در این مقاله قصد داریم در مورد کارمزد تراکنش شبکه بلاکچین بیشتر صحبت کنیم و اطلاعات بیشتر در مورد کارمزد تراکنش رمز ارزها ارائه دهیم. در سال ۱۹۹۸، مهندس چینی «وی دای» برای اولین بار مفهوم «ارز دیجیتال» را معرفی کرد. برخلاف ارزهای معمولی، ارز دیجیتال فقط به صورت آنلاین وجود دارد. کاربران می‌توانند پس از خرید توکن‌ها با استفاده از ارز «واقعی» یعنی سنتی یا فیات ، ارزهای دیجیتال را به صورت آنلاین مبادله کنند.

رمز ارزها نیاز به یک مرجع کنترل‌کننده مرکزی مانند یک موسسه مالی یا اداره دولتی را از بین می‌برد و راهی سریع، آسان و موثر برای تبادل پول مردم در سراسر جهان ایجاد می‌کند. حدود یک دهه پس از اولین توصیف ایده ارز دیجیتال، یک مبتکر با نام مستعار «ساتوشی ناکاموتو» بیت کوین را را معرفی و ایده آن را فاش کرد. امروزه بیت کوین یا (BTC) یکی از محبوب‌ترین شکل‌های ارز دیجیتال است. در حالی که بیت کوین نیاز به یک مرجع مرکزی را از بین برده است، اما هزینه‌های مرتبط با فناوری زیربنای ارزهای دیجیتال را حذف نکرده است. دانستن این‌که این فناوری چگونه کار می‌کند می‌تواند به شما در درک بهتر کارمزد تراکنش شبکه بلاکچین و نحوه به حداقل رساندن هزینه‌های خود در هنگام استفاده از ارزهای دیجیتال کمک کند.

بلاکچین ، پایگاه داده و بیت کوین

بلاک چین، پایگاه داده و بیت کوین

تمام تراکنش‌های تایید شده بیت کوین از طریق بلاکچین ذخیره می‌شوند، نوعی پایگاه داده که داده‌ها را به صورت الکترونیکی ذخیره می‌کند. تفاوت اصلی این است که پایگاه‌های داده از جداول برای ساختار داده‌های خود استفاده می‌کنند، در حالی که بلاکچین داده‌ها را در بلوک‌ها ذخیره می‌کند. هنگامی که یک بلوک پر می‌شود، به بلوک قبلی اضافه می‌شود، زمان‌بندی شده و «زنجیره‌ای» می‌شود. این یک رکورد با داده‌های قابل دسترسی آسان و یک جدول زمانی تغییرناپذیر ایجاد می‌کند. مانند پایگاه‌های داده، بلاک چین‌ها برای مدیریت و ذخیره داده‌ها به چندین رایانه نیاز دارند. با این حال، پایگاه‌های اطلاعاتی از سرورهایی استفاده می‌کنند که معمولا متعلق به یک شخص یا نهاد خاص هستند،؛ در حالی که بلاک‌چین داده‌ها را بر روی چندین رایانه متعلق به افراد یا نهادهای متعدد ذخیره می‌کند. شبکه بیت کوین شامل هزاران رایانه به نام گره است که همگی برای تأیید تراکنش‌ها، پر کردن بلوک‌ها و حفظ عملکرد سیستم با هم کار می‌کنند.

معضل سه گانه بلاک چین

برای درک بهتر کارمزد تراکنش شبکه بلاکچین ابتدا باید با معضل سه گانه بلاکچین آشنا شویم. برای این‌که بلاکچین در بهترین حالت خود عمل کند، باید ایمن، غیرمتمرکز و مقیاس‌پذیر باشد. معضل سه گانه بلاکچین ، مفهومی که توسط یک برنامه‌نویس (و بنیان‌گذار اتریوم) ویتالیک بوترین معرفی شده است، به این ایده اشاره دارد که پروژه‌های بلاکچین برای رسیدن به این هر سه ایده تلاش می‌کنند. توسعه‌دهندگان بلاکچین از مفهوم Trilemma برای اصلاح بیشتر شبکه‌ها و ایجاد ابزارهایی برای دستیابی به عملکرد بهینه استفاده می‌کنند.

امنیت

بلاک چین به گونه‌ای طراحی شده است که دموکراتیک و تغییرناپذیر باشد. امنیت بلاکچین از طریق کدگذاری و همچنین الگوریتم‌های اجماع که تعداد گره‌های شبکه مورد نیاز برای تأیید تراکنش‌ها را قبل از نهایی‌سازی دیکته می‌کند، حفظ می‌شود و از آنجایی که بلاکچین از یک سری بلوک تشکیل شده است که داده‌ها را در توابع هش با ثبت می‌کند، انعطاف‌پذیری خود را در برابر دستکاری داده‌ها و هک‌ها ثابت کرده است.

تمرکز زدایی

یکی از وظایف نهادهای مرکزی جلوگیری از هزینه مضاعف و مسائلی از این دست است. با این حال، آن‌ها در برابر حملات DDoS و سایر مسائل امنیتی آسیب‌پذیر هستند. ایده یک شبکه بلاکچین غیرمتمرکز به عنوان محیطی رمزگشایی می‌شود که در آن هیچ کس نیازی به شناخت کسی ندارد؛ زیرا هر گره با همان اطلاعات در یک دفتر کل توزیع شده منتقل می‌شود. سیستم‌های غیرمتمرکز مانند بیت‌کوین اساسا در برابر این مسائل آسیب‌ناپذیر هستند و الگوریتم‌ها یا مکانیسم‌های اجماع امنیت بیشتر سیستم را فراهم می‌کنند و در عین حال از هزینه‌های مضاعف و اجرای برابری همتایان جلوگیری می‌کنند. اگر کسی تلاش کند دفتر کل را تغییر دهد یا خراب کند، اکثر شرکت‌کنندگان شبکه باید برای انجام این کار به اجماع برسند.

مقیاس پذیری

در طول دوره‌ها، استفاده زیاد ترافیک ممکن است رخ دهد که پردازش تراکنش را کند کرده و هزینه‌ها را برای کاربران بالا می‌برد. یک بلاکچین مقیاس‌پذیر برای حفظ مزیت رقابتی با شبکه‌های متمرکز ضروری است. برای غلبه بر معضل سه گانه بلاکچین و رسیدگی به آن، برخی از توسعه‌دهندگان توصیه می‌کنند که تغییرات مستقیمی در شبکه ایجاد کنند (راه‌حل‌های لایه ۱، مانند اتریوم). همچنین خیلی از کاربران توسعه شبکه‌های ثانویه یا راه‌حل‌های لایه ۲ را پیشنهاد کرده‌اند که برای اجرا در کنار بلاکچین طراحی شده‌اند، مانند شبکه لایتنینگ روی بیت کوین یا لایت کوین. توجه به این نکته مهم است که فناوری بلاکچین هنوز در مراحل ابتدایی است و با تکامل آن، راه‌حل‌های بالقوه برای معضل سه گانه بلاکچین نیز پیشرفت خواهند کرد.

چرا کارمزد تراکنش شبکه بلاکچین اهمیت دارد؟

چرا تراکنش بیت کوین کارمزد دارد؟

در روزهای اولیه بیت کوین، ماینرها به سرعت برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها کار می‌کردند. با افزایش محبوبیت ارز دیجیتال، تراکنش‌ها بیشتر و پیچیده‌تر شده‌اند. هزینه معامله بیت کوین به سرعت اعتبار معامله بیت کوین آغاز به کار کرد. کارمزدها به اندازه تراکنش و سن ورودی مرتبط است. به عبارت دیگر، تراکنش‌هایی که بایت‌های بیشتری را شامل می‌شود که داده‌های بلوک بیشتری را اشغال می‌کند، کارمزد تراکنش بالاتری خواهد داشت. کارمزدهای اضافی می‌تواند تراکنش را از طریق سیستم سرعت بخشد و اساسا آن را در یک صف اولویت قرار دهد. به عبارت دیگر، شما می‌توانید برای تایید سریع‌تر تراکنش‌ها هزینه بیشتری بپردازید.

کارمزدهای جمع‌آوری‌شده به ماینرها تعلق می‌گیرد که تراکنش‌های بیت‌کوین را تأیید و ثبت می‌کنند و به روان بودن و عملکرد سیستم کمک می‌کنند:

  • پشتیبانی از پردازش تراکنش
  • پرداخت به ماینرهایی که تراکنش‌ها را تایید می‌کنند
  • حذف تراکنش‌های اسپم

به عبارت دیگر، کارمزد تراکنش شبکه بلاکچین از یکپارچگی شبکه بیت کوین محافظت می‌کند.

درک کارمزد تراکنش شبکه بلاکچین

از نظر مفهومی، کارمزد تراکنش های بیت کوین نشان‌دهنده سرعتی است که کاربر می‌خواهد تراکنش‌هایش در بلاکچین اعتبارسنجی شود. اگرچه ماهیت غیرمتمرکز بیت کوین ، شرکت به عنوان ماینر را برای هر کسی آسان می‌کند که به معنای تأیید و ثبت تراکنش‌ها برای تشکیل یک بلوک است که توسط یک زنجیره به آن‌ها می‌پیوندد. با این حال، فرآیند استخراج بیت کوین هم پیچیده و هم گران است. دکل‌های ماینینگ گران هستند و اغلب مقادیر زیادی برق مصرف می‌کنند؛ در حالی که یارانه‌های بلوک و کارمزد تراکنش‌ها به جبران این هزینه‌ها کمک می‌کند و هر زمان که یک بلوک جدید تأیید شد، ماینرها را تشویق می‌کند.

هر زمان که ماینرها با موفقیت بلوکی را به بلاکچین اضافه کنند، کارمزد تراکنش و یارانه بلوک به عنوان «پاداش بلوک» تعلق می‌گیرد. یارانه بلوک با هر استخراج بیت کوین ثابت می‌شود و به نصف کاهش می‌یابد (نصف شدن بیت کوین) که هر چهار سال یا هر ۲۱۰ هزار بلاک اتفاق می‌افتد. با نگاهی به سال ۲۰۰۹، یک بیت کوین استخراج شده ۵۰ بیت کوین برای شما به ارمغان می‌آورد، اما با گذشت سال‌ها، پاداش‌ها به نصف کاهش یافت و آخرین نصف شدن در سال ۲۰۲۰، پاداش را ۶/۲۵ بیت کوین تعیین کرد.

رویدادهای نصف کردن باعث کاهش هش ریت می‌شود، بنابراین قدرت محاسباتی و انرژی مورد نیاز برای استخراج بلوک‌های جدید را افزایش می‌دهد. با این حال، افزایش کارمزد تراکنش‌ها به ماینرها برای حفظ امنیت و سلامت شبکه کمک می‌کند. کارمزد معامله بر اساس چند عامل تعیین می‌شود:

  • در حال حاضر شبکه ارزهای دیجیتال چقدر شلوغ است ؟
  • مقدار داده‌های موجود در تراکنش خاص بیت کوین
  • اولویت معامله

آخرین نقطه تحت کنترل کاربر است. اگر نیاز به پردازش فوری تراکنش بیت کوین خود دارید، می‌توانید هزینه بیشتری را برای اولویت‌بندی آن بپردازید. اگر تراکنش شما کمتر فوری باشد، می‌توانید کارمزد کمتری را انتخاب کنید. در این حالت، تراکنش تا زمانی که ترافیک کاهش یابد، در حافظه یا  mempool باقی خواهد ماند. ممپول را می‌توان به عنوان یک صف در نظر گرفت؛ هنگامی که یک تراکنش را شروع می کنید، به mempool می‌رود. تراکنش‌هایی که در انتظار هستند تا زمانی که یک ماینر تایید کند و آن‌ها را به بلوک اضافه کند، در mempool باقی می‌مانند. هنگامی که ممپول پر می‌شود، ماینرها ابتدا تراکنش‌های بیت کوین را با کارمزد بالاتر انتخاب می‌کنند.

این سیستم می‌تواند تراکنش‌ها را روان‌تر نگه دارد، اما می‌تواند به نوعی جنگ مناقصه نیز منجر شود. بسیاری از افرادی که از ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند، مایل به پرداخت حق بیمه هستند تا اطمینان حاصل کنند که تراکنش‌هایشان در ابتدا انجام می‌شود. با این حال، این تاکتیک، به خصوص در دوره‌های استفاده سنگین، می‌تواند نتیجه معکوس داشته باشد. برخی از کاربران در نهایت هزینه‌های بیشتری را پرداخت می‌کنند، که باعث می‌شود سایر ماینرها نیز هزینه‌های خود را افزایش دهند.

کارمزد تراکنش شبکه بلاکچین : بیت کوین در مقابل اتریوم

کارمزد تراکنش : بیت کوین در مقابل اتریوم

بزرگ‌ترین نام‌ها در ارزهای دیجیتال بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) هستند و درک نحوه محاسبه کارمزد تراکنش شبکه بلاکچین آن‌ها می‌تواند تضمین کند که شما مبلغ عادلانه‌ای برای تکمیل تراکنش خود پرداخت می‌کنید، بدون این‌که گرفتار یک جنگ پیشنهادی یا رکود غیرضروری در ممپول شوید.

محاسبه کارمزد تراکنش بیت کوین

برای محاسبه کارمزد تراکنش شبکه بلاکچین بیت کوین، چند گزینه دارید. با برخی از کیف پول‌ها، می‌توانید فرآیند را خودکار انجام دهید، که به شما امکان می‌دهد انتخاب کنید که می‌خواهید تراکنش‌تان چقدر سریع انجام شود و بر اساس آن پرداخت کنید. ابتدا نرخ‌های فعلی را بررسی کنید و سپس بر اساس اندازه تراکنش خود ضرب کنید. بیت کوین‌ها به ساتوشی تقسیم می‌شوند که یک صد میلیونیوم (یا ۰/۰۰۰۰۰۰۰۱) بیت کوین هستند. اگر تراکنش شما ۲۲۵ بایت باشد و نرخ ۱۰۰ ساتوشی در هر بایت را انتخاب کنید، می‌توانید انتظار داشته باشید که حدود ۲۲۵۰۰ ساتوشی کارمزد بپردازید، زیرا ۱۰۰x۲۲۵= ۲۲۵۰۰ است.

محاسبه کارمزد تراکنش های اتریوم

تا سال ۲۰۲۱، همه چیز در شبکه اتریوم مبتنی بر گس (Gas) بود. گس واحدی است که به مقدار توان محاسباتی لازم برای تکمیل یک معامله خاص مرتبط است. با نام مناسب، گس به انرژی مورد استفاده برای حفظ حرکت شبکه اتریوم اشاره دارد. در این سیستم پرداخت، همه چیز با گس همراه بوده است. یک مشکل اضافه ساده ممکن است فقط به ۵ واحد گس نیاز داشته باشد، در حالی که تکمیل یک معامله واقعی ممکن است ۲۰۰۰۰ هزینه داشته باشد. برای تعیین کارمزد تراکنش شبکه بلاکچین اتریوم ، کاربر باید قیمت گس را بداند که بر حسب gwei یا معادل ۰/۰۰۰۰۰۰۰۰۱ (یک میلیاردم) ETH اندازه‌گیری می‌شود .

برای محاسبه، باید هزینه گس را در قیمت گس ضرب کنید. به عنوان مثال، ممکن است معامله‌ای داشته باشید که هزینه آن ۲۰۰۰۰ واحد گس باشد و قیمت گس ۱۰۰ gwei باشد. کل هزینه شما برای آن تراکنش دو میلیون gwei خواهد بود، زیرا ۲۰۰۰۰x۱۰۰= دومیلیون gwei است. این مقدار کمی بالاتر از ۷ دلار است، با فرض این‌که ۱ gwei معادل ۰/۰۰۰۰۰۳۵۹ دلار باشد.

کاربران می‌توانند «محدودیت گس» را تعیین کنند که به محدودیت هزینه‌های شما یا میزان گسی که می‌خواهید برای یک تراکنش خاص استفاده کنید اشاره دارد. تراکنش‌های پیچیده نیاز به کار بیشتری دارند، بنابراین محدودیت‌های گس آن‌ها لزوما بیشتر از معاملات ساده‌تر است. با این حال ثابت شد که این سیستم دست و پاگیر است و بسیاری از کاربران کمتر پرداخت می‌کردند که می‌تواند منجر به رد تراکنش آن‌ها یا لزوم پرداخت اضافی شود. (به این فکر کنید که به جای این‌که نامه را به خاطر هزینه پست ناکافی برگردانید، تمبرهای زیادی را روی پاکتی که می‌خواهید پست کنید، قرار دهید). ارتقا EIP1559 روش پرداخت کاربران برای تراکنش‌ها را تغییر داد. در عوض، کاربران ETH برای تراکنش‌های خاص، کارمزد پایه می‌پردازند. بخشی از هر هزینه جمع‌آوری‌شده «سوخته» می‌شود، که سکه‌ها را از گردش خارج می‌کند و بقیه به ماینرها می‌رسد. کاربران ETH همچنین گزینه‌ای برای «انعام دادن» به ماینرها دارند که می‌تواند پردازش و ضبط تراکنش‌های آن‌ها را سرعت بخشد.

میانگین کارمزد تراکنش بلاکچین

کارمزد تراکنش ها یک هزینه ضروری برای انجام تراکنش‌های مالی در قرن بیست و یکم است و تراکنش‌های ارز دیجیتال نیز از این قاعده مستثنی نیستند. هم بیت کوین و هم اتریوم هزینه تراکنش را با اندازه آن مرتبط می‌کنند و کاربران می‌توانند برای سرعت بخشیدن به فرآیند هزینه بیشتری بپردازند. میانگین کارمزد تراکنش بیت کوین بسته به میزان ترافیک و عوامل دیگر، روز به روز در نوسان است. همین امر در مورد شبکه اتریوم نیز صدق می‌کند. در حال حاضر، میانگین کارمزد بیت کوین بین ۲ تا ۵ دلار است که بین ۳۷۰۰ تا ۹۱۷۰ ساتوشی ترجمه می‌شود.

میانگین معاملات در روز

شبکه های BTC و ETH در حال شکوفایی هستند و تراکنش‌های بی‌شماری هر روز تکمیل و تأیید می‌شوند. در شبکه بیت کوین روزانه حدود ۲۰۰ هزار تا ۳۰۰ هزار تراکنش انجام می‌شود. از طرف دیگر اتریوم بیش از ۱ میلیون تراکنش را در روز انجام می‌دهد. تکمیل تراکنش‌های خود در روزی که ترافیک کم است، می‌تواند نرخ تراکنش شما را کاهش دهد، بدون این‌که شما را مجبور به کاهش سرعت تأیید کند.

گزینه‌های جایگزین

کارمزدهای سنگین تراکنش بیت کوین برای ماینرها جذاب است، اما ممکن است در بین کاربران چندان محبوب نباشد. ساختار کارمزد شبکه بلاکچین می‌تواند به گونه‌ای باشد که برخی از کاربران معادل مبلغ تراکنش خود را به عنوان کارمزد پرداخت می‌کنند، به خصوص در مورد تراکنش‌های کوچک‌تر. کارمزد تراکنش‌ها تنها مشکلی نیست که بیت کوین را تحت فشار قرار می‌دهد. مقیاس‌پذیری نیز ثابت می‌شود. پروتکل بیت کوین به وضوح اندازه و تولید بلوک را تعریف می‌کند، که بیت کوین را به حدود هفت تراکنش در ثانیه یا TPS محدود می‌کند. این منجر به انشعاب بیت کوین به فورک‌های اضافی مانند بیت کوین گلد (BTG) و بیت کوین کش (BCH) شده است. از سوی دیگر، اتریوم دارای بلاک چین‌های بزرگ‌تری است و می‌تواند حدود 20 TPS را پردازش کند و اتریوم ۲ (ETH 2.0) راه حلی مقیاس پذیرتر را می‌پردازد.

برای تغییر پروتکل بیت کوین، همه کاربران آن باید روی یک نرم افزار خاص توافق کرده و آن را انتخاب کنند. شبکه لایتنینگ جایگزینی را ارائه می‌دهد که به عنوان یک پروتکل پرداخت لایه ۲ طراحی شده است، به این معنی که در بالای بلاکچین قرار گرفته است. با شبکه لایتنینگ، می‌توانید تراکنش‌های متعددی را قبل از بستن کانال پرداخت و تسویه تراکنش نهایی با بلاکچین انجام دهید.

شبکه لایتنینگ

شبکه لایتنینگ یک راه حل خارج از زنجیره است که در بالای یک بلاکچین قرار می‌گیرد که منحصرا در شبکه بیت کوین نیست و در درجه اول به پردازش سریع و ایمن پرداخت های بلاکچین بدون زمان‌های بالقوه طولانی تایید بلاک کمک می‌کند. حتی به کاربران اجازه می‌دهد تا مبادلات اتمی متقابل زنجیره‌ای را بدون اتکا به اشخاص ثالث فوراً انجام دهند. یکی از نکات برجسته شبکه لایتنینگ، توانایی آن برای امکان پرداخت‌های کوچک، حتی کمتر از ساتوشی است. این فرآیند خصوصی‌تر است و امکان انجام چندین تراکنش فردی را بدون پخش از طریق بلاکچین فراهم می‌کند. همان‌طور که از نامش پیدا است، شبکه لایتنینگ نیز سریع است و تقریبا هیچ محدودیتی در TPS ندارد. زمان تسویه حساب به همان اندازه سریع است و میانگین تراکنش در حدود یک دقیقه یا کمتر تسویه می‌شود. هزینه‌ها نیز کمتر است. برای کسانی که به دنبال حفظ حریم خصوصی، سرعت و مقرون به صرفه هستند، Lightning Network یک جایگزین عالی ارائه می‌دهد.

مکانیزم اجماع مقیاس پذیرتر

مکانیسم یا الگوریتم اجماع به یک پروتکل خاص اشاره دارد که برای اطمینان از این‌که شبکه‌های رایانه‌ها می‌توانند در عین حفظ امنیت به طور مؤثر با هم کار کنند، طراحی شده است. این الگوریتم اغلب برای اطمینان از عملکرد موثر شبکه رمزنگاری و جلوگیری از انواع خاصی از حملات سیستم استفاده می‌شود. اگر نقطه ضعف اصلی بیت کوین مقیاس‌پذیری آن باشد، یک مکانیسم اجماع مقیاس پذیرتر ممکن است به کاهش هزینه‌ها کمک کند. در حال حاضر، بیت کوین بر اساس اجماع اثبات کار (PoW) اجرا می‌شود، که به هر گره نیاز دارد تا مسائل پیچیده ریاضی را برای اعتبارسنجی یک تراکنش حل کند. اولین کسی که مشکل را کامل می‌کند می‌تواند بلوک بعدی را به زنجیره اضافه کند. سپس بلوک با داده‌های وارد شده به بلاک چین تأیید می‌شود.

اثبات سهام (POS) پروتکل مقیاس پذیرتر و پایدارتر است. PoS قدرت استخراج را به سهام مالکیت مرتبط می‌کند. ماینرها نیازی به صرف انرژی برای حل مسائل ریاضی ندارند، بلکه به استخراج تعداد معینی از تراکنش‌های مرتبط با سهام مالکیت خود محدود می‌شوند. یک ماینر با یک درصد سهام مالکیت می‌تواند یک درصد از بلاک‌ها را استخراج کند. سیستم‌های PoS نیز در برابر نوع خاصی از حملات اقتصادی آسیب‌پذیر نیستند. یک ماینر باید بیش از نیمی از ارزهای دیجیتال موجود در یک شبکه را در اختیار داشته باشد تا بتواند یک حمله سیستمی را انجام دهد که برای منافع آن‌ها زیان‌آور است. در نهایت، یک سیستم PoS مقیاس پذیر، کارآمدتر و ایمن‌تر از سیستم‌های PoW است.

برای کاهش ازدحام کمتر کمپ کنید

همان‌طور که ترافیک باعث ازدحام می‌شود، تعداد بیشتری از تراکنش‌های در انتظار در شبکه منجر به حرکت کندتر و کارمزدهای بالاتر می‌شود. بنابراین، هزینه‌ها در زمان اوج استفاده افزایش می‌یابد. اگر تراکنش بیت کوین شما فوری نیست، می‌توانید «کمپ بزنید» و منتظر یک افتتاح باشید؛ همان‌طور که ممکن است تصمیم بگیرید کمی دیرتر در روز ترک کنید تا از ترافیک در ساعات شلوغی جلوگیری کنید. زنجیره بلوکی به دلیل انجام معاملات بزرگ‌تر توسط مشاغل، قله‌ها و دره‌های قابل پیش‌بینی دارد. انتظار تا آخر هفته برای تکمیل کار شما می‌تواند به معنای ترافیک کمتر، تراکنش‌های تسویه سریع‌تر و کارمزدهای کمتر باشد. این یکی از مزیت‌های بازارهایی است که هرگز بسته نمی‌شوند.

در حالی که کارمزدهای سفارشی امکان‌پذیر است، ماینرها معاملات را بر اساس چندین عامل از جمله اندازه کارمزد اولویت‌بندی و پردازش می‌کنند. تراکنش‌های بزرگ‌تر شما ممکن است کمی بیشتر طول بکشد، اما معمولا زمانی که ترافیک کاهش می‌یابد، به بلاکچین اضافه می‌شوند.

سخن آخر کارمزد تراکنش شبکه بلاکچین

آنچه در این مقاله در مورد کارمزد تراکنش شبکه بلاکچین به این اشاره دارد که کارمزدهای بالاتر یا کمتر می‌تواند به میزان قابل توجهی سود شما را کاهش دهد و بر سود و زیان سرمایه شما تأثیر بگذارد. در حالی که این کارمزدها بخشی ضروری از تراکنش در یک دارایی دیجیتال هستند، می‌توانید اقداماتی را برای کاهش هزینه‌های کلی خود و کاهش ریسک پرداخت اضافی انجام دهید، خواه این به معنای انتخاب یک سیستم جایگزین برای تراکنش‌های کوچک‌تر مانند شبکه لایتنینگ باشد یا منتظر بمانید تا زمان ایده آل برای پردازش تراکنش‌های شما محقق شود همچنین تحقیق در مورد گزینه‌های خود و یافتن بهترین گزینه برای نیازهای خود می‌تواند به شما در صرفه جویی در قیمت تراکنش ها و هزینه‌های انجام تجارت کمک کند.

نظر شما درباره کارمزد تراکنش شبکه بلاکچین چیست؟ در صورتی که قصد خرید و فروش ارزهای دیجیتال همچون خرید و فروش بیت کوین و یا خرید و فروش اتریوم را دارید می‌توانید به قسمت خرید و فروش اتوماتیک ارزهای دیجیتال در وب‌سایت کافه ارز مراجعه کرده و طی چند مرحله ساده و سریع، خدمات مورد نظر خود را دریافت کنید. شما می‌توانید قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال و همچنین نمودار و تغییرات ۲۴ ساعته ارزها را در وب‌سایت کافه ارز مشاهده کنید.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *