مطمئناً پول زیادی در بازار های فارکس وجود دارد. اما درست مثل هر چیز دیگری در زندگی، شما باید در صدر بازی خود باشید تا بتوانید موفق شوید. در این مقاله، ما در مورد برخی اشتباهات و ایرادات رایج بحث خواهیم کرد که معامله گران جدید باید در سفر تجاری خود از آن آگاه باشند، تا بتوانند اقدامات لازم را برای غلبه بر آنها انجام دهند. آگاهی در مورد اشتباهات به معامله گران کمک می کند که بتوانند معاملات بهتر با سود دهی بیشتر، انجام دهند. برای آشنایی با اشتباهات رایج معامله گران با کافه ارز همراه باشید.

اشتباهات رایج معامله گران

1- عدم آماده سازی معامله گران مبتدی

اگر می خواهید بدانید که چرا بسیاری از معامله گران تازه وارد فارکس شکست می خورند، یکی از شایع ترین دلایل عدم آمادگی است. تجارت یکی از سخت ترین حرفه های خارج از کشور است. حفظ بازار حتی در شرایطی که آمادگی خوبی داشته باشید بسیار رقابتی و دشوار است. بنابراین، شما می توانید تصور کنید که چه اتفاقی می افتد برای کسانی که زمان لازم را برای آماده شدن برای معاملات ندارند. اما مجهز بودن برای مواجهه با بازار دقیقاً همان کاری است که بسیاری از مبتدیان انجام می دهند.

باید درک کنید که شما با مؤسسات اصلی، صندوق های پرچین، CTA و سایر متخصصان بازار که آمادگی لازم را دارند رقابت می کنید و برای اینکه بتوانید در همان زمین بازی رقابت کنید، باید آماده باشید.

2- استفاده نکردن از توقف ضرر توسط معامله گران

به عنوان معامله گر، نقش اصلی ما در مدیریت ریسک است. ما باید بیش از هر چیز ریسک را مدیریت کنیم. یکی از بهترین راهها برای مدیریت ریسک، استفاده از گزینه توقف ضرر در هر تجارت است. من تا آنجا پیش می روم که می گویم نه تنها باید از معاملات ضرر استفاده کرد بلکه باید لحظه ورود به موقعیت را متوقف کرد. اما بسیاری از معامله گران تازه کار یا ترجیح می دهند از “توقف ذهنی” استفاده کنند، در آنجا سطح معینی از پیش تعیین شده دارند که قصد خروج برای ضرر را دارند و یا بدتر از این، آنها از استفاده در برابر ضرر متوقف خودداری می کنند، زیرا در مورد موقعیتی مطمئن هستند. فقط فکر نکنید که آنها به یک مورد نیاز دارند. هر دو این استدلال نادرست است.

ضررهای بزرگ غیرمنتظره ناشی از عدم استفاده از ضررهای توقف، یک اشتباه معاملاتی جدید است که کاملاً قابل اجتناب است.

3- تجارت با ریسک ضعیف برای پاداش دادن توسط معامله گران

بسیاری از معامله گران اولیه به اشتباه معتقدند که بهترین سیستم های تجاری آنهایی هستند که بالاترین نرخ سود را دارند. در نتیجه، آنها به طور معمول به سمت استراتژیهایی حرکت می کنند که دارای نرخ پیروزی 70%، 80٪ یا حتی 90٪ هستند. اما این استراتژی ها معمولاً خطر ویرانی بالایی دارند زیرا به طور معمول پاداش بسیار کمی برای نسبت خطر در ارتباط با آنها دارند.

معامله گران نباید به اسطوره معاملات فارکس اعتقاد داشته باشند که سیستم های نرخ بالاتر برد بهتر از سیستم های نرخ برنده پایین تر هستند. معامله گران نه تنها باید روی نرخ های پیروزی تمرکز کنند بلکه مشخصات ریسک پاداش را برای هر تجارت در نظر می گیرند. بیاموزید چه عواملی مؤثر است و چه چیزی در بازارهای فارکس انجام نمی شود.

4- تجارت نامشخص و بیش از حد

موضوعی که بسیاری از تجار جدید را به دنیای تجارت فارکس جذب می کند، اغلب چیزی است که منجر به عدم موفقیت مالی آنها در بازارها می شود. معامله گران تازه کار فکر می کنند که برای درآمدزایی در بازارها، آنها باید در تمام مدت، تمام ساعت، معاملات خود را انجام دهند. شما به جای معاملاتی با بازه زمانی سریع 3 دقیقه یا 5 دقیقه ای، با تجارت کردن بازه های زمانی بالاتر مانند نمودار 120 دقیقه یا 240 دقیقه ای، از نظر مالی بسیار بهتر خواهید بود.

5- عدم اندازه گیری موقعیت مناسب

معامله گران حرفه ای می دانند که اندازه موقعیت برای موفقیت در بازارها بسیار مهم است. در حقیقت، اغلب تفاوت بین موفقیت تجارت و عدم موفقیت است. آنها معمولاً دارای پارامترهای بسیار دقیق برای اندازه یابی موقعیت هستند . اغلب از یک مدل کسری ثابت، یک مدل نسبت ثابت، یک قرارداد ثابت برای هر حساب یا چیز دیگری استفاده می کنند. اما نکته این است که آنها یک استراتژی دقیق اندازه گیری موقعیت دارند که به آنها اجازه می دهد دقیقاً چه تعداد قرارداد یا قراردادهایی را برای تجارت اختصاص دهند. هیچ گونه حدس و گمان یا احساسات در این فرآیند دخیل نیستند.

معامله گران مبتدی و آماتور معمولاً ریسک را بر اساس احساس خود نسبت به رشته اخیر معاملات به جای اتکا به مدل اندازه موقعیتی از پیش برنامه ریزی شده، تخصیص می دهند . آنها تمایل دارند که پس از یک سری از برندگان، تجارت خود را خیلی بزرگ انجام دهند و غالباً در هنگام تهاجمی ترین طرف در بازار گرفتار می شوند و این به نوبه خود منجر به خسارات بزرگی می شود. اگر می خواهید برای هر زمان معقول و منطقی در بازی بمانید، باید به این اشتباهات تجاری در رابطه با اندازه موقعیت توجه کنید.

معامله گران

6- معاملات تجاری خرد

احتمالاً مدیریت تجارت یکی از سخت ترین جنبه های تجارت است. پس از ورود به تجارت شما شروع به دیدن آنچه می خواهید ببینید می کنید. آنگاه ذهن ناخودآگاه شما چیزهایی را که مطابق با تعصبات تجاری شما نیستند، فیلتر می کند.

شما باید برای غلبه بر این اشتباهات مدیریت تجارت تلاش کنید. یکی از بهترین راههای انجام این کار با استفاده از یک نوع سیاست و مدیریت است. در این سبک مدیریت تجارت، تمام تجزیه و تحلیلهای خود را قبل از اجرا انجام می دهید. شما همان لحظه ای که وارد موقعیت می شوید، ضرر متوقف و سود خود را در بازار تعیین می کنید. سپس شما اجازه می دهید بازار کار خود را انجام دهد.

7- یک انتخاب درخشان داشته باشید

یکی از مواردی که همه ما در زندگی حرفه ای خود به آن اهمیت می دهیم، توانایی انتخاب است. داشتن گزینه ها در اکثر بخش های زندگی ما یک چیز شگفت انگیز است. اما در تجارت، بعضی اوقات می تواند ما را از تحقق کامل پتانسیل خود باز دارد. داشتن آزادی انتخاب از نظر استراتژی ها و سیستم های معاملاتی اغلب می تواند ما را به مسیری بی پایان برای کمال سوق دهد. معامله گران موفق انتخاب مشخصی دارند و هر زمان که فرصت ایجاد شود، این انتخاب را در بازار اعمال می کنند. آنها می دانند که در تجارت اشتباه خواهند کرد و معاملات معامله ای نیز وجود خواهد داشت، اما این مانع از چسبیدن آنها به استراتژی آنها نمی شود.

معامله گران مبتدی نیز باید روی انتخاب روشی متناسب با شخصیت خود تمرکز کنند و همه چیز راجع به آن بیاموزند. سپس آنها باید استراتژی را در بازار به کار گیرند و زمان کافی را برای بازی کردن فرصت دهند.

8- ثبت نکردن سوابق خوب توسط معامله گران

هر صاحب مشاغل موفق به شما خواهد گفت که حفظ و نگهداری سوابق خوب ضروری است. نه تنها برای اهداف مالیاتی مورد نیاز است، بلکه مهمتر از همه، داشتن سوابق مناسب به صاحب مشاغل اجازه می دهد تا بداند که درآمد و هزینه ها از کجا می آید. آنها می توانند از این اطلاعات برای کاهش هزینه های غیر ضروری و افزایش ارزش مشتری برای دستیابی به یک نتیجه نهایی سالم استفاده کنند. بنابراین، ضروری است که معامله گران دفتر خاطرات معاملاتی را نگه داشته و مرتباً آن را بررسی کنند. این احتمالاً یکی از بهترین نکات تجاری مبتدی است که می توانید از آن استفاده کنید. همچنین آنچه را که مفید نیست بررسی کنید و سعی کنید آن را از برنامه تجاری خود حذف کنید.

معامله گران

9- پذیرش ضررها

یکی از رایج ترین اشتباهاتی که معامله گران در ابتدا مرتکب می شوند این است که تمایل به برابر کردن ضرر با شکست دارند. و این به ویژه برای کسانی که در حرفه خودشان مانند پزشکان، وکلا، مهندسین و سایر افراد بسیار موفق انجام می شود صادق است. آنها عادت دارند که امور را درست انجام دهند و به اهداف خود برسند. اول و مهمتر از همه، هر کس که وارد دنیای تجارت شود ، باید متوجه ضرر باشد. ضرر یک بخش طبیعی از تجارت است. آنها باید این مسئله را بپذیرند و این موضوع را در هستی خود باور کنند تا واقعاً بر احساسات منفی ناشی از از دست دادن معاملات غلبه کنند. از طرف دیگر معامله گران حرفه ای متوجه شده اند که تجارت یک بازی احتمالات است. بنابراین، یک تجارت برنده یا یک تجارت ضرر در شکل گیری عاطفی آنها تأثیر نمی گذارد.

در صورت نیاز به انجام هرگونه پرداخت در سایت فارکس می توانید از خدمات منحصر به فرد کافه ارز استفاده نمایید. کافه ارز مفتخر به انجام سفارشات شما به صورت 24 ساعته و اتوماتیک می باشد. کافه ارز با کادری مجرب و با تجربه افتخار خدمت با تضمین بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را دارد.

  •  
به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *