logo کاقه ارز

ShapeShift در سال 2013 توسط اریک Voorhees تأسیس شد و آن را به عنوان اولین پلت فرم مبادله رمزنگاری مهم توسعه داد. هدف ShapeShift از ابتدا ارائه مبادلات مستقیم رمزپایه به کریپتو بود. امروز، ShapeShift همچنان به هدف خود ادامه می دهد. ShapeShift هنوز از هیچ معامله ای فیات تا کریپتو در سال 2019 پشتیبانی نمی کند.


به عنوان یک مبادله رمزنگاری، ShapeShift یکی از ساده ترین واسطهایی را که مشاهده خواهید کرد. ارائه می دهد.  استفاده از هر کسی آسان است. شما ارزهای رمزگذاری شده را که می خواهید مبادله کنید. مبلغ مورد نظر را برای مبادله انتخاب می کنید. در یک آدرس دریافت کننده برای cryptocurrency جدید خود وارد کنید. و سپس تجارت را تکمیل کنید. شما وجوه را به ShapeShift ارسال می کنید و ارز رمزنگاری به محض دریافت آنها، وجوه را به کیف پول شما منتقل می کند. در ادامه مقاله با کافه ارز همراه باشید.

ShapeShift چیست؟

از آنجا که معاملات ShapeShift فوراً اتفاق می افتند. رمزنگاری شما هرگز با مبادله ای متمرکز برگزار نمی شود. در عوض، آن را مستقیما از طریق تنظیم آدرس سپرده توسط ShapeShift به کاربران تحویل داده می شود. این باعث می شود ShapeShift به یک سکوی تعویض غیر متعهدی تبدیل شود. شما هرگز نیازی به واریز پول در ShapeShift ندارید. و همچنین برای مراقبت از پول خود به ShapeShift اعتماد ندارید.
ShapeShift در هر جای دنیا موجود است. همه کاربران محدودیت معاملات خاص دارند، اگرچه می توانید با انجام تأیید KYC / AML این محدودیت ها را افزایش دهید.

رقبای ShapeShift


ShapeShift در فضای swap swap چندین رقبای دارد. Changelly بزرگترین رقیب آن است. در مقایسه با Changelly ، ShapeShift معمولاً زمان اجرای سفارش سریعتر را ارائه می دهد. ShapeShift ، مانند Changelly ، هزینه های معاملاتی را از نظر فنی شارژ نمی کند. اما در اکثر نرخهای ارز ارائه شده از طریق این پلتفرم حدود 0.50٪ است. به تازگی Changelly هزینه های خود را به 0.25٪ کاهش داد. و به این ترتیب لبه Changelly را نشان می دهد.

ShapeShift


با این حال، ShapeShift همچنین به تازگی نشانه های FOX خود را معرفی کرده است. که بسیار متفاوت از بیت کوین است. این نشانه ها می توانند هزینه های معاملات شما را به صفر برسانند. شما برای هر 1 نشان FOX در کیف پول خود 10 دلار تجارت رایگان دریافت می کنید. از دسامبر سال 2019 ، ShapeShift فقط 100 علامت FOX رایگان برای ثبت نام به شما می دهد.
همچنین ShapeShift یک بار برتری بیشتری نسبت به سایر سیستم عاملهای مبادله ای داشت: به هیچگونه ورود، ثبت نام یا راه اندازی نیاز ندارد. متأسفانه برای معامله گران رمزنگاری ناشناس، این ویژگی در سال 2018 حذف شد. زیرا ShapeShift به دنبال رعایت الزامات نظارتی بود. امروز، باید یک حساب کاربری ثبت کنید و تأیید KYC / AML را قبل از معامله در ShapeShift انجام دهید.

ویژگی های اصلی ShapeShift

ویژگی های اصلی ShapeShift شامل موارد زیر است:

50+ پشتیبانی Cryptocur ارز : ShapeShift بیش از 50 ارز رمزپایه را پشتیبانی می کند. ما در زیر بخش “ارز و جفت” در زیر Cryptocur ارز های پشتیبانی شده ShapeShift را لیست کرده ایم.

پشتیبانی از کیف پول نرم افزار: ShapeShift مستقیماً از کیف پول نرم افزار Portis پشتیبانی می کند.

پشتیبانی از کیف پول سخت افزاری : ShapeShift از چندین کیف پول سخت افزاری، از جمله کیف پولهای KeepKey ، Trezor و Ledger پشتیبانی می کند.

تنظیم شده: ShapeShift یک تجارت ثبت شده است که یک تیم شفاف و شناخته شده در پشت آن وجود دارد. ShapeShift در تلاش است. تا کلیه الزامات نظارتی قابل اجرا را رعایت کند و کلیه تعهدات قانونی را برآورده سازد.

ShapeShift

ویژگی های جزئیتأیید صحت KYC / AML لازم است: از سال 2018 ، ShapeShift از کاربران خواسته است. تا هویت خود را وارد کنند، ثبت نام کنند و تأیید کنند.

بورس غیر حضانت :  شیپ شیفت یک مبادله غیر حضانت است. به این معنی که شما نمی توانید پول را در ShapeShift واریز کنید. شیپ شیفت هرگز پول شما را در اختیار ندارد. هنگام انجام مبادله از طریق ShapeShift ، به محض دریافت وجه شما شیپ شیفت وجوه شما آزاد می شود.

زمان معامله سریع: زمان معامله در شیپ شیفت بسیار متفاوت است. در بعضی مواقع، ShapeShift سریعترین سکوی مبادله رمزنگاری به رمزپایه در اینترنت است. و معاملات را در کمتر از 10 دقیقه ارائه می دهد. در بعضی مواقع ، ShapeShift نسبتاً کند است. و 30 تا 50 دقیقه طول می کشد تا تجارت انجام شود.


هزینه های معقول معاملاتی: ShapeShift هزینه معاملاتی در حدود 0.5٪ را ارائه می دهد. که از طریق نرخ ارز مبادله ای به جای هزینه معاملات مستقیم وصول می شود. این یک هزینه معقول است با توجه به اینکه می توانید هر یک از رمزهای رمزنگاری 50+ پشتیبانی شده را روی سیستم عامل جابجا کنید. اگرچه از نظر منطقی کمتر به نظر می رسد زیرا Changelly هزینه خود را به 0.25٪ کاهش داده است.

تجارت آزاد با توکن FOX :

 اگر علائم FOX را در اختیار دارید، می توانید با شیپ شیفت به صورت رایگان تجارت کنید. هر توکن FOX که در دست دارید 10 دلار تجارت رایگان به شما می دهد. حجم شما به صورت نورد 30 روز تمدید می شود. برای ثبت نام در شیپ شیفت 100 FOX (یا 1000 دلار اعتبار تجارت رایگان) دریافت می کنید. در اصل، این بدان معناست که معامله گران کم حجم در شیپ شیفت هرگز نمی توانند هزینه های قابل توجهی از معاملات را بپردازند. در همین حال معامله گران با حجم بالا شیپ شیفت می توانند نشانه های FOX را بخرند تا بار هزینه معاملات خود را کاهش دهند.

ارزها و جفت های SHAPESHIFT

ShapeShift در حال حاضر از تمام ارزهای رمزنگاری مهم و چندین نشانه کمتر شناخته شده پشتیبانی می کند.


Cryptocur ارز های پشتیبانی فعلی موجود در شیپ شیفت شامل: 1ST ، AE ، ANT ، ATOM ، BAT ، BCH ، BNB ، BNT ، BTC ، CVC ، DASH ، DGB ، DGD ، DNT ، DOGE ، EDG ، ELF ، ETH ، FOX ، FUN ، GNO ، GNT ، GTO، ICN، IOST، KCS، KNC، LINK، LTC، MANA، MCO، MKR، MLN، MTL، NMR، OMG، PAX، PAY، POLY، PPT، RCN، REP، RLC، SAI، SALT، SNGLS، SNT ، SPANK ، STORJ ، SWT ، TRST ، TUSD ، USDT ، WINGS ، ZIL و ZRX.
شیپ شیفت به طور دوره ای نشانه های خاصی را از لیست بالا حذف یا اضافه می کند. برای اطمینان از توکنی که می خواهید تجارت کنید، دوبار با شیپ شیفت چک کنید.

همچنین ShapeShift اخیراً امکان پرداخت با استفاده از USD از حساب بانکی را نیز اضافه کرده است. هنگام خرید کریپتو با USD از حساب بانکی خود کمتر از 1٪ هزینه پرداخت می کنید.

SHAPESHIFT روشهای سپرده گذاری و برداشت را پشتیبانی کرد

شیپ شیفت از نظر فنی هیچگونه واریزی را قبول نمی کند زیرا این یک مبادله غیرقانونی است: شما هرگز نشانه ها را در شیپ شیفت واریز نمی کنید و شیپ شیفت هرگز وجوه شما را به حساب خود اختصاص نمی دهد.
با این حال، هنگام ساخت مبادله، نشانه هایی را به شیپ شیفت ارسال خواهید کرد. شیپ شیفت از مبادله با استفاده از کل ارزهای رمزنگاری شده در بالا پشتیبانی می کند، به این معنی که می توانید با استفاده از هرکدام از 50+ ارز رمزپایه ذکر شده در بالا “واریز” کرده و “برداشت کنید”.

ShapeShift

مشکلات امنیتی

شهرت شیپ شیفت برای امنیت در سال 2016 هنگامی که این شرکت چندین بار هک شد هک شد و در هر هک چند صد هزار دلار از دست داد. بسیاری ادعا می کردند که این هک ها درون شغل بوده اند.
با این حال، هیچ وجوه مشتری در طی این نقض ها از بین نرفت، و تمام Cryptocurrency سرقت شده متعلق به خود شیپ شیفت بود. بعداً شیپ شیفت از این به عنوان شواهدی مبنی بر اینکه مبادله غیر متعهدی همانطور که باید فعالیت می کرد، استفاده می کرد.
قابل توجه است که از آن زمان شیپ شیفت هک نشده است. و از سال 2018، شیپ شیفت به دنبال بهبود وضعیت نظارتی خود با نیاز به تأیید KYC / AML از سوی کاربران است.

سهولت استفاده

شیپ شیفت بسیار آسان است و از آخرین به روزرسانی آن، تبادل حتی ساده تر شده است. امروز، کاربران اصلی ShapeShift می توانند به استفاده از ShapeShift Classic ادامه دهند، در حالی که کاربران جدید باید نسخه جدید شیپ شیفت را بسیار آسان برای استفاده پیدا کنند. شما حتی می توانید برای ساده ترین روند معاملات ممکن، کیف پول خود را مستقیماً به شیپ شیفت وصل کنید.

اعتماد و حفظ حریم خصوصی

ShapeShift یک سکوی مبادله رمزنگاری به رمزنگاری ناشناس برای بیشتر تاریخ خود از سال 2013 به بعد بود. با این حال، از سال 2018، شیپ شیفت به فشار نظارتی تسلیم شد و کاربران را مجبور به تکمیل تأیید KYC / AML برای استفاده از این بستر کرد. این یک بد برای معامله گران رمزنگاری ناشناس است اما برای هر کسی که می خواهد اعتماد و حفظ حریم خصوصی در مبادلات رمزنگاری خود را افزایش دهد ، چیز خوبی است. امروز، شیپ شیفت نسبت به گذشته اعتماد، شفاف تر و تنظیم شده تر دارد.

خدمات مشتری

درست مانند اکثر مبادلات رمزنگاری، ShapeShift به طور متوسط ​​خدمات مشتری ارائه می دهد. یک مرکز کمک Zendesk در دسترس وجود دارد. می توانید یک درخواست را از طریق آن مرکز ارسال کنید، آموزش های موجود را مشاهده کنید یا سوالات متداول را بررسی کنید.
ShapeShift پشتیبانی چت زنده یا پشتیبانی تلفنی را ارائه نمی دهد. تمام پشتیبانی مشتری از طریق درخواست های ایمیل تحویل داده می شود.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.