logo کاقه ارز

امروزه با پیشرفت و گسترش روز افزون جامعه به سمت دنیای الکترونیکی و مجازی شرایط زندگی را برای مردم جهان آسان تر و سریع تر کرده است. شما در هر زمان و هر مکانی که باشید می توانید با دسترسی به اینترنت ویزای الکترونیکی آذربایجان دریافت کنید. استفاده از این روش بسیار آسان و سریع بوده و بدون حضور شما در کنسولگری و سفارت آذربایجان انجام می شود.

آذربایجان مقصد خوبی برای گردشگران

اگر اهل سفر باشید قطعا کشور آذربایجان گزینه خوبیست برای سفر به کشوری با جاذبه های توریسی فروان. این کشور منحصر به فرد و بکر است که هر گردشگری قطعا عاشق آن خواهد شد. شهر باکو پایتخت این کشور است که شهری بسیار جذاب در جمهوری آذربایجان است.

ویزای الکترونیکی آذربایجان

دریافت ویزای الکترونیکی آذربایجان

برای دریافت این نوع ویزا باید مراحل زیر را انجام دهید:
شما می توانید با مراجعه به سایت (www.evisa.gov.az) و پرداخت هزینه آن ویزای الکترونیکی خود را دریافت کنید.

برای چند نفر می توان در خواست ویزای خانوادگی داد


برای دریافت ویزای الکترونیکی برای 1 نفر یا یک خانواده (حداقل 2 نفر، حداکثر 10 نفر) و به صورت گروهی (حداقل 10 نفر، حداکثر 300 نفر) امکان پذیر است.
این ویزا 90 روز اعتبار دارد و مدت زمانی که شما می توانید در آذربایجان اقامت داشته باشید 30 روز است.

شرایط اخذ ویزای الکترونیکی آذربایجان


دریافت ویزای الکترونیکی به صورت عادی 3 روز زمان می برد اما به صورت فوری تنها 3 ساعت زمان لازم است تا ویزای شما صادر شود.
این ویزا پس از صادر شدن به ایمیل شخص تقاضا کننده ارسال می شود.
این ویزا تنها برای کشور هایی که در لیست نام آنها وجود دارد قابل استفاده است.

بهترین زمان سفر به آذربایجان

سالیانه تعداد زیادی از مردم به این کشور سفر می کنند به خصوص مردم کشورمان آذربایجان را گزینه خوبی برای سفر می دانند. بهترین زمان سفر به این کشور به دلیل نزدیک بودن فرهنگ ایران به این کشور ایام نوروز است. به طور کلی در تمام ایام سال آذربایجان از آب و هوای خوبی برخوردار است. با دریافت ویزای الکترونیکی که کشور آذربایجان ارائه می دهد به راحتی و در کمترین زمان بین (7 تا 10 روز) آماده سفر شوید.

ویزای الکترونیکی آذربایجان

انواع ویزای آذربایجان

به طور کلی شما می توانید برای چهار دسته ویزا در خواست دهید، که در ادامه به آن می پردازیم:

ویزای توریستی

این ویزا مخصوص سفر های تفریحی و کوتاه مدت یا برای رفتن به دیدار اقوام و خانواده است. به شما اجازه نمی دهد که مدت طولانی در این کشور بمانید ولی بیش از مدت زمان اعتبار ویزا نمی توانید در این کشور حضور داشته باشید.

ویزای تجاری

این ویزا برای اتباع خارجی و افرادی که جهت انجام امور علمی، تجاری، ورزشی و شرکت در سمینارها و کنفرانس ها، مسابقات و همایش ها داده می شود.

ویزای کار

این ویزا به کسانی داده می شود که برای کار به کشور آذربایجان می خواهند سفر کنند.

ویزای گردشگری (معمولی)

ویزای گردشگری ویزایی است که به اتباع کشورهای دیگر جهت اهداف توریستی و تفریحی اعطا می شود.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای الکترونیکی آذربایجان آذربایجان

پاسپورتی که از تاریخ اعتبار آن 3 ماه مانده باشد. به شما پیشنهاد می کنیم که اگر 6 ماه از تاریخ اعتبار پاسپورت شما باقی مانده است آن را تمدید کنید، سپس اقدام به درخواست ویزا کنید.

مدت زمان اعتبار ویزای الکترونیک آذربایجان

حداقل مدت زمان اعتبار این ویزا 90 روز یا 3 ماه است. با این ویزا می توانید حداکثر تا یک ماه در آذربایجان اقامت کنید.

قوانین ویزای الکترونیکی

  • برای دریافت ویزای الکترونیکی به صورت عادی باید 3 روز کاری قبل از تاریخ سفر به کشور آذربایجان اقدام کنید.
  • تاریخ اعتبار گذرنامه متقاضی دریافت کننده ویزا باید حداقل 3 ماه بیشتر از تاریخ اتمام اعتبار ویزا باشد.
  • اطلاعات برای درخواست تایید ویزا از طریق اینترنت به ایمیل متقاضی ویزا ارسال می شود.

هزینه دریافت ویزا

هزینه اخذ ویزای الکترونیک عادی 20 دلار آمریکا می باشد و همچنین هزینه ویزای فوری 50 دلار آمریکا است. هزینه های تعیین شده با احتساب 1 دلار مالیات و بسته به نوع انتخاب درگاه پرداخت آن تغییر خواهد کرد. تمامی هزینه ها به صورت الکترونیکی دریافت می شود. عملیات پرداخت از کارت های بین المللی مثل ویزا کارت و مستر کارت امکان پذیر است. پرداخت الکترونیکی از طریق کارت اشخاص دیگر هم امکان پذیر است.

فرم ویزای الکترونیک

فرم ویزا دارای فرمت A4 است. در قسمت راست بالای فرم ویزای الکترونیکی، کدی که توسط دستگاه قابل خواندن است موجود می باشد. در صورت مفقود شدن فرم می توانید آن را از طریق سایت یا ایمیل خود مجددا چاپ کنید. ویزای الکترونیک را به صورت چاپ شده به همراه پاسپورت ارائه می دهید.

فرایند درخواست ویزای الکترونیکی آذربایجان

در این فرایند شما از یک فرم آنلاین جهت ثبت نام استفاده می کنید. شما هیچ اسناد سخت افزاری را برای تکمیل فرم خود احتیاج ندارید. اما باید یک کپی اسکن شده از پاسپورت خود را در قالب JPEG ارائه دهید. کپی که شما جهت دریافت ویزا ارائه می دهید باید واضح و تمام جزئیات آن خوانا باشد و حداکثر اندازه فایل 1 مگابایت باشد.

شروع مراحل ثبت نام ویزای الکترونیکی آذربایجان

ابتدا باید به سایت https://evisa.gov.az مراجعه کنید. در این سایت مراحل دریافت ویزا به سه عنوان درخواست، پرداخت و دانلود نمایش داده می شود.
برای شروع ابتدا بر روی دکمه در خواست کلیک کنید تا فرایند ثبت نام و اخذ ویزا را انجام دهید. با کلیک بر روی این گزینه صفحه ای با این موارد برای شما نمایش داده می شود که سه مورد را در آن مشاهده می کنید که از شما سوال می کند.

در قسمت اول باید کشور تابعیت خود را انتخاب کنید که قطعا شما کشور ایران را وارد می نمایید.
در قسمت دوم از شما نوع پاسپورت را می خواهد که با توجه به اینکه نوع پاسپورت مسافران ایرانی از نوع عادی است شما گزینه گذرنامه عادی را انتخاب می کنید.
در قسمت سوم عبارت امنیتی را تایپ کرده و گزینه ادامه را انتخاب کنید.
در صفحه بعدی باید هدف از سفر خود را انتخاب کنید. در منوی کشویی کنار صفحه، گزینه های متنوعی وجود دارد. مثل: توریسم، سفر شخصی و خیلی گزینه های متنوعی که شما بر اساس نوع سفر مد نظرتان آن را انتخاب می نمایید.

مدت زمان اخذ ویزا

در این قسمت شما دو گزینه پیش رو دارید ویرای فوری و ویزای عادی که شرایط و زمان دریافت آن را در بالا بررسی کردیم.
هزینه ویزای فوری 51 دلار و ویزای عادی 24 دلار است.
در قسمت تاریخ اعتبار ویزای الکترونیک باید زمانی را که قصد سفر به این کشور دارید و مدت زمان اقامت تان را در کشور مورد نظرتان انتخاب نمایید. این قسمت و تاریخ های انتخابی شما بسیار مهم است پس با دقت بیشتری اطلاعات را وارد کنید. نکته دیگری که در این صفحه حائز اهمییت است این است که در پایین صفحه یک گزینه ای وجود دارد که شما با تیک زدن این گزینه معلوم می کنید که دارای بیماری خاصی هستید که در این صورت ویزای شما با شرایط خاصی صدور می شود.

ویزای الکترونیکی آذربایجان

اطلاعات شخصی

در این قسمت باید به طور دقیق اطلاعات شخصی خود را وارد کنید. باید ایمیل معتبری را برای قسمت آدرس الکترونیکی خود وارد کنید چون تاییدیه به ایمیل شما فرستاده خواهد شد. در قسمت بعدی محل اقامت در آذربایجان را باید وارد کنید. در فیلد آخر پایین صفحه شما باید گذرنامه خود را به صورت اسکن آپلود نمایید.

نکته مهم در تکمیل فرم اخذ ویزای الکترونیکی آذربایجان

در پایان فرم تکمیل اطلاعات شخصی و مدارک یک گزینه عجیب به چشم می خورد که نوشته است شما در گذشته به کشور ارمنستان سفر کرده اید. دلیل این سوال این است که اختلاف بین ارمنستان آذربایجان بر سر مناطقی است که هر دو کشور خود را مالک آن می دانند و به همین دلیل سبب اختلاف سیاسی بین آن ها شده است. پس در صورتی که به ارمنستان سفر نداشته اید گزینه نه را انتخاب کنید. در ادامه گزینه دیگری را می بینید که نوشته است افزودن شخص دیگری در صورتی که افراد دیگری می خواهید اضافه کنید این گزینه را انتاخاب نمایید در غیر این صورت گزینه ادامه را کلیک کنید. در این مرحله ایمیلی حاوی لینک تایید درخواست شما برای شما ارسال می شود که با تایید آن، این مراحل را پشت سر می گذارید.

سپس صفحه ای برای شما نمایش داده می شود که با کلیک بر روی گزینه پرداخت به درگاه سایت پرداخت هزینه ویزا هدایت می شوید. این صفحه مطابق با تصویر زیر است که آخرین مورد در انجام دریافت ویزای الکترونیک است.

ارسال ویزای الکترونیکی

پس از انجام مراحل پرداخت و تکمیل نمودن تمامی مراحل در زمان تعیین شده ویزای این کشور با فرمت PDF برای شما ارسال می گردد. با پیرینت آن می توانید با خیال راحت به این کشور سفر کنید با در دست داشتن VISA مجوز رسمی ورود و اقامت به این کشور را داریددر صورتی که در زمان اقامت در این کشور با مشکلی مواجه شدید می توانید به سفارت جمهوری اسلامی ایران در آذربایجان به آدرس های زیر مراجعه کنید:

آدرس و مشخصات

  1. B.SARDAROV KUC.EV_ BAKU
  2. SHARIFZAD KUC,17-BAKU

مزایای استفاده از ویزای الکترونیکی

ویزا الکترونیکی را می توان به راحتی در هر مکان که به اینترنت دسترسی دارید تهیه کنید و در سفارتخانه ها یا کنسولگری های آذربایجان و همچنین در هنگام ورود به جمهوری آذربایجان امکان صرفه جویی در وقت را برای درخواست کننده ویزا فراهم می کند (درصورت داشتن چنین حقی)

چرا ویزای ویزای الکترونیکی آذربایجان با کافه ارز

  • پاسخگویی و پشتیبانی سریع تیم کارشناسان کافه ارز برای اخذ ویزای الکترونیکی
  • اخذ ویزای الکترونیکی آذربایجان بدون نیاز به داشتن ویزا کارت یا مستر کارت
  • تکمیل نمودن فرم در خواست ویزای شما برای کشور آذربایجان توسط تیم کافه ارز
  • آشنایی کامل با تمامی مراحل اخذ ویزای آذربایجان

پرداخت هزینه های ویزای الکترونیکی آذربایجان از طریق کافه ارز

شما می توانید برای دریافت و پرداخت ویزای آذربایجان به سایت کافه ارز مراجعه کنید. کارشناسان قوی تیم کافه ارز همواره در خدمت شما کاربران گرامی هستند.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.