logo کاقه ارز

هر نسل جدید اینترنت مزایای نوع خود را برای ما به ارمغان آورده است. اولین شبکه بی سیم، اولین تلفن های همراه را برای ما به ارمغان آورد. این شبکه به ما امکان برقراری ارتباط بین مسافت های طولانی را می دهد. دومین شبکه بی سیم 2G به ما امکان ارسال پیام کوتاه را می دهد. شبکه 3G به کاربران تلفن همراه اجازه می دهد تا بلافاصله به اینترنت وصل شوند. در حال حاضر، اکثر ما از شبکه 4G استفاده می کنیم که سرعت اینترنت را که امروز از آن لذت می بریم، برای ما به ارمغان آورده است. بنابراین شبکه 5G چیست و چرا مورد نیاز است؟
برای آشنایی با شبکه 5G با کافه ارز همراه باشید.

مقدمه ای از شبکه 5G

اتصال بیشتر و بیشتر دستگاه های متصل به شبکه بی سیم، فشار شبکه 4G را به حد مجاز رسانده است زیرا می تواند اتصال آنلاین را فقط به مقدار مشخصی از لوازم ارائه دهد. شبکه 5G برای ارائه پهنای باند دیجیتال بسیار بیشتر برای شبکه ایجاد شده و آن را سریعتر از گذشته کرده است. این دستگاه قادر به ذخیره هزار برابر دستگاه دیجیتالی نسبت به شبکه های قبل از 5G خواهد بود. کاربران امروز می توانند تقریباً هر دستگاه خانه خود را به اینترنت متصل کنند. در فضای 4G فضای کافی برای آنها وجود ندارد. به همین دلیل، شبکه 5G به لایه پایه ای چنین فناوری های پیشرو مانند اینترنت چیزها، رانندگی مستقل، واقعیت مجازی و غیره تبدیل خواهد شد.

شبکه های 5G نسل بعدی اتصال به اینترنت موبایل است که سرعت و اتصالات قابل اطمینان تری را در تلفن های هوشمند و سایر دستگاه ها نسبت به گذشته ارائه می دهد.اما چقدر دقیقاً شبکه 5G با سایرین متفاوت است؟

شبکه 5G چیست؟

یكی از كلیدهای مهم در هنگام كشف شبکه 5G باید مورد توجه قرار گیرد، این است كه وقتی كاملاً به بهره‌برداری برسد، دیگر نیازی به اتصالات سیمی نخواهد بود. دستگاه هایی مانند HDTV، سیستم های امنیتی، لوازم هوشمند، وسایل نقلیه کنترل خودکار و بسیاری موارد دیگر، دیگر نیازی به کابل برای ارائه ارتباطات یا انواع دیگر خدمات سرگرمی ندارند. به این نوع اتصال شبکه 5G گفته می شود . شبکه بی سیم نسل پنجم آخرین تکرار فناوری سلولی است. این برنامه توسط توسعه دهندگان طراحی شده است تا بتواند سرعت و پاسخگویی هرچه بیشتر شبکه بی سیم را با امنیت بالای شبکه فعال کند.

شبکه نسل پنجم ویژگی های زیادی مانند برش شبکه را ارائه می دهد. این ویژگی فرصتی را برای ارائه دهنده شبکه ایجاد می کند که چندین شبکه مجازی را در یک سیستم 5G ایجاد کند. برش این شبکه امکانات بسیار خوبی را برای کاربر خود ارائه می دهد. با وجود سیستم های اینترنت، اینترنت اشیاء و اتومبیل های مستقل، امکان اتصال دقیق شبکه بین همه لوازم دقیق تر فراهم می شود.

شبکه 5G

اهمیت استفاده از شبکه 5G

در حالی که هزینه های زیرساخت های شبکه پنجم می تواند بسیار زیاد باشد و مشتریان همواره عدم تحمل قابل توجه نسبت به افزایش مالیات را نشان داده اند، برخی از فناوری هایی که به ما راه می یابند باید یک شبکه 5جی را به عنوان اصلی ترین زمینه خود در اختیار داشته باشند. برای اثبات نیاز به یک شبکه 5G، صنعت مخابرات باید راهی برای اثبات آنچه 5G به جای 4G قادر است را پیدا کند.

اجازه دهید چند نمونه از این مسئله که چرا 5G به زودی مهم خواهد بود را مرور کنیم.

اتومبیل های خودران:

با تکیه بر فن آوری برای افزایش ایمنی در جاده ها شاید بهترین ایده به نظر نرسد اما داشتن تاخیر تقریبا صفر در انتقال داده های خودرو ممکن است خطرات بسیاری از جاده ها را کاهش دهد. شبکه 5جی به دلیل سرعت و اتصال همه جانبه در اینجا نقش اساسی خواهد داشت.

واقعیت مجازی و افزودنی:

سرعت انتقال داده ها در واقعیت مجازی یا افزودنی نقش مهمی در تأمین یک محیط حسی واقعی دارد، که برای کاربر قابل باور است. برای فراهم کردن یک اجرای صاف از تجربه واقعیت مجازی و افزودنی، به اتصال نیاز خواهید بود که بتواند داده ها را تا 5 گیگابایت در ثانیه ارسال کند.

رایانه ابری:

اینترنت مکانی برای محتوا نیست بلکه تسهیل کننده اتصال در شبکه های گسترده است. آنچه 5G ارائه می دهد این است که سرویس های رایانش ابری قادر خواهند بود از آنچه که در حال حاضر است بسیار به کاربر نزدیک تر شوند. این می تواند نوعی رقابت بین خدمات ارتباطی باشد.

اینترنت اشیا:

انقلاب آینده عصر دیجیتال با اتصال کم زمان تاخیر شبکه 5G روبرو خواهد شد. مواردی مانند آشپزخانه، امنیت، نظافت منزل و سایر وسایل با کمک جدیدترین شبکه نسل به زندگی خواهند رسید. افزایش کارآیی در هیچ زمان مشاهده نخواهد شد. این برنامه های ماشینی به ماشین سناریوهایی را امکان پذیر می سازند که دستگاه ها در چنین فعالیت ها و صنایعی مانند تولید به عهده بگیرند.

بهداشت و درمان:

بزرگترین هدف انقلابی کردن فناوری همیشه بهتر کردن زندگی افراد است. مراقبت های بهداشتی یکی از مهمترین موضوعات است. اتصال کم تأخیر شبکه 5جی همانطور که می دانیم درمان بالینی را تغییر خواهد داد. برای دریافت مراقبت های بهداشتی دیگر، شهروندان محل زندگی دیگر نیازی به جابجایی در شهرهای بزرگ ندارند. جدیدترین شبکه این امکان را برای شما فراهم می کند که راه حل های زمان واقعی و پشتیبانی از جراحان از سراسر جهان دریافت کنید.

شبکه 5G

ویژگی های شبکه 5G

  • سرعت سریعتر بارگیری
  • پخش روانتر محتوای آنلاین 
  • تماس صوتی و تصویری با کیفیت بالاتر 
  • اتصالات قابل اعتماد تلفن همراه
  • تعداد بیشتر دستگاههای IoT متصل 
  • گسترش فن آوری های پیشرفته – مانند اتومبیل های رانندگی و شهرهای هوشمند

کافه ارز مفتخر به انجام سفارشات شما به صورت 24 ساعته و اتوماتیک می باشد. کافه ارز با کادری مجرب و با تجربه افتخار خدمت با تضمین بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را دارد.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.