logo کاقه ارز

دورکاری یا فریلنسینگ در دنیا رو به افزایش است و تنها در ایالات متحده آمریکا، بیش از ۵۰ میلیون نفر به صورت فریلنسینگ کار می‌کنند. با توجه به رشد محبوبیت کسب و کارهای آنلاین و کارهای دورکاری در سال ۲۰۲۰، بهترین فرصت برای فریلنسر شدن است. اما از کجا باید شروع کنید و پروژه‌ها و کارفرماهای قابل اعتماد پیدا کنید؟ در این مقاله به مقایسه وب سایت های آپ ورک و فایور که دو مورد از بهترین وب‌سایت‌های فریلنسری موجود برای ایجاد ارتباط بین فریلنسر و پروژه‌ها هستند می‌پردازیم.

پیدا کردن مشتری بدون استفاده از این پلتفرم‌ها می‌توان زمان و کار زیادی از شما هدر بدهد اما به محض این‌که رزومه قوی و شبکه‌ای از مشتریان را برای خود ایجاد کردید، پروژه‌های مختلف به سرعت به شما پیشنهاد می‌شوند. افرادی که از کار کردن با شما راضی بوده‌اند، شما را به دیگران معرفی می‌کنند و در نهایت شما به یک فریلنسر شناخته‌ شده و قابل اعتماد در حوزه کاری خود تبدیل می‌شوید. دو مورد از بهترین وب‌سایت‌های فریلنسری شامل آپ ورک (Upwork) و فایور (Fiverr) است. اما کدام‌یک می‌تواند برای شما مفیدتر باشد؟

فایور (Fiverr) چیست ؟

مقایسه وب سایت های آپ ورک و فیور

برای مقایسه وب سایت های آپ ورک و فایور ابتدا باید هر کدام را به طور جداگانه بشناسیم و طرز کار آنها را بدانیم. Fiverr یک بازارچه آنلاین از پروژه‌ها و فریلنسرها است. کاربران برای یافتن فریلنسرهای مورد اعتماد در حوزه‌های خدماتی مختلف به این سایت مراجعه می‌کنند. فرقی ندارد که به دنبال طراحی‌های گرافیکی ارزان‌قیمت، نویسنده وبلاگ یا حتی انجام دورکاری امور دفتری باشید، فایور می‌تواند نیاز شما را برطرف کند. وقتی که فایور برای اولین بار راه‌اندازی شد، انجام تمام خدمات ۵ دلار بود. اما حالا در سال ۲۰۲۱، سیستم قیمت‌گذاری بسیار پویا شده است. شما در فایور با کمبود پروژه یا فریلنسر برای انجام هیچ‌کاری مواجه نخواهید شد.

طرز کار وب سایت فایور

کاربران وب‌سایت فایور برای انجام پروژه‌های خود و یافتن فریلنسرهای مورد اعتماد باید مبلغی را به سایت پرداخت کنند. فریلنسرها طی مدت زمان تعیین شده و توافق شده پروژه را تحویل می‌دهند و کارفرما می‌تواند آن را پذیرفته یا رد کند. فریلنسرها می‌توانند هر مبلغی که تمایل دارند برای انجام خدماتی که ارائه می‌دهند، تعیین کنند. کارفرماها پس از تحویل گرفتن پروژه می‌توانند نظر خود را در مورد فریلنسر و پروژه در وب‌سایت درج کنند. هرچه فریلنسر بازخوردهای مثبت بیشتری به دست آورد، امتیاز و جایگاه بالاتری در سایت کسب خواهد کرد.

آپ ورک (Upwork) چیست؟

مقایسه وب سایت های آپ ورک و فیور

مقایسه وب سایت های آپ ورک و فایور نشان می‌دهد این دو وب‌سایت از جنبه‌های مختلف شباهت‌هایی با هم دارند. Upwork یک وب‌سایت پیشرفته کاریابی است که برای فریلنسرهایی با انواع مختلف سوابق شغلی، پروژه دارد. کارفرماها و فریلنسرها برای ایجاد پروژه و انجام کارهای مختلف به این وب‌سایت مراجعه می‌کنند. کسب درآمد از سایت Upwork بسیار ساده است. فریلنسرها می‌توانند دستمزدهای ساعتی تعیین کرده یا یک مقدار ثابت دریافت کنند. بخشی از درآمد فریلنسرها به آپ ورک تعلق می‌گیرد اما این مقدار با توجه به حوزه کاری شما، متفاوت است.

طرز کار وب سایت آپ ورک

کار با آپ ورک نسبتا ساده است. شما می‌توانید به صورت رایگان در آپ ورک ثبت‌نام کنید، گزینه پرداخت را انتخاب کرده و سپس به دنبال پروژه‌های مختلف بگردید. تحویل کار با کیفیت می‌تواند شما را در جستجوهای کارفرما در جایگاه بالاتر نشان دهد. در آپ ورک می‌توانید برای هر مهارتی از برنامه‌نویسی نرم‌افزار تا تبدیل فایل صوتی به متن، پروژه‌های مختلف پیدا کنید.

مقایسه وب سایت های آپ ورک و فایور

مقایسه وب سایت های آپ ورک و فیور

حالا که با هر یک از این دو وب‌سایت آشنا شدید آیا فایور بهتر از آپ ورک است یا برعکس، آپ ورک بر فایور برتری دارد؟ برای رسیدن به پاسخ این سوال باید به فرآیندها، پرداخت‌ها، دسترسی راحت‌تر و نوع کاری که شما انجام می‌دهید نگاه کنیم. در ادامه به هر یک از این بخش‌ها به صورت جداگانه می‌پردازیم.

فرآیندها

مقاسیه Upwork و Fiverr نشان می‌دهد که آپ‌ورک از فرآیند مزایده استفاده می‌کند که بر اساس آن، فریلنسرها پروژه‌های تعریف شده را می‌بینند و قیمت و مدت زمان مورد نظر خود را به کارفرما پیشنهاد می‌دهند. وقتی کارفرما پیشنهاد آن‌ها را پذیرفت، می‌توانند قراردادی بین خود ایجاد کنند. این یعنی نه تنها باید یک رزومه جذاب و تاثیرگذار ایجاد کنید بلکه باید بهترین پروژه‌ها را هم برای خود شکار کنید.

طرز کار فایور متفاوت است و از فرآیند ساده‌تری استفاده می‌کند. در این وب‌سایت، کارفرماها باید به دنبال فریلنسر باشند؛ بنابراین شما باید از قبل یک رزومه جذاب و حرفه‌ای ایجاد کنید که در برابر هزاران فریلنسر، متمایز باشید.

کارمزدها و پرداخت ها

هر دو پلتفرم گزینه‌های مختلفی برای پرداخت ارائه می‌دهند که شامل واریز مستقیم یا از طریق پی پال است. فایور برای تمام مشاغل یک کارمزد ۲۰ درصدی دریافت می‌کند اما ساختار کارمزد آپ ورک پویاتر است. پروژه‌های ارزان، درصد کارمزد بالاتری دارند در حالی که به مشاغلی با درآمد بالای ۱۰۰۰۰ دلار، کارمزد ۵ درصدی تعلق می‌گیرد.

انواع کار

هر دو پلتفرم فرصت‌های فوق‌العاده‌ای برای فریلنسرهای حوزه‌های مختلف کاری ارائه می‌دهند. البته آپ ورک بیشتر برای برنامه‌نویسان نرم‌افزار و متخصصان خدمات مشتریان تجهیز شده است. اما فایور بازار بهتری برای نویسندگان و طراحان گرافیک فراهم می‌کند. گرچه شما در هر دو پلتفرم می‌توانید واقعا موفق شوید اما در نظر گرفتن این نکات در زمان مقایسه وب سایت های آپ ورک و فایور و انتخاب یک گزینه، مهم است.

اگر با هر یک از این دو وب‌سایت کار می‌کنید، می‌توانید درآمدهای ارزی خود را با استفاده از خدمات نقد درآمد ارزی در وب‌سایت کافه ارز، به ریال تبدیل کنید. همچنین با استفاده از خدمات خرید با پی پال می‌توانید اشتراک ویژه سایت آپ ورک (Upwork) یا فایور (Fiverr) را برای دریافت پیشنهادهای کاری بیشتر را خریداری کنید.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.