logo کاقه ارز

Acala یک برنامه DeFi است. که از طریق سکه aUSD پایدار خود از قابلیت کار با زنجیره متقابل پشتیبانی می کند.  برخی از ویژگی های عالی را ارائه می دهد. در تابستان سال 2020، معرفی رمز COMP باعث ایجاد رقابت غیرمتمرکز مالی (DeFi) با میلیون ها سرمایه گذار شد که می خواهند از مزرعه محصول بهره مند شوند یا فقط می توانند با استفاده از رمزنگاری ها وام بگیرند.

پس از COMP، بسیاری از نشانه ها تلاش کردند تا موفقیت COMP را تقلید کنند. و از باند واگن DeFi بپرند، بسیاری موفق شدند در حالی که بسیاری موفق به جبران نشدند. با اکثر توکن ها که بر روی بلاکچین تخصصی خود کار می کنند، بسیاری از کاستی ها مشهود بود. بلاک چین جدیدی که توسط یک شرکت در حال ظهور ساخته شده است می تواند معاملات بسیاری را در هر دقیقه انجام دهد تا اینکه ترافیک شروع به جمع شدن کند، ایجاد گردن بطری، معاملات تأخیر و افزایش هزینه های معاملاتی است. این اتفاق بارها و بارها رخ داد و حتی قیمت گاز ETH نیز به رکورد رسید. در ادامه مقاله با کافه ارز همراه باشید.

Acala

Acala چیست؟

دلار آکالا نوعی ارز رمزنگاری شده است. که از آن به عنوان پایدار بیت کوین یاد می شود. شما همیشه می توانید 1 دلار آکالا را با قیمت 1.00 دلار امریکا بازپرداخت کنید. و یک قیمت ثابت به آن بدهید. در Acala مشتریان واجد شرایط می توانند به ازای هر دلار Acala که در اختیار دارند پاداش کسب کنند. به طور خلاصه Acala مرکز مالی غیرمتمرکز و پلتفرم پایدار کوین که از نقدینگی و برنامه های متقابل بلاکچین استفاده می کند. تحقیقات بنیاد آکالا به طور کلی بر روی پروتکل مالی و طراحی مکانیسم غیرمتمرکز، مدل سازی اقتصادی پاراچین و حاکمیت متمرکز است.

Stablecoin: دلار Acala

یکی از اصلی ترین نقاط فروش آکالا پایدار بودن Bitcoin، دلار Acala یا aUSD است.
برخلاف 99٪ پول های ثابت در بازار که توسط فیات پشتیبانی می شوند و می توانند محدودیت هایی از جمله مقاومت در برابر سانسور، بدون اجازه و بی اعتماد بودن را ایجاد کنند.
دلار آکالا توسط رمزنگاری های مختلف و ارزشمندی از قبیل بیت کوین، اتر و … پشتیبانی می شود و این باعث می شود تا تمرکززدایی خود را حفظ کند.
دلار آکالا به توانایی خود در استفاده و انتقال آزادانه در سراسر اکوسیستم چند زنجیره ای Polkadot افتخار می کند که به این معنی است که هر علامت درون پروتکل می تواند به دلار آکالا تبدیل شود.
با حضور گسترده در سیستم، aUSD باید مزیت نقدینگی در اکوسیستم DeFi باشد.

مرکز DeFi Polkadot

گوشت آکالا از دو پروتکل هونزون و هما تشکیل شده است. این عملکردهای اصلی سیستم آکالا را تشکیل می دهند.
پروتکل Honzon جایی است که قابلیت همکاری وجود دارد. کاربران می توانند با ایجاد موقعیت بدهی وثیقه ای (CDP) دلار Acala ایجاد کنند و می توانند از هر نشانه ای در پروتکل برای واریز استفاده کنند.
CDP همچنین می تواند وام های موجود در دلار آکالا را تسهیل کند و دوباره می تواند در هر شبکه ای که روی پروتکل است استفاده شود. در مورد هما، این ویژگی ذخیره مایعات را در Acala تقویت می کند. به شما این امکان را می دهد که کاربران رمز DOT را در نظر بگیرند و مایع DOT یا L-DOT را که می تواند برای تولید دلارهای آکالا بیشتر یا انتقال و تجارت آسان از طریق پلت فرم Polkadot استفاده شود، دریافت کنند.

Acala

پروژه های اکوسیستم

این برنامه پروژه هایی را که از فن آوری های Acala استفاده می کنند. و با فناوری های Acala تلفیق می شوند. شناسایی و درگیر می کند (aBCD stabilcoine، نقدینگی سهام L-DOT، تبادل غیرمتمرکز و غیره). پروژه های اکوسیستم امکان همکاری های فنی و بازاریابی و فراتر از آن را دارند.

Acala به خوبی طراحی شده و پشتیبانی می کند؟

اگرچه سرمایه گذاران در سراسر جهان در سال مخوف سال 2020 با سختی روبرو شده اند. اما غیرقابل انکار است که هیجان انگیزترین سال برای اکوسیستم Polkadot است. با توجه به اینکه آکالا رهبر امور مالی غیرمتمرکز است. سرمایه گذاران این پروتکل اکنون فرصت بیشتری برای بازپرداخت آنچه در طی همه گیری از دست داده اند دارند.


بهتر از این، یک سال استثنایی نیز برای جامعه کوساما بوده است. با معرفی Karura، دست در دست Acala ، آینده این خانواده از زنجیره بلوک در سال 2021 نه تنها با فرصت هایی برای توسعه دهندگان پر می شود بلکه با سودآوری برای سرمایه گذاران نیز پر می شود.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.