logo کاقه ارز

(USD Coin (USDC دومین stablecoin بزرگ از نظر سرمایه و استفاده در بازار به دلار آمریکا است. مانند USDC، تتر یکی از مشارکت کنندگان عمده در بازار stablecoin است که انواع جریان پول و موارد استفاده را تسهیل می کند. USDC در اصل خدماتی است که دلار آمریکا را نشانه گذاری می کند و استفاده از آن را از طریق اینترنت و صندوق های عمومی تسهیل می کند. stablecoin را می توان در هر زمان به دلار مبادله کرد. صدور نشانه های USDC از طریق یک قرارداد هوشمند ERC-20 که بر روی پروتکل اتریوم ساخته شده است، تضمین می شود. آوردن دلارهای آمریكا بر روی این صندوق بانكی اجازه می دهد تا در عرض چند دقیقه مبادله را در هر نقطه از جهان انجام دهید، و همچنین به منظور ایجاد ثبات در بازار های پر نوسان است. علاوه بر این، USDC فرصت های جدیدی را برای تجارت دارد.

سکه USD چیست؟

سکه USD به شما امکان می دهد پول را به سرعت و به راحتی در سراسر جهان منتقل کنید. در حالیکه این بیانیه می تواند برای بسیاری از پروژه های رمزنگاری اعمال شود، USD Coin از توانایی ویژه ای برخوردار است: این یک stablecoin است. هدف از این سکه حفظ قیمت پایدار یک دلار آمریکا در هر توکن است. همانطور که ارزهای سنتی فیات غالباً از ذخایر طلای یک بانک مرکزی حمایت می شوند، هر سکه USD با یک دلار آمریکا پشتوانه می شود. 

عملکرد سکه USD چگونه است؟

سکه های USD با ضمانت تضمین می کنند که هر توکن USDC با یک دلار آمریکا حمایت می شود. مانند سایر stablecoin ها، فرآیند تبدیل دلارهای آمریکایی به نشانه های USDC به عنوان رمزگذاری است. در اصل، این یک فرآیند سه مرحله ای است:

 1. یک کاربر USD به حساب بانکی صادرکننده نشانه ارسال می کند.
 2. صادرکننده از یک قرارداد هوشمند USDC برای ایجاد مقدار مساوی USDC استفاده می کند.
 3. USDC به کاربر ارسال می شود و دلار های جایگزین آمریکایی نیز در ذخایر صادر کننده نگهداری می شود.

یک توکن USDC می تواند با دلار بازخرید شود. به طور کلی، این فرایند نیز سه مرحله دارد:

 1. کاربر درخواستی را برای صادرکننده USDC ارسال می کند.
 2. صادرکننده این درخواست را از طریق قرارداد هوشمند USDC منتقل می کند تا ضمن در دست گرفتن تعداد مساوی از نشانه ها از ارز، دلار را به دلار مبادله کند.
 3. صادرکننده دلار از ذخایر خود را به حساب کاربر ارسال می کند. کاربر مبلغ خالص معادل آن را با علامت USDC دریافت می کند.

برخلاف Tether، که در گذشته گردش مالی با تنظیم کننده ها بوده است، توسعه دهندگان سکه USD موظف هستند ضمن حفظ کار با طیف وسیعی از موسسات مالی، شفافیت کاملی را به منظور حفظ ذخایر با نسبت 1:1 با ارز فیات ارائه دهند. در حقیقت، همه صادرکنندگان USDC باید منابع USD خود را که به نوبه خود ماهانه توسط Grant Thornton LLP منتشر می شود، گزارش دهند.  

چگونه از سکه USD استفاده می کنید؟

همانطور که قبلاً نیز گفته شد، USDC نمایندگی 1:1 از یک دلار آمریکا در کلکسیون اتریوم است. این یک نشانه ERC-20 است که با هر برنامه ای که از این استاندارد صنعت پشتیبانی می کند قابل استفاده است. برای مبادله فیات برای USDC، ابتدا باید یک حساب کاربری را با ارائه دهنده USDC ثبت کنید، هویت خود را از طریق یک فرآیند KYC تأیید کنید و یک حساب بانکی معتبر پیوند دهید.

پس از اتمام این کار، پلت فرم Circle به چهار عملکرد اصلی برای نشانه های قابل بازخرید اجازه می دهد:

 1. دلار آمریکا
 2. بازخرید USDC
 3. انتقال USDC به آدرسهای ETH سازگار با ERC20
 4. واریز USDC از کیف پولهای سازگار
USDC

stablecoin هایی مانند USDC به دلایل زیر استفاده می شوند:

 • معاملات اهرمی با استفاده از قرارداد های حداکثر 100 برابر
 • جلوگیری از مؤسسات مالی سنتی و نوارهای قرمز
 • کار در کشور هایی که اقتصادهای نابود شده دارند (ونزوئلا، ترکیه، لبنان)
 • ارسال پول در سراسر مرزها بدون نوار قرمز
 • خرید و فروش دارایی در صرافی های مختلف، dApps و بازی های مبتنی بر blockchain.

طبیعتاً، ماهیت متمرکز استیبل کوین ها مانند USDC به طور مشخص، آنها را متفاوت از بیت کوین می کند که توسط یک مقام حاکم حمایت نمی شود. گفته می شود، stablecoin صرف نظر از تمایلات سیاسی، اعتقادی و غیره، نقش مهمی در اقتصاد دیجیتال بازی می کند و شکاف بسیار مخوف بین مالی سنتی و ارزهای رمزنگاری شده را پر می کند.

blockchain USDC چیست؟

نشانه های USDC با ERC-20 سازگار است. این می تواند با هر کیف پول دیجیتال یا خدمات سازگار ERC-20 استفاده شود. مشتریان از سراسر جهان می توانند دلار آمریکا را به USDC تسویه کنند. علاوه بر این، آنها می توانند USDC را با استفاده از دایره بازگرداند.

USDC پایدار است

قابلیت همکاری واقعی مالی نیاز به یک وسیله مبادله با ثبات در قیمت دارد. فناوری این مرکز برای stablecoin های تحت حمایت فیات، ثبات را برای رمزنگاری به ارمغان می آورد. اجرای سکه (USDC) در پرداخت ها امکانات زیر را ایجاد می کند:

 • امانت دادن
 • سرمایه گذاری
 • تجارت

علاوه بر این، اکوسیستم مالی USDC با افزودن سایر نشانه های ارز فیات رشد می یابد.

پتانسیل آینده سکه USD چیست؟

سکه USD پتانسیل گسترده ای دارد. امکان تبدیل سریع و آسان کریپتو به دلار آمریکا و بازگشت مجدد با هزینه های صفر را دارد. اگرچه ممکن است برای همیشه بدون هزینه باشد، اما به نظر می رسد برای آینده کوتاه مدت و میان مدت با این نرخ ادامه خواهد یافت. Coinbase یک شرکت عظیم است که بیش از 1.3 میلیارد دلار در سال گذشته با نزدیک به 250،000 دلار سود کسب کرده است. Coinbase هیچ دلیلی ندارد که این پروژه را شکست بخورد. آنها می خواهند آن را به خوبی انجام دهند! شما فقط باید به Tether و اختلاف نظر با آن پروژه توجه کنید تا ببینید بازار برای یک stablecoin که می تواند به آن اعتماد کند گریه می کند. تتر علی رغم همه اتهامات کلاهبرداری، معاملات سایه دار و سایر فریب های بی شماری ، همچنان در ده پروژه اصلی در بازار قرار دارد.

در صورت نیاز به خرید ارزهای دیجیتالی می توانید از خدمات منحصر به فرد کافه ارز استفاده نمایید. کافه ارز مفتخر به انجام سفارشات شما به صورت 24 ساعته و اتوماتیک می باشد. کافه ارز با کادری مجرب و با تجربه افتخار خدمت به هم میهنان با تضمین بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را دارد.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.