صرافی اوپن اوشن

صرافی اوپن اوشن:‌ صرافی Open Ocean از جمله صرافی‌های جدید بازار رمز ارزها است که توکن اوپن اوشن ارز اختصاصی این صرافی است و بسیاری آینده ارز آن را روشن پیش‌بینی می‌کنند. گرچه همه ما می‌دانیم که پرداخت ارزی در ایران با مشکلات زیادی همراه است اما تعداد زیادی از طریق خرید و فروش ارز دیجیتال به کسب درآمد می‌پردازند. صرافی اوپن اوشن از جمله صرافی‌های ارز دیجیتال است که در میان ایرانیان نیز محبوبیت پیدا کرده است و ارز دیجیتال اوپن اوشن نیز از پشتوانه خوب این صرافی برخوردار است. در این مطلب از کافه ارز با هم مرور می‌کنیم که صرافی اوپن اوشن چیست و چرا منحصر به فرد است. همچنین با توکن OOE (ارز Open Ocean) نیز آشنا می‌شویم. آموزش صرافی اوپن اوشن را نیز مرور می‌کنیم.

فهرست مطالب:

صرافی اوپن اوشن چیست؟

صرافی OpenOcean اولین پلتفرم تجمیع تراکنش جهان در زمینه تجارت ارز دیجیتال است که نقدینگی را از پلتفرم‌های مالی غیر‌متمرکز (DeFi) و پلتفرم مالی متمرکز (CeFi) تامین می‌کند. به این صورت که معامله‌گران با استفاده ازOpen Ocean می‌توانند معاملات خود را بهینه و با هزینه کمتری انجام دهند. Open Ocean سراسر DEX و CEX را جستجو می‌کند تا بهترین گزینه‌های معاملاتی را برای دارایی‌های دیجیتال در بلاکچین‌های عمومی مختلف پیدا و بهینه کند. کاربران فقط باید کارمزدهای معمولی بلاکچین و کارمزد مبادلات را بپردازند که توسط صرافی‌ها دریافت می‌شود.

به طور معمول هنگام انجام معامله، صرافی Open Ocean این ۳ مرحله را اجرا می‌کند:

 • دریافت میانگین قیمت از صرافی‌های متمرکز و غیر متمرکز DEX و CEX
 • بهینه‌سازی و یافتن بهترین مسیرهای معاملاتی با بهترین قیمت و با لغزش کم.
 • اطلاع رسانی قیمت‌ها به کاربران و انجام معاملات.

صرافی اوپن اوشن

ویژگی های صرافی اوپن اوشن

 • سواپ: تعویض با بهترین قیمت و کم‌ترین لغزش ممکن در بازار.
 • آربیتراژ: گردش سرمایه بین DEX و CEX

برای درک بهتر مثال زیر را بخوانید:

 • یک کاربر دارای ۱۰۰۰ لینک در حساب بایننس است.
 • قیمت لینک در یک DEX 5987 است.
 • در عین حال، بهترین قیمت یافت شده توسط Open Ocean برای آن جفت معاملاتی ۱۲.۲۹۳ است.
 • معامله‌گران می‌توانند ۱۰۰۰ لینک را با ۱۲۲۹۳ USDC در بایننس مبادله کنند و سپس آن ۱۲۲۹۳ USDC را با ۱۰۲۴.۸ لینک در Open Ocean در همان زمان مبادله کنند. سود خالص این معامله ۲۴.۸ لینک است و نسبت سود خالص برای معامله ۲.۴۸٪ است.

چرا صرافی اوپن اوشن منحصر به فرد است؟

 • با مقایسه کردن انواع قیمت‌ها در صرافی‌های متمرکز و غیر متمرکز، بهترین قیمت را به کاربران ارائه می‌دهد.
 • صرافی Open Ocean به جای کارمزدهای معمولی بلاکچین و کارمزدهای مبادله‌ای که توسط صرافی‌ها جمع‌آوری می‌شود، هزینه تراکنش اضافی را دریافت نمی‌کند.
 • معامله‌گران در آینده می‌توانند به طور همزمان در چند مبادله هم معامله طولانی و هم کوتاه مدت انجام دهند. علاوه بر این، Open Ocean همچنین محصولات وام‌دهی و بیمه را جمع‌آوری می‌کند و  خدمات سرمایه‌گذاری هوشمندی را برای کمک به کاربران برای مشارکت آسان در DeFi و CeFi ارائه می‌کند.

صرافی Open Ocean

آموزش صرافی اوپن اوشن

آموزش کار با صرافی اوپن اوشن بدین صورت است که ابتدا باید به سایت اوپن اوشن مراجعه کنید. آدرس سایت اوپن اوشن openocean.finance است. سپس از میان دو گزینه Go Pro و Go Classic  یکی را انتخاب کنید. قسمت Go Pro در واقع قسمت پیشرفته صرافی Open Ocean است. پس از ثبت نام در اوپن اوشن که رایگان است،  در منوی سمت چپ می‌توانید گزینه‌های مختلف از جمله فهرست صرافی‌هایی که صرافی Open Ocean با آن‌ها همکاری کرده و از آن‌ها قیمت می‌گیرد و در واقع بهترین قیمت ارزها را نشان می‌دهد. علاوه بر این در این منو می‌توانید جفت ارزها، نمودار ارزها بر اساس دلار و … را مشاهده کنید.

اگر بخواهید در صرافی Open Ocean به انجام معملات و واریز و برداشت بپردازید، در این آموزش صرافی اوپن اوشن به شما می‌گوییم که باید مراحلی بدین شرح را طی کنید:

 • روی آدرس کیف پول خود کلیک کنید.
 • سپس یک منو مشاهده می‌کنید که باید گزینه Account را در آن انتخاب کنید.
 • در اینجا وارد حساب خود می‌شوید که می‌توانید با انتخاب گزینه Assets گزینه واریز و برداشت را مشاهده کنید.
 • با انتخاب گزینه Deposit به صفحه واریز منتقل می‌شوید.
 • در اینجا باید توکن و شبکه آن را مشخص کنید.
 • یک آدرس به شما نمایش داده می‌شود که باید آن را کپی کرده و یا کد QR را اسکن کنید.
 • در پایین صفحه و در بخش Deposit Record اطلاعات واریز را مشاهده می‌کنید.
آموزش صرافی اوپن اوشن
آموزش صرافی اوپن اوشن

توکن OOE چیست؟

توکن OOE دارایی اصلی و کاربردی صرافی Openocean Ecosystem است و به عنوان یک ابزار و توکن حاکمیتی عمل می‌کند؛ یعنی دارندگان این رمز ارز می‌توانند در فرایندهای حاکمیتی مشارکت کرده و آینده پروتکل Open Ocean را با پیشنهادات ارائه شده و رای‌دهی به آن‌ها تعیین کنند.

فروش توکن OOE

فروش استراتژیک: ۵۶ میلیون توکن OOE مبلغ ۰/۰۲۵ دلار در ازای هر توکن فروخته می‌شود. نرخ بازگشت سرمایه از آن زمان تاکنون ۲۷۶۲.۶ درصد است.

فروش خصوصی: ۴۶.۷ میلیون توکن OOE مبلغ ۰/۰۴ دلار در ازای هر توکن فروخته می‌شود. نرخ بازگشت سرمایه از آن زمان تاکنون ۱۶۸۹.۱٪ است.

موارد استفاده ارز اوپن اوشن

حال که با صرافی اوپن اوشن و توکن اختصاصی آن آشنا شدیم، بیایید به عملکرد ارز Open Ocean نیز نگاهی کنیم. عملکرد توکن OOE شامل موارد زیر است:

خدمات رفاهی:

 • کارمزد معامله: OOE را می‌توان به عنوان کارمزد معامله استفاده کرد.
 • وثیقه برای وام: OOE همچنین می‌تواند به عنوان برای وام استفاده شود.
 • مشوق‌های استخراج نقدینگی و تجارت: ۳۳ درصد از کل توکن‌های OOE برای تشویق ارائه‌دهندگان نقدینگی به عنوان پاداش‌های استخراج نقدینگی و تجارت استفاده می‌شود.

حاکمیت: جامعه می‌تواند پیشنهادها را ارائه دهد و دارندگان توکن OOE می‌توانند به پیشنهادهایی که ارائه شده‌اند رأی دهند. پیشنهادها می‌تواند شامل تجمیع‌های تجاری جدید، استخراج نقدینگی، بهبود پروتکل‌ها، توسعه ویژگی‌ها و… باشد.

 • پس از این‌که پیشنهادات با موفقیت انتخاب شدند، برای رای‌گیری رسمی فهرست می‌شوند. دارندگان توکن OOE می‌توانند در رای‌گیری شرکت کنند و قدرت رای آن‌ها متناسب با دارایی آن‌ها است.

ارز اوپن اوشن

آیا ارز اوپن اوشن سرمایه گذاری خوبی است؟

در زیر برخی از نکات برجسته پیش از سرمایه گذاری در اوپن اوشن آورده شده است:

 • همه قراردادهای عمومی Open Ocean توسط Certik در ۹ مارس ۲۰۲۱ و SlowMist در ۱۸ فوریه ۲۰۲۱ بدون هیچ مشکلی انجام شده است. این تیم همچنین در به پایان رساندن به موقع اهداف خود عملکرد بسیار خوبی دارد.
 • کارمزدهای کمتر: کارمزد معاملاتی برای مبادله با OpenOcean Liquidity Pools نرخ ثابت ۰.۲٪ است، که کمتر از استاندارد صنعتی ۰.۲۵٪ است.
 • از آنجایی که صرافی Open Ocean به‌عنوان یک تجمیع‌کننده عمل می‌کند، نقدینگی را از DeFi و CeFi تأمین می‌کند و مبادله‌های زنجیره‌ای متقابل را امکان‌پذیر می‌کند. همچنین برنامه اپن اوشن به ادغام سایر زنجیره‌های عمومی و همچنین پلتفرم‌های تجاری متمرکز مانند Coinbase، Bitfinex، Bitmex و… می‌پردازد.

نظر شما درباره صرافی اوپن اوشن چیست؟ سرمایه گذاری در ارز اوپن اوشن را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟ اگر قصد سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال دارید، می‌توانید انواع رمز ارزها  را از طریق کافه ارز خرید و فروش کنید. کافه ارز با ارائه خدمات خرید و فروش ارزهای دیجیتال به صورت اتوماتیک سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال را به روشی آسان فراهم کرده است.

4.9/5 - (531 امتیاز)
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *