وبلاگ

/

/

پرداخت هزینه سفارت سوئد؛ صفر تا صد نحوه تعیین وقت سفارت سوئد

پرداخت هزینه سفارت سوئد؛ صفر تا صد نحوه تعیین وقت سفارت سوئد

۶ تیر ۱۴۰۲

پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت سوئد: اگر قصد مهاجرت به سوئد را دارید، قبل از این‌که دغدغه تعیین وقت سفارت سوئد داشته باشید، بهتر است که با این کشور آشنا شوید. تعیین وقت سفارت سوئد یکی از مراحل گرفتن ویزا برای سفر به سوئد است. قبل از اقدام برای سفر به این کشور، نیاز است که ویزای موردنظر خود را با توجه به هدف سفر به سوئد از سفارت این کشور در ایران دریافت کنید. به این منظور باید به سایت سفارت سوئد مراجعه کنید و مدارک موردنیاز را برای تعیین وقت بر روی این سایت بارگذاری کنید. در مرحله بعد لازم است تا برای پرداخت هزینه سفارت سوئد اقدام کنید که با کارت‌های اعتباری بین‌المللی،پرداخت ارزی هزینه تعیین وقت از سفارت سوئد در تهران را انجام دهید. شما می‌توانید با خدمات پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت‌ها در کافه ارز به صورت امن و آسان این پرداخت را انجام دهید.

شرایط اخذ ویزای سوئد

شرایط اخذ ویزای سوئد

سوئد بخشی از منطقه شینگن به شمار می‌رود و هر کسی که گذرنامه کشور خارج از منطقه شینگن دارد برای سفر به یکی از کشورهای شینگن باید حتما ویزای شینگن خود را دریافت کنند. سفارت سوئد مانند بسیاری از سفارت‌های دیگر خدمات وقت دهی را به صورت آنلاین برای افرادی که می‌خواهند ویزای سوئد را بگیرند ارائه می‌دهد. بنابراین شما می‌توانید برای تعیین وقت سفارت سوئد از طریق وب‌سایت این سفارت اقدام کنید، که این باعث صرفه‌جویی در وقت و هزینه شما می‌شود.

پرداخت هزینه سفارت سوئد

برای گرفتن ویزای کشور سوئد، لازم است که برای انجام مراحل انگشت‌نگاری و مصاحبه به آدرس سفارت سوئد در تهران مراجعه حضوری داشته‌باشید. به این منظور باید از قبل نسبت به رزرو نوبت سفارت سوئد در تهران اقدام کنید. انجام مراحل این کار در وب سایت رسمی سفارت سوئد در تهران و به صورت آنلاین انجام می‌شود. برای انجام پرداخت هزینه سفارت سوئد می‌توانید از خدمات پرداخت‌های ارزی و پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت ها در کافه ارز استفاده کنید.

به این ترتیب پس از انجام مراحل تعیین وقت در کمترین زمان می‌توانید نسبت به پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت سوئد توسط افرادی باتجربه و متخصص در این امر اقدام کنید و شما با خیال راحت می‌توانید منتظر تماس سفارت برای تعیین روز و زمان مصاحبه و انگشت‌نگاری خود باشید. به طور کلی برای این که بتوانید ویزای سوئد بگیرید ابتدا باید وقت سفارت سوئد را تعیین کنید. برای اینکار باید حتما از قبل وقت رزرو کنید تا دچار مشکل نشوید. با تعیین وقت سفارت سوئد به راحتی و بدون اتلاف وقت می‌توانید در تاریخ و ساعت مشخصی به این مرکز مراجعه کنید.

در واقع گرفتن وقت قبلی یکی از الزامات سفارت است و بدون وقت قبلی نمی‌توانید کار خود را پیش ببرید. این نکته مهم را به خاطر داشته باشید که هنگام مراجعه به سفارت باید کلیه مدارک خود را همراه داشته باشید. با ارائه دادن این مدارک به سفارت، روند بررسی پرونده شما برای گرفتن ویزا آغاز می‌شود.

بیشتر بخوانید: انواع ویزای سوئد و نحوه دریافت آن

چگونه باید تعیین وقت سفارت سوئد را انجام داد؟

برای تعیین وقت سفارت سوئد بهترین کار این است که با مشاورین حرفه‌ای در تماس باشید و از آن‌ها راهنمایی‌های لازم را بخواهید. همچنین می‌توانید هر سوالی که در زمینه ویزا دارید را از آن‌ها بپرسید. به این ترتیب با راهنمایی‌های درست می‌توانید در کمترین زمان ممکن وقت سفارت سوئد را تعیین کنید.

البته این نکته را به خاطر داشته باشید که تنها شرایط شما نیست که مشخص می‌کند چه زمانی وقت سفارت سوئد را تعیین کنید، این موضوع به ویژگی‌های دیگری هم بستگی دارد. همچنین برای تعیین وقت سفارت در زمان مورد نظر خود، بهتر است زودتر از آن چه که می‌خواهید برای گرفتن وقت اقدام کنید.

برای گرفتن وقت سفارت سوئد از دو راه می‌توانید استفاده کنید روش آنلاین و روش حضوری. روش تعیین وقت آنلاین سفارت سوئد به شما این اجازه را می‌دهد تا از طریق سایت سفارت اقدام به تعیین وقت کنید. روش حضوری تعیین وقت سفارت سوئد هم به شما این امکان را می‌دهد تا به صورت حضوری به سفارت مراجعه کنید.

چند نکته مهم درباره تعیین وقت سفارت سوئد

چند نکته مهم درباره تعیین وقت سفارت سوئد

 • شما باید کل هزینه سفارت را به صورت آنلاین پرداخت کنید.
 • فرم ویزای شما باید با دقت و به صورت آنلاین تکمیل شود و سعی کنید تمام اطلاعات خود را درست وارد کنید.
 • پس از تحویل کامل مدارک به سفارت و انگشت‌نگاری، سپس بررسی مدارک شما را آغاز می‌شود.
 • در صورتی که سفارت قصد داشت با شما مصاحبه کند، بهتر است که با آرامش و صداقت پاسخ دهید.
 • حتما مدارک واقعی خود را به همراه داشته باشید و از ارائه مدارک جعلی بپرهیزید.
 • برای رفتن به سفارت به یاد داشته باشید که به هیچ عنوان نباید وسایل الکترونیکی مانند موبایل، ساعت دیجیتال و … همراه داشته باشید.
 • هنگامی که قصد مراجعه به سفارت را دارید، به هیچ عنوان تأخیر نداشته باشید و در ساعت و تاریخ مشخص شده در سفارت حضور داشته باشید.

مدت زمان تعیین وقت سفارت سوئد چقدر است؟

برای این که بتوانید نسبت به تعیین وقت سفارت سوئد اقدام کنید، باید زمانی را صرف انجام این کار اختصاص دهید. وقت عادی سفارت به این صورت است که شما می‌توانید در بازه زمانی ۳۰ تا ۹۰ روز وقت سفارت را بگیرید. اما شما با وقت فوری سفارت سوئد می‌توانید کمتر از یک ماه وارد سفارت شوید، البته این نکته را به یاد داشته باشید که برای گرفتن این وقت باید هزینه بیشتری را نسبت به وقت عادی سفارت بپردازید.

در واقع وقت فوری زمانی می‌تواند به شما کمک کند که برای گرفتن ویزای خود و ورود به کشور سوئد زمان محدودی داشته باشید، اما اگر وقت کافی دارید بهتر است وقت عادی سفارت را با هزینه کمتری دریافت کنید.

پس از این که وقت سفارت را گرفتید، سفارت بررسی مدارک شما را آغاز می‌کند. معمولا بین دو تا چهار هفته طول می‌کشد تا سفارت به درخواست شما پاسخ دهد. البته در شرایطی ممکن است که این پاسخ دیرتر به شما برسد و این موضوع کاملا به سفارت بستگی دارد.

پس اگر بخواهیم بازه زمانی در نظر بگیریم باید بگوییم؛ اگر شما وقت عادی سفارت را دریافت کنید می‌توانید در کمتر از سه ماه ویزای سوئد را اخذ نمایید.با وقت فوری سفارت می‌توانید بین یک ماه تا یک ماه و نیم ویزای خود را دریافت کنید. پس ابتدا لازم است تا شرایط کاری و زمان خود را در نظر بگیرید و سپس برای گرفتن ویزای خود اقدام کنید.

 هزینه ویزای سوئد

هزینه ویزای سوئد

سوئد نیز مانند کشورهای دیگر برای اخذ هزینه ویزا از مسافران محدودیت‌هایی دارد. به عنوان مثال در صورتی که فرزند زیر شش سال دارید و قصد دارید او را به سوئد ببرید، لازم نیست هزینه‌ای برای صدور ویزا بپردازید. همچنین تمام افراد بین شش تا دوازده سال باید هزینه‌ای معادل نصف افراد بالغ را پرداخت کنند. در نهایت تمام افراد بالغ باید ۸۵ یورو برای صدور ویزا به سفارت بپردازند. همچنین پرداخت هزینه ویزای سوئد از طریق کارت‌های بانکی بین‌المللی انجام می شود و در نهایت رسید پرداختی خود را باید به سفارت ارائه دهید.

انواع ویزای سوئد

حال که با نحوه تعیین وقت سفارت سوئد آشنا شدید، بهتر است با انواع ویزای سوئد نیز آشنایی داشته باشید. با هر هدفی که قصد سفر به کشور سوئد را داشته‌ باشید، باید از قبل اطلاعاتی راجع به گرفتن ویزا و انواع ویزای سوئد کسب کنید. برای واجد شرایط بودن برای درخواست و دریافت ویزای شینگن سوئد، باید پاسپورتی داشته باشید که حداقل در ۱۰ سال گذشته صادر شده باشد.

به غیر از این، چندین سند دیگر وجود دارد که باید آن‌ها را به فرم درخواست ویزای شینگن سوئد پیوست کنید. به طور عمده، هدف دقیق بازدید شما از منطقه شینگن به تعیین نوع ویزای شینگن سوئد کمک می‌کند. در واقع نوع ویزای شما باید متناسب با فعالیتی باشد که قرار است در این کشور انجام دهید. در این بخش به معرفی انواع ویزای این کشور می‌پردازیم.

 • ویزای کار سوئد: در صورتی که از قبل برای گرفتن یک فرصت شغلی برای این کشور درخواست داده‌اید و درخواست شما مورد پذیرش قرار گرفته ‌است، باید قبل از سفر این ویزای کار را تهیه کنید.
 • ویزای تحصیل در کشور سوئد: در صورتی که قصد ادامه تحصیل در کشور سوئد را دارید، باید بعد از انجام مراحل ثبت‌نام و پذیرش در یکی از مراکز آموزشی و یا کالج‌های این کشور، ویزای تحصیل سوئد را از سفارت این کشور در ایران تحویل بگیرید.
 • ویزای کوتاه مدت سوئد: این ویزا را می‌توان با اهداف متفاوتی از سفر مانند گردشگری، دیدار دوستان و اقوام، قرار کاری و سفر به قصد انجام کارهای درمانی و پزشکی از کشور سوئد دریافت کنید. زمان اعتبار این ویزا به طور معمول سه ماه است.
 • ویزای ازدواج و پیوستن به دیگر اعضای خانواده در سوئد: در صورتی که همسر یا یکی از اعضای درجه یک خانواده شما در سوئد زندگی می‌کند، باید برای پیوستن به آن‌ها در سوئد این نوع ویزا را دریافت کنید.
 • ویزای شهروندی سوئد: در صورتی که چند سال در این کشور زندگی کرده‌اید و حالا شرایط اقامت در این کشور را به دست آورده‌اید، باید به گرفتن ویزای شهروندی کشور سوئد اقدام کنید.

این‌ها چندین ویزای شینگن هستند که معمولا برای سفر به سوئد صادر می‌شوند:

انواع ویزای سوئدهدف
ویزای کوتاه مدت توریستی شینگنبرای اهداف گردشگری
ویزای تجاری شینگنبرای فعالیت‌های مرتبط با تجارت
بازدید از ویزای شینگن اقوام و دوستانبرای بازدید از نزدیکان

ویزای کوتاه‌مدت توریستی شینگن

ویزای کوتاه مدت شینگن به شما، این امکان را می‌دهد که برای تفریح به یک کشور خاص در منطقه شینگن برای مدت حداکثر ۹۰ روز سفر کنید. اعتبار این ویزا ۱۸۰ روز از تاریخ صدور است و باید در مدت زمان اعتبار مورد استفاده قرار گیرد. این ویزا صرفا برای مقاصد گردشگری است و هنگام سفر با این نوع ویزای شینگن، مجاز به شرکت در هیچ گونه فعالیت تجاری نیستید.

ویزای تجاری شینگن

ویزای تجاری شینگن تنها با هدف انجام هر نوع فعالیت تجاری در منطقه شینگن صادر می‌شود. این ویزا به شما این امکان را می‌دهد که در جلسات، کنفرانس‌ها، رویدادها و سایر فعالیت‌های تجاری مرتبط با حداکثر ۹۰ روز در داخل منطقه شینگن شرکت کنید.

بازدید از ویزای شینگن اقوام و دوستان

این ویزا در صورتی صادر می‌شود که بخواهید از خانواده، اقوام یا دوستانی که شهروند سوئد یا در منطقه شینگن هستند دیدن کنید.

 

اسناد و مدارک جهت اخذ ویزای سوئد

اسناد مختلفی هستند که باید برای تعیین وقت سفارت سوئد و به فرم درخواست ویزای شینگن سوئد در بخش کنسولگری پیوست کنید. مدارک لازم عبارتند از:

 • پاسپورت: پاسپورت فعلی خود را پیوست کنید و مطمئن شوید که حداقل دو صفحه خالی در آن وجود دارد. اطمینان حاصل کنید که این گذرنامه حداقل ۱۸۰ روز از تاریخی که قصد پرواز به سوئد را دارید، اعتبار دارد.
 • عکس‌ها: ۲ عکس گذرنامه (۳۵ در ۴۵ میلی‌متر) با پس‌زمینه سفید ضمیمه کنید. مطمئن شوید که عکس در ۳ ماه گذشته گرفته شده است.
 • جزئیات پرواز: کپی بلیط‌های پرواز، ورود و خروج خود را برای سفر به سوئد ضمیمه کنید. این جزئیات باید به وضوح تاریخ ورود به سوئد و خروج از کشور را نیز مشخص کند.
 • گواهی اقامت: کپی‌هایی از تأییدیه رزرو هتل یا سایر ترتیبات اقامتی خود را پیوست کنید.
 • بیمه مسافرتی: یک کپی از بیمه نامه معتبر مسافرتی که قبل از درخواست ویزا خریداری کرده‌اید، پیوست کنید. این یک تشریفات اجباری برای سفر به منطقه شنگن برای همه افراد خارجی است.
 • اثبات امرار معاش: کپی‌هایی از صورت حساب بانکی خود را ضمیمه کنید که نشان می‌دهد، برای پوشش تمام هزینه‌ها در منطقه شینگن بودجه کافی دارید.

تحویل پاسپورت ویزای سوئد

معمولا روند درخواست ویزای شینگن سوئد حدود ۱۰ تا ۱۲ روز عادی طول می‌کشد. در صورتی که درخواست ویزای شما یا مدارک شما نیاز به بررسی دقیق داشته باشد، ممکن است بین ۳۰ تا ۶۰ روز طول بکشد تا فرآیند ویزا تکمیل شود. هنگامی که ویزا به طور کامل پردازش شد، ویزا به آدرس پستی مشخص شده توسط شما ارسال می‌شود یا می‌توانید آن را از نزدیک‌ترین مرکز درخواست ویزای سوئد دریافت کنید.

آدرس سفارت سوئد در تهران

پس از انجام مراحل تعیین وقت سفارت سوئد، برای مراجعه حضوری و انجام مراحل انگشت‌نگاری و غیره با شما تماس گرفته خواهد شد. در این زمان باید با در دست داشتن مدارک لازم برای سفارت سوئد در تهران به آدرس سفارت سوئد، تهران، خیابان پاسداران، بالاتر از فرمانیه، خیابان بوستان، نبش کوچه نسترن، پلاک 27 مراجعه کنید. در این مرحله باید تمام مدارک را همراه خود داشته‌باشد تا در همان روز تمام کار گرفتن ویزای شما با موفقیت به اتمام برسد.

چگونگی پرداخت هزینه سفارت سوئد در کافه ارز

چگونگی پرداخت هزینه سفارت سوئد در کافه ارز

چگونگی تعیین وقت سفارت سوئد به این ترتیب است که باید ابتدا وارد سایت سفارت این کشور به آدرس migrationsverket.se شوید و با مشخص کردن نوع ویزا و ارائه مدارک لازم نسبت به تعیین وقت خود اقدام کنید. در این مرحله شما نیازمند پرداخت هزینه سفارت سوئد هستید که باید با پرداخت ارزی و از طریق یکی از کارت‌های اعتباری مسترکارت، ویزا کارت و یا حساب بین‌المللی پی پال انجام گیرد.

در صورتی که هیچکدام از این کارت‌ها را ندارید می‌توانید مراحل تعیین وقت خود را تا مرحله پرداخت هزینه در سایت انجام دهید و سپس از قسمت خدمات پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت ها در کافه ارز، پرداخت هزینه سفارت سوئد را انتخاب کنید و درخواست خود را با تکمیل اطلاعات مورد نیاز انجام دهید. به این ترتیب در کمترین زمان پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت برای شما انجام می‌شود و به اطلاع شما می‌رسد.

پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت سوئد

برای پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت سوئد به کارت‌های اعتباری همچون مستر کارت یا ویزا کارت نیاز خواهید داشت. در صورتی که کارت اعتباری بین‌المللی ندارید، می‌توانید پرداخت تعیین وقت سفارت سوئد را به کافه ارز بسپارید. کافه ارز با سال‌ها تجربه در زمینه پرداخت های بین المللی به شما در پرداخت هزینه سفارت ها کمک خواهد کرد.

کافی است مراحل اخذ ویزای سوئد را تا مرحله پرداخت تکمیل کرده و پس از ثبت‌نام در کافه ارز، به قسمت پرداخت سفارت‌ها مراجعه کنید، اطلاعات مورد نیاز را وارد کرده و سفارش پرداخت سفارت سوئد خود را ثبت کنید. کارشناسان کافه ارز در کمترین زمان ممکن به سفارش شما رسیدگی خواهند کرد.

سخن آخر

پرداخت هزینه سفارت سوئد یکی از پرداخت‌هایی است که در طول مراحل تعیین وقت سفارت سوئد برای انجام مراحل انگشت‌نگاری و مصاحبه باید انجام شود. این پرداخت نیازمند پرداخت ارزی از طریق یکی از کارت‌های اعتباری بین‌المللی مانند ویزاکارت و مسترکارت انجام می‌شود.

شما می‌توانید تمام مراحل تعیین وقت را تا مرحله پرداخت هزینه را به تنهایی انجام دهید و با خدمات پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت ها در کافه ارز نسبت به پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت سوئد را به آسانی انجام دهید.

4.3/5 - (32 امتیاز)

نویسنده

تیم تحریریه کافه ارز نویسنده

مطلب را به اشتراک بگذارید

#

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *