logo کاقه ارز

اگر بتوانید از موقعیت های کوتاه خود در بیت کوین با استفاده از 2X ، 10X یا حتی 100X استفاده کنید ، بدون اینکه واقعاً سرمایه لازم برای افتتاح چنین موقعیت هایی را داشته باشید، اهرم می کنید؟
به راهنمای معاملات مارجین ما خوش آمدید. در این راهنما، شما خواهید آموخت که معاملات مارجین در بیت کوین و رمزنگاری چیست؟ چگونه کار می کند؟ چه مبادلاتی اجازه تجارت مارجین را می دهد. در ادامه مقاله با کافه ارز همراه باشید.

معاملات مارجین بیت کوین چیست؟

معاملات مارجین بیت کوین، به عبارتی ساده، با وام گرفتن وجوه از بورس، امکان باز کردن موقعیت تجاری با اهرم را فراهم می کند. به عنوان مثال: اگر موقعیت حاشیه بیت کوین را با اهرم 2X باز می کردیم و بیت کوین 10٪ افزایش یافته بود، پس به دلیل اهرم 2X ، موقعیت ما 20٪ بازده داشت. بدون هیچ اهرمی، فقط 10٪ ROI بود.
اهرم حاشیه نیز می تواند 25X و حتی بالاتر باشد، علی رغم خطر، همان موقعیتی که در بالا توضیح داده شد ، 250٪ (به جای 10٪ بدون هیچ اهرم) بازدهی داشت.

معاملات مارجین بیت کوین چگونه کار می کند؟


در بیشتر موارد، صرافی به بازرگانان وام می دهد. تا بتوانند سرمایه خود را برای استفاده در معاملات مارجین افزایش دهند. به این ترتیب، معامله گران می توانند با اهرم بالا موقعیت باز کنند. صرافی خطرات زیادی ندارد زیرا هر موقعیتی قیمت انحلال خود را دارد، که براساس سطح اهرم است.

نحوه کوتاه کردن بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه

می خواهید در حالی که قیمت بیت کوین در حال کاهش است سود کسب کنید؟ ممکن است موضع کوتاه در مورد بیت کوین اساساً به این معنی است که ما به افزایش قیمت بیت کوین اعتقاد داریم. از لحاظ فنی، موقعیت های کوتاه با فروش دارایی پایه، در این مورد، بیت کوین و سپس خریدن آن، کار می کنند. شما لازم نیست که نگران باشید صرافی ها این فرآیند را به طور خودکار برای ما انجام می دهند.
دومین نقش برای کوتاه کردن بیت کوین گزینه جاسازی اوراق بهادار ارز رمزنگاری شده است. به عنوان مثال: اگر نمونه کارهای رمزنگاری از 5 بیت کوین تشکیل شده باشد و ما بخواهیم در مقابل خطر کاهش احتمالی بیت کوین محافظت کنیم ، می توان موقعیت کوتاه اهرمی 10X را باز کرد و معادل 40٪ از آن بیت کوین است.

معاملات مارجین


برای باز کردن موقعیت، مقدار مورد نیاز فقط یک دهم آن است (10 برابر اهرم نیرو). این بدان معناست که برای محافظت از 40٪ از پرتفوی 5 بیت کوین، باید فقط 0.2 بیت کوین را در مبادله مارجین نگه داریم. مزیت دیگر این واقعیت است که فقط مقدار کمی در خود صرافی ذخیره می شود. همانطور که مشاهده کردید، به دلایل امنیتی، بهتر است. کمترین مقدار ممکن را در مبادلات رمزنگاری ذخیره کنید.

نکات مربوط به معاملات مارجین بیت کوین


از آنجا که معاملات حاشیه ای خطرناک است. بنابراین برای مبتدیان در معاملات رمزنگاری توصیه نمی شود. ما برخی از نکات معاملات تجاری را که باید بخوانید گردآوری کرده ایم:

همیشه معاملات را با مقادیر کم شروع کنید: معاملات روز اول مارجین؟ پس همیشه کوچک شروع کنید اطمینان لازم را قبل از پرش به آب مبهم و عمیق معاملات اهرمی کسب کنید.

به یک باره همه کار را انجام ندهید: تا زمانی که از مهارت تجارت خود مطمئن نیستید، بهتر است موقعیت خود را به بخشهایی تقسیم کنید و یک نردبان قیمت ایجاد کنید. به این ترتیب می توانید ضمن کاهش متوسط ​​قیمت ورود به موقعیت، ریسک را کاهش دهید. در مورد گرفتن سود نیز همین امر وجود دارد. می توانید نردبانی از سطح سود را تنظیم کنید.

معاملات مارجین

هزینه ها و تصفیه ها را بفهمید : همیشه بدانید که چقدر برای کارمزد می پردازید و چه نوع هزینه ای را پرداخت می کنید. خرید و فروش با مارجین هزینه های مداوم را در بردارد. اطمینان حاصل کنید که سود شما را کم نمی کند. همین امر در مورد قیمت تصفیه صادق است. در صورت رسیدن موقعیت به آنجا، باید این عدد را بدانید.

مدیریت ریسک: هنگام معامله با حاشیه، قوانین روشنی برای مدیریت ریسک تنظیم کنید. مواظب حرص و طمع بیش از حد باشید. مبلغی را که می خواهید به خطر بیندازید را در نظر بگیرید، به خاطر داشته باشید که می تواند به طور کامل از بین برود. سطوح را برای بستن موقعیت ها، گرفتن سطح سود و مهمترین تنظیم سطح توقف ضرر است.

دستکاری قیمت و فشار کوتاه و طولانی در معاملات مارجین به چه معناست؟

 در یک بازار غیرقانونی مانند بیت کوین، دیدن فشارهای کوتاه مدت و طولانی به ندرت اتفاق نمی افتد. وقتی تعداد موقعیت های کوتاه یا بلند زیاد باشد. به این معنی است که یک متحرک بازار می تواند هنگام ایجاد یک حرکت مخالف قیمت، به راحتی درآمد کسب کند. و این موقعیت ها را مجبور به انحلال کند (و قیمت را حتی بیشتر به آن سمت هدایت کند). تصویر زیر یک رویداد کلاسیک از یک فشار طولانی و به دنبال آن یک فشار کوتاه را توصیف می کند. 

تجارت کوتاه مدت:


 ارزهای رمزپایه به عنوان دارایی های بسیار بی ثبات در نظر گرفته می شوند. معاملات حاشیه ای ارزهای رمزپایه خطر و حتی بیشتر را دو برابر می کند. بنابراین، سعی کنید معاملات کوتاه مدت را با اهرم معاملات انجام دهید. علاوه بر این، اگرچه هزینه های روزانه یا موقعیت حاشیه ناچیز است. اما در دراز مدت، این هزینه ها می توانند مبلغ قابل توجهی باشند.

معاملات مارجین

به اصول توجه کنید: وقایع مهم پیرامون فضای رمزنگاری، مانند تصمیمات ETF بیت کوین، مقررات SEC و غیره، می تواند تأثیر قابل توجهی در قیمت بیت کوین داشته باشد. حتی اگر بسیاری از معامله گران تنها به تجزیه و تحلیل فنی اعتماد می کنند، به خاطر داشته باشید که این رویدادها ممکن است تأثیر مهمی بر بازار رمزنگاری داشته باشد.

نوسانات شدید از صفحه خارج نشوید: تجارت Crypto گاهی اوقات دارای نوسانات شدیدی است که در هر دو جهت ایجاد می شود و باعث ایجاد فتیله های شمع می شود. در این حالت خطر این است که عمق مقدار انحلال ما را لمس کند. این ممکن است در جایی اتفاق بیفتد که اهرم نسبتاً بالا باشد. بنابراین ارزش تصفیه نسبتاً نزدیک است.

هزینه ها و خطرات معاملات مارجین


همانطور که در بالا ذکر شد، هزینه موقعیت مارجین شامل پرداخت سود مداوم برای سکه های قرض گرفته شده و هزینه های افتتاح موقعیت با بورس است. با افزایش شانس کسب درآمد بیشتر، خطر از دست دادن بیشتر نیز افزایش می یابد.

سطح قیمت تصفیه در معاملات مارجین چیست؟

حداکثر چیزی که می توانیم از دست بدهیم مبلغی است که ما برای باز کردن موقعیت سرمایه گذاری کرده ایم. به این سطح قیمت تصفیه گفته می شود. قیمت تصفیه قیمتی است که صرافی به طور خودکار موقعیت ما را می بندد، بنابراین ما هیچ یک از پولی که به ما وام داده ایم را از دست نمی دهیم و فقط پول خود را از دست می دهیم.

مثال: اگر ما در مورد معاملات استاندارد. اهرم 1: 1 صحبت می کنیم، قیمت تصفیه زمانی است که موقعیت به مقدار صفر برسد. با افزایش اهرم، ارزش تصفیه به قیمت خرید ما نزدیکتر می شود. به عنوان مثال: اگر ارزش بیت کوین 1000 دلار است و ما یک بیت کوین (طولانی) با اهرم 2: 1 خریداری کردیم. هزینه موقعیت ما 1000 دلار است. علاوه بر این، ما 1000 دلار بیشتر نیز وام گرفته ایم.

ریسک اهرم بالا:

 هرچه اهرم بالاتر باشد، قیمت تصفیه نزدیکتر است. در اینجا قانون تقسیم 100 بر سطح اهرم به شما درصد می دهد تا زمانی که به قیمت تصفیه برسید. مثال: مثبت با اهرم 1:25 برای انحلال فقط به 4٪ حرکت (100 تقسیم بر 25) نیاز دارد.  4٪ را می توان به سرعت در بازارهای رمزپایه بی ثبات به دست آورد.

اکنون امکان تجارت مارجین در اکثر صرافی ها وجود دارد. مزایای استفاده از معاملات اهرمی کاملاً واضح است و یک مزیت مهم دیگر از جنبه امنیتی حاصل می شود. معامله گران رمزنگاری باید تلاش کنند تا تعداد سکه هایی را که در صرافی ها دارند به حداقل برسانند. مبادلات اهداف داغ برای هکرها در نظر گرفته، و در سال های اخیر چند وجود داشته است. hackings از مبادلات، از جمله هک از مبادلات عمده است.

معاملات مارجین به ما امکان می دهد موقعیت های اهرمی را بدون نیاز به تأمین Bitcoin مورد نیاز باز کنیم. به این ترتیب، می توانیم سکه های کمتری را در حساب صرافی نگه داریم.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.