logo کاقه ارز

ویزای H-1B که به عنوان ویزای کار آمریکا شناخته می‌شود، از جمله ویزاهای آمریکا است که برای نیروی کار متخصص آمریکا باید اخذ شود. هر سال تعداد زیادی از افراد برای کار به آمریکا مهاجرت یا سفر می‌کنند. تمام افراد غیر آمریکایی که قصد کار در کشور آمریکا را دارند، باید ویزای کار مورد نظر خود را دریافت کنند. ویزای آمریکا انواع مختلفی دارد که یکی از آن ها ویزای کار H-1B است که برای نیروی متخصص ارائه می‌شود. اما ویزای H-1B چیست و  چه شرایطی دارد؟

ویزای H-1B چیست؟

ویزای H-1B یک ویزای موقت (یا غیر مهاجرتی) است که به یک کارگر ماهر اجازه می‌دهد تا برای مدت محدودی در ایالات متحده زندگی و کار کند.

H-1B یک ویزای حرفه تخصصی ایالات متحده است، به این معنی که دارنده آن در موقعیتی مشغول به کار شود که نیاز به مهارت یا دانش تخصصی دارد. یکی از شرایط اخذ ویزای H-1B مشاغلی است که مناسب و متناسب با قوانین و شرایط این ویزا هستند که معمولا به مدرک دانشگاهی یا معادل آن نیاز است. این می‌تواند به معنی ۳ سال سابقه کار برای هر سالی باشد که معمولا در دانشگاه صرف می‌شود. موقعیت باید به گونه‌ای باشد که به طور معمول به آن سطح تجربه نیاز داشته باشد.

این ویزا برای مدت سه سال معتبر است و با یک تمدید (در صورت موافقت) سه ساله دیگر نیز معتبر می‌ماند؛ در مجموع حداکثر اجازه شش سال اقامت را به فرد می‌دهد.

ویزای H-1B

لاتاری ویزای H-1B

همه درخواست‌های ویزای H-1B مشمول سیستم قرعه‌کشی می‌شوند. سیستم قرعه کشی ویزای H-1B راهی است که USCIS می‌تواند تعداد مورد نیاز متقاضیان این ویزای مورد نظر خود را از میان متقاضیان واجد شرایط انتخاب کند. آن‌ها یک فرآیند انتخاب تصادفی دارند که از آن استفاده می‌کنند. به طور معمول USCIS هر سال حداکثر ۶۵۰۰۰ ویزای H-1B معمولی صادر می‌کند، اما استثناهایی هم وجود دارد:

 • ۲۰۰۰۰ ویزایی که به افراد دارای مدرک کارشناسی ارشد یا بالاتر هستند اعطا می‌شود. ویزای افرادی که برای کار در آموزش عالی یا سازمان‌های غیرانتفاعی وابسته به ایالات متحده وارد می‌شوند نیز ممکن است از سیستم قرعه‌کشی معاف شوند.
 • ۶۸۰۰ ویزای H-1B معمولا برای شهروندان شیلی و سنگاپور، تحت ویزای ویژه H1-B1 محفوظ است. این عدد از کل (۶۵۰۰۰ اعطای ویزای معمولی به اضافه ۲۰۰۰۰ استاد) کسر می‌شود.

به دلیل محدودیت‌های شدید، ویزای H-1B به صورت قرعه‌کشی اعطا می‌شود. این بدان معنا است که هیچ تضمینی وجود ندارد که حتی اگر واجد شرایط تمام شرایط هستید، ویزا به شما تعلق بگیرد. (البته، اگر درخواست نکنید، نمی‌توانید در قرعه کشی برنده شوید).

نرخ پذیرش ویزای آمریکا

نرخ نپذیرفتن ویزای H-1B برای سال مالی ۲۰۱۹، به میزان ۳۲ درصد بود، در حالی که در سال ۲۰۱۸، این میزان ۲۴ درصد بود. برای این‌که این را در چشم‌انداز قرار دهیم، میزان عدم پذیرش از ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۵ هرگز از ۸ درصد تجاوز نمی‌کرد. اخیرا این نرخ ۴ برابر بیشتر شده است!

ویزای H-1B

شرایط اخذ ویزای H-1B

برای واجد شرایط بودن برای ویزای H-1B ، باید تمام موارد و شروط آن را فراهم کنید. دریافت این ویزا نیاز به درخواست کننده (کارفرما) و ذینفع (کارمند) دارد. شما نمی‌توانید برای ویزای H-1B اقدام کنید مگر این‌که قبلا کارفرما یا کارفرمای بالقوه و پیشنهاد کار در ایالات متحده داشته باشید. ذینفع باید حداقل یکی از پیش‌نیازهای زیر را داشته باشد:

 • دارای مدرک لیسانس (یا بالاتر) در زمینه شغل تخصصی خود از یک دانشگاه معتبر (در صورت نداشتن مدرک، امکانات دریافت ویزای H-1B را بیابید).
 • دارای مدرک خارجی که معادل مدرک لیسانس یا بالاتر در زمینه شغل تخصصی است.
 • دارای مجوز یا مجوز دولتی بدون محدودیت در زمینه مشاغل تخصصی در حالت اشتغال مورد نظر.
 • دارای تحصیلات، تجربه یا آموزش قابل تایید و شناخته شده در تخصصی معادل تکمیل مدرک لیسانس یا بالاتر باشید.

نحوه اخذ ویزا H-1B

به دلیل تعداد محدود ویزاهای صادر شده، پنجره خاصی برای درخواست ها وجود دارد که معمولا از ۱ آوریل برای سال مالی از ۱ اکتبر سال بعد شروع می‌شود. بنابراین می‌توانید از اول آوریل ۲۰۲۱ برای ورود در سالی که از ۱ اکتبر ۲۰۲۲ شروع می‌شود، درخواست دهید.

زمینه های تخصصی

زمینه‌ها ممکن است شامل موارد زیر باشد (اما محدود به آن نمی‌شود). اگر حوزه کاری شما در یکی از زمینه‌های کاری ذکر شده در زیر نیست، می‌توانید با مشاوران آنلاین اخذ ویزای آنلاین H-1B تماس بگیرید:

 • حسابداری
 • معماری
 • هنرها
 • برنامه نویسی کامپیوتر (شامل QA نرم افزار و تسترها)
 • تحصیلات
 • تحصیلات
 • مهندسی
 • مدیریت تجارت بین‌الملل
 • روزنامه‌نگاری
 • قانون
 • ریاضیات
 • پزشکی / سلامت
 • مدل سازی
 • پرستاری
 • پژوهش
 • علوم
 • علوم اجتماعی
 • الهیات

اخذ ویزای H-1B

درخواست شرایط کار برای H-1Bs

یک شرط دیگر برای برنامه‌های ویزای H-1B این است که کارفرما اطمینان حاصل کند که به دارنده ویزا دستمزد قابل مقایسه با سایر کارگران دارای شرایط مشابه می‌دهد. این به عنوان دستمزد غالب شناخته می‌شود.

تعیین دستمزد رایج می‌تواند دشوار باشد و یکی از رایج‌ترین زمینه‌هایی است که می‌توان درخواست ویزا را کنسل کند. بنابراین به شما توصیه می‌شود که در اسرع وقت از یک وکیل مشاوره بگیرید.

فرآیند ویزای H-1B : نحوه درخواست

مراحل مربوط به درخواست ویزای H-1B در وب‌سایت onlinevisas.com ذکر شده است. این موضوع را در نظر داشته باشید که شما باید شغلی را قبول کنید که شرایط ویزای فوق را دارا باشد.

شما می‌توانید با مشاوران این وب‌سایت تماس بگیرید تا جلسه استراتژی ویزای شخصی خود را با یکی از وکلای آن‌ها را ترتیب دهید. این وب‌سایت مدعی است که گزینه‌ها و هزینه‌های شما را مورد بحث قرار می دهد و به شما در تصمیم گیری در مورد بهترین راه پیش رو کمک می‌کند.

هزینه ویزای H-1B

هزینه ویزای H-1B چقدر است؟ مانند بسیاری از انواع ویزا ، هزینه‌های مختلفی نیز می‌تواند در فرایند اخذ این ویزا اعمال شود. اولین نکته‌ای که باید روشن شود این است که هزینه اولیه ثبت‌نام ۱۰ دلار است، که برای ورود به لاتاری H-1B لازم است؛ این می‌تواند تنها تعهدی باشد تا زمانی که بفهمید پرونده شما از مرحله قرعه کشی عبور کرده است یا خیر.

فراتر از قرعه کشی، USCIS هزینه‌های مختلفی دارد که شامل هزینه اصلی تشکیل پرونده (۴۶۰ دلار) و هزینه مبارزه با کلاهبرداری USCIS (۵۰۰ دلار) است. سایر هزینه‌ها بستگی به شرایط دارد، مانند آموزش و تربیت ACWIA و هزینه حقوق عمومی عمومی ۱۱۳-۱۱۴ اخیر که ۴۰۰۰ دلار است.

هزینه‌های وکالت اضاف بر هزینه‌های استاندارد USCIS خواهد بود و این هزینه‌ها نیز می‌تواند متفاوت باشد. کارفرمایانی که همزمان چندین درخواست ویزای H-1B ارسال می‌کنند، می‌توانند از بازده بالاتری بهره‌مند شوند. برای درک این‌که چه هزینه‌هایی جهت این ویزا ممکن است برای پرونده شما اعمال شود، توصیه می‌کنیم حتما با وکیل خود مشورت کنید.

دلایل رد ویزای H1B

۵ دلیل اصلی برای رد ویزای H1B

رد درخواست‌های ویزای H-1B به بالاترین حد خود رسیده است. آنالیزها دلایل اصلی رد این ویزا توسط USCIS را مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد. در اینجا پنج مورد برتر آمده است:

 • شغل تخصصی

آیا این موقعیت به عنوان یک حرفه تخصصی مناسب است؟ اگر شرکتی موقعیتی را برای  استخدام در نظر دارد، از آن‌ها بخواهید عناوین شغلی که به درجه خاصی در OOH نیاز دارند را انتخاب کنند. اگر در حال تغییر شغل هستید، موقعیت‌های خود را تغییر دهید، فقط تمدید نکنید. اطمینان حاصل کنید که وظایف مشابه هستند و با مواردی که در اسناد تجاری استفاده می‌شود مغایر نیست یا تغییرات را تا زمانی که دقیق باشند پیشنهاد نکنید.

 • حق کنترل

«حق کنترل» مفهومی است که کارفرما باید هنگام ارسال کارمند به محل کار شخص ثالث حفظ کند. راه حل این است که عبارت لازم را به اسناد تجاری خود مانند برنامه سفر، توافقنامه خدمات اصلی، بیانیه‌های کار، فاکتورها، دفترچه راهنمای کارکنان، قرارداد کار و نامه‌های فروشندگان و کاربران نهایی به USCIS اضافه کنید. از همه طرف‌ها بخواهید تا حد ممکن این اسناد را امضا کنند.

 • دستمزد سطح ۱

تعیین دستمزد توسط DOL در LCAها توسط USCIS در RFEs و Denials با تفسیر تعریف یادداشت DOL از دستمزد سطح ۱ به عنوان موقعیت سطح ابتدایی استفاده می‌شود. سپس قضات این مسئله را مطرح می‌کنند که شرح شغل برای موقعیت سطح ابتدایی بسیار پیچیده است. حداقل ۴ استراتژی برای دور زدن این محدودیت وجود دارد.

 • سایت های شخص ثالث

این یک مشکل جدی برای برخی از شرکت‌های پرسنلی است که ممکن است یک یا چند فروشنده بین آن‌ها و کاربر نهایی داشته باشند. اگر نمی‌توانید قرارداد یا نامه‌ای از کاربر نهایی یا شخص ثالث اخد کنید، باید مدرک کار واقعی را دریافت کنید.

 • ارجاع به ویزای قبلا تایید شده

این بدان معنا است که، پس از معرفی USCIS یک سری سیاست‌ها با استانداردهای سخت‌تر، برای برنامه‌های اضافی اعمال می‌کنند. روند ثبت ویزای H-1B را مانند قبلا انجام دهید. شما باید عناوین شغلی را انتخاب کنید که به درجه خاصی در OOH نیاز دارند. برای مثال، ممکن است از عنوانی مانند “Developer” به جای “Computer Programmer” یا “Computer Analyst” استفاده کنید. با این حال، تغییر باید مشروع باشد. شما می‌توانید با ارتقا درجه به کارمند، کدگذاری آن با ارزیابی عملکرد و اطمینان از مطابقت شغل با دستمزد غالب، این کار را انجام دهید.

جایگزین ویزا H-1B

افرادی که واجد شرایط ویزای H1-B هستند نیز ممکن است واجد شرایط ویزا های زیر نیز باشند:

– ویزای TN (برای شهروندان کانادا یا مکزیک).

– E3 (برای شهروندان استرالیا).

– O1 (توانایی فوق العاده در طیف گسترده‌ای از زمینه‌ها).

– ویزای L1 (در صورتی که حداقل در یک دوره دوازده ماهه مستمر در سه سال گذشته در خارج از کشور مشغول به کار بوده‌اند).

– ویزای E1 (معامله‌گر معاهده) یا E2 (سرمایه‌گذار معاهده) نیز ممکن است ارزش بررسی را داشته باشد.

ویزای H-1B چیست

ویزا H-1B و گرین کارت

بسیاری از دارندگان ویزای H1-B برای گرین کارت های گواهینامه کار تحت گروه EB2 یا EB3 درخواست می‌کنند.

در صورت در نظر گرفتن درخواست گرین کارت، توجه داشته باشید که قانونی وجود دارد که در صورت ارائه درخواست گرین کارت قبل از پایان سال پنجم در H1-B، دارنده می‌تواند به تمدید این ویزا ادامه دهد. برای کسانی که در طول اقامت خود مهارت‌های فوق العاده‌ای کسب می‌کنند، ممکن است برای EB1-1 (توانایی استثنایی) مناسب در نظر گرفته شوند.

اگر شخصی به بودجه کافی دسترسی داشته باشد، می تواند درخواست EB-5 گرین کارت سرمایه گذار را در نظر بگیرد، اما توجه داشته باشید که سرمایه‌گذاری باید با پول شخص متقاضی باشد و وام گرفته نشود.

گر قصد کار در آمریکا یا به طور کلی سفر به کشورهای خارجی دارید، قبل از هر چیز نیاز به دریافت ویزا و همچنین تعیین وقت سفارت دارید. کافه ارز با سال‌ها تجربه در زمینه پرداخت‌های ارزی بین‌المللی همچون پرداخت با ویزا و مستر کارت یا پرداخت با پی پال به شما در پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت های مختلف کمک خواهد کرد.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.