logo کاقه ارز

برخی از تریدر ها از طراحی برای رمز ارز ها در خرید و فروش آنلاین در صرافی ها استفاده می کنند که به آنها پامپ و دامپ گفته می شود. در ادامه این مقاله با کافه ارز همراه باشید تا با معانی این اصطلاحات آشنا شوید و در کسب و کارتان فردی حرفه ای باشید.

پامپ و دامپ چیست

Pump به حالتی از نرخ رشد غیر منطقی رمز ارز ها به صورت خیلی سریع گفته می شود. این اتفاق اکثرا به صورت عمدی توسط تریدر های با تجربه صورت می گیرد. و در بیشتر مواقع بعد از یک پامپ خوب شاهد یک افت قیمت یا Dump خواهند بود. در واقع دامپ به معنی سرازیر کردن مقدار خوبی از یک نوع رمز ارز مانند بیت کوین است.

 پامپ و دامپ

معنی Pump و دامپ

در زبان انگلیسی پامپ به معنای حالت رشد و دامپ به معنای افت یا ریزش است. تریدر ها از این کلمات برای رشد قیمت و افت قیمت رمز ارز ها استفاده می کنند.

چگونه می توانیم یک Pump بیت کوین را تشخیص دهیم

یک تریدر می داند که چه زمان بهتر است که Pump یک کوین را مانند بیت کوین انجام دهد. اینکه شما بتوانید بفهمید که چه وقت یک پامپ و دامپ را انجام دهید از ضرر شما جلوگیری می کند. و به نفع شما می افزاید. پامپ های بزرگ توسط یک نفر انجام نمی شود. بلکه توسط افراد زیادی یا گروه بزرگی انجام می شود و به خودی خود نیست. بلکه یک، گروه هزار نفری با همکاری هم انجام می شود. این افراد پول زیادی برای این کار لازم دارند. مخصوصا در زمانی که می خواهند یک رمز ارز شناخته نشده را بالا بکشند یا وارد دنیای رمز ارز ها کنند.

پامپ و دامپ

نکات مهم برای پامپ و دامپ

  • در مورد رمز ارز ها یا کوین ها مقالات زیادی توسط رسانه های آنلاین و مجازی انتشار داده می شود که حتما قبل از وارد شدن به این دنیای پامپ و دامپ مطالعه کنید.
  • جلب کردن نظر همه تریدر ها یا مردم به یک ارز جدید.
  • همیشه قبل از اینکه این مساله در بازار به وجود بیاید مقدار زیادی از آن ارز را خریداری کرده است.

هدف اصلی تریدر ها از انجام Pump و Dump

هدف اصلی تریدر ها از انجام پامپ و دامپ این است که گروه دوم را به بازی دعوت کنند. مروج ها اساسا علاقه مند به سرمایه گذارانی هستند که تجربه کافی در معامله ندارند و بیشتر ترجیح می دهند که به گفته های متخصصشان گوش کنند.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.