وبلاگ

/

/

آزمون پرومتریک عمان برای متخصصان حوزه پزشکی و سلامت

آزمون پرومتریک عمان برای متخصصان حوزه پزشکی و سلامت

۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

آزمون پرومتریک عمان

آزمون پرومتریک عمان یکی از آزمون‌هایی است که متخصصان پزشکی که مایل به کار در کشور عمان هستند باید در این آزمون شرکت کنند. در این مطلب از معرفی آزمون های بین المللی ، به سراغ معرفی آزمون پرومتریک عمان و شرایط دریافت مجوز کار در عمان رفته‌ایم. لازم به ذکر است که برای پرداخت هزینه ثبت نام پرومتریک نیاز به پرداخت ارزی دارید اما با استفاده از خدمات ثبت نام آزمون های بین المللی در کافه ارز می‌توانید این کار را به آسانی انجام دهید.

آزمون پرومتریک عمان چیست؟

در کشور عمان، بورد تخصصی پزشکی عمان (OMSB) یک نهاد دولتی قابل اعتماد است که وظیفه حفظ بهترین استانداردها و معیارها ممکن در سیستم سلامت را بر عهده دارد. بورد تخصصی پزشکی یک کمیته سلامت اجتماعی است که مسئول بررسی تخصص و مجوز افراد متخصص است. تمام متخصصان داخلی و خارجی که قصد کار در حوزه پزشکی در عمان را دارند با یک گواهینامه تخصصی داشته و در آزمون پرومتریک‌عمان شرکت کنند. متخصصان حوزه سلامت به منظور دریافت مجوز کار در عمان باید در این آزمون موفق شوند. این آزمون به صورت شفاهی یا آنلاین برگزار می‌شود.

چه کسی نیاز دریافت گواهی OMSB دارد؟

تمام پزشکان و متخصصانی که قصد کار در حوزه سلامت در عمان را دارند به مجوز نیاز دارند:

– پزشکان (عمومی  – متخصص – مشاور)

– دندان‌پزشکان (عمومی – متخصص – دستیار)

– پرستار / ماما

– پیراپزشکان

آزمون پرومتریک عمان

شرایط دریافت مجوز کار

معیار واجد شرایط بودن در آزمون پرومتریک عمان بر اساس حوزه تخصص شما متفاوت است. شما برای دریافت مجوز باید آزمون پرومتریک را با کسب درصد مورد نیاز حوزه تخصص خود، پشت سر بگذارید. پس از آزمون باید اسناد تایید شده را برای صدور مجوز تهیه کنید.

مدارکی که باید برای دریافت مجوز تهیه کنید در زیر آمده است:

– مدرک تحصیلی (گواهی تخصص از مرجع معتبر)

– ریزنمرات

– گواهی سابقه کار

– گواهی عدم سوء پیشینه (تهیه شده توسط شورای پزشکی کشوری که در حال حاضر در آن مشغول به کار هستید – اعتبار کمتر از شش ماه)

– مجوز کار از کشوری که در آن مشغول به کار هستید.

– کپی پاسپورت (پشت و رو)

– عکس با ابعاد عکس پاسپورت با پشت زمینه سفید

– فایل سوابق – این مورد در صورتی که پزشک متخصص جراح باشید نیاز است.

راهنمای آزمون پرومتریک عمان

آزمون پرومتریک یک آزمون به شدت رقابتی است که موفقیت در آن نیاز به تمرین مداوم و سخت‌کوشی مستمر دارد. باید از فایل‌های قبلی سوال و جواب این آزمون استفاده کنید. هرچقدر سوالات بیشتری را تمرین کنید، شانس شما برای موفقیت در این آزمون بالاتر خواهد رفت. ابتدا لازم است با بخش‌های مختلف آزمون پرومتریک آشنا شوید تا پس از آن بتوانید برای آمادگی در آزمون تلاش کنید. محتوای آزمون پرومتریک با توجه به نهاد برگزارکننده آن، متفاوت است.

آزمون پرومتریک عمان

بخش های مختلف آزمون OMSB

این آزمون دشوارترین آزمون پرومتریک در نظر گرفته می‌شود. شما نهایتا سه بار فرصت شرکت در این آزمون را دارید. اگر پرستار یا مامای عمومی هستید، برای شرکت در این آزمون باید ۲ سال سابقه کار داشته باشید. بخش‌های آزمون پرومتریک عمان ثابت نیست چون برای دسته‌بندی‌های شغلی مختلف، آزمون‌های متفاوتی طراحی می‌شود. برای مثال محتوای دسته پرستاری شامل موضوعات زیر است:

– اصول پرستاری

– پرستاری از کودکان

– دانش پزشکی

– پرستاری بخش جراحی

نرخ موفقیت در این آزمون: حداقل ۶۵ درصد

آشنایی با سوالات آزمون سال قبل و تمرین تست‌ها یکی از بهترین روش‌ها جهت آمادگی برای آزمون و موفقیت در آن است.

پرداخت هزینه ثبت نام آزمون پرومتریک عمان

شما می‌توانید برای موفقیت در آزمون Prometric عمان ، نمونه سوالات آزمون‌های قبلی را از سایت پرومتریک با توجه به گرایش خود خریداری کنید. برای پرداخت هزینه خرید نمونه سوالات آزمون Prometric عمان می‌توانید از خدمات مختلفی همچون خدمات خرید با پی پال یا پرداخت با ویزا کارت و مستر کارت کافه ارز استفاده کنید. همچنین با استفاده از خدمات خرید ویزا کارت مجازی و خرید مستر کارت مجازی می‌توانید برای ثبت نام در آزمون پرومتریک عمان اقدام کنید و یا از خدمات پرداخت‌های ارزی کافه ارز برای پرداخت هزینه ثبت نام آزمون های بین المللی خود بهره ببرید.

5/5 - (1 امتیاز)

نویسنده

الهام غایب نویسنده

مطلب را به اشتراک بگذارید

#

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *