logo کاقه ارز

بازی Upland چیست ؟ بازی آپلند (Upland) یک بازی مبتنی بر NFT (توکن غیر مثلی) است که در آن کاربران با استفاده از پول فیات یا توکن UPX می‌توانند زمین‌های مجازی در متاورس را معامله کنند. این بازی در سال ۲۰۱۸ طراحی شده است و کاربران می‌توانند زمین‌هایی را در متاورس خریداری کنند که مشابه زمین‌های واقعی بوده و آدرسی مشابه دنیای واقعی دارند. در این مطلب از وبلاگ کافه ارز با هم می‌خوانیم آپلند چیست و نحوه بازی آپلند چگونه است و هر چیزی که نیاز است درباره این بازی بدانید را مرور می‌کنیم.

بازی Upland چیست؟

بازی Upland یک بازی مبتنی بر متاورس است که اقتصاد مجازی را شکل داده است. در این بازی کاربران می‌توانند توکن‌های غیرمثلی یا NFT خود را با UPX مبادله کنند و سود ببرند. این بازی از فناوری بلاکچین استفاده می‌کند. بلاکچین و توکن های آپلند توسط تیم توسعه‌دهنده EOS توسعه پیدا کرده‌اند. آپلند جزو بهترین بازی های NFT است.

توکن UPX چه کاربردی دارد؟

توکن UPX فقط در بازی قابل خریداری است. به‌وسیله این ارز مجازی می‌توانید در فضای بازی با دیگر کاربران معاملاتی را انجام داده و املاک مختلف را خرید و فروش کنید. این توکن فقط در داخل این بازی است و ماهانه به‌صورت جایزه به کاربران فعال داده می‌شود. البته UPX با USD نیز قابل خریداری است.

زمانی که  تقاضا برای توکن UPX افزایش می‌یابد کاربران می‌توانند به‌وسیله ارز فیات اقدام به خریداری آن کنند. آپلند به کاربران این امکان را می‌دهد که املاکی را بخرند که در فضای واقعی نیز وجود دارند. این ویژگی باعث می‌شود NFT های آپلند کمیاب باشند زیرا املاک دنیای واقعی نیز محدود است.

مانند بازار دنیای واقعی، میزان عرضه و تقاضای UPX روی قیمت NFT تأثیرگذار است. هر چه تقاضا بیشتر شود قیمت توکن ها نیز بیشتر می‌شود.

ویژگی‌های بازی Upland

ویژگی‌های بازی Upland

بازی Upland فضایی کاملا کاربرپسند دارد و در لپ‌تاپ و موبایل نیز قابل‌ دسترس است. بازیکنان حرفه‌ای و مبتدی می‌توانند این بازی را نصب‌ کرده و برای خود نسبت به کسب درآمد از Upland اقدام کنند. کسب سود و درآمد باعث می‌شود کاربران برای ادامه بازی انگیزه بیشتری داشته باشند؛ زیرا اکثر بازی‌های سنتی به بازیکنان اجازه کسب درآمد نمی‌دهند.

برای ورود به بازی آپلند کاربر باید ایمیل خود را ارائه دهد. در ابتدای بازی به بازیکن مأموریتی داده می‌شود که در صورت موفقیت ۳ هزار UPX به‌عنوان جایزه به دست می‌آورد. در ادامه بازی، بازیکنان باید UPX خریداری کنند تا بتوانند املاک بیشتری برای خود بخرند.

املاک داخل بازی همه دارای NFT هستند. این ویژگی باعث می‌شود همه دارایی‌های بازیکن کاملا نشان‌گذاری شده و منحصربه‌فرد باشد. هیچ فردی نمی‌تواند اموال و دارایی دیگران را تغییر داده یا حذف کند. بازی آپلند از شیوه‌های مختلفی برای قیمت‌گذاری NFT های خود استفاده می‌کند. افراد می‌توانند دارایی‌های خود را با دلار آمریکا مبادله کنند و یا آن‌ها را به شکل کلکسیون برای خود نگه دارند. برخی از بازیکنان به فضای داخلی بازی و دارایی‌های خود وابستگی عاطفی نیز پیدا می‌کنند.

بازی Upland چگونه کار می‌کند؟

نحوه انجام بازی آپلند چندان پیچیده نیست. کاربران پس از ثبت‌نام در آپلند و ورود به بازی شروع به خرید توکن UPX با ارز فیات کرده و اقدام به خرید و فروش زمین مجازی می‌کنند. برای کسب سود بیشتر دارایی خود را ارتقا می‌دهند و آن‌ها را با ارز فیات مبادله می‌کنند.

راه اصلی نقد کردن توکن های UPX فروش املاک است. کاربران می‌توانند املاک خود را در ازای ارز فیات بفروشند. همچنین آپلند هر ماه مقداری توکن UPX عرضه می‌کند تا کاربران را تشویق به نگهداری اموال خود کند. درآمد ماهیانه کاربران به حساب UPX آن‌ها واریز می‌شود.

بازی Upland به کاربران اجازه می‌دهد NFT ها را با استفاده از توکن UPX یا ارز فیات خریداری کنند. برای پرداخت ارز فیات کاربران باید احراز هویت شوند. بعد از فروش املاک کاربران می‌توانند ارز خود از کیف پول دیجیتال به پی پال Paypal منتقل کنند.

یکی از اصطلاحات این بازی Collection یا مجموعه است که توسط طراحان این بازی طراحی شده است. ارزش توکن های UPX زمانی زیاد می‌شود که کاربر بتواند تمام بخش‌های مجموعه مورد نظر خود را خریداری کرده و آن را تکمیل کند. برخی از مجموعه‌های بازی، قیمت بالایی داشته و تکمیل آن‌ها کاری سخت و هزینه‌بر است.

برخی از کاربران برای تکمیل مجموعه خود با مالکان وارد مذاکره می‌شوند. آپلند یک بازار دارد که خریداران می‌توانند برای خرید ملک به آنجا مراجعه کنند. قیمت و مشخصات تمام املاک در این بازار در دسترس کاربر قرار می‌گیرد. یک ربات کاوشگر نیز در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. این ربات مانند یک کارشناس املاک کاربر را به محله‌های مختلف برده و املاک را به او نشان می‌دهد. بازار آپلند برای فروش املاک و بررسی پیشنهاد‌های خریدوفروش نیز است.

کاربران آپلند به دو دسته بازدیدکننده و آپلندر تقسیم می‌شوند. هر دسته ویژگی‌های خاص خود را دارد.

بازدیدکنندگان: بازیکنان Upland چندین حساب EOS دارند که به آن‌ها اجازه آشنایی با بازی را می‌دهد. اگر بازیکنی به‌صورت مهمان وارد بازی شود و به مدت ۷ روز غیرفعال باشد حساب کاربری مسدود شده و به بازیکنان دیگر واگذار می‌شود. تمامی توکن ها و مالکیت‌های حساب مسدود شده نیز پاک می‌شوند. بازدیدکنندگان متاورس باید هر هفت روز یک‌بار وارد بازی شوند تا ویزای آن‌ها برای ارتقا در بازی تمدید شود.

آپلندر Uplander: آپلندرها بازیکنانی هستند که دارایی آن‌ها شامل توکن و املاک، بیش از ۱۰ هزار UPX باشد. هر کاربری که بیش از ۱۰ هزار UPX دریافت می‌کند یک حساب کاربری EOS ثبت‌شده دریافت می‌کند. در نتیجه تمامی NFT های خریداری‌ شده همانند بلاکچین به او تعلق می‌گیرد.

املاک چگونه در بازی Upland خریداری می‌شوند؟

املاک چگونه در بازی Upland خریداری می‌شوند؟

بازی Upland سه رکن اساسی دارد. بازی، جمع‌آوری و به دست آوردن سه رکن اصلی این بازی هستند. این ویژگی‌ها مانند دنیای واقعی خرید و فروش زمین است. قیمت‌گذاری املاک مانند دنیای واقعی بر اساس موقعیت قرارگیری ملک تعیین می‌شود. اگر ملک در موقعیت مالی قرار داشته باشند قیمت خوبی دارد اما املاکی که در حاشیه شهر قرار دارند قیمت کمتری دارند.

در حال حاضر فقط املاک در آپلند قابل خریدوفروش هستند. میزان عرضه و تقاضا بر روی قیمت املاک تأثیر مستقیم دارد. هر مالک می‌تواند تا ۱۷٫۳ درصد ارزش  ملک را به‌عنوان اجاره تعیین کند. با تکمیل مجموعه میزان اجاره آن نیز بالاتر می‌رود.

خرید ملک در آپلند بسیار آسان است. برخی از املاک استخراج‌ شده و برخی دیگر استخراج نشده‌اند. زمین‌های استخراج‌ نشده را می‌توان به‌طور مستقیم از بازی خریداری کرد؛ اما املاکی که استخراج شده و مالک دارند باید از مالک زمین خریداری شوند. معمولا بازیکنان پیشنهاد‌های خود را ارسال می‌کنند تا مالک آن‌ها را بررسی کند.

برای خرید زمین آپلند ، بازیکنان باید مقدار تعیین‌شده UPX را در کیف پول خود داشته باشند. قانون وضعیت منصفانه Fair State Act (FSA) یکی از قوانین این بازی است. این قانون به بازیکنان جدید کمک می‌کند تا بتوانند املاک مقرون‌به‌صرفه را پیدا کنند. تنها ویزیتورها و آپرلندها می‌توانند از این قانون استفاده کنند.

این قانون به بازیکنان جدید این امکان را می‌دهد که در محل‌های پر تقاضا ملکی را خریداری کنند. بازیکنان آپرلند این امکان را دارند که ملکی را با قیمت مناسب خریداری کرده و بعد از مدتی با سود مناسب به فروش برسانند.

مقاله نحوه خرید زمین در Upland به شما در زمینه نحوه پرداخت در Upland و خرید زمین مجازی کمک خواهد کرد.

بازی Upland چیست؟

ربات کاوشگر

اغلب بازی‌های آنلاین آواتار دارند. آواتار به بازیکن کمک می‌کند تا در میان سایر بازیکنان شناسایی شود. آواتارها قابل تنظیم و منحصر به فرد هستند؛ مانند سایر بازی‌ها آپلند نیز یک آواتار برای بازی خود انتخاب کرده و آن ربات کاوشگر (Block Explorers) نامیده است. این ربات که از سال ۲۰۱۹ معرفی شد برای کاوش در محله‌های مختلف و پیدا کردن زمین و ملک مناسب به کار می‌رود.

آپلند در حال حاضر قصد دارد فروشگاه ربات‌های کاوشگر را طراحی کند. بازیکنان در این فروشگاه می‌توانند کاوشگر خود را فروخته و یا مبادله کنند.

ربات کاوشگر بلوک ها چگونه حرکت می کند؟

همان‌طور که گفته شد کاوشگر در بین بلوک‌ها جستجو می‌کند و اطلاعات مربوط به زمین‌ها را برای بازدیدکنندگان و آپلندرها ارسال می‌کند. آپلند برای حرکت این کاوشگر ویژگی‌هایی طراحی کرده است. برخی از این ویژگی‌ها به شرح زیر است:

ارسال: کاوشگر بازی Upland به آهستگی در بین زمین‌ها و محله‌ها حرکت می‌کند. بر ای اینکه سریع‌تر حرکت کند باید سوخت بیشتری به آن برسانید. این سوخت SENDS نام دارد و برای تهیه آن باید توکن UPX پرداخت کنید. البته حرکت‌های معمول کاوشگر رایگان است و نیازی به سوخت ندارد. در حال حاضر ۱۱ ارسال به‌طور هم‌زمان ممکن است و تا ۴۰ ارسال در روز قابل استفاده است. برای ارسال کاوشگر خود کافی است روی فلش کلیک کنید.

مسیرها: با حرکت کاوشگر از ابتدای بلوک تا انتهای مسیر یک خط سایه مانند روی مسیر حرکت آن باقی می‌ماند. این مسیر برای مدت مشخصی باقی می می‌ماند و شما مهلت دارید در این مدت اطلاعات کشف شده در مسیر را بررسی کنید. بعد از مدت مشخص، مسیر ناپدید می‌شود.

سفر در شهرها: نقشه آپلند شامل سواحل شرقی و غربی آمریکا است. سانفرانسیسکو اولین شهری بود که در سال ۲۰۱۹ ایجاد شد. فرسنو، کلوویس و اوکلند بعداً به نقشه اضافه شدند. شهر نیویورک، منهتن و بروکلین و سواحل شرقی نیز در سال ۲۰۲۰ به نقشه اضافه شدند. برای سفر بین شهری آپلند ایده استفاده از اتوبوس، قطار و هواپیما را در ازای مقداری UPX مطرح کرده است.

بنیان‌گذاران و حامیان بازی Upland چه کسانی هستند؟

سه نفر از مشهورترین افراد در زمینه NFT از بازی Upland حمایت می‌کنند. دیرک لوث یکی از آن‌ها است. او نزدیک به دو دهه درزمینه فناوری‌های نوین فعالیت داشته و  در چندین پروژه استارتاپی به‌عنوان مشاور حضور داشته است.

مانی هونشگتاین یکی دیگر از بنیان‌گذاران آپلند است. او بیش از یک دهه در صنعت بازی فعالیت داشته است. هونشگتاین  در ۲۰ سال گذشته نیز در چندین سمت به‌عنوان مدیرعامل و مشاور در شرکت‌های بزرگ درزمینه فناوری مشغول به کار بوده است. ایدن زاکرمن نیز یکی دیگر از بنیانگذاران آپلند است. او در سمت‌های مختلف ازجمله تحلیل‌گر آی تی، معاون تولید و تحقیق و توسعه فعالیت داشته است.

آینده بازی Upland چیست؟

آینده بازی Upland چیست؟

همه‌گیری بیماری کرونا جهان را به‌سوی فعالیت‌های مجازی برده است. بسیاری از جلسات، گردهمایی‌ها و کلاس‌ها در فضای مجازی برگزار می‌شود. بسیاری از مردم نیز برای سرگرمی به فضای مجازی روی آوردند. این شرایط باعث شد شرکت‌های بزرگی مانند فیسبوک و مایکروسافت فعالیت‌های خود را در متاورس گسترش دهند. با توجه به گسترش زیاد متاورس، در آینده نزدیک آپلند نیز گسترش زیادی پیدا خواهد کرد.

آنچه روشن است در آینده نزدیک کاربران از بازی Upland و کسب درآمد از NFT های خود شگفت‌زده خواهند شد. در سال گذشته یکی از NFT های آپلند نزدیک به ۲۳ هزار دلار به فروش رفت. هرچه محبوبیت بازی بیشتر شود NFT آن نیز ارزشمندتر می‌شود.

علاوه بر آن بازی آپلند قصد دارد بازی را توسعه داده و علاوه بر املاک، ماشین ،کارت‌های کلکسیونی و مغازه را نیز به بازی اضافه کند. در بازی آپلند کاربران مانند دنیای واقعی می‌توانند ساخت‌وساز داشته باشند و مناطق روستایی را توسعه دهند. علاوه بر آن برندهای مشهور دنیای واقعی می‌توانند بخشی از فعالیت‌های خود را به متاورس و آپلند منتقل کنند.

سخن آخر

در حال حاضر بیشتر NFT های دنیای آپلند مربوط به مکان‌هایی در آمریکا است. قیمت گذاری ملک در آپلند بر اساس قیمت ملک در دنیای واقعی و مجازی تعیین می‌شود. آخرین و یکی از مهم‌ترین برنامه‌های آینده آپلند تبدیل NFT های آن به شکل قابل‌حمل برای تبادل با دنیای بلاک چین است. این کار باعث می‌شود اقتصاد درون بازی Upland رشد کرده و اکوسیستم داخلی آن از حالت متمرکز خارج شود.

نظر شما درباره بازی Upland چیست؟ اگر قصد خرید توکن های متاورس همچون خرید ارز دسنترالند، یا خرید ارز سندباکس و یا خرید ارز اکسی اینفینیتی را دارید، می‌توانید با مراجعه به قسمت خرید و فروش اتوماتیک ارزهای دیجیتال در وب‌سایت کافه ارز، به راحتی و طی چند مرحله ساده، خدمات مورد نظر خود را دریافت کنید. همچنین اگر هم قصد خرید زمین متاورس و ورود به این دنیای متاورس دارید، می‌توانید با استفاده از خدمات متاورس کافه ارز نسبت به خرید زمین در دسنترالند، سندباکس، اکسی اینفینیتی، Upland و دنیاهای دیگر اقدام کنید.

4.6/5 - (43 امتیاز)
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.