logo کاقه ارز

کامپاند یک پلت فرم وام غیرمتمرکز است که توسط شرکت کالیفرنیایی Compound Labs Inc. در سپتامبر 2018 ایجاد شده استمانند بسیاری از پروتکل های دیگر در DeFi، کامپاند نیز در بلاک چین Ethereum ساخته شده است  اگرچه کامپاند در ابتدا متمرکز بود، اما توزیع اخیر توکن حکمرانی آن، COMP ، اولین قدم در تبدیل COMP به یک سازمان خودمختار غیرمتمرکز جامعه محور (DAO) است. در حالی که هدف کامپاند در مکانهای مختلف به طرق مختلف بیان شده است. ایده اصلی این است: ارز رمزنگاری بیکار خود را برای استفاده قرار دهیدپروتکل مرکب به کاربران اجازه می دهدتا 9 دارایی مبتنی بر Ethereum از جمله Basic توجه نشانه (BAT) ، 0x (ZRX) و Wrapped BTC (wBTC) را وام دهند و قرض بگیرند. در ادامه مقاله با کافه ارز همراه باشید.

COMP چیست؟

رمز حاکمیت COMP در بازار رمزنگاری و همچنین در بازارهای مالی غیرمتمرکز (DeFi) با سرعت بالایی در کمترین زمان محبوبیت پیدا کرده استکامپوند اکنون بازار رمزنگاری را پس از راه اندازی با طوفانی بالقوه در اختیار گرفته است.
در شانزدهم ژوئن، COMPENS حاکمیت راه اندازی شدو تنها پس از یک روز تجارت، سکه توانست مقام اول بازار مالی غیرمتمرکز را به خود اختصاص دهدکامپوند اولین پروژه در بلاکچین Ethereum بود که برای اولین بار در کل تاریخ DeFi از دارنده رتبه اول Maker (MKR) پیشی گرفت.

COMP دارایی ERC-20 ” استاندارد ” با ویژگی های خاص است.

می توان حق رأی خود را به آدرس Ethereum به دلخواه خود تفویض کرد. چه این یک DeFi استارت، صندوق سرمایه گذاری خطرناک یا کاربر برجسته ای در فضای ارزهای رمزپایه باشد. این ایده مانند دموکراسی ها این است که به کاربران این امکان داده می شودتا کاندیدایی را که به اعتقاد آنها بهترین دیدگاه آنها را دارد، تفویض کنند.
(مهمتر اینکه تفویض COMP شما به یک آدرس به معنای انتقال این سکه ها به آنها نیستتفویض اختیار به شخص اجازه می دهد تا قیمومت خود را نسبت به سکه های خود حفظ کند در حالی که هنوز نظرات خود را در مورد جهت پروتکل ارتقا می دهد.

COMP


آدرسهایی که نمایندگیهای بیش از 1٪ از تأمین COMP را دریافت کرده اند. می توانند اقدامات حکومتی را پیشنهاد دهند این حداقل از پیشنهاد اقدامات غیر منطقی یا خطرناک از آدرسهایی که سهام اقتصادی کمی در شبکه دارند جلوگیری می کند.
اقدامات حاکمیتی پیشنهادی نیستند بلکه قطعه هایی از کد اجرایی هستند که پس از کسب اکثریت در COMP ادغام می شوند.
پس از پیشنهاد اولیه آنها، دارندگان COMP در طی یک دوره سه روزه به اقدامات رای می دهند. اگر این پیشنهاد حداقل 400000 رأی کسب کند (از کل 10 میلیون رأی بالقوه پس از توزیع همه شرکت ها رای خواهد گرفت) و اکثریت آرا “برای” آن هستند، این اقدام در یک زمان بندی دو روزه در صف است، فعال شده است.

COMP چگونه کار می کند؟

همانطور که گفته شد، در پروتکل مرکب کاربران می توانند ارز رمزنگاری شده را به عنوان وام دهنده و یا ارز رمزپایه را به عنوان وام گیرنده واریز کنند. وام دهندگان به جای وام دادن مستقیم به وام گیرندگان، دارایی های خود را در استخر دارایی قرار می دهند که کاربران می توانند از آنجا وام بگیرند.
برای هر دارایی یک استخر وجود دارد (استخر توجه عمومی، استخر 0 برابر، استخر USDC و غیره)کاربران فقط می توانند ارزش USD را در رمزنگاری وام بگیرند که زیر وثیقه ای است که آنها تهیه کرده اند (مثلاً 60٪ وثیقه). مبلغی که می توانند وام بگیرند به نقدینگی و محدودیت بازار وثیقه بستگی دارد.


هنگامی که رمز ارز را به COMP وام می دهید. مقداری cTokens مربوطه دریافت می کنید که به طور کلی بسیار بیشتر از مبلغ رمزنگاری واریز شده شما است. cTokens نشانه های ERC-20 استکه کسری از دارایی اساسی را نشان می دهد.
به عنوان مثال: وام 1 DAI به شما تقریبا 49 cDAI در ترکیب می دهد. cTokens وجود دارد که به کاربران امکان می دهد سود کسب کنند. با گذشت زمان، کاربران می توانند بیشتر از دارایی اساسی که سپرده اند را با همان ثبات cToken دریافتی خریداری کنند.

شرایط وام و خدمات وام گیرنده


در مقابل خدمات وام گیری قدیمی، نرخ های بهره نه ثابت شده و نه توافق دو طرف درگیر در معامله استدر عوض، نرخ بهره توسط عرضه و تقاضا تعیین می شودو به طور مداوم توسط یک الگوریتم پیچیده به روز می شود
به عنوان یک قاعده کلی، هرچه تقاضا برای دارایی بیشتر باشد. نرخ بهره هم برای وام دهندگان و هم برای وام گیرندگان بالاتر خواهد بوداین انگیزه را به وام دهندگان می دهد تا وام دهند و وام گیرندگان را از استقراض بیش از حد باز می داردوام دهندگان همچنین می توانند در هر زمان دارایی های خود را برداشت کنند.


اگر کاربر به دلیل کاهش قیمت دارایی که به عنوان وثیقه ارائه داده اندبیش از آنچه مجاز بوده است وام گرفته باشد خطر انحلال آن وثیقه را دارددارندگان دارایی قرض گرفته شده می توانند وثیقه را تصفیه کرده و آن را با قیمت تخفیف خریداری کنندروش دیگر، وام گیرندگان می توانند بخشی از بدهی خود را پس دهند تا ظرفیت وام خود را بیش از آستانه تصفیه افزایش دهند و به روال معمول ادامه دهند.

از کجا می توان ارز رمزنگاری شده COMP را تهیه کرد

می توانید COMP را در حدود ده صرافی از جمله Coinbase Pro ، Binance و Poloniex خریداری کنیدبه اندازه کافی عجیب، جفت ارز Binance هنوز در CoinMarke t Cap ذکر نشده استاما شامل BTC ، USDT ، BNB و BUSD است.
با ترکیب، حجم 24 ساعته Binance با Coinbase Pro برابر است. حجم کل 24 ساعته با توجه به محدودیت بازار بسیار کم است اما اگر می خواهید COMP خود را تحویل بگیرید فعلاً کمبود نقدینگی در Binance و Coinbase Pro وجود ندارد.


در صورت نیاز به انجام سفارشات دیجیتالی و خرید و فروش COMP می توانید از خدمات منحصر به فرد کافه ارز استفاده نمایید. کافه ارز مفتخر به انجام سفارشات شما به صورت 24 ساعته و اتوماتیک می باشد. کافه ارز با کادری مجرب افتخار خدمت به هم میهنان با تضمین بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را دارد.

COMP کیف پول Cryptocurrency

از آنجا که COMP یک توکن ERC-20 استمی توان آن را تقریباً بر روی هر کیف پولی که از Ethereum پشتیبانی می کند، ذخیره کرداین لیست طولانی است اما شامل مواردی مانند کیف پول Exodus ، Trust Wallet ، Atomic Wallet ، Ledger و Trezor کیف پول های فیزیکی و کیف پول های مرورگر مانند MetaMask است.
اگر از کامپاند استفاده می کنید و قصد رای گیری ندارید. حتماً گاه به گاه رمزهای جمع شده خود را به کیف پول خود منتقل کنید. فقط بخاطر داشته باشید که اگر می خواهید آن را پس بگیرید باید حداقل 0.001 COMP انباشته داشته باشید.

رمز COMP چه کاری انجام می دهد؟

رمز COMP علاوه بر اینکه هویج روی چوب است و باعث ایجاد انگیزه در استفاده از کامپوند می شود. به کاربران امکان کنترل پروتکل را نیز می دهداین به کاربران اجازه می دهد تا در مورد آینده کاموند صحبت کنند. برای دادن رأی به 1 علامت COMP نیاز است. و می توان رأی را به سایر کاربران پروتکل اختصاص داد بدون اینکه نیازی به انتقال واقعی توکن به آنها باشد.

COMP


تمام پیشنهادهای ارائه شده در کامپاند از کد اجرایی تشکیل شده است. یک کاربر باید 1٪ از کل کالای COMP را در اختیار داشته باشد یا از سایر کاربران برای ارائه پیشنهاد به وی تفویض شده باشد. پس از ارسال، یک دوره رأی گیری 3 روزه وجود دارد که در آن حداقل 400000 رأی باید صادر شود. اگر بیش از 400000 رأی پیشنهاد را تأیید کند. تغییر جدید پس از یک دوره انتظار 2 روزه اعمال می شود.

کامپاند ICO


هیچ پیشنهاد اولیه سکه (ICO) برای رمز COMP وجود نداشت. در عوض، تقریباً 60٪ از 10 میلیون توکن به سرمایه گذاران، بنیان گذاران، اعضای فعلی تیم، اعضای آینده تیم و رشد جامعه اختصاص یافت.

به طور خاص، کمتر از 2.4 میلیون علامت COMP به سهامداران شرکت آزمایشگاه Comound داده شده است. چیزی بیش از 2.2 میلیون به بنیانگذاران و تیم Compound داده شده استفقط کمتر از 400000 برای اعضای آینده تیم پس انداز شده است و کمتر از 800000 نیز ذخیره شده است.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.