اگر قصد دارید به زودی در معدن کریپتو شرکت کنید، دانستن اینکه چه میزان Hashrate چیست و اهمیت آن بسیار مهم است.
شما همچنین باید تأثیر آن را بر ظرفیت خود برای استخراج سکه ها بفهمید. داشتن دانش خوب در مورد میزان هش می تواند در تصمیم گیری در هنگام کار در معدن یا انجام کار به عنوان سرگرمی به شما در تصمیم گیری بهتر کمک کند.
در ادامه مقاله با کافه ارز همراه باشید.

نرخ هش (Hashrate) چیست؟

Hash Rate هش خروجی یک عملکرد هش است. و همانطور که به بیت کوین مربوط می شود. سرعت Hash سرعت سرعتی است که یک محاسبه در حال انجام عملیاتی در کد بیت کوین است. در هنگام استخراج میزان Hashrate بالاتر بهتر است. زیرا فرصت شما برای یافتن بلوک بعدی و دریافت پاداش افزایش می یابد.

تعیین نرخ هش

به زبان ساده، می توان نرخ هش را به عنوان سرعتی که یک دستگاه معدن معین در آن کار می کند تعریف کرد.  استخراج Crypto شامل یافتن بلوک از طریق محاسبات پیچیده است. بلوک ها مانند معماهای ریاضی هستند.  دستگاه استخراج معدن مجبور است هزاران یا حتی میلیون ها حدس در هر ثانیه برای یافتن پاسخ های مناسب برای حل این مشکل بسازد.

هش

به عبارت دیگر، برای بهره برداری از بلوک به طور موثر، معدنچی باید هدر بلوک را طوری تنظیم کند. که زیر یا مساوی “هدف” باشد. هدف با هر تغییر در دشواری تغییر می کند. برای دستیابی به یک هش (یا هدف) معین، معدنچی باید برخی از سرصفحات این بلوک را تغییر دهد، که به عنوان ” nonce ” شناخته می شود. هر مرحله با “0” شروع می شود و هر بار برای بدست آوردن هش (یا هدف) لازم افزایش می یابد.

با توجه به اینکه تغییر nonce یک بازی شانس است، شانس به دست آوردن هش (یا هدف) مشخصی بسیار پایین است. بنابراین، معدنکار باید با تغییر غیبت، تلاش های بیشماری انجام دهد. تعداد تلاش هایی که ماینر در ثانیه انجام می دهد به عنوان قدرت هش یا قدرت هش شناخته می شود.

اندازه گیری میزان Hashrate، واحدهای آن

میزان هش در هش در ثانیه (ساعت در ثانیه) محاسبه می شود.
برخی از اصطلاحات رایج استفاده شده شامل بسته به تعداد هش ها مگا، گیگا و ترنا است. به عنوان مثال، ماشینی با سرعت 60 هش در ثانیه، هنگام تلاش برای حل یک بلوک، 60 حدس در ثانیه را ایجاد می کند. Kilohash (KH / s) برای 1000 هش، مگاگاش (MH / s) برای 1000 کیلوهاش، تراهاش (TH / s) برای 1000 مگاشاش و پتاهاش (PH / s) برای هزار تراهش استفاده می شود.


ماشینهای مختلفی که برای معدن ارزهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند دارای زوائد مساوی نیستند.
به عنوان مثال، یک ماشینکاری معدن بیت کوین میزان هش متفاوت از اتریوم دارد. این را می توان با الگوریتم های مختلفی که توسط ارزهای رمزپایه استفاده می شود. تعریف کرد زیرا از همان مقدار حافظه و محاسبات برای استخراج استفاده نمی کنند.

هش

رابطه بین نرخ هش ریت و سود معدنچی

نرخ هش، سود معدنکار و دشواری از چندین طریق به یکدیگر بستگی دارد. بیایید مثلا بیت کوین را در نظر بگیریم. هر زمان که مشکل شبکه بیت کوین افزایش یابد، نرخ هش افزایش می یابد. و به تبع آن، ماینر 12.5 BTC و هزینه معاملات را بدست می آورد. تعداد ماینرهای موجود در شبکه بیت کوین این مشکل را افزایش می دهد. زیرا یک ماینر باید محاسبه حدس های بیشتر در هر ثانیه را انجام دهد.

تأثیر برق بر سودآوری

برای سودآوری، بیایید بیت کوین را در نظر بگیریم. در حال حاضر، یک دستگاه استخراج بیت کوین مانند ASIC دارای قدرت استخراج تقریبی 12 ترشش در ثانیه است. بعد از در نظر گرفتن مشکل امروز، این دستگاه می تواند 0.318 BTC در سال تولید کند.
با این حال، هنگام محاسبه سودآوری، باید هزینه های برق را که مربوط به تجهیزات معدن است در نظر بگیرید. به این کارآیی معدنکار گفته می شود.
افزایش دشواری استخراج معادن رمزپایه باعث افزایش هزینه برق می شود. به عنوان مثال، یک دستگاه معدن با 10 درصد بیشترین میزان هش نسبت به دستگاه دیگر، اما 50 درصد هزینه برق بیشتر دارد، هم فاسد است و هم سود کمتری دارد.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *