logo کاقه ارز

Siacoin یا به اختصار Sia گزینه غیر متمرکز ذخیره سازی فضای ابری را فراهم می کند. با رقبای قوی مانندDropBox ، Amazon ،Apple و Microsoft رقابت می کند. با استفاده از Sia، هرکسی می تواند از طریق پلتفرم فضای ذخیره سازی رمزگذاری شده را میزبانی یا دسترسی یابد و کلیه قراردادها، مدارک ذخیره سازی و معاملات با استفاده از دفتر عمومی بلاکچین قابل تأیید هستند. Sia یک نرم افزار رمزنگاری شده است که به هر رایانه ای اجازه می دهد فضای استفاده نشده هارد دیسک را برای کاربرانی که قصد ذخیره فایل ها را دارند، اجاره کند. کسانی که قصد دارند فایل ها را بر روی هارد دیسک کاربر Sia دیگر ذخیره کنند، سپس هزینه این امتیاز را با استفاده از Siacoin، ارز رمزپایه بومی این پلتفرم پرداخت می کنند. برای آشنایی بیشتر با سیاکوین با کافه ارز همراه باشید.

Siacoin چگونه کار می کند؟

در سطح اساسی، Sia فضای ذخیره سازی ابری را از دست ارائه دهندگان یکپارچه خارج کرده و دوباره به دست افراد می دهد. با انجام این کار اکوسیستم ذخیره سازی نظیر به نظیر فراهم می شود که به هر کسی امکان اجاره یا استفاده از فضای اضافی هارد دیسک را می دهد.

معاملات سیا

همه سرویس های شبکه پرداخت های (Siacoin (SC را دریافت می کنند. کلیه معاملات در اکوسیستم سیا از طریق ثبت پرونده ها و مدارک اثبات ذخیره سازی تأمین می شود.

اکوسیستم ذخیره سازی

سیستم عامل Sia هم از ارائه دهندگان (میزبان ها) و هم از مشتریان (کاربران) تشکیل شده است. از طریق این پلتفرم، کاربران فضای ذخیره سازی را از میزبان دریافت می کنند و میزبان خدمات خود را در Siacoin جبران می کند. اکوسیستم گزینه های انعطاف پذیری ذخیره سازی را فراهم می کند و عمدتاً بازار آزاد است. ارائه دهندگان می توانند قیمت های خود را تعیین کنند، سطح اطمینان خود را تبلیغ کنند و در صورت بروز مشکل در ذخیره سازی (مانند پرونده های از دست رفته) استاندارد های مجازات را تعیین کنند.

siacoin

Siacoin یک اکوسیستم بازار آزاد است

مشتریان را برای محافظت از منافع خود حمایت می کنند. آنها این امکان را دارند که کپی داده های خود را بین چندین ارائه دهنده تقسیم کنند تا از امنیت پرونده و بازیابی آن اطمینان حاصل کنند. به عنوان مثال، اگر یک ارائه دهنده پرونده مشتری خود را از دست بدهد یا به سادگی از انتشار آن امتناع کند، مشتری هنوز می تواند پرونده های خود را از فضای ذخیره سازی ارائه دهنده دیگر بازیابی کند. هر دو طرف همچنین می توانند در مورد مجازات های قراردادی که ارائه دهنده ای در صورت عدم ارائه اثبات محل نگهداری، متحمل شود، توافق کنند.

همچنین مشتریان این امکان را دارند که در کنار هزینه های ذخیره سازی، به ارائه دهندگان پاداش دهند. با این پرداخت ها، مشتریان به ارائه دهندگان توجه می كنند كه توجه بیشتری به نیازهای خود دارند، این به این معنی است كه بارگذاری سریع تر سند، پشتیبانی بیشتر برای پردازش درخواست ها و غیره فراهم می شود.

قراردادهای پرونده Siacoin

هنگامی که مشتری و ارائه دهنده تمایل به انجام تجارت دارند، توافق می کنند که قرارداد پرونده را تنظیم کنند. هارددیسک یک ارائه دهنده کلیه داده ها را ذخیره می کند. بلاک چین قراردادهای این توافق نامه ها را ذخیره می کند. این قراردادهای پرونده شرایط توافق نامه ذخیره سازی را تعریف می کند. اطمینان حاصل می کند که هر دو طرف تجارت خود را مطابق با آن انجام می دهند. از آنجا که قرارداد در دفتر عمومی بلاکچین ذخیره می شود ، تنظیم اصلی پس از ارسال به شبکه قابل تأیید و تغییر نیست. شرایط قرارداد بر اساس شرایط انعطاف پذیر است. اگر مشتری مایل است قابلیت اطمینان خود را فدای توانایی خود کند، این امر در اختیار وی است. کاربران موجود در سیستم عامل باید بر اساس اعتبار میزبان و شرایط ذخیره سازی، بر گزینه های ارائه دهنده خود نظارت کنند.

قراردادهای پرونده یک لایه امنیتی بسیار مورد نیاز را به شبکه اضافه می کنند. آنها مدت زمان توافق نامه، تعداد دفعاتی که یک ارائه دهنده باید اثبات ذخیره سازی را ارائه دهد و یک پرداخت توافق شده را تعریف می کنند. هنگامی که به عنوان مشتری قرارداد می بندید، موجودی Siacoin را برای پرداخت در آینده در قرارداد بارگذاری می کنید. بنابراین، هر زمان که سندی را برای ذخیره سازی بارگذاری می کنید، مقداری از پول این مانده به میزبان منتقل می شود. اگر از تمام مانده و شرایط پایان قرارداد استفاده نکنید، سکه های باقی مانده به کیف پول شما باز میگردند.

اثبات ذخیره سازی

Sia مدارک ذخیره سازی را برای محافظت از مشتری در برابر ارائه دهندگان متقلب یا مخرب اجرا می کند. برای دریافت پرداخت، یک ارائه دهنده باید تعداد مشخصی از مدارک را در بازه های زمانی مشخص شده در شرایط قرارداد پرونده به شبکه ارائه دهد. اگر ارائه دهنده ای نتواند مدرک ذخیره سازی خود را در آن بازه زمانی ارائه دهد، پرداخت صحیح تا زمان ارائه اثبات به آدرس اثبات فراموش شده ارسال می شود. ممکن است ارائه دهنده مجازات برای سهل انگاری خود دریافت کند. اگر ارائه دهنده خدمات بسیاری از مدارک مربوط به مجوزهای ذخیره را از دست بدهد، ممکن است قرارداد کاملاً فسخ شود. با این حال، هنگامی که یک ارائه دهنده مدارک ذخیره سازی را با موفقیت ارائه می دهد، قرارداد پرداخت را به یک آدرس اثبات معتبر اعطا می کند.

siacoin

چرا Siacoin؟

سیستم عامل Sia در مقایسه با سرویس های ذخیره سازی ابری سنتی مزایای زیادی را ارائه می دهد.

  • حریم خصوصی: تمام داده های پردازش شده در شبکه Sia رمزگذاری شده اند. تا زمانی که یک ارائه دهنده کلید خصوصی داده را نداشته باشد، آنها نمی توانند به پرونده های شما دسترسی پیدا کنند، به این معنی که شما همیشه در مالکیت / کنترل کامل مواد ذخیره سازی خود هستید. طبق مدل های سنتی، شرکت هایی که میزبان فضای ذخیره سازی ابری هستند به داده هایی که از سرورهای آنها صرف نظر می کنید دسترسی کامل دارند.
  • مقرون به صرفه بودن: Siacoin گزینه های قیمت گذاری انعطاف پذیر و بازار محور را برای کاربران خود ارائه می دهد. به عنوان مثال، 1 ترابایت ذخیره سازی داده با استفاده از Sia می تواند ماهیانه حدود 2 دلار هزینه داشته باشد، در مقایسه با خدمات آمازون که 23 دلار در ماه کار می کنند.
  • امنیت: تمام داده های مربوط به Sia از طریق یک شبکه غیرمتمرکز رمزگذاری و پردازش می شوند و مواد شما را از آسیب پذیری های یک سیستم متمرکز محافظت می کنند. علاوه بر این، Sia فضای ذخیره سازی اضافی را ارائه می دهد. در تقسیم اسناد بین چندین ارائه دهنده، Sia از داده های مشتری در یک نقطه خرابی محافظت می کند.

خرید SC و ذخیره آن

Siacoin را می توانید به صورت جفت معاملاتی BTC یا ETH از Binance ،Bittrex و کافه ارز خریداری کنید. بخش اول عمده تجارت SC با حدود 25 درصد از حجم روزانه را در اختیار دارد. شما همچنین استخراج را به عنوان روش دیگری برای بدست آوردن مقادیر SC در اختیار دارید. دو گزینه اصلی شما برای استخرهای استخراج SC ،Luxor و SiaMining است. دو نوع کیف پول وجود دارد که توسط تیم سیا در دسترس است. اولین، Sia Daemon، کیف پول رابط خط فرمان (CLI) است که در Mac ،Windows و Linux موجود است. کیف پول دوم Sia UI است. استفاده از این کیف پول رابط کاربر گرافیکی (GUI) نسبت به Sia Daemon آسان تر است. 

نتیجه گیری کلی درباره Siacoin

Siacoin یک پروژه قدرتمند برای ذخیره سازی ابر است. تیم سیا در واقع محصولی دارد که امروز می توانید به آن دسترسی پیدا کنید. همانطور که نقشه راه نشان می دهد هنوز جای پیشرفت وجود دارد. علاوه بر این، Sia گزینه ذخیره سازی انعطاف پذیرتری را در مقایسه با سایر ارائه دهندگان فضای ذخیره سازی ابری برای کاربران خود ارائه می دهد. اکوسیستم نظیر به نظیر آن مستقیماً با طبیعت غیرمتمرکز و آزاد کننده فناوری بلاکچین مطابقت دارد. بازی آخر این پروژه “تبدیل شدن به لایه ذخیره سازی اینترنت غیرمتمرکز، حصول اطمینان از حریم خصوصی و افزونگی از طریق تمرکززدایی و جایگزینی کامل ارائه دهندگان ذخیره سازی ابر موجود است.”

در صورت نیاز به خرید ارزهای دیجیتالی می توانید از خدمات منحصر به فرد کافه ارز استفاده نمایید. کافه ارز مفتخر به انجام سفارشات شما به صورت 24 ساعته و اتوماتیک می باشد. کافه ارز با کادری مجرب و با تجربه افتخار خدمت به هم میهنان با تضمین بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را دارد.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.