logo کاقه ارز

امروزه بخش بزرگی از ساعات شب و روز و زندگیمان را به شبکه های اجتماعی اختصاص داده ایم. اما صرفا همه این شبکه های اجتماعی برای سرگرمی ما نیستند. بلکه بعضی از آن ها برای کسب و کار یا بهبود بخشیدن به روند زندگی ما هستند. از این شبکه ها می نوان برای رسیدن به مقاصد مهم زندگی استفاده کرد.
به عنوان مثال لینکدین یکی از مهم ترین شبکه های اجتماعی است. این شبکه می تواند کسب و کار شما را به سراسر جهان معرفی کند و روند شغلی شما را بهبود بخشد. کافیست فقط کمی در باره ی آن بدانید تا در شغل خود موفق و پیشرو در بین رغبای خود باشید. در ادامه این مقاله با کافه ارز همراه باشید تا بتوانید به بهترین نحو از این شبکه اجتماعی برای کسب کار خود استفاده کنید.

لینکدین (Linkedin) چیست

لینکدین شبکه اجتماعی حرفه ای است که اساسا کار آن بهبود بخشیدن به کسب و کار است. در واقع لینکدین پلتفرمی است برای کسانی که می خواهند شغل خود را به همه مردم جهان عرضه کنند. همچنین می توانید برای یافتن شغلی خوب در این شبکه ثبت نام کنید و از این طریق به کار مورد نظر خود دست یابید. کارآفرینان می توانند زمینه شغلی را برای افرادی که به دنبال کسب و کار می گردنند فراهم کنند.

لینکدین

شروع فعالیت در لینکدین

برای شروع هر شبکه اجتماعی مثل دیگر شبکه ها ابتدا باید در آن ثبت نام کرد و یک اکانت با مشخصات شخصی خود بسازید. در این شبکه نه بلکه در هر شبکه اجتماعی دیگری باید پروفایلی برای خود بسیازید و اطلاعاتی از خود را در آن درج کنید. پس از ایجاد یک حساب کاربری در لینکدین باید این را بدانید که این شبکه اجتماعی مثل اینستاگرام یا فیسبوک نیست و باید در شبکه ایجاد شده رزومه شغلی خود یا گذشته شغلی تان را شرح دهید. در کنار آن می توانید تمام مهارت هایی که در این دوره کسب کرده اید را برای همه به اشتراک بگذارید. صفحه شما در این شبکه در واقع شبیه به یک کارت ویزیت است اما به صورت مجازی که میلیون کاربر می تواند به آن دسترسی داشته باشد.

ثبت مشخصات شخصی

مهم ترین کاری که شما باید پس از ایجاد حساب کاربری در لینکدین انجام دهید ارائه مشخصات شخصی است تا دیگران بتوانند به واسطه آن شما را بشناسند. و از این طریق به راحت ترین شکل ممکن به شما دسترسی داشته باشند. با ارائه چنین اطلاعاتی کافیست به صفحه خودتان در لینکدین رفته و روی آیکون قلم بزنید در قسمت (Contact and Personal Info) کلیک کنید. با کلیک بر روی این گزینه صفحه ای در پیش رویتان باز می شود. در این صفحه می توانید اطلاعاتی از جمله آدرس ایمیل، شماره تلفن، آدرس پستی، نام کاربری توییتر و آدرس URL وب سایت خود تان را بنویسید.

عکس پروفایل

برای عکس پروفایل خود از عکسی مناسب و با کیفیت استفاده کنید. به طوری که کامل در قالب دایره ای شکل لینکدین قرار بگیرد. استفاده از عکسی مناسب با ظاهری آراسته باعث می شود تا افراد بیشتری جذب صفحه شما شوند. پس در انتخاب عکس دقت زیادی را به عمل آورید.

عنوان در لینکدین Linkedin

نوشتن عنوان در لینکدین مهم است زیرا بازتابی از کار شماست. پس به نوشتن آن اهمیت دهید. عنوان عبارتی است که در زیر نام شما پدیدار می شود. به طور کلی عنوان توصیف کننده شما و کسب و کار شما است. عبارتی را مناسب کار خود پیدا کنید و در این قسمت بنویسید.

لینکدین

تصویر پیش زمینه Linkedin

یکی از ویژگی هایی که لینکدین دارد این است که شما می توانید در قسمت پیش زمینه عکس قرار دهید که از هر نظر زیبا و جلوه گر صفحه شما است. با این کار ظاهری آراسته به صفحه خود بخشیده اید. بهتر است از عکسی استفاده کنید که ارتباطی با کار شما داشته باشد یا نمادی از آن باشد.

سوابق کسب و کار

مهم ترین بخش پروفایل شما همین قسمت است. زیرا خلاصه ای از سابقه کاری شما را به تصویر می کشد. بهترین کار برای پر کردن این بخش مهارت های فعلی تان در کسب و کار فعلی شما است. افراد برای دنبال کردن صفحه شما باید دلیلی داشته باشند و تمامی مهارت ها و تجربه های شما اطلاعات داشته باشند.

جوایز و افتخارات

این بخش در لینکدین می تواند نظر تعداد زیادی از کابران را به شما و شغل شما جلب کند. جایزه هایی که در طی دوران تحصیل یا در فعالیت کاری خود کسب کرده اید را به اشتراک بگذارید تا بیشتر دیده شوید. این موضوع در نظر افرادی که شما را دنبال می کنند تاثیر بسزایی خواهد داشت. پس اگر در ارتباط با کارتان به افتخاراتی نائل شده اید به هیچ عنوان از قرار دادن آن در صفحه اجتماعی خود نترسید. با افتخار آن را در معرض دید کاربران قرار دهید.

انتشارات و دوره های آموزشی گذرانده

این دو قسمت همانطور که از اسمشان پیدا است به آموزش ها و تمریناتی که پشت سر گذرانده اید مربوط است. اگر در مقالات یا کتاب هایی نام شما برده شده است یا خود دارای انتشاراتی هستید نام آن را در این قسمت ذکر کنید. ارائه چنین اطلاعاتی برای کار فرمایان بسیار حائز اهمیت است و ارزش شما را بسیار بالا می برد.

یافتن افراد مهم در لینکدین

در این قسمت باید افرادی را بیابید که به کسب و کار شما مربوط اند و تاثیر بسزای در کارتان دارند. پیدا کردن افراد در لینکدین هیچ شباهتی با دیگر شبکه های اجتماعی ندارند. در این شبکه افراد حرفه ای هستند و اساسا ارتباط آن ها کاری است. به همین منظور هرچه دامنه کانکشن های شما بیشتر و وسیع تر باشد بر اعتبار کار شما می افزاید. برای پیدا کردن افراد مناسب باید به قسمت My Network بروید. وقتی که این صفحه برای شما باز شد تعداد زیادی از افرادی را به شما نشان می دهد که به کسب و کار شما مربوط است. کافیست کمی وقت بگذارید و پروفایل این افراد را بررسی کنید و در صورت تمایل روی گزینه Connect، کلیک و انها را به جمع کانکشن های خود دعوت کنید.

تفاوت لینکدین ودیر شبکه های اجتماعی

با توجه به تمام حرف های گفته شده لینکدین فراتر از یک شبکه اجتماعی است و فضایی را فرا تر از سرگرمی برای کاربران فراهم کرده است. به همین دلیل لینکدین مکانی برای حرفه ای ها است و جایی برای پست های متفرقه نیست. خلاصه اینکه لینکدین نه توییتر است نه فیسبوک نه شبیه دیگر شبکه های اجتماعی است.

مزایای استفاده از Linkedin

  • یک مکان عالی و بسیار بزرگ برای کاریابی
  • قابلیت دنبال کردن شرکت ها
  • امکان پیوستن به گروه های لینکدین
  • استفاده از لینکدین به عنوان یک ابزار تحقیق و بررسی

کافه ارز همواره با بهترین و جامع ترین مقالات در خدمت شما عزیزان می باشد.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.