تایید هویت مشتری (KYC) چیست؟ ومبارزه با پولشویی (AML) چیست؟

مقررات ضد پولشویی (AML) و مشتری خود را بشناسید. (KYC) مقررات در سراسر جهان مالی رایج است. آنها همچنین نقش مهمی در دارایی های رمزنگاری مبتنی بر blockchain و بیت کوین ( BTC ) دارند.
مقررات AML و KYC چگونه کار می کنند؟ چه زمانی نیاز به تأیید صحت AML / KYC دارید؟ آیا واقعاً باید یک سلفی از شخصی که پاسپورت خود را صرفاً برای تجارت رمزنگاری در اختیار دارید بارگذاری کنید؟ امروز، ما در حال توضیح دادن همه چیزهایی که باید در مورد AML ، KYC و تأیید هویت در رمزنگاری بدانید. در ادامه با کافه ارز همراه باشید.

KYC چیست؟

Know Your Customer (KYC) فرایند تأیید هویت مشتری است. در دنیای مالی، بانکها وظیفه دارند “مشتریان خود را بشناسند”. انتظار می رود بانک ها برای تأیید هویت مشتریان خود اقدامی انجام دهند.
برای تأیید هویت و تکمیل تأیید KYC ، مشتریان ممکن است اسناد شناسایی را بارگذاری کنند. به عنوان مثال: شما باید نام کامل، آدرس و شماره تأمین اجتماعی (SSN) خود را به بانک خود بفرستید تا تأیید صحت KYC را انجام دهید، به عنوان مثال:
به همین ترتیب، در دنیای رمزنگاری، ممکن است سرمایه گذاران ملزم به تأیید صحت KYC قبل از شرکت در ICO یا تجارت در بورس باشند.

AML  KYC


به عبارت دیگر KYC فرایند اصلی تأیید هویت است. که توسط بانکها، صرافی ها و موسسات مالی مورد استفاده قرار می گیرد. در بیشتر حوزه های قضایی، شما نمی توانید برای یک حساب بانکی به صورت ناشناس ثبت نام کنید. شما باید نام خود و سایر اطلاعات شخصی را به موسسه بدهید. این KYC به طور خلاصه است.
مقررات بین ایالت ها و کشورها متفاوت است. با این حال، به طور کلی، شرکت هایی که خدمات مالی ارائه می دهند باید مقررات KYC یا AML را رعایت کنند.

مبارزه با پولشویی (AML) چیست؟

مبارزه با پولشویی (AML) مشابه KYC است. اما با دامنه وسیع تری: AML به اقدامات استفاده شده توسط موسسات مالی و دولت ها برای جلوگیری و مبارزه با جرایم مالی، به ویژه جرایم مربوط به پولشویی، تأمین مالی مجرمانه یا فعالیت های تروریستی اشاره دارد.
پولشویی روش گرفتن پول به دست آمده از طریق روش های غیرقانونی و “تمیز کردن” پول با اجرای آن از طریق نوعی سیستم است. به عنوان مثال: کسی که به تازگی 10 میلیون دلار مواد مخدر غیرقانونی فروخته است. ممکن است 10 میلیون دلار BTC را به صورت نقدی از طریق LocalBitcoin خریداری کند، سپس قبل از برداشت آن بیت کوین ها را با مبادله دلار آمریکا بفروشد.

حتما بخوانید  CEX.IO اکسچنج مبادله Cryptocurrency مستقر بررسی و تجارت در آن
AML  KYC

تفاوت بین AML و KYC چیست؟

KYC فرایند اصلی تأیید هویت است. که توسط بانکها و سایر موسسات مالی مورد استفاده قرار می گیرد. هنگامی که نام خود و سایر اطلاعات شخصی را به بانک می دهید. مراحل KYC آن بانک را در حال تکمیل هستید.
در همین حال، AML بسیار گسترده تر از KYC است. AML به اقدامات استفاده شده توسط بانک ها و موسسات مالی دیگر برای مبارزه با فعالیت های غیرقانونی مانند پولشویی یا تأمین مالی تروریسم است.
تار کردن خطوط بین KYC و AML آسان است.

AML  KYC

 با این حال، بانکهایی که KYC و AML را با هم جمع می کنند غالباً با جریمه های نظارتی روبرو هستند.
در اینجا توضیحی روشن تر درباره تفاوت بین AML و KYC آورده شده است:
KYC فرآیند تأیید هویت است که موسسات مالی برای شناسایی مشتری خود استفاده می کنند.
AML برنامه یا مجموعه ای از رویه های انجام شده توسط یک موسسه مالی است که از مؤلفه هایی مانند Customer Diligence (CDD) ، Enhanced due Diligence (EDD) و سایر خط مشی ها تشکیل شده است.

چه چیزی در برنامه AML دخیل است؟

در حالی که KYC درستی تأیید هویت است. AML می تواند از چندین مؤلفه تشکیل شود. برنامه مبارزه با پولشویی می تواند شامل موارد زیر باشد:
مشتری مدیون (CDD): CDD یک نوع اساسی از روش KYC است که در آن داده های مشتری مانند اثبات هویت و آدرس برای ارزیابی مشخصات ریسک مشتری جمع آوری و مورد استفاده قرار می گیرد.
Advanced En Diligence (EDD): EDD یک نوع پیشرفته تر از روش KYC برای مشتریان پرخطر است. به عنوان مثال: CDD مشتري از مشتريان را كه ريسك بالاتري دارند، شناسايي كرده است. این مشتریان برای تکمیل EDD موظف هستند. به نظر می رسد این افراد خطر بیشتری دارند زیرا احتمالاً با استفاده از مؤسسه مالی شستن پول یا تأمین مالی تروریسم را انجام می دهند. بنابراین، افراد مشخص شده از طریق EDD تنظیم می شوند و بر روی یک استاندارد بالاتر نظارت می شوند.

حتما بخوانید  چگونه سهام کیوی (Qiwi) در حال تغییر چهره در دنیای امور مالی است؟


اطلاعات نهایی مالکیت سودمند (UBO): EDD می تواند شامل تأیید اطلاعات نهایی مالکیت سود باشد. صاحب سود نهایی شخصی است که در نهایت مشتری یا شخصی را که به نمایندگی از او معامله انجام می شود. مالک یا کنترل می کند. بیایید بگوییم خواهر و برادر شما فردی پرخطر است اما شما اینطور نیستید. شما برای جلوگیری از تحریک رویه های AML از طرف برادرزاده خود معامله انجام می دهید، اگرچه برادر شما صاحب سود نهایی است.
اشخاص در معرض سیاست (PEP): تأیید صلاحیت اشخاص غیرقانونی (PEP) می تواند افرادی را که در معرض رشوه یا اجبار در انجام معاملات خاص هستند، شناسایی کند. 
این افراد به دلیل اینکه می توانند در انجام معاملات مشکل ساز مجبور شوند. به عنوان یک شخص پرخطر شناخته می شوند حتی اگر فرد در غیر این صورت قابل اعتماد باشد.

سیاست های AML


سیاستهای AML مبتنی بر ریسک: یک شرکت ممکن است سیاستهای مستقر در ریسک را خارج از فرآیند CDD و EDD برای شناسایی یا نظارت بر افراد پرخطر انجام دهد.
ارزیابی خطر و نظارت مداوم: پس از ورود مشتری، یک موسسه مالی به نظارت بر فرد و ارزیابی ریسک فرد با گذشت زمان ادامه می دهد. به عنوان مثال مشتری ممکن است به عنوان یک فرد بدون ریسک شروع به کار کند، قبل از اینکه به تدریج به یک فرد پرخطر پیشرفت کند.
برنامه های آموزش انطباق AML برای کارمندان: موسسات مالی خوب سیاست های AML را در هر سطح سازمان اجرا می کنند از سیستم خودکار سازی روی صندوق تا هر سطح کارمند. کارمندان آموزش در مورد نحوه یابی، نظارت و گزارش افراد با ریسک بالا را دریافت می کنند.

حتما بخوانید  کنفرانس های Crypto یافتن راه هایی برای سازگاری با بیماری همه گیر

چگونه کار می کند نرم افزار KYC / AML خودکار

هنگام ثبت نام در ارز مبادله ای، ممکن است تأیید KYC / AML را تکمیل کنید. به طور معمول، خود مبادله تأیید انجام نمی دهد آنها برای تأیید اطلاعات شما به یک شخص ثالث یا نرم افزار خودکار متکی هستند.
نرم افزار خودکار AML برای هر موسسه مالی بسیار کارآمد تر است. این نرم افزار چیزی به نام تأیید هویت الکترونیکی (eIDV) را انجام می دهد.


سیستم های eIDV به طور معمول سه مرحله در تأیید هویت مشتری دارند:
مرحله 1) اثبات شناسنامه (گذرنامه، کارت شناسایی ملی یا گواهینامه رانندگی) را انتخاب کنید.
مرحله 2) یک عکس از سند انتخاب شده را بارگذاری کنید


مرحله 3) عکسی از شخصی که مدرک منتخب شناسنامه را در اختیار دارد بارگذاری کنید
سیستم های eIDV با گذشت زمان پیشرفته تر شده اند. برخی از سیستم های تأیید حتی از فناوری blockchain برای بهبود روند استفاده می کنند. فناوری Blockchain می تواند به مؤسسه مالی کمک کند تا از مسائل حقوقی و حقوقی جلوگیری کند. با اقدامات مجرمانه مانند پولشویی، تضمین امنیت دارایی سرمایه گذاران و ایجاد اعتبار در بانک ها مبارزه کند.

به این مقاله امتیاز دهید

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید