logo کاقه ارز

شبکه کایبر نتورک ابزاری است که به هر کسی امکان می دهد بدون نیاز به استفاده از صرافی ها، رمزها را فوراً عوض کند. این به فروشندگان اجازه می دهد تا انواع مختلف رمز ارز را بپذیرند در حالی که هنوز در رمزنگاری مورد نظر خود پرداخت می شوند. شبکه سایبر یک پروتکل غیرمتمرکز است که امکان تبدیل فوری و مبادله دارایی های دیجیتال را به روشی بی اعتماد و مبتنی بر بلاک چین Ethereum فراهم می کند.

 شبکه سایبر با ارائه جایگزینی برای مبادلات متمرکز ارزهای رمزنگاری شده که مستعد حمله امنیتی هستند. این خلا را پر می کند. از طریق شبکه سایبر، کاربران می توانند بلافاصله هر ارز رمزنگاری شده را تبدیل یا مبادله کنند. باید نگاه عمیق تری داشته باشیم تا ببینیم آیا آنها قادر به پذیرفتن این ادعاها هستند. چه پیشرفت هایی تاکنون حاصل شده و تفاوت آنها با رقبایی مانند: پروژه 0x  یا  Bancor چیست. در ادامه مقاله با کافه ارز همراه باشید.

کایبر نتورک (KNC) چیست؟

در هسته اصلی خود، کایبر نتورک یک روش غیرمتمرکز برای تبادل فوری ETH و نشانه های مختلف ERC20 است. بدون انتظار و بدون نیاز به ثبت نام است. برای انجام این کار Cyber ​​از مجموعه متنوعی از استخرهای نقدینگی یا استخرهای مختلف دارایی رمزنگاری به نام “ذخیره” استفاده می كند كه هر پروژه می تواند آنها را به كار گیرد یا با آنها ادغام شود.

اهداف شبکه کایبر نتورک

چشم انداز کایبر نتورک خوب است. اما تبدیل آن به یک پروژه در حال کار کاملا چیز دیگری است. با تمرکز اصلی بر راه حل های بی اعتماد، خدمات فوری و نقدینگی بالا، کارهای زیادی برای توسعه دهندگان وجود دارد.
اخیراً، صرافی های متمرکز به دلیل خطرات امنیتی خود مانند کلاهبرداری داخلی و هک کردن خارجی و مدت زمان طولانی پردازش، مورد انتقاد مداوم قرار دارند. در برخی موارد، برداشت وجوه شما از صرافی ممکن است چندین روز طول بکشد.

کایبر نتورک


از طرف دیگر، صرافی های غیرمتمرکز On-chain  کم کم در دنیای ارزهای رمزپایه حضور بیشتری پیدا می کنند. حتی اگر بیشتر این مفاهیم هنوز در مراحل اولیه توسعه هستند. در حال حاضر راه حل هایی در بازار وجود دارد.
برخلاف مدل تبادل متمرکز، شبکه سایبر قصد دارد تمام آسیب پذیری های امنیتی را از معادله حذف کند. بدون وجود یک بستر متمرکز، ورود به سیستم، یا اسناد تأیید هویت، هیچ اطلاعاتی برای سرقت از یک نهاد متمرکز وجود ندارد.

نقش های شبکه کایبر نتورک

چند نقش مختلف در شبکه سایبر وجود دارد که باید از آنها آگاهی داشت:

  • کاربر: نشانه می فرستد و دریافت می کند.
  • نهادهای ذخیره: نهادهای دولتی یا خصوصی که نقدینگی را به سیستم عامل وارد می کنند. (از طریق Dynamic Reserve Pooling که به قیمت گذاری رقابتی و نقدینگی بالاتر کمک می کند)
  • مشارکت کنندگان در ذخیره: فردی که سرمایه را به نهادهای ذخیره به عنوان مشارکت در جهت افزایش نقدینگی و تقسیم سود حاصل از ذخیره می دهد.
  • مدیر ذخیره: ذخیره ها را حفظ می کند، نرخ تبدیل را محاسبه می کند. و آنها را به شبکه انتقال می دهد.
  • اپراتور شبکه Kyber : نهادهای ذخیره را اضافه یا حذف می کند که همچنین مسئول لیست و حذف توکن ها از طریق شبکه هستند.

رمز Kyber Network 

KNC یک رمز ERC20 است که مدیران ذخیره برای استفاده از ذخیره در شبکه نیاز به خرید آن دارند. در هر معامله، کسری از حجم تجارت توسط ذخیره به بستر شبکه Cyber ​​در KNC Token پرداخت می شود. هر بار که یک مبادله اتفاق می افتد، شبکه هزینه کایبر نتورک کمی را به ذخیره می پردازد.
این هزینه ها تا حدی برای هزینه های عملیاتی و پاداش دادن به اشخاص ثالثی که حجم تجارت را به شبکه می آورند، استفاده می شود. پس از استفاده از مقدار متناسب KNC برای این دو مورد، نشانه های باقیمانده سوزانده می  شوند (از گردش خارج می شوند) .

کایبر نتورک


سوزاندن توکن ها به طور بالقوه می تواند قدردانی از نشانه های کایبر نتورک باقیمانده را کاهش دهد. زیرا میزان کل عرضه در گردش کاهش می یابد.
این شرکت ضرب در مجموع 226000000 KNC  در طول ICO  و کمی بیش از 60٪ به شرکت کنندگان عمومی توزیع شده است. در حال حاضر حدود 134،000،000 KNC در گردش است. این تعداد طی دو سال آینده با ورود جلیقه های تأمین بنیانگذاران و مشاوران در بازار نوسان خواهد داشت.

از کجا ارز رمزنگاری شبکه کایبر نتورک بخریم؟ چگونه KNC Token بخریم؟

رمز ارز کایبر نتورک (KNC) را می توان از صرافی هایی که در زیر به آنها اشاره شده است خریداری کرده و یا با وارد شدن به سایت کافه ارز و ثبت نام در آن ارز کایبر نتورک را خریداری و در کیف پول خود ذخیره کنید.

سکه های کایبر نتورک را از کجا ذخیره کنیم؟ کیف پول شبکه سایبر

از آنجا که شبکه کایبر نتورک (KNC) یک رمز ERC-20 است، بنابراین رمزهای KNC را می توان در کیف پول هایی که از ذخیره سازی نشانه های ERC-20 پشتیبانی می کند، ذخیره کرد:

نتیجه گیری کلی از مطالب

با افزایش تعداد هک ها در صرافی های متمرکز ارزهای رمزنگاری شده و سایر خطرات مرتبط است. صرافی های غیرمتمرکز (DEX) مطمئناً معاملات ارز رمزنگاری در آینده هستند. شبکه سایبر این امکان را دارد که به یکی از بزرگترین مبادلات غیرمتمرکز تبدیل شود.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.