مبادله فوری توکن ها با شبکه و ارز دیجیتال کایبر نتورک

در دنیای رمز ارزها بیشتر جوامع و پروژه‌ها توکن‌های اختصاصی خود را دارد. بیشتر اوقات این توکن‌ها نیاز به استفاده از پروتکل های خود را دارند. اگر شما از قبل آن توکن را نداشته باشید، باید به یک صرافی رفته و توکن‌های موجود خود را با آن توکن معاوضه کنید. در این مرحله است که شبکه و ارز دیجیتال کایبر نتورک (Kyber Network) وارد عمل می‌شود. این پروژه می‌خواهد هر هولدری بتواند به راحتی توکن‌های خود را با توکن دیگر معاوضه کند. در این مطلب از معرفی آلت کوین‌ها ، به بررسی و معرفی شبکه و ارز دیجیتال Kyber Network خواهیم پرداخت.

کایبر چیست؟

کایبر روشی غیرمتمرکز برای تبدیل فوری – بدون انتظار و بدون نیاز به ثبت‌نام – اتریوم و توکن‌های مختلف ERC20 است. برای این کار، کایبر از مجموعه متنوعی از استخرهای نقدینگی یا استخرهایی از ارزهای مختلف به نام «رزرو» یا ذخیره استفاده می‌کند که هر پروژه‌ای می‌تواند در آن شرکت کرده یا در آن ادغام شود. یکی از موارد استفاده از شبکه و ارز دیجیتال کایبر نتورک این است که فروشنده‌ای به مشتریان خود اجازه دهد هزینه خرید خود را با هر ارزی که می‌خواهند پرداخت کنند، اما او مبلغ را به توکن دلخواه خود دریافت کند.

مثال دیگر می‌تواند برای کاربران اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز باشد. در حال حاضر، اگر شما هولدر توکن‌های یک اپلیکیشن غیرمتمرکز خاص نباشید نمی‌توانید از آن استفاده کنید. اما با کایبر، می‌توانید از هر توکنی که دارید استفاده کرده، آنها را فوری تبدیل به توکن مورد نیاز آن اپلیکیشن کرده و از آن استفاده کنید. فرآیند سواپ کردن تماما در بلاکچین اتریوم رخ می‌دهد یعنی همه تراکنش‌ها کاملا شفاف هستند.

حتما بخوانید  معرفی پلتفرم و ارز دیجیتال سوپر ریر (RARE)

چه چیزی کایبر نتورک را متمایز کرده است؟

شبکه کایبر نتورک

ماموریت کایبر همیشه ادغام با سایر پروتکل‌ها بوده است، بنابراین آن‌ها همیشه روی ارائه یک نوع معماری کاربردی برای برنامه‌نویسان تا بتوانند به راحتی فناوری قراردادهای هوشمند را پیاده‌سازی کنند، تمرکز کرده‌اند. در نتیجه اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز، فروشندگان و کیف پول‌های زیادی از زیرساخت‌های کایبر استفاده می‌کنند که شامل Set Protocol، bZx، InstaDApp و کیف پول Coinbase می‌شود. علاوه بر این، شبکه و ارز Kyber Network با صرافی‌های دیگر مانند یونی سواپ ادغام شده است.

پروتکل کایبر با استفاده از استخرهایی به نام رزرو کار می‌کند که در حال حاضر از بیش از ۷۰ توکن ERC20 مختلف پشتیبانی می‌کنند. رزرو‌ها در واقع قراردادهای هوشمند با استخرهای نقدینگی هستند. تمامی رزروها توسط افراد مختلف با قیمت‌ها و سطوح نقدینگی مختلف کنترل می‌کند. در این رزرو‌ها به جای استفاده از order book و تطبیق خریدار و فروشنده برای بازگشت بهترین قیمت، پروتکل کایبر در تمام رزروها جستجو کرده و بهترین قیمت را از میان همه رزروها پیدا می‌کند. درآمد رزروها از تفاوت میان قیمت خرید و فروش است.

ارز دیجیتال کایبر نتورک چطور تولید می‌ شود؟

توکن اختصاصی شبکه کایبر، ارز دیجیتال کایبر نتورک کریستال (KNC) نام دارد. تمام رزروها باید کارمزد خود را با KNC پرداخت کنند تا حق مدیریت رزروها را داشته باشند. توکن‌هایی که به عنوان کارمزد جمع آوری می‌شوند یا سوزانده شده و از مجموع موجودی کل کم می‌شوند یا به اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز به عنوان مشوقی برای رشد، پاداش داده می‌شود.

چگونه ارز دیجیتال کایبر نتورک را نگه داریم؟

کایبر نتورک کریستال

می‌توان برای خرید مستقیم اتریوم با کارت اعتباری که بعدا برای تبدیل به ارز دیجیتال کایبر نتورک استفاده می‌شود از Kyber Swap استفاده کرد. علاوه بر کایبر، صرافی‌هایی مانند بایننس، هوبی، اوکی اکس هم امکان خرید و فروش KNC را فراهم کرده‌اند. هولدرهای KNC اکنون می‌توانند توکن‌های خود را برای KyberDAO سهام‌گذاری کنند که به آنها اجازه می‌دهد به پروپوزال‌ها مختلف مربوط به توسعه و عملیات شبکه کایبر رای دهند. سهام‌گذاران تنها در صورت سود دریافت می‌کنند که در رای‌گیری‌ها شرکت کنند. در حال حاضر سود سالانه سهام‌گذاران ارز Kyber Network حدود ۱۲.۷۹ درصد است اما می‌تواند با توجه به حجم معاملات شبکه کایبر تغییر کند.

حتما بخوانید  پیش بینی قیمت BNB از آینده روشن این ارز خبر می دهد

همچنین برای خرید ارز دیجیتال کایبر نتورک (KNC) می‌توانید از بخش خرید و فروش ارزهای دیجیتال در صرافی کافه ارز استفاده کنید و در کوتاه‌ترین زمان و ایمن‌ترین روش، این ارز را به صورت اتوماتیک خریداری کنید.

نظر شما درباره ارز دیجیتال کایبر نتورک (KNC) چیست ؟ آینده ارز دیجیتال Kyber Network را چطور پیش‌بینی می‌کنید؟

به این مقاله امتیاز دهید

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید