وبلاگ

/

/

چگونه فروشگاه های کوچک را به تجارت الکترونیکی بزرگ تبدیل کنیم؟

چگونه فروشگاه های کوچک را به تجارت الکترونیکی بزرگ تبدیل کنیم؟

امروزه بدون ذکر خرده فروشان و مارک های بزرگی مانند آمازون نمی توانیم در مورد رشد مشاغل کوچک تجارت الکترونیکی صحبت کنیم. مشاغل کوچک و رو به رشد تجارت الکترونیکی با این واقعیت قانع شده اند که برای تجارت آنها لازم است با آمازون و شرکت های بزرگ همکاری کند. وقتی کالای مشابه در مارک های بزرگی مانند آمازون معرفی می شود، فروش شرکت های کوچک معمولاً کاهش می یابد و تصوری برای انجام این کار ندارند. بنابراین، بسیار مهم است که بدانید چگونه می توانید از تجارت خود سود ببرید. در ادامه مقاله با کافه ارز همراه باشید.


این مسئله کاملاً قدیمی است. وال مارت یک فروشگاه بسیار معروف است. چند دهه پیش، در بسیاری از مناطق کشور در حال گسترش و ساخت فروشگاه های کوچک بود. این بسیاری از فروشگاه های کوچک مادر و پاپ را تحت تأثیر قرار داد. آنها شروع به خارج شدن از تجارت و از دست دادن مشتری خود کردند. بنابراین آنها سعی کردند با وال مارت رقابت نکنند. به همین ترتیب، امروزه برندهای کوچک تجارت الکترونیکی با آمازون رقابت نمی کنند.

چگونه مارک های تجارت الکترونیکی کوچک می توانند با مارک های بزرگ رقابت کنند؟

جواب همانطور که تصور می کنید دشوار نیست. نیازها و خواسته های مردم با یکدیگر متفاوت است. تحقق همه آنها مهم نیست که چقدر بزرگ باشد. این مورد به ویژه در بازار لوکس که افراد خواهان کیفیت برتر، بهترین خدمات و توجه هستند، اعمال می شود.

تجارت الکترونیکی


درست است که وقتی یک مارک بزرگ می توانید رقابت کنید اما مناطقی وجود دارند که بدون توجه به آنچه انجام می دهید نمی توانید آنها را بزنید. برای کسب و کار موفق، یا برای رسیدن به یک تجارت الکترونیکی بزرگ باید یاد بگیرید که می توانید در کجا می توانید و در کجا نمی توانید آنها را مورد ضرب و شتم قرار دهید تا از برند خود استفاده کنید. مارک های غول پیکر را رعایت کنید و مشخص کنید که در کجا هرگز نمی توانید آنها را بزنید. 

به عنوان مثال: انتخاب محصولات منطقه ای است. که ضرب و شتم آمازون غیرممکن است. بهترین کار را برای مشتریان خود انجام دهید اما این را بخاطر بسپارید که این فایده چندانی به شما نخواهد داد. سپس به مناطقی بروید که در واقع بتوانید در آن رقابت کنید. نقاط قوت و مزایای بازار خود را بیابید. تلاش های خود را برای توسعه آنها انجام دهید. به عنوان مثال: توجه شخصی و خدمات به مشتری مناطقی است. که می توانید با سخت کوشی با آمازون رقابت کنید و آنها را مورد ضرب و شتم قرار دهید.

فروشگاه تجارت الکترونیکی خود را بسازید


وقتی افراد به جستجوی محصولات از طریق اینترنت می پردازند، چندین صفحه در مرورگرهای خود باز می کنند. این چیزی نیست که شما می خواهید. شما مردم را به مراجعه به فروشگاه های دیگر نیست. شما می خواهید آنها برای فروشگاه خود کالاهایی بخرند. این تنها در صورتی امکان پذیر است که فروشگاه تجارت الکترونیکی خود را داشته باشید  از این طریق، شما قادر خواهید بود تا آنچه را که طی یک فرآیند خرید در وب سایت اتفاق می افتد و نحوه کنترل آن را کنترل کنید. برای فروش اقلام خود و رسیدگی به توزیع ها به شخص دیگری وابسته نیست. ممکن است ممکن است آنها یک برند کاملاً مشابه AmazonBasics را معرفی کنند یا محصولات شخص دیگری را بفروشند.

از مشتریان خود بپرسید و به آنها گوش دهید

افراد زیادی وجود دارند که محصولات ایجاد می کنند و به مشتریان خود خدمات ارائه می دهند فقط به این دلیل که فکر می کنند مردم آن را می خواهند. این اغلب مخالف است و هیچ کس سرمایه ای در محصولات و خدمات خود نمی گذارد. بنابراین بهتر است ابتدا از مشتریان سؤال کنید و بعد چیزی را ایجاد کنید. پس از ساخت تجارت الکترونیکی شخصی خود، مشتریان خود را درگیر کنید. از آنها بپرسید که چه چیزی می خواهند و آیا آن را خریداری می کنند یا نه. بازخورد ها را با دقت مشاهده کرده و مطابق با آن محصولات و خدمات ایجاد کنید. این به شما در بازاریابی نیز کمک می کند. شما نیازی به تلاش زیادی برای بازاریابی محصولات خود نخواهید داشت زیرا قبلاً محصولات خود را بر اساس نیازها و خواسته های مشتری ایجاد کرده اید.

افراد را با متخصص بودن راهنمایی کنید

در این دوره از تکنولوژی مدرن، جمع آوری اطلاعات یک تکه کیک است. اطلاعات زیادی در اینترنت وجود دارد که مربوط به هر موضوعی است که می خواهید در مورد آن جستجو کنید. اما این واقعیت که می توانید اطلاعات مربوط به هر چیزی را پیدا کنید نیز یک مشکل است. برای یافتن دقیق ترین اطلاعات، اطلاعات زیادی وجود دارد و زمان زیادی را صرف نمی کنید. بنابراین در این شرایط، افراد متخصصانی می خواهند که به آنها اعتماد کنند و از هر چیزی سؤال کنند. آنها متخصصانی را می خواهند که به آنها در تصمیم گیری مؤثر و کارآمد کمک کنند.

تجارت الکترونیکی


در این دنیای تجارت الکترونیکی یک متخصص به معنای شخصی است که توصیه‌ها، راهنماهای سبک، راهنماهای مناسب و توصیفات و نظرات و منافع محصولات مختلف را ارائه دهد و غیره. یک متخصص شخصی نیست که همه و همه را بشناسد. در حقیقت، او فردی است که به راحتی می تواند نیازهای مشتری و نیازهای خود را تشخیص دهد تا بتواند در تصمیم گیری مناسب برای آنها به آنها کمک کند.

 برند تجارت الکترونیک شما باید زندگی مشتریان را ساده و آسان کند. به عنوان مثال: اگر وب سایت لباس دارید، لباس های خود را مطابق با شرایط و هوای مختلف مرتب کنید. توضیح دهید که چرا لباس خاص برای یک مناسبت خاص یا آب و هوا مناسب است و چگونه تفاوت آن با سایر لباسهای مشابه مارک های رقیب است. ممکن است برخی از زمان و محاکمه طول بکشد، اما پس از تلاش سخت، مطمئناً می توانید از برند خود استفاده کنید.

به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده

حانیه عطارزاده نویسنده

مطلب را به اشتراک بگذارید

#

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *