logo کاقه ارز

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید پولی را برای دوستان و آشنایان خود در خارج از کشور ارسال کنید. شاید هم برای سفر، تحصیل یا کار به خارج از کشور رفته باشید و با کمبود ارز مواجه شوید. شرکت Western Union در سال 1851 شروع به کار کرد. این شرکت در ابتدا کار خود را با خدمات ارتباطی و تلگراف شروع کرد پس از گذشت چند سال، سرویس نقل و انتقال پول بدون داشتن حساب بانکی به خدمات این شرکت اضافه شد. این شرکت اکنون بیش از 525 هزار شعبه وسترن درسراسر جهان دارد. برای آشنایی بیشتر با شبکه وسترن یونیون با کافه ارز همراه باشید.

کاربرد های استفاده از حواله وسترن

با پیشرفت تکنولوژی در دنیا انجام کار های بانکی در سراسر جهان بسیار راحت شده است. با استفاده از Western Union بدون داشتن حساب بانکی و با سرعت بالا می توانید حواله پستی پول، پرداختهای تجاری و انتقال وجه فرد به فرد انجام دهید. از پر کاربرد ترین خدمات وسترن می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

1- ارسال حواله ارزی وسترن یونیون: شما با استفاده از شبکه وسترن میتوانید حواله های ارزی به تمام کشور های دارای شعبه وسترن ارسال نمایید.

2- پرداخت شهریه: شما می توانید بدون داشتن حساب بانکی شهریه دانشگاه یا کالجتان را پرداخت کنید.

3- دریافت وجه از خارج از کشور: دوستان شما در خارج از کشور با مراجعه به شعب Western Union میتوانند برای شما پول ارسال کنند.

4- پرداخت حقوق فریلنسر ها: با استفاده از وسترن یونیون می توانید حقوق فریلنسر ها را در سراسر جهان پرداخت کنید.

مزایای استفاده از Western Union

شبکه وسترن یونیون

1- این شبکه انتقال پول هیچ نیازی به حساب بانکی ندارد
2- استفاده از Western Union بسیار سریع و آسان است
3- این شبکه به صورت 24 ساعته کاربران خود را پشتیبانی می کند
4- کارمزد وسترن یونیون بر عهده فرستنده است
5- این شبکه از امنیت بالایی برخوردار است

روش کار Western Union

اگرشما قصد ارسال یا دریافت ارز از طریق وسترن یونیون را داشته باشید، ابتدا باید نزدیکترین شعبه Western Union به خود را پیدا کنید سپس:
1- شما باید با داشتن پاسپورت و وجه مورد نظر به شعبه Western Union مراجعه کنید.
2- در این مرحله یک فرم که اطلاعات پاسپورت شما و اطلاعات هویتی گیرنده را می خواهد پر می کنید.
3- وجهی را که می خواهید ارسال کنید در اختیار نمایندگی وسترن قرار می دهید.
4- نمایندگی یک کد 10 رقمی (mtcn code) به شما می دهد. این کد به صورت آنی در اختیار فرستنده قرار می گیرد.
5- شما باید کد را در اختیار شخص گیرنده قرار دهید.
6- گیرنده با در دست داشتن پاسپورت و کد 10 رقمی به نمایندگی Western Union در کشور خود مراجعه می کند.
7- نمایندگی وسترن با تایید مدارک پول را در اختیار شخص گیرنده قرار می دهد.

باجه وسترن یونیون

کارمزد حواله وسترن

کارمزد وسترن یونیون با توجه به کشور فرستنده، کشور گیرنده و مبلغ ارسالی متفاوت است. کارمزد این شبکه مالی بین 30 الی 85 دلار متغییر است. برای مبالغ بالا کارمزد انتقال بیشتر خواهد بود و فقط در موارد ضروری توصیه می شود. همانطور که در قبل گفتیم کارمزد در شبکه Western Union با شخص فرستنده است. دلیل اصلی استفاده کاربران از این شبکه را می توان سرعت انتقال بالا دانست. با استفاده از این شبکه مالی شما می توانید روزانه تا سقف 5 هزار دلار انتقال وجه انجام دهید.

وسترن یونیون از چه ارز هایی پشتیبانی می کند

این شبکه مالی با بیش از 150 سال سابقه در زمینه انتقال پول در جهان، عنوان قدیمی ترین ترین و امن ترین شبکه انتقال را به خود اختصاص داده است. این شبکه با بیش از 520 هزار شعبه در 200 کشور جهان حدود 90% ارز ها را پشتیبانی می کند. متاسفانه به دلیل تحریم های اقتصادی استفاده از Western Union برای ایرانیان ممکن نیست. این شبکه هیچ شعبه یا نمایندگی در ایران ندارد.

ارسال حواله Western Union از طریق کافه ارز

در صورت نیاز به انتقال یا دریافت وجه از طریق وسترن یونیون از خدمات منحصر به فرد کافه ارز استفاده نمایید. کافه ارز مفتخر به انجام سفارشات شما به صورت 24 ساعته و اتوماتیک می باشد. کافه ارز با کادری مجرب و با تجربه افتخار خدمت با تضمین بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را دارد.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.