کاقه ارز

ارز دیجیتال Clover Finance یکی از رمز ارزهای قابل اجرا در زنجیره‌های مختلف است؛ چون پل دوطرفه آن به آدرس‌های Clover مبتنی بر EVM و آدرس‌های Clover مبتنی بر پولکادات اجازه ادغام با یکدیگر را می‌دهد. این یک پیشرفت واقعا مفید است، مخصوصا این که اپلیکیشن Clover و کیف پول آن می‌توانند به یکدیگر متصل شده و اطلاعات را از حساب‌های کاربری فرد در اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز مختلف جمع‌آوری کنند. بنابراین کاربران دیفای راحت‌تر می‌تواند کیف پول‌ها، حساب‌های کاربری و موجودی‌های خود را مدیریت و پیگیری کنند. در این مطلب از معرفی آلت کوین‌ها ، به بررسی و معرفی ارز کلاور فایننس (CLV) و آینده آن خواهیم پرداخت.

ارز دیجیتال Clover Finance چیست؟

فناوری بلاکچین پروژه‌های جدید و نوآورانه زیادی را پیش روی ما قرار داده است. این فناوری به ظهور رمز ارزها و تمرکززدایی کمک کرده است اما اخیرا بسیاری از توسعه‌دهندگان روی کنار هم قرار دادن تمام این شبکه‌های متمرکز و سازگاری با قابلیت اجرا روی زنجیره‌های مختلف تمرکز کرده‌اند. اگر برنامه‌نویسان روی یک اپلیکیشن دیفای در پلتفرم اتریوم کار می‌کنند، ممکن است بخواهند فرصت توسعه آن را در اکوسیستم پولکادات هم داشته باشند. همین شرایط در زمان اجرای روش‌های دیفای در بلاکچین بیت کوین هم صدق می‌کند. پلتفرم و ارز دیجیتال Clover Finance روشی برای پر کردن این فاصله با هدف سازگاری بیشتر در زمان توسعه و اجرا در بلاکچین‌های مختلف است.

پلتفرم و ارز دیجیتال Clover Finance در سال ۲۰۲۰ به عنوان یک پاراچین (Parachain) از پولکادات ساخته شد. این پلتفرم به دنبال ارائه زیرساخت بلاکچینی نوآورانه است که کار و هزینه را برای برنامه‌نویسان کاهش دهد. کلاور فایننس خود را به عنوان لایه بنیادی برای سازگاری بین زنجیره‌ای توصیف می‌کند. سازندگان این پلتفرم به دنبال توسعه تمرکززادیی در دنیای ارزهای دیجیتال هستند.

پلتفرم Clover Finance چگونه کار می‌ کند؟

روش کار Clover Finance

پلتفرم Clover Finance خود را به عنوان یک سیستم عامل بلاکچینی توصیف می‌کند. این پلتفرم حاوی یک لایه ذخیره، لایه قراردادهای هوشمند، لایه پروتکل دیفای و یک لایه eApp است که برای تحقق هدف تعامل‌پذیری بلاکچین‌ها، با یکدیگر همکاری می‌کنند. در ادامه توضیح هر لایه آورده شده است:

– لایه ذخیره: این لایه ذخیره توزیع شده داده‌های اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز را فعال می‌کند.

– لایه قراردادهای هوشمند: این لایه از توسعه بین زنجیره‌ای قراردادهای هوشمند با API سازگار با وب ۳ پشتیبانی می‌کند. اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز وب ۳ موجود می‌توانند بدون هیچ تغییری به پلتفرم Clover مهاجرت کنند.

– لایه پروتکل دیفای: این لایه از پروتکل‌های مختلف و پایه‌ای دیفای مانند سواپینگ، وام‌دهی، بیمه و غیره پشتیبانی می‌کند. برنامه‌نویسان هم می‌توانند در این لایه پروتکل‌های دیفای دیگری بسازند.

– لایه eApp: این لایه از تبدیل اپلیکیشن غیرمتمرکز به eApp (اپلیکیشن External) پشتیبانی می‌کند. برنامه‌نویسان می‌توانند به راحتی و بدون نیاز به ماشین‌های مجازی یا پهنای باند شبکه، اپلیکیشن‌های اکسترنال خود را روی پلتفرم Clover بسازند.

علت منحصر به فرد بودن پلتفرم و ارز دیجیتال Clover Finance چیست؟

توکن Clover Finance

ارز دیجیتال Clover Finance با نماد CLV یک دارایی چندمنظوره در اکوسیستم Clover Finance است. از این ارز به عنوان توکن ناظر برای فعال کردن رای‌دهی جامعه کاربران در مورد ارتقای سیستم استفاده می‌شود. می‌توان از CLV برای پرداخت هزینه تراکنش در پلتفرم Clover هم استفاده کرد. در ادامه، برخی از کاربردهای این توکن در شبکه آورده شده است:

– اعتبارسنجی: کاربران می‌توانند ارز دیجیتال Clover Finance خود را برای تایید اعتبار تراکنش‌ها در زیرساخت اعتبارسنجی شبکه، استیک کنند

– دسترسی به خزانه: برنامه‌نویسان می‌توانند درخواست کنند که پروژه‌های آنها از خزانه تامین مالی شود

– استفاده از CLV برای پیاده‌سازی قراردادهای هوشمند و اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز روی پلتفرم Clover

پلتفرم Clover بستری برای ایجاد اپلیکیشن های غیرمتمرکز است که در بلاکچین‌های مختلف اجرا می‌شوند. قبلا، این اپلیکیشن‌ها در شبکه اتریوم ساخته و استفاده می‌شد. سیستم Clover استفاده از دیفای را برای توسعه‌دهندگان و کاربران روزمره، آسان‌تر خواهد کرد. برنامه‌نویسان به دنبال تسهیل پذیرش دیفای و کریتو در هر جای ممکن هستند تا مخاطبین جدیدی را جذب کرده که شامل میلیاردها نفر آدم است که از اقتصاد غیرمتمرکز جدید استفاده نمی‌کنند.

پلتفرم و ارز دیجیتال Clover Finance در جولای ۲۰۲۱ در Coinbase Pro عرضه شدند. برخی از مزایای این پلتفرم شامل موارد زیر است:

– سازگاری با ماشین مجازی اتریوم: سازگاری پلتفرم Clover با اتریوم یک مزیت خیلی بزرگ است

– حذف هزینه سوخت برای کاربر نهایی: این کار به پذیرش بیشتر دیفای و تسهیل آن برای کاربران جدید کمک می‌کند

– ساده سازی تجربه بین زنجیره‌ای: با وجود اپلیکیشن و کیف پول Clover کاربران می‌توانند ارزهای دیجیتال خود را در زنجیره‌های مختلف ارسال، دریافت، wrap و unwrap کنند

آینده ارز دیجیتال Clover Finance

پروژه Clover Finance در حال افزایش شرکا و حامیان استراتیک خود است که شامل پروژه‌هایی مشابه مانند Graph، Chainlink، Polygon، Bounce، Chainsawp و Crust هستند. بسیاری از این پروژه‌ها هم به دنبال ایجاد و ارائه تجربه‌ای همه جانبه از بلاکچین برای کاربران هستند. Clover پروژه خوش‌آتیه‌ای است که امکان تعامل و داد و ستد با شبکه‌های بزرگ را به طور هم‌‌زمان برای کاربران فراهم می‌کند. این پلتفرم می‌تواند از طریق همکاری با پروتکل‌های جدید دیگر به حل مشکل عدم پذیرش گسترده تعامل‌پذیری دیفای و بلاکچین کمک کند.

نظر شما درباره ارز دیجیتال Clover Finance چیست ؟ آینده ارز کلاور فایننس (CLV) را چطور پیش‌بینی می‌کنید؟ برای خرید ارز دیجیتال Clover Finance می‌توانید از بخش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی کافه ارز استفاده کنید و در کوتاه‌ترین زمان و ایمن‌ترین روش، این ارز را خریداری کنید.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *