وبلاگ

/

/

سویس فی (Sevis Fee) چیست و چه زمان باید پرداخت شود؟

سویس فی (Sevis Fee) چیست و چه زمان باید پرداخت شود؟

۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

سویس فی (Sevis Fee): اگر قصد تحصیل در خارج از کشور را دارید، پیش از هر چیز به اخذ ویزای تحصیلی نیاز خواهید داشت. متقاضیان تحصیل در آمریکا نیز باید سویس فی (SEVIS Fee) پرداخت کنند که این کار نیز نیازمند پرداخت ارزی است. علاوه بر متقاضیان تحصیل در کشور آمریکا، متقاضیان ویزای توریستی نیز بایدپرداخت سویس را پرداخت کنند. اما سویس فی (SEVIS Fee) چیست؟ چه زمانی باید هزینه سویس را پرداخت کرد؟ انواع روش های پرداخت هزینه سفارت سویس فی کدامند؟

سویس فی (SEVIS Fee) چیست ؟

سیستم اطلاعات دانشجو و بازدیدکننده (SEVIS) یک سیستم دولتی در ایالات متحده آمریکا است که اطلاعات و فرآیندهای مربوط به درخواست ویزاهای F-1 و J-1 آمریکا را مدیریت می‌کند. اگر قصد تحصیل در آمریکا را دارید باید قبل از دریافت ویزای F-1 یا J-1 و ورود به این کشور، مبلغی را پرداخت کنید. این مبلغ سویس فی (Sevis Fee) نام دارد و به هزینه ویزایی که باید به سفارت آمریکا پرداخت کنید، اضافه می‌شود. اعضای خانواده فرد متقاضی ویزا نیازی به پرداخت این هزینه ندارند. این هزینه هیچ ارتباطی با هزینه ثبت نام در دانشگاه نداشته و هیچ تعهدی را برای دانشگاه ایجاد نمی‌کند.

ویزای آمریکا

مبلغ سویس فی

– هزینه سویس فی برای ویزاهای F مبلغ ۲۰۰ دلار و برای ویزای J مبلغ ۱۸۰ دلار است. ممکن است این هزینه هر سال تغییر کند. برای دریافت جدیدترین اطلاعات در مورد مبلغ آن به سایت FMJFEE.com مراجعه کنید.

– پرداخت و دریافت Sevis Fee باید قبل از صدور ویزا توسط سفارت آمریکا و ورود شما به این کشور انجام شود.

– پرداخت هزینه باید ۳ روز کاری قبل از ارسال درخواست ویزای F-1 و J-1 در سفارت آمریکا انجام شود.

– شهروندان کانادا و کشورهایی که از دریافت ویزا معاف هستند باید حداقل سه روز کاری قبل از ورود به آمریکا، این مبلغ را پرداخت کنند.

بیشتر بخوانید: شرایط ویزای کار آمریکا

زمان پرداخت Sevis Fee

وقتی نامه l-20 یا DS-2019 خود را دریافت کردید باید فرم Sevis I-901 را تکمیل کرده تا در پایگاه داده مخصوص بازدیدکنندگان بین‌المللی از آمریکا ثبت‌نام شود. در طول این مدت باید سویس فی را پرداخت کنید. این هزینه را می‌توان به صورت آنلاین در سایت مهاجرت آمریکا یا از طریق وسترن یونیون و پست پرداخت کرد. حتما مطمئن شوید که نام درج شده روی فرم درخواست Sevis با نام درج شده در فرم I-20 یکسان باشد. پس از پرداخت، از رسید آن پرینت بگیرید.

روش‌ های پرداخت هزینه سویس

روش های پرداخت سویس فی

روش‌ های پرداخت هزینه سویس شامل پرداخت آنلاین سویس ، پرداخت از طریق پست و پرداخت با وسترن یونیون می‌شود:

پرداخت آنلاین سویس فی

۱. پرداخت آنلاین سویس فی را می‌توان در سایت FMJFEE.com با استفاده از ویزا کارت، مستر کارت یا آمریکن اکسپرس انجام داد. در صورت نیاز به این کارت‌های اعتباری بین‌المللی، می‌توانید با استفاده از خدمات خرید ویزا کارت مجازی و یا خرید مستر کارت مجازی در کافه ارز تنها با چند گام ساده، ویزا کارت یا مستر کارت به مبلغ دلخواه خود خریداری کنید.

۲. فرم آنلاین I-901 را طبق راهنما تکمیل کنید.

۳. نام را دقیقا مطابق با نام درج شده روی فرم‌های l-20 یا DS-2019 وارد کنید.

۴. شماره SEVIS ID خود که در گوشه بالا سمت راست فرم F-1 I-20 یا گوشه سمت چپ DS-2019 قرار دارد و با کاراکترهای N00 شروع می‌شود را در فرم I-20 یا Ds-2019 خود وارد کنید.

۵. پس از تکمیل فرم پرداخت، رسید آنلاین را پرینت بگیرید.

بیشتر بخوانید: صفر تا صد تعیین وقت سفارت آمریکا

پرداخت از طریق پست

حتما بررسی کنید که زمان کافی برای پست کردن هزینه و دریافت رسید پرداخت داشته باشید.

پرداخت سویس فی با وسترن یونیون

راهنمای پرداخت با وسترن یونیون را بر اساس اینکه داخل یا خارج از آمریکا هستید و دانشجوی F یا J هستید، انتخاب کرده و پرداخت را بر اساس راهنما انجام دهید.

مراحل پرداخت هزینه سویس فی ویزای آمریکا با کافه ارز

  • تمامی مراحل اخذ ویزای آمریکا تا مرحله پرداخت را تکمیل کنید
  • پس از ثبت‌نام در کافه ارز، به پنل کاربری رفته و گزینه ثبت سفارش جدید را انتخاب کنید.
  • از فهرست خدمات کافه ارز، گزینه پرداخت سفارت‌ها را انتخاب کنید.
  • میزان ارز را مطابق مبلغی که در فاکتور شما آمده است وارد کنید.
  • لینک آدرس سایت سویس را در آدرس سفارت قراردهید.
  • اطلاعات خود را پیش از پرداخت هزینه SEVIS Fee در قسمت توضیحات سفارش بنویس.
  • در انتها سفارش خود را ثبت کرده و پرداخت را انجام دهید.
  • پس از طی مراحل بالا و پرداخت و ثبت سفارش، کارشناسان کافه ارز در کمترین زمان ممکن به سفارش شما رسیدگی خواهند کرد.
بیشتر بخوانید: دریافت ویزای آمریکا

پرداخت هزینه سویس

رسید پرداخت هزینه سویس

– پس از پرداخت هزینه سویس فی می‌توانید تاییدیه پرداخت را از وب‌سایت FMJFEE.com پرینت بگیرید. در صورت پرداخت آنلاین، حتما در پایان تراکنش، از رسید پرینت بگیرید.

– SEVIS ID روی رسید تاییدیه پرداخت همیشه باید منطبق با SEVIS ID درج شده روی F-1 I-20 یا J-1 DS-2019 باشد.

– از رسید پرداخت خود چندین کپی تهیه کنید. این رسید تا انتهای پروسه ورود شما به آمریکا همراهتان باشد.

– یک کپی از رسید خود را همراه با فرم درخواست ویزا به سفارت آمریکا و کارمند مربوطه در فرودگاه تحویل دهید. این رسید در تمام سفرهای شما به آمریکا باید همراه شما باشد.

– اعضای خانواده فرد متقاضی ویزای F-2 و J-2 در زمان درخواست ویزای F-2 و J-2 و در زمان سفر به آمریکا، باید یک کپی از رسید پرداخت سویس فی را ارائه دهند.

در صورتی که کارت اعتباری بین المللی ندارید، می‌توانید پرداخت سویس فی (SEVIS FEE) را به کافه ارز بسپارید. کافه ارز با سال‌ها تجربه در زمینه پرداخت های ارزی بین المللی به شما در پرداخت هزینه سویس کمک خواهد کرد. کافی است مراحل اخذ ویزای آمریکا را تا مرحله پرداخت تکمیل کرده و پس از ثبت‌نام در کافه ارز، به قسمت پرداخت سفارت‌ها مراجعه کنید، اطلاعات مورد نیاز را وارد کرده و سفارش پرداخت سویس فی (پرداخت SEVIS FEE) خود را ثبت کنید. کارشناسان کافه ارز در کمترین زمان ممکن به سفارش شما رسیدگی خواهند کرد.

5/5 - (2 امتیاز)

نویسنده

تیم تحریریه کافه ارز نویسنده

مطلب را به اشتراک بگذارید

#

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *