نوسانات بازار ارز دیجیتال

نوسان ارزهای دیجیتال: سقوط بازارهای مالی در سال 2018 درس مهمی به بسیاری از سرمایه‌گذاران کریپتوکارنسی یاد داد. در فاصله زمانی 4 ساله، قیمت ارزهای رمزپایه به شدت نوسان داشته است و بسیاری از تحلیل‌گران اعتقاد دارند که که بازار رمز ارزها، یک بازار بسیار ناپایدار و پر از حدس و گمان  است. بیت کوین، اولین و بزرگترین cryptocurrency مبتنی بر سرمایه گذاری در بازار، رشد گسترده ای را در سال 2017 تجربه کرد و از 700 دلار به تقریباً 20،000 دلار رسید. در ادامه این مطلب نوسانات قیمت ارز دیجیتال را مورد بررسی قرار داده و دلایل اهمیت آن را نیز با یکدیگر مرور خواهیم کرد، پس تا انتهای آن با ما همراه باشید. علاوه بر این، برای انجام انواع پرداخت های ارزی خود نظیر خرید و فروش ارز دیجیتال می‌توانید از وب‌سایت یا اپلیکیشن کافه ارز استفاده کنید. 

فهرست مطالب:

نوسانات ارزهای دیجیتال چیست؟

در امور مالی سنتی، نوسانات به عنوان معیار آماری پراکندگی قیمت یک دارایی تعریف شده است.اگر قیمتهای آن هر روز پرخاشگرانه به سمت بالا یا پایین حرکت کند، یک سرمایه گذاری بی ثبات است.داراییهای کم نوسان مانند اوراق قرضه طلا یا دولت بسیار پایدار هستند. قیمت ها به طور ثابت در نوسان بوده و به طور مرتب تغییر نمی کند. از طرف دیگر داراییهای با نوسان بالا با سرعت و پرخاشگرتر در ارزش بالا و پایین می رود.

فرار و خطر از نوسانات کریپتوکارنسی ها

نوسانات ارز دیجیتال یک مفهوم اساسی برای درک است زیرا خطرات را اندازه گیری می کند و برای سرمایه گذاران و تجار، درک تحمل ریسک آنها همیشه اولین قدم قبل از شرکت در هر نوع سرمایه گذاری است. افراد مختلف سطح متفاوتی از تحمل ریسک را در اختیار دارند و این بر انتخاب آنها برای سرمایه گذاری تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، یک بازنشسته 50 ساله احتمالاً تحمل ریسک بسیار کمی دارد، زیرا اولویت اصلی آنها حفظ ثروت آنها است.

علت نوسانات ارز دیجیتال

انواع سرمایه گذاری هایی که مورد بررسی قرار می گیرد عبارتند از صندوق های بازنشستگی، صندوق های متقابل، اوراق قرضه دولتی با بازده کم و یا سهام بسیار با ثبات آبی که به پرداخت سود سهام قابل توجه پرداخت می کنند. از طرف دیگر، یک جوان 25 ساله از دانشگاه احتمالاً تحمل ریسک بالاتری خواهد داشت، و سرمایه گذاری در سرمایه گذاری های ریسک پذیر که شامل ارزهای رمزنگاری شده و سهام فناوری است را در نظر خواهد گرفت.

سطوح مختلف خطرات مرتبط با سرمایه گذاری های مختلف، شما را ملزم به درک تحمل ریسک خود می کند و سپس ارزیابی می کنید که آیا نوسانات دارایی مورد نظر برای سرمایه گذاری در آن مطابقت دارد یا خیر؟

چه عواملی باعث نوسان در بازار کریپتوکارنسی می شود

دلایل مختلفی وجود دارد که به محیطی بسیار بی ثبات و ناپایدار کمک می کند. بیایید به عوامل اصلی نگاهی بیندازیم:

بازار کودک

بازار جوانی که از فناوری جدید حمایت می کند بسیار بی ثبات تر از سرمایه گذاری های سنتی است. که بالغ و آزمایش شده اند، درست هنگامی که اینترنت در دهه 1990 انقلابی بود. و شرکت های مرتبط با اینترنت نرخ قابل توجهی از بازده را تولید می کردند، بازار Cryptocurrency در حال حاضر در یک چرخه مشابه قرار دارد. فن آوری های جدید برای تکمیل و اتخاذ توده های عمومی زمان لازم دارند، و خطر زیادی برای عدم موفقیت وجود دارد
از آنجایی که ارزهای رمزنگاری به تصویب انبوه نرسیده اند، ارزش های آن هنوز هم با اعتیاد به مواد مخدره و حدس و گمان افزایش می یابد. به همین دلیل است که آنها یک تجارت بازده با ریسک بالا دارند. بازار ارزهای دیجیتال بسیار جوان و نوپا است و به طبع آن نوسانات ارز دیجیتال درصد بسیار زیادی دارد.

نقدینگی کم نسبت به سایر بازار ها

نقدینگی به سهولت خرید یا فروش دارایی در بازار آزاد اشاره دارد.  بازاری با حجم بالای معاملات با تعداد پرشور شرکت کنندگان در بازار (خریداران و فروشندگان) به عنوان یک بازار بسیار روان شناخته می شود. متأسفانه، دوره ابتدایی نسبی بازار cryptocurrency به این معنی است که نقدینگی آن در حال حاضر بسیار کم است. با نگاهی به جفت معاملات سکه های بسیاری، می بینید که حجم معاملات روزانه چیزی در مقایسه با ارزش سایر سرمایه گذاری های سنتی مانند بورس سهام نیست.

تحلیل نوسانات ارز دیجیتال

یک بازار نقدینگی کم مانند بازار Cryptocurrency به راحتی در معرض نوسانات ناگهانی و تهاجمی قیمت ها قرار دارد. زیرا یک سفارش بزرگ تنها می تواند بازارها را به حرکت درآورد و قیمت را سریع یا سریع کاهش دهد. این امر به این دلیل است که تعداد کافی از شرکت کنندگان در بازار و سفارشات برای جلوگیری از سفارشات بالقوه بزرگ که می توانند بازارها را تحریک کنند، بافر نیستندعلاوه بر این، دستکاری بازار در یک محیط با نقدینگی کم بسیار گسترده است. نقدینگی نسبتاً کم بازار cryptocurrency، آن را به کانون گرم نوسانات قیمت تبدیل می کند.

بازار های کنترل نشده

بازار cryptocurrency تا حد زیادی به دلیل پیچیدگی و مشکل غیر قابل تنظیم است و به همین دلیل نوسانات ارز دیجیتال با عدم وجود مقررات، هجوم بازیگران بد وجود دارد که بازارها را دستکاری می کنند. زیرا هیچ نظارتی وجود ندارد و بارها و بارها گزارشهای متعددی در مورد اشخاصی که صریحاً در بازارهای رمزنگاری شده دستکاری می کنند وجود دارد.

نوسان ارزهای دیجیتال

دستکاری بازار باعث می شود بازار عمومی ناپایدار و بسیار بی ثبات باشد. زیرا سفارشات بزرگی که توسط این اشخاص با هدف دستکاری ایجاد می شود باعث نوسانات شدید در بازار می شودبا توجه به اینکه بازار رمزنگاری به راحتی توسط اخبار و احساسات جابجا می شود، این امر باعث وحشت می شود. و به هرج و مرج و بی ثباتی بیشتری منجر به وجود می آورد

حدس و گمان

در بازار کودک بدون مقررات، تنها چیزی که ارزش مقادیر cryptocur ارز را تحریک می کند حدس و گمان استبه طور معمول، ارزش هر دارایی به سودمندی و پذیرش آن بستگی دارددر حال حاضر، حدس و گمان بسیار زیاد است . زیرا تعیین کمیت مقادیر رمزنگاری شده براساس تحلیل بنیادی سنتی بسیار دشوار استبنابراین، بهترین راه برای ارزشگذاری هر سکه یا نشانه، شرط بندی سودمندانه در مورد موارد استفاده بعدی است. پذیرش و کشش سکه به جای معیارهای اساسی است که در حال حاضر غیرقابل تشخیص هستند
cryptocurrency اغلب به عنوان کانونی برای حدس و گمان دیده می شود. این کار باعث عدم ثبات بازار می شود  این امر محیطی مملو از خطرات عظیم را ایجاد می کند

آیا نوسانات قیمت ارز دیجیتال خوب است؟

بی ثباتی به معنای چیزهای مختلف برای افراد مختلف در بازارهاستهمه اینها به تحمل شخص در برابر خطر بستگی داردیک فرد با ریسک پذیری از سرمایه گذاری های بی ثبات جلوگیری می کندزیرا بیشتر نگران ثبات و حفظ ثروت خود هستند. کسانی که در بازار رمزنگاری شرکت می کنند، ریسک پذیر محسوب می شونددر حقیقت نزدیک به 60٪ خریداران بیت کوین در سنین بین 15 تا 34 سال سن دارند

کلام آخر

نوسانات ارز دیجیتال یکی از جنبه‌های با اهمیت بازار کریپتو به شمار می‌رود. تحلیل نوسانات ارز دیجیتال برای برخی از سرمایه‌گذاران بسیار سودآور است در حالی که بیشتر افراد را نسبت به این بازار بدبین می‌کند. در واقع، مخالفان کریپتوکارنسی به این اعتقاد دارند که تا بازارهای باثباتی نظیر طلا وجود دارند، چرا مردم باید سرمایه خود را در بازارهای نامطمئن بگذارند. برای مثال، بهترین ارز دیجیتال یعنی بیت کوین از زمان پیدایش خود، نوسانات بسیار شدیدی را تجربه کرده است که این موضوع سرمایه‌داران جدید را نسبت به آن بدبین کرده است.

5/5 - (1 امتیاز)
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *