کاقه ارز

پس از انتخاب کارگزار و ثبت نام حساب، مرحله بعدی شما قبل از تجارت، واریز وجوه خواهد بود. بیشتر دلالان برای راحتی شما طیف گسترده ای از روش های سپرده گذاری را ارائه می دهند. این مقاله به شما کمک می کند تا روشهای سپرده گذاری را بطور کامل درک کنید تا بتوانید یکی از بهترین ها را برای نیازهای خود انتخاب کنید. اگر می خواهید تجربه تجارت خود را مقرون به صرفه و بدون دردسر نگه دارید، در این مقاله با کافه ارز همراه باشید.

روش سپرده گذاری چیست؟

روش سپرده گذاری صرفاً ابزاری است که برای واریز پول به حساب معاملات ارزی شما استفاده می شود. یک اصطلاح مرتبط “روش برداشت” است که وسیله ای است که برای برداشت پول از حساب فارکس شما استفاده می شود. در بسیاری از موارد ، روشی که شما برای واریز پول استفاده می کنید نیز با روش برداشت شما دو برابر خواهد شد. بیشتر دلالان فارکس لیستی از روشهای سپرده گذاری و برداشت آنها را در صفحات بانکی خود می پذیرند.

روشهای سپرده گذاری مشترک برای فارکس در سال 2020

در سال 2020 ، روشهای مختلف سپرده گذاری برای فارکس پذیرفته می شود. چندتایی این جاست:

توجه داشته باشید که همه کارگزاران فارکس لیست مشابه روشهای سپرده گذاری را ارائه نمی دهند. برخی ممکن است تنها چند روش مختلف را بپذیرند، در حالی که برخی دیگر ممکن است ده ها گزینه ارائه دهند. هزینه ها، زمان انتقال و سایر جزئیات نیز ممکن است از یک کارگزار به دیگری متفاوت باشد. به همین دلیل، قبل از ثبت نام، داشتن اطلاعات کافی برای هر واسطه ای که در فکر استفاده از آن هستید، بسیار مهم است.

ویژگی های مهم برای جستجو در روش سپرده گذاری فارکس

چگونه می توانید تصمیم بگیرید که روش معاملات سپرده در هنگام معاملات فارکس برای شما مناسب است؟ در زیر برخی ویژگی های کلیدی آورده شده است.

راحتی

در بعضی موارد، شما ممکن است ساده ترین روش سپرده گذاری فارکس را برای خود انتخاب کنید. شاید مثلاً شما یک حساب FasaPay داشته باشید و برای همه معاملات آنلاین از آن استفاده کنید.

شهرت، آبرو

اگر به فکر افتتاح حساب های جدید کیف پول الکترونیکی یا کاوش در گزینه های کارت پیش پرداخت هستید، باید به شهرت هم فکر کنید. شما می خواهید روش سپرده گذاری را انتخاب کنید که اثبات شده از امنیت و اطمینان برخوردار باشد.

ناشناس بودن

این معیارها در اکثر سایتهای کارگزار کاربردی نیست، که برای تأیید اعتبار باید به شناسایی هویت شما بپردازند. با این حال، برخی از سایت های رمزنگاری ممکن است یک استثنا باشند.

حریم خصوصی

حتی اگر تقریباً مطمئناً نیاز به اثبات هویت خود برای کارگزار FX خود دارید، این نکته را بخاطر بسپارید که برخی جزئیات شخصی است و لازم نیست آنها را فاش کنید. به عنوان مثال، اگر تصمیم به واریز و برداشت با استفاده از کیف پول الکترونیکی یا کیف پول رمزنگاری را دارید، می توانید اطلاعات بانکی خود را به صورت خصوصی حفظ کنید.

کشور

همه کیف پول های الکترونیکی و کارتهای اعتباری در همه کشورها در دسترس مشتریان نیست. اگر می خواهید از روش سپرده گذاری خاصی استفاده کنید، اطمینان حاصل کنید که به مشتریان در منطقه شما خدمات داده می شود. همچنین بررسی کنید تا مطمئن شوید کارگزار می خواهد روش پرداخت را برای مشتریان در کشور شما بپذیرد.

زمان انتقال در فارکس

نکته مهم بعدی هنگام انتخاب روش سپرده گذاری برای فارکس، زمان انتقال است. برای فهمیدن آنچه انتظار دارید، باید به صفحه بانکی کارگزار بروید و به اطلاعات ارائه شده در آنجا برای روشهای مختلف سپرده نگاهی بیندازید. زمان انتقال برخی از روش ها در سایت های خاص ممکن است فوری باشد یا ممکن است چند دقیقه طول بکشد. در بعضی موارد، ممکن است لازم باشد چند ساعت صبر کنید تا انتقال انجام شود. کیف پولهای الکترونیکی، کارتهای پیش پرداخت، کارتهای اعتباری و بدهی و Cryptocur ارزها معمولاً برای انتقال سریع هستند.

از طرف دیگر، نقل و انتقالات بانکی ممکن است چند روز کاری طول بکشد. چک و سفارش پول کمترین گزینه است. این مراحل ممکن است یک یا چند هفته طول بکشد تا پردازش شود.

چرا تغییرات مختلفی از یک سایت فارکس به دیگری وجود دارد؟ این مربوط به نحوه پردازش سایت درخواست های سپرده است. در مورد تغییرات از انتقال به انتقال دیگر چیست؟ این معمولاً برای ارائه دهنده خدمات پایین می آید. به عنوان مثال طبیعی است که نقل و انتقالات رمزنگاری طی چند دقیقه و در ساعات دیگر در چند مرحله انجام شود. سایت تجارت فارکس هیچ کنترلی بر این امر ندارد. در نتیجه کارگزاران مختلف ممکن است تخمین زمان انتقال متفاوت را برای همان روش در نتیجه ارائه دهند.

سپرده گذاری

حداقل و حداکثر محدودیت سپرده گذاری برای FX

 معمولا دلالان برای روشهای مختلفی که قبول می کنند حداقل مبلغ سپرده و همچنین حداکثر تعیین می کنند. شما باید اطمینان حاصل کنید که این محدودیت ها برای شما مقرون به صرفه و قابل قبول هستند. محدودیت سپرده روزانه ، هفتگی و ماهانه وجود دارد.

کارگزارانی وجود دارند که روشهای سپرده گذاری خاصی را ارائه می دهند بدون هیچ گونه حداقل یا حداکثری. اگر یکی از این روشهای پرداخت را انتخاب کنید می توانید در هر بازه زمانی معین به همان میزان یا کمتر واریز کنید. این باعث می شود آنها برای افرادی که دارای حساب های بسیار کوچک و بسیار بزرگ هستند ایده آل باشد.

روشهای برداشت فارکس بسیار مهم است

در حالی که استثنائات وجود دارد، قاعده کلی در مورد کارگزاران فارکس این است که شما باید با استفاده از همان روشی که برای سپرده خود انتخاب کرده اید پول خود را پس بگیرید. این بدان معناست که هنگام انتخاب روش سپرده خود باید به پرداخت هزینه های برداشت، زمان انتقال و محدودیت ها نیز توجه کنید. به عنوان نمونه تصور کنید که از کارت اعتباری خود برای واریز وجه در کارگزار خود استفاده می کنید زیرا انجام این کار رایگان و راحت است. فقط بعداً می فهمید که برای همه برداشت های کارت اعتباری شما 3٪ هزینه وجود دارد، در حالی که برخی از روش های دیگر رایگان بوده است. به این فکر کنید که اگر از طریق آن روش دیگر واریز کرده بودید، چقدر می توانستید پس انداز کنید.

سؤالاتی که باید هنگام انتخاب روش سپرده گذاری فارکس بپرسید

با توجه به ملاحظاتی که در بالا به آن پرداخته شده است، می توانیم از سوالات زیر استفاده کنیم تا وقتی در حال انتخاب روش سپرده گذاری برای تجارت فارکس به صورت آنلاین هستید از خود بپرسید.

  • آیا روش سپرده ای که می خواهم از آن استفاده کنم در دسترس است؟ آیا این یک انتخاب سریع، ارزان، انعطاف پذیر است؟
  • آیا در طولانی مدت انتخاب روش دیگری حتی اگر این به معنای امتحان کردن خدمات پرداخت جدید باشد، در دراز مدت مقرون به صرفه تر و راحت تر خواهد بود؟
  • آیا مجاز هستم از این روش ودیعه با این کارگزار استفاده کنم یا اینکه بخاطر تابعیت ممنوع هستم؟
  • چه مدت سپرده ها هنگام استفاده از این کارگزار، به طور میانگین از این روش استفاده می کنند؟ در مورد برداشت ها چطور؟
  • هزینه سپرده گذاری با استفاده از این روش چقدر است؟ درمورد انصراف چیست؟
  • حداقل مبلغ سپرده برای این روش چقدر است؟ در مورد حداقل میزان برداشت چطور؟
  • حداکثر مبلغ سپرده برای این روش چقدر است؟ در مورد حداکثر میزان برداشت چطور؟
  • آیا کارگزار نیاز دارد که من از همان روش برای هر دو سپرده و برداشت استفاده کنم؟
  • آیا من با استفاده از همان روش سپرده گذاری به عنوان روش برداشت نیز راحت هستم؟

اگر از شرایط استفاده از ارائه دهنده پرداخت خاص رضایت دارید، می توانید با واریز اولیه خود پیش بروید.  پس از پولی که در حساب تجاری شما ظاهر می شود، می توانید شروع به کار کنید.

نتیجه کلی درباره روش های مختلف سپرده گذاری

اکنون می دانید که بیشتر کارگزاران فارکس این روزها انواع روشهای سپرده گذاری از جمله کارت اعتباری یا بدهی، نقل و انتقال بانکی ، کیف پول الکترونیکی، کارت پیش پرداخت، رمزنگاری را می پذیرند. اکثریت نیاز دارند که شما نیز با همان روشی که برای سپرده خود انتخاب می کنید، پس بگیرید.از آنجا که هزینه ها، زمان انتقال و سایر جزئیات از روش به روش دیگر و از کارگزار تا کارگزار متفاوت است، شما همیشه باید صفحه بانکی و همچنین صفحه شرایط و ضوابط را قبل از واریز مطالعه کنید. انجام این کار در نهایت باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شما خواهد شد.

پس از آشنایی با همه شرایط، می توانید روش سپرده گذاری را انتخاب کنید که برای نیازهای شما مناسب ترین باشد. سپس شما آماده خواهید بود تا اولین واریز خود را انجام دهید و اولین تجارت خود را انجام دهید.

در صورت نیاز به خرید ارزهای دیجیتالی می توانید از خدمات منحصر به فرد کافه ارز استفاده نمایید. کافه ارز مفتخر به انجام سفارشات شما به صورت 24 ساعته و اتوماتیک می باشد. کافه ارز با کادری مجرب و با تجربه افتخار خدمت به هم میهنان با تضمین بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را دارد.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *