از آنجا که اینترنت و برنامه های وب در زندگی مدرن ما به یک حضور تقریباً ثابت تبدیل شده اند. جای تعجب نیست که نیاز به توسعه دهندگان وب واجد شرایط بیش از هر زمان دیگری باشد. در حقیقت، توسعه دهندگان وب در سراسر جهان تقاضای زیادی دارند. اما دانستن نحوه تبدیل شدن به یک توسعه دهنده وب بسیار واضح تر است. در اینجا، تمام اطلاعات موردنیاز برای تصمیم گیری در مورد مسیری را که برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده وب حرفه ای و همچنین سایر منابع مفید در مورد حقوق برنامه نویسان وب، زمینه ها و برنامه های آموزشی استفاده می کنید، پیدا خواهید کرد. در ادامه مقاله با کافه ارز همراه باشید.

چگونه می توانید یک توسعه دهنده وب شوید؟

در واقع چندین مسیر مختلف وجود دارد که شما می توانید برای ایجاد یک وب توسعه دهید، اما متداول ترین راه های شروع حرفه ای در توسعه وب در یکی از دسته های زیر قرار دارد:

 1. یک مدرک علوم کامپیوتر در یک کالج یا دانشگاه سنتی کسب کنید (لیسانس لیسانس، مدرک کارشناسی ارشد، یا حتی دکترا)
 2. از طریق مطالعه خود، توسعه وب را به تنهایی بیاموزید
 3. در یک بوتکامپ کد نویسی فشرده و کوتاه مدت متخصص در زمینه توسعه وب شرکت کنید

هر مسیر آموزشی مزایای خاص خود را دارد. در اوایل رشد صنعت فناوری، فقط فارغ التحصیلان دانشگاه و برنامه نویسان خودآموخته توسعه دهندگان حرفه ای وب شدند. با این حال، امروز یک گزینه تحصیلی دیگر وجود دارد یکی از مواردی که خود را به عنوان یک انتخاب معتبر در طول دهه گذشته اثبات کرده است.
امروزه، بوت کپس های رمزگذاری تنها گزینه جایگزین واقعی برای آموزش کالج در بازار ارائه می دهند. به جای گذراندن 4 سال در دانشگاه و گرفتن بدهی، برنامه نویسان آینده نگر می توانند کمتر از یک سال را در یک بوتکامپ کدگذاری بگذرانند و اعتبار برنامه نویسی خود را در یک برنامه آموزشی واقعی شغلی کسب کنند.

انواع برنامه نویسان وب

هنگامی که تصمیم به ثبت نام در یک بوت کامپ توسعه وب گرفتید، پس مسیری را که می خواهید طی کنید انتخاب خواهید کرد. 3 نوع توسعه دهنده وب وجود دارد:

 1. Front End Developer:توسعه دهندگان Front End از HTML ، CSS و JavaScript برای ایجاد جنبه های “سمت مشتری” یک وب سایت استفاده می کنند. این ویژگی ها شامل مواردی مانند دکمه ها، میله های جستجو و سایر عناصری است که کاربران با آنها در تعامل هستند.
 2. Back End Developer: توسعه دهندگان مهندسین “سمت سرور” هستند که منطق برنامه ها و فرآیندهای Front End را ایجاد می کنند. با استفاده از زبانهای برنامه نویسی مانند Python ، Ruby ، ​​Java و PHP ، Back End Developers کد می دهد و سازه هایی را حفظ می کند که امکان عملکرد فرآیندهای Front End را فراهم می کند.
 3. توسعه دهنده کامل :به طور خلاصه، یک Full Stack Developer در اصل یک Front Front و Back End Developer است. Full Stack Developers مهارتهای لازم برای ساخت و نگهداری کلیه لایه های یک برنامه یا وب سایت را دارند.

یک توسعه دهنده وب چیست؟

توسعه دهندگان وب وب سایت ها و برنامه های وب را ایجاد، اصلاح و مدیریت می کنند. آنها مسئول برنامه نویسی وب سایت و طراحی رابط کاربری آن هستند
علاوه بر چیدمان، توسعه دهندگان وب سایت ها را با بروزرسانی های جدید و مطالب جدید به روز می کننداگر یک توسعه دهنده وب کار خود را اداره نکند، بندرت به تنهایی کار می کنندتوسعه دهندگان وب به طور منظم با مدیریت و سایر برنامه نویسان همکاری می کنند. تا از عملکرد وب سایت خود طبق برنامه درنظر بگیرند. در حالی که همیشه تصمیمات بزرگی را اتخاذ نمی کنندتوسعه دهندگان وب وظیفه دارند اطمینان حاصل کنند. که سایت آنها چگونه به نظر می رسد و عمل می کند


کار یک توسعه دهنده وب بیشتر از برنامه نویسی و اشکال زدایی استاین متخصصان غالباً طراحان گرافیک، ویراستاران و حتی نویسندگان نیز هستند. در برخی از شرکت ها، توسعه دهندگان وب آخرین خط دفاع بین جهان و یک وب سایت هستنداین وظیفه آنهاست که سایت را مناسب و به درستی کار کند.

حقوق برنامه نویسان وب یا توسعه دهندگان وب چقدر است؟

توسعه دهندگان وب حقوق قابل توجهی کسب می کنند. میانگین ملی سالانه بین 65000 تا 75000 دلار است. توسعه دهندگان وب در سطح ورودی معمولاً بیش از 50،000 دلار درآمد کسب می کنند. و رضایت شغلی بالایی را گزارش می دهند.
هیچ راهی وجود ندارد که دقیقاً بدانید چقدر می توان انتظار داشتزیرا حقوق برنامه نویسان وب بین شرکتها و مکانها بسیار متفاوت است. توسعه دهندگان وب در سانفرانسیسکو بطور متوسط ​​سالانه 100000 دلار گزارش می دهند در حالی که همین متخصصان در آتلانتا 75000 دلار درآمد دارند. هزینه زندگی کنار، مشخص است که تفاوت محل ایجاد چه مقدار است.

توسعه دهنده وب


علاوه بر این، حقوق توسعه دهنده وب به تجربه بستگی دارد. توسعه دهندگان ارشد وب (افراد دارای تحصیلات و یا سالها تجربه) به طور متوسط ​​بیش از 90،000 دلار درآمد کسب می کنندبه یاد داشته باشید، حقوق و دستمزد شامل گزینه های سهام و سایر منابع پیشنهادی برخی از شرکت های فنی نمی باشدبنابراین هنگام جستجو برای کار، این موضوع را در خاطر داشته باشید.
برخی از توسعه دهندگان وب تصمیم می گیرند که در دفتر کار نکنندزیرا بسیاری از فرصت های آزاد برای متخصصان ماهر وجود دارد. این مشاغل هزاران دلار برای چند ساعت کار پرداخت می کنند. توسعه دهندگان وب می توانند به عنوان یک عشایر دیجیتال درآمد خوبی کسب کنند

چشم انداز شغلی توسعه دهنده وب

توسعه دهندگان وب از چشم انداز غیر منتظره شغلی خوبی برخوردار هستند. زیرا کارشناسان رشد چشمگیر شغل در صنعت را پیش بینی می کنند. مطابق گزارش اخیر دفتر آمار آماری آمریكا، پیش بینی می شود فرصت های شغلی در توسعه دهندگان وب تا سال 2028 13٪ افزایش یابد. BLS آن را بسیار سریع تر از حد متوسط ​​توصیف می كند.

نحوه یادگیری توسعه وب

بیش از یک راه برای یادگیری توسعه وب وجود داردبعضی از توسعه دهندگان وب معمولاً برای علوم رایانه یا یک زمینه مشابه در یک کالج یا دانشگاه شرکت می کنند. برخی دیگر، به ویژه توسعه دهندگان که زود وارد این صنعت شده اند، خودآموز هستند و فاقد هرگونه آموزش رسمی برای برنامه نویسی هستند. با این حال، روش جدیدی برای یادگیری توسعه وب وجود دارد.
به جای درس های دانشگاهی یا خودآموزی، بوت کپس های رمزگذاری اکنون یک گزینه جایگزین هستندbootcamp های کدنویسی، که بطور معمول بین 12 تا 24 هفته به طول می انجامندبرنامه های آموزش فشرده ای هستند که برای تهیه چشم اندازهای بی تجربه برای حرفه ای در صنعت فناوری طراحی شده اند.

مهارت های فنی اساسی برای توسعه دهنده وب

مهارت های فنی زیر برای موفقیت شما در ایجاد یک وب سازنده حیاتی است. این مهارت های توسعه وب شامل زبان های برنامه نویسی، ابزارهای توسعه و سایر تواناییهای مهم فنی است.

HTML ، CSS و JavaScript

این سه فناوری ستون فقرات توسعه وب را تشکیل می دهندبنابراین برای موفقیت شما به عنوان یک توسعه وب مهم هستندHTML (یک زبان نشانه گذاری) در مرکز آن قرار دارد و محتوا و ساختار اساسی صفحات وب را تعیین می کند CSS ، هنگامی که از HTML استفاده می شود. ظاهر صفحات وب از جمله قلم، رنگ و طرح را تعیین می کند سرانجام، JavaScript یک زبان برنامه نویسی است که نحوه عملکرد صفحات وب و برنامه ها را تعیین می کند  JavaScript همان چیزی است که به کاربران امکان تعامل با صفحات را می دهد و می تواند قابلیت اتوماسیون و انیمیشن را ایجاد کند.

توسعه دهنده وب

سایر زبان های برنامه نویسی

در حالی که موقعیتهای مختلف توسعه وب به دانش زبانهای ویژه برنامه نویسی نیاز دارند، برخی از زبانهای برنامه نویسی متداول و چارچوبهای توسعه وب شامل Python ، PHP ، Java و Ruby on Rails هستند.

وردپرس

در حالی که احتمالاً هدف نهایی شما با حرفه توسعه وب طراحی سایت ها و صفحات شخصی شما بدون سیستم مدیریت محتوا است، اما هنوز هم باید بدانید که چگونه از WordPress استفاده کنید. چرا؟ به عبارت ساده، تقریباً 25٪ کل اینترنت با وردپرس ساخته شده است. بنابراین، شانس این است که در بعضی از مراحل کار خود به عنوان یک توسعه دهنده وب با آن کار کنید.

طراحی تعاملی

درک طراحی وب پاسخگو نسبت به همیشه برای مشاغل در توسعه وب از اهمیت بیشتری برخوردار است، زیرا تعداد بیشتری از افراد بیشتر مرورگر وب خود را در دستگاه های تلفن همراه انجام می دهند. قادر به ساختن صفحاتی که به همان اندازه عملکرد خوبی در موبایل و دسک تاپ دارند برای توسعه وب ضروری است.

بهینه سازی موتور جستجو (SEO)

اگر خوش شانس باشید، وقتی شغل خود را به عنوان یک توسعه دهنده وب شروع می کنید، این شرکت یک سئو اختصاصی یا تیم بازاریابی برای انجام بیشتر این کار خواهد داشت. با این وجود، هنوز هم برای هر توسعه دهنده وب مشتاق بسیار ارزشمند است که درک کند چگونه بهینه سازی موتور جستجو به منظور ایجاد سایت ها و صفحه هایی که در معرض نمایش حداکثر قرار بگیرند، کار می کند.

توسعه دهنده وب

مهارتهای اساسی ضروری برای توسعه دهندگان وب

برای اینکه به عنوان یک توسعه دهنده وب موفق باشید، به چیزی بیش از تخصص فنی احتیاج دارید همچنین باید به یک مجموعه کامل از مهارت های “نرم” برای رشد و پیشرفت بپردازید.

 • همکاری و کار گروهی:
  مهم نیست که شغل توسعه وب شما را به کجا می برد، به احتمال زیاد شما در یک سطح با یک تیم همکاری خواهید کرد. برای موفقیت شما به عنوان یک وب شبکه ای که بتوانید به طور موثر و کارآمد در یک محیط تیم کار کنید، بسیار مهم است.
 • حل مسئله:

  این تقریباً بدون تردید است، اما یکی از مهمترین مهارتهایی که به عنوان یک توسعه دهنده وب می توانید داشته باشید، توانایی تفکر خلاقانه و انتقادی برای حل مشکلات است. در مرحله اول، این تمام نقطه توسعه وب است، درست است؟
 • خود انگیزشی:

  در حالی که کار برای توسعه وب معمولاً شامل تلاش تیمی است، مدت قابل توجهی نیز صرف می کنید تا کار خود را انجام دهید. برای اینکه بتوانید به عنوان یک شبکه وب پیشرفت کنید، باید عادات کاری قوی و توانایی انگیزه ماندن را ایجاد کنید حتی وقتی که با دیگران کار نمی کنید.
به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *