logo کاقه ارز

رسیدن به حمایت ۶۰۰۰۰ دلاری، هولدرها را هشیارتر کرد و نشان داد که بیت کوین می‌تواند از این سقف هم بالاتر برود اما سوال اینجا است که چه زمانی؟ بیت کوین وارد هفته جدیدی شده است و علی‌رغم شکست در حفظ سقف تاریخی جدیدی که رقم زده بود، در تلاش برای حفظ حمایت ۶۰۰۰۰ دلاری است. پس از ریزش قیمت بیت کوین در روز یکشنبه، دوباره گاوها کنترل بازار را به دست گرفته و توانستند قیمت بیت کوین را از زیر ۶۰۰۰۰ دلار، بالا بیاورند. پیش‌بینی‌ها خبر از بیت کوین ۳۰۰ هزار دلاری در ماه‌های آینده و حتی ادامه روند صعودی آن در سال ۲۰۲۲ می‌دهند. تعدادی عوامل مهم در بازار بیت کوین نقش دارند که تعیین کننده قیمت آن هستند که باید به آن‌ها توجه داشت. در این مقاله به این عوامل پرداخته می‌شود.

عوامل مهم در بازار بیت کوین

تاریخچه قیمت بیت کوین نشان می‌دهد که عوامل متعددی در بازار معاملات بیت کوین تاثیرگذار هستند. در اینجا با هم عوامل مهم در بازار بیت کوین را بررسی می‌کنیم:

فشار معاملات نقدی بیت کوین

یکی از عوامل مهم در بازار بیت کوین فشار معاملات نقدی آن است. یک تصویر از بازارهای جهانی مانند بازارهای آتی سهام آمریکا این است که تورم همچنان آسیب‌زا است و حتی فدرال رزرو آمریکا هم تایید می‌کند که تورم می‌تواند مدت زمان طولانی‌تر و با نرخ بالاتری ادامه داشته باشد. یک قانون مجزا در مورد مالیات بستن به سودهای محقق نشده هم در مورد ارزهای دیجیتال مطرح می‌شود.

سومین EFT بیت کوین در ۲۵ اکتبر در حالی آغاز به کار کرد که توجه‌ها بیشتر به سمت طلا و EFTهای سنتی و اثری که بیت کوین روی آنها دارد، معطوف شده است. چارلز ادواردز، مدیرعامل موسسه سرمایه‌گذاری کاپریول در این خصوص به افزایش چشم‌گیر سود باز و در بورس کالای شیکاگو پس از عرضه EFT بیت کوین اشاره کرد و علت آن را هجوم سرمایه‌گذاران سازمانی عنوان کرد. در این رابطه مدیرعامل کریپتوکوانت هم در توییتر طی توییتی به حجم خرید ارز دیجیتال بیت کوین در محدوده ۶۰۰۰۰ دلار اشاره کرد و معتقد بود که این خریدها می‌توانند روند قیمت این ارز را مشخص کنند.

آثار روند گاوی سال ۲۰۱۷

در حالت کلاسیک، یک یکشنیه ضعیف به یک دوشنبه گاوی تبدیل می‌شود. این هفته هم بیت کوین در روز دوشنبه به بالاتر از قیمت ۶۲۲۰۰ صعود کرد. هفته گذشته شاهد ۱۰ درصد کاهش از سقف تاریخی جدید ۶۷۱۰۰ دلار بودیم و ۶۴۹۰۰ دلار آوریل به سختی توانست حمایتی ایجاد کند. هرچند وقتی روند خرسی سطحی باشد بیت کوین به سختی ناحیه خرید و فروش جدید خود را رها می‌کند. به نظر می‌رسد ماه اکتبر با بیت کوین ۶۳۰۰۰ دلاری به پایان برسد و در نمودار اطلاعاتی برای دو ماه باقی‌مانده ۲۰۲۱ نشان ندهد. تحلیل‌گر شناخته‌شده‌ای به نام TechDev در توییتر خود اعلام کرد که روند قیمت فعلی بیت کوین را مشابه سال ۲۰۱۷ می‌داند و معتقد است بیت کوین می‌تواند تا پایان سال به قیمت‌های بسیار بالاتری برسد.

عرضه ETF بیت کوین کمپانی VanEck

یکی دیگر از عوامل مهم در بازار بیت کوین که باید به آن توجه داشت که دلیل مهمی برای روند صعودی در سرمایه‌گذاری‌های سازمانی است چون بیت کوین شاهد ETF جدیدی خواهد بود. دوشنبه آینده کمپانی VanEck که سال‌ها برای محصول ETF بیت کوین تلاش کرده است آن را عرضه خواهد کرد. صندوق معاملاتی فیزیکی شرکت هم در چهاردهم نوامبر امسال توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا تعیین وضعیت می‌شود.

عدم وجود خروجی چشمگیر از صرافی ها

خروجی بیت کوین از صرافی ها

در شرایط کنونی بازار، تمرکز شدیدی روی صرافی‌ها قرار دارد و آن را به عنوان جریان اصلی کاهش موجودی بیت کوین در نظر می‌گیرند. در طول روند صعودی، ورود بیت کوین به صرافی‌ها نشان می‌دهد که افراد قصد فروش دارند و قیمت بالا می‌رود. طی آخرین داده‌ها، به نظر می‌رسد، بایننس این ماه با سایر پلتفرم‌های بزرگ تفاوت داشته و شاهد ورود بیت کوین به بخش سفارشات خود بوده است در حالی که بقیه صرافی‌ها همچنان شاهد هولد و ذخیره موجودی بیت کوین کاربران خود هستند. با این وجود، موجودی بیت کوین در صرافی‌ها کاهش پیدا کرده که نشان می‌دهد هولدرها تمایلی به فروش ندارند.

تعدیل احساسات در بازار

تعدیل احساسات در بازار

با توجه به شاخص ترس و طمع، طمع شدید و هیجانی هفته قبل کمی کاهش یافته است و به ۷۲ رسیده که نشان‌دهنده طمع است. این روند طی سه ماه گذشته تکرار شده و در صورت ادامه داشتن، نشان‌دهنده ریتست برای باقی‌ماندن بیت کوین در ۶۰۰۰۰ دلار و ادامه رشد آن خواهد بود.

نظر شما درباره نقش عوامل مهم در بازار بیت کوین چیست؟ تحلیل شما از آینده قیمت بیت کوین چیست؟ در صورتی که قصد خرید و فروش ارزهای دیجیتال همچون خرید و فروش بیت کوین را دارید می‌توانید به قسمت خرید و فروش اتوماتیک ارزهای دیجیتال در وب‌سایت کافه ارز مراجعه کرده و طی چند مرحله ساده و سریع، خدمات مورد نظر خود را دریافت کنید. شما می‌توانید قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال و همچنین نمودار و تغییرات ۲۴ ساعته ارزها را در وب‌سایت کافه ارز مشاهده کنید.

4.7/5 - (8 امتیاز)
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.