logo کاقه ارز

سایت Domain.com

سایت Domain.com (سایت دامین دات کام) از مشهورترین و بهترین سایت های خرید دامنه خارجی است. خرید دامین اولین گام در راه‌اندازی وب‌سایت و کسب و کار آنلاین است که نیاز به پرداخت ارزی دارد اما با کمک خدمات خرید هاست خارجی در کافه ارز می‌توانید به آسانی نسبت به خرید دامنه از سایت Domain.com اقدام کنید. در این مطلب از کافه ارز با هم می‌خوانیم که سایت Domain.com چیست ، چه خدماتی ارائه می‌دهد و همچنین با نحوه خرید دامنه از Domain.com آشنا می‌شویم.

فهرست مطالب:

سایت Domain.com چیست؟

سایت Domain.com یک سایت ثبت دامنه است که اکثر نیازهای مردم را برآورده می‌کند. داشتن ویژگی‌هایی مانند ارائه گواهینامه‌های رایگان SSL و در دسترس بودن حریم خصوصی و حفاظت از دامنه آن را از دیگر رقبا متمایز می‌کند. اگر به دنبال یک سرویس برای ثبت دامنه هستید یا راه‌حلی بخواهید که خدمات هاست وب و طراحی ارائه دهد، سایت Domain.com می‌تواند به شما کمک کند.

سایت دامین دات کام یک گزینه مقرون‌به‌صرفه است که برای اکثر صاحبان وب‌سایت که قصد خرید دامنه دارند انتخاب خوبی محسوب می‌شود. این سایت می‌تواند به‌طور دقیق به‌عنوان یک رجیستری دامنه عمل کند. همچنین شما می‌توانید از خدمات هاست و طراحی اضافی آن نیز استفاده کنید. با استفاده از خدمات خرید هاست و دامنه از سایت Domain.com نسبت به خرید موارد مورد نیاز خود از این سایت اقدام کنید.

مزایا و معایب سایت Domain.com

مزایا و معایب سایت Domain.com

نکات مثبت سایت Domain.com

۱. قیمت مقرون‌به‌صرفه: سایت دامین دات کام یکی از مقرون‌به‌صرفه‌ترین ثبت‌کننده‌های دامنه است. دامنه‌های.Com با قیمت ۹.۹۹ دلار در دسترس هستند، در حالی که دامنه‌های .net مبلغ ۱۲.۹۹ دلار قیمت دارند. برخی از دامنه‌ها با قیمتی کمتر از ۲.۹۹ دلار در سال در دسترس هستند، بنابراین می‌توانید دامنه و قیمت مناسبی را متناسب با نیاز و بودجه خود انتخاب کنید.

۲. حریم خصوصی دامنه و حفاظت: این سایت خدمات حریم خصوصی و حفاظت از دامنه را ارائه می‌دهد. سایر ثبت‌کنندگان دامنه، نام دامنه شما در رجیستری دامنه WHOIS قرار می‌دهند، بنابراین جستجوگران می‌توانند نام، آدرس و اطلاعات تماس شما را پیدا کنند. اما سایت Domain.com ویژگی WHOIS Domain Privacy را ارائه می‌دهد که از اطلاعات شخصی شما محافظت می‌کند و به شما امکان می‌دهد کنترل کنید چه کسی می‌تواند اطلاعات شما را از طریق جستجو ببیند. قفل انتقال دامنه Domain.com حفاظت بیشتری را برای ایمن‌سازی دامنه شما فراهم می‌کند. این روش به جلوگیری از انتقال یا ربودن غیرمجاز دامنه‌ها کمک می‌کند تا سایت شما ایمن بماند. این دو سرویس به‌صورت یک بسته با قیمت ۸.۹۹ دلار در هر دامنه در دسترس هستند.

۳. برنامه‌های هاست چندگانه: با طرح هاست وب پایه، می‌توانید یک دامنه را هاست کنید. ارتقا به طرح‌های هاست Deluxe یا Ultra به شما امکان هاست دامنه‌های نامحدود را می‌دهد. همه برنامه‌ها با قابلیت هاست دامنه‌های نامحدود ارائه می‌شوند، بنابراین می‌توانید طرحی را انتخاب کنید که به بهترین وجه متناسب با نیازهای شما باشد. اگر پروژه وب‌سایت جدیدی را انجام می‌دهید و نیاز به افزایش ظرفیت دارید، می‌توانید برنامه خود را در هر زمان ارتقا دهید.

۴. ارائه گواهینامه رایگان SSL: سایت Domain.com گواهینامه‌های SSL را به صورت رایگان ارائه می‌دهد. این گواهینامه‌ها یک سرمایه‌گذاری امنیتی ضروری برای هر وب‌سایت مدرن هستند و دامین دات کام از Lets Encrypt Free SSL برای ارائه آن‌ها استفاده می‌کند.

۵. خدمات مشتری متعدد: سایت دامین دات کام سه گزینه پشتیبانی مشتری را ارائه می‌دهد. پشتیبانی مشتری از ۷ صبح تا ۹ بعدازظهر، هفت روز هفته از طریق تلفن در دسترس است. همچنین می‌توانید از طریق عملکرد چت زنده سایت کمک بگیرید.

سایت Domain.com

نکات منفی سایت Domain.com

۱. حفظ حریم خصوصی و حفاظت از دامنه یک پرهزینه است: در حالی که سایت دامین دات کام حریم خصوصی و حفاظت از دامنه را ارائه می‌دهد، این حفاظت هزینه زیادی دارد. این سرویس برای هر دامنه ۸.۹۹ دلار هزینه دارد که در صورت داشتن چندین دامنه می‌تواند به ‌سرعت به این مبلغ اضافه شود.

۲. نداشتن گزینه Reseller: اگر قصد خرید دامنه برای فروش مجدد دارید، سایت Domain.com برای شما مناسب نیست. این ثبت‌کننده دامنه پلتفرم فروش مجدد ندارد و اگر تصمیم به فروش مجدد داشته باشید، نمی‌تواند برای شما کاری انجام دهد.

۳. نداشتن گزینه پلن ماهانه: برنامه‌های دامین دات کام در گزینه‌های ۱۲، ۲۴ و ۳۶ ماهه در دسترس هستند. این مزایای خود را دارد زیرا می‌توانید قیمت‌گذاری را قفل کنید و از افزایش قیمت آن جلوگیری کنید و تمدیدهای خود را به حداقل برسانید.

قیمت های سایت Domain.com

قیمت های سایت Domain.com

قیمت ثبت دامنه بستگی به دامنه خاصی دارد که شما به آن علاقه دارید. بیشتر دامنه‌های com. مبلغ ۹.۹۹ دلار در سال هزینه‌ دارند، در حالی که دامنه‌های net. مبلغ ۱۲.۹۹ دلار در سال هزینه‌ دارند. این قیمت‌ها با استانداردهای صنعت رقابتی است و برای هرکسی که یک وب‌سایت جدید راه‌اندازی می‌کند مقرون‌به‌صرفه است.

سایت Domain.com همچنین برخی از دامنه‌های باارزش را ارائه می‌دهد که فقط ۲.۹۹ دلار در سال هستند. ممکن است این دامنه‌ها محبوب‌ترین گزینه‌ها نباشند، اما راهی بسیار مقرون‌به‌صرفه برای شروع با یک وب‌سایت جدید هستند. آن‌ها همچنین می‌توانند به شما اجازه دهند دامنه‌هایی را که می‌توانند با دامنه انتخابی شما رقابت کنند، با قیمت مقرون‌به‌صرفه خریداری کنید.

دامنه‌های پریمیوم به‌طور قابل‌توجهی هزینه بیشتری دارند. به‌عنوان مثال، BestDomainHosts.com برای ثبت‌نام در سال اول ۹.۹۹ دلار هزینه دارد، سپس پس از خرید اولیه با ۱۳.۹۹ دلار تمدید می‌شود. در حالی که قیمت‌گذاری پریمیوم بیشتر است، اما سایت Domain.com پیشنهادات دامنه جایگزینی را ارائه می‌دهد که مقرون‌به‌صرفه تر هستند.

علاوه بر قیمت ثبت دامنه مقرون‌به‌صرفه، سایت Domain.com برنامه‌های هاست وب مقرون‌به‌صرفه‌ای را نیز ارائه می‌دهد. طرح پایه از ۳.۷۵ دلار در ماه شروع می‌شود و فضای ذخیره‌سازی نامحدود، یک وب‌سایت با یک نام دامنه، گواهی SSL رایگان و پهنای باند مقیاس‌پذیر را ارائه می‌دهد. این طرح شامل همه‌ امکاناتی است که برای راه‌اندازی یک وب‌سایت نیاز دارید و در گزینه‌های ۱۲، ۲۴ یا ۳۶ ماهه در دسترس است، بنابراین لازم نیست نگران تمدید مکرر آن باشید.

طرح‌های Deluxe و Ultra همچنان بسیار مقرون‌به‌صرفه هستند و به ترتیب از 6.75 دلار در ماه و 13.75 دلار در ماه شروع می‌شوند. این طرح‌ها شامل وب‌سایت‌های نامحدود هستند و مقیاس‌پذیری لازم برای رشد سایت‌ها و کسب‌وکار خود را ارائه می‌دهند. طرح Deluxe دارای ۲۵ پایگاه داده و ۲۵ ورود به FTP است، در حالی که طرح Ultra پایگاه‌های داده نامحدود و ورود به FTP را ارائه می‌دهد.

این گزینه‌های مختلف طرح به این معنی است که نه ‌تنها می‌توانید یک دامنه را ثبت کنید، بلکه می‌توانید به ‌راحتی آن را در یک مکان مرکزی هاست کنید. سایت Domain.com می‌تواند اکثر کاربران را با برنامه‌های مناسب برای ابتدایی‌ترین سایت‌ها تا وب‌سایت‌های تجاری را در خود جای دهد. برای پرداخت هاستینگ و دامنه مورد نظر خود از این سایت می توانید از خدمات خرید دامنه از سایت Domain.com اقدام کنید.

هاست وب‌سایت Domain.com

سه طرح هاست سایت در دسترس است. پلن Basic شامل همه‌ امکاناتی است که برای راه‌اندازی یک سایت اولیه نیاز دارید، در حالی که پلن‌های Deluxe و Ultra برای مشاغل بزرگ‌تر، توسعه‌دهندگان و عملیات در حال رشد مناسب هستند. همه برنامه‌ها فضای ذخیره‌سازی نامحدود و پهنای باند مقیاس‌پذیر و همچنین پایگاه‌های داده و لاگین FTP را ارائه می‌دهند.

همچنین همه برنامه‌ها شامل دسترسی به پشتیبانی ۲۴ ساعته و 7 روز هفته است که به رفع مشکلات و به حداقل رساندن سریع خرابی سایت کمک می‌کند. سایر خدمات هاست اغلب شامل حتی یک سایت ساز اولیه به صورت رایگان است، بنابراین حتما این هزینه را در بودجه خود لحاظ کنید.

پلن های سایت Domain.com

هاست وردپرس دامین دات کام

علاوه بر هاست عمومی، ‌سایت Domain.com هاست وردپرس را نیز ارائه می‌دهد. با هاست وردپرس، از مجموعه‌ای از تم‌های محبوب وردپرس که برای موبایل مناسب هستند لذت خواهید برد همچنین به شما کمک کنند تا سایت خود را سریع‌تر آنلاین کنید. سایت Domain.com همچنین به‌طور خودکار سایت شما را با افزونه‌های محبوب نصب و پیکربندی می‌کند.

این افزونه‌ها شامل W3 Total Cache و Jetpack هستند که به شما یک سایت کاربردی‌تر می‌دهد و شما را از نصب دستی این افزونه‌ها نجات می‌دهد. کنترل پنل سفارشی Domain.com ویرایش و توسعه سایت وردپرس شما را آسان می‌کند.

برنامه‌های هاست وردپرس از ۳.۷۵ دلار در ماه شروع می‌شود و شامل یک دامنه رایگان برای یک سال است. طرح WP Starter شامل فضای ذخیره‌سازی و پهنای باند نامحدود و مضامین و افزونه‌های از پیش نصب‌شده، به‌علاوه کنترل پنل سفارشی‌شده است.

پلن WP Essential شامل همه همان عناصر است، اما شما به پشتیبانی ۷ ساعت در شبانه روز از Domain.com دسترسی خواهید داشت. این طرح همچنین شامل حذف خودکار بدافزار و اسکن آسیب‌پذیری‌های امنیتی روزانه است. با تنها ۶.۹۵ دلار در ماه، طرح WP Essential ارزش سرمایه‌گذاری را دارد.

وب‌سایت ساز Domain.com

سازنده سایت Domain.com هوش مصنوعی را به کار می‌گیرد تا طراحی سایت را آسان کند. این طراح به‌ جای مرتب کردن قالب‌ها و تلاش برای مطابقت با نیازهای شما، کار را برای شما انجام می‌دهد. شما به برخی از سؤالات در مورد نیازهای سایت خود پاسخ خواهید داد و سپس سازنده هوشمند طرح، تصاویر و محتوای اولیه را برای سایت شما انتخاب می‌کند تا در وقت شما صرفه‌جویی کند.

سپس می‌توانید به راحتی سایت را ویرایش و سفارشی‌سازی کنید. سازنده سایت شامل تمام قابلیت‌هایی است که برای استفاده حداکثری از سایت خود نیاز دارید، مانند عملکردهای اشتراک‌گذاری رسانه‌های اجتماعی، فرم‌های جذب سرنخ، بهینه‌سازی موتور جستجو و فضای ذخیره‌سازی نامحدود. ویژگی‌هایی مانند بهینه‌سازی موبایل در زمان شما صرفه‌جویی می‌کند و درعین‌حال مطمئن می‌شود سایت شما بهترین عملکرد را دارد.

شما می‌توانید از بین سه برنامه سایت ساز یکی را انتخاب کنید. طرح تجاری به شما امکان می‌دهد صفحات نامحدود بسازید. ادغام تجزیه‌وتحلیل و پشتیبانی تلفنی نیز با این طرح همراه است. با ۶.۹۹ دلار در ماه، طرح کسب‌وکار یک گزینه ایده‌آل برای یک کسب‌وکار کوچک در حال رشد است. طرح تجارت الکترونیک شامل ویژگی‌هایی مانند ادغام پی پال و مدیریت موجودی است.

این ‌یک راه مقرون‌ به‌ صرفه برای ایجاد یک فروشگاه تجارت الکترونیک است، اگرچه فاقد برخی از عملکردهای پیشرفته‌تری است که هنگام کار با یک پلتفرم تجارت الکترونیک مانند Wix یا Shopify مشاهده می‌کنید.

ایمیل سایت Domain.com

ایمیل سایت Domain.com

سایت Domain.com همچنین گزینه‌های ایمیل تجاری را ارائه می‌دهد که می‌تواند اعتبار شما را بهبود بخشد. می‌توانید از میان ایمیل Microsoft 365 یا Google Workspace یکی را انتخاب کنید. Microsoft365 شامل یک ایمیل Microsoft Outlook است.

همچنین می‌توانید به برنامه‌های ضروری مانند Word، PowerPoint، Excel و ذخیره‌سازی ابری OneDrive دسترسی داشته باشید. با Google Workspace، برنامه‌های Google شما با حساب شما یکپارچه می‌شود. این کار دسترسی به Gmail، Meet، Docs، Sheets و سایر برنامه‌های ضروری را آسان می‌کند.

Microsoft 365 در سه طرح موجود است. طرح Email Essentials از ۲.۹۹ دلار در ماه برای هر کاربر شروع می‌شود و شامل ۱۵ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی Exchange Online است. طرح Business Plus از ۴.۹۹ دلار برای هر کاربر شروع می‌شود، شامل فضای ذخیره‌سازی بیشتر و فضای ذخیره‌سازی ابری OneDrive For Business است و برای مشاغل بزرگ‌تر گزینه مناسبی است.

طرح Business Pro از ۹.۹۹ دلار در ماه برای هر کاربر شروع می‌شود و برای مشاغل بزرگی که به اتوماسیون و ابزارهای قدرتمند نیاز دارند ایده‌آل است. این طرح شامل همگام‌سازی خودکار از طریق همه دستگاه‌های شما و مایکروسافت آفیس برای دسکتاپ و ابزارهایی مانند صورت‌حساب و فهرست‌ها است.

اشتراک Google Workspace از ۶ دلار در ماه شروع می‌شود، اما پیشنهاد تبلیغاتی Domain.com این قیمت را به تنها ۳ دلار در ماه کاهش می‌دهد. صورتحساب طرح‌ها سالانه است. در حالی که Google Workspace در سه طرح جداگانه‌ای که می‌توانید با Microsoft 365 انتخاب کنید در دسترس نیست، طرح تک لایه مقرون‌به‌صرفه آن مزایای زیادی را ارائه می‌دهد.

برنامه‌های همکاری مانند Docs، Sheets، Slides و Sites به کسب‌وکارها کمک می‌کنند تا با یکدیگر همکاری کنند. ویژگی‌هایی مانند پیام فوری، ایمیل و چت ویدیویی تیم‌ها را متصل نگه می‌دارند، در حالی که Google Drive و Cloud sSearch ذخیره‌سازی امنی را تضمین می‌کنند که دسترسی به آن آسان است. بسیاری از کسب‌وکارهای کوچک‌تر و استارت‌آپ‌ها می‌توانند فعالیت‌های خود را از طرح Google Workspace تأمین کنند.

سایت Domain.com چگونه رتبه‌بندی می‌کند؟

سایت Domain.com

استفاده از سایت Domain.com آسان است و برنامه‌های ثبت دامنه مقرون‌به‌صرفه را ارائه می‌دهد. مزایایی مانند گواهینامه رایگان SSL و حریم خصوصی و حفاظت دامنه اختیاری به شما امکان می‌دهد برنامه‌ها را مطابق با نیازهای خود سفارشی کنید. درک این نکته مهم است که سایت Domain.com چیزی بیش از یک ثبت‌کننده دامنه است.

گزینه‌های هاست وب آن را به یک‌راه حل همه‌کاره تبدیل می‌کند که در آن می‌توانید دامنه‌های خود را خریداری کنید. ارتقاء به گزینه‌های طراحی وب‌سایت، پلتفرم را بیشتر بهبود می‌بخشد و ۹۹.۹ درصد آپتایم آن‌یکی از بهترین مواردی است که در هاست وب‌سایت می‌بینید.

در حالی که برخی از نقاط ضعف وجود دارد، مانند فقدان یک پلتفرم فروشنده دامنه، Domain.com برای اکثر افراد، از جمله صاحبان وب‌سایت‌های جدید و صاحبان مشاغل طولانی‌مدت که به دنبال یک پلتفرم مقرون‌به‌صرفه هستند، ارزش قابل‌توجهی ارائه می‌دهد. به طور خلاصه این سایت بهترین ثبت‌کننده دامنه برای بیشتر افراد است.

استفاده از سایت Domain.com آسان است و همچنین بسیار مقرون‌به‌صرفه است و آن را به یک ثبت‌کننده دامنه عالی برای اکثر افراد تبدیل می‌کند. در حالی که فاقد برخی از ویژگی‌هایی است که از سایر ثبت‌کننده‌های گران‌تر پیدا می‌کنید، اما برای صاحبان دامنه و خریدارانی که نیازهای مدیریتی نسبتاً ابتدایی دارند، بسیار مناسب است.

Domain.com همچنین مجموعه‌ای از خدمات تکمیلی از جمله هاست وب‌سایت و اشتراک طراحی را ارائه می‌دهد، بنابراین یک صاحب کسب‌وکار جدید می‌تواند یک دامنه بخرد و سپس یک وب‌سایت را با این‌ ارائه‌دهنده بسازد. سایت  Domain.com با ارائه ترکیبی بهینه از ارزش و تطبیق‌پذیری، بهترین انتخاب برای اکثر مشتریان است.

خرید دامنه از Domain.com

برای خرید دامین از Domain.com نیاز به داشتن کارت اعتباری یا حساب بین‌المللی دارید. در صورت نیاز به کارت اعتباری بین‌المللی، می‌توانید از خدمات خرید هاست خارجی در کافه ارز نسبت به خرید هاست از سایت Domain.com اقدام کنید. خرید از سایت Domain.com با خدمات کافه ارز به آسانی و بدون داشتن حساب پی پال یا کارت ویزا و مسترکارت، می‌توانید خرید دامنه از دامین دات کام را به آسانی انجام دهید.

5/5 - (2 امتیاز)
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.