ویزا کارت و مستر کارت دارید. کافه ارز مفتخر است تا در پرداخت هزینه این ویزا شما را یاری رساند.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *